Turniej na najlepsze plemię 2012 roku - propozycje

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jako, że kwestia turnieju została poruszona przy okazji plebiscytu jak i ostatnio dostaje maile/wiadomości na ten temat pozwolę sobie otworzyć temat, gdzie każdy może zgłosić własne propozycje jak by ten turniej widział. Postanowiłem, że może warto dać szansę i zorganizować kolejny turniej tego typu.

Jak ja go widzę:

Zostanie przeprowadzony na następnym specialu, każdy wódz będzie mógł zgłosić własną drużynę. Wymagane jest by wódz przynajmniej trzy miesiące miał plemię w Top 3 na którymś ze światów lub wygrał jakiś poprzedni special. Drużyny będą 30 osobowe. Następnie w zależności od ilości zgłoszeń dopuścimy albo 8 albo 16 zespołów do rywalizacji, po 2 lub 4 zespoły na ćwiartkę. Jak będzie świat wyglądał? Moim zdaniem musi być to świat z dużą ilością rozwiązań strategicznych czyli przede wszystkim styl klasyczny z odkryciami cywilizacji. Do tego trwanie świata 60 dni oraz szybkość świata 4, prędkość jednostek 0,5 (czyli jednostki faktycznie będą chodzić dwa razy szybciej 0,5x4=2 niż standardowo), wioska początkowo 650 pkt oraz ogólnoświatowy tydzień pokoju między plemionami turniejowymi (by nie było wojen na piki i była możliwość wybicia graczy, którzy są po za turniejem by nie przeszkadzali :) ). Do tego wszystkiego dodajemy zabronienie dyplomacji oraz współpracy z plemionami po za turniejem, wsparcie tylko wewnątrz plemienia, stały skład przy jednoczesnym limicie graczy 31 (kto odejdzie z plemienia turniejowego nie może dojść już do żadnego innego plemienia turniejowego ani wrócić do starego, jak zawsze możliwość do rekrutowania pięciu graczy w ciągu gry z wolnych graczy ale nie wolno przekroczyć 30 graczy; limit 31 bym tym jednym ja był jak bym sobie zażyczył kontroli :) ). Dodatkowo dałbym limit farmienia, to nie ma być kto najwięcej wyfarmi oraz zastępstwa przez pierwszy tydzień nieaktywne (aby nikt sobie konta na zaście na boku nie ciągnął). Idąc dalej dzielenie łącza wyłączone (osoby które się uwierzytelnią przed turniejem i udowodnią że gra tam dwóch graczy na jednym łaczu - wystarczy pokazać statystyki dwóch sporych kont graczy którzy grają na jednym łączu - zostaną dopuszczone). Jak poprzednio kary punktowe za przejmowanie wiosek współplemieńca i to chyba tyle. Teraz smaczki:

1. Bonusy za wojny.
Planuję urozmaicić ten turniej, plemię które wywoła wojnę z innym plemieniem i ją wygra dostanie 10% bonusu do końcowego wyniku (czyli jak wywołamy dwie wojny i je wygramy dostaniemy 20%). Dwa zastrzeżenia, plemię które pierwsze wypowiedziało innemu plemieniu wojnę dostanie ten bonus oraz ma faktyczną granice z tamtym plemieniem (nie kilka wiosek albo i żadnej). O tyle to fajnie będzie wyglądać, że dopuszczam w pełni dyplomację miedzy plemionami przy czym tylko jedno plemię może zwyciężyć. Dodatkowo ten bonus ma zachęcać do agresywnej gry. Powinny być ciekawe ruch dyplomatyczne:).
2. Odkrycia cywilizacji.
Pojawią się po miesiącu gry w takim rozstawieniu:

cwiartki.png


Każdy kolor to inne odkrycie, kto przejmie kontrolę nad każdym odkryciem (czyli będzie miał w posiadaniu zielone, niebieskie i pomarańczowe odkrycie z mojego obrazka) wygrywa. Nie będą się wtedy liczyć pkt tylko to które plemię opanuje odkrycia i utrzyma je przez dwa-trzy dni. Jesli żadne plemię tego nie dokona po 60 dniach rozgrywki podliczam punkty zdobyte. A i bym zapomniał jak plemię będzie mocno grało nie fair by zdobyć odkrycia będę mógł w ramach kary kazać dać odbić środkowe odkrycie innemu plemieniu (po prostu zostawią wioskę z odkryciem niepilnowaną a ja wszystkie inne plemiona o tym poinformuje). To takie zastrzeżenie, ale mam nadzieję że nigdy do tego nie dojdzie.

Oczywiście regulamin sprecyzuje jak będzie pora, na razie sam konspekt rozgrywki mnie ciekawi. Dodatkowo w kwestii formalnej to wodzowie maja zadbać o graczy z którymi będą grali, ja nie będę sprawdzał/przydzielał. Jedyny sprawdzian to tydzień około przed specialem kiedy każdemu plemieniu każe się na jakimś świecie zalogować by zobaczyć że skład rzeczywiście jest. Kazdy wódz także otrzyma indywidualne wskazówki na której ćwiartce jego plemię musi się zalogować i postaram się by tylko gracze turniejowi znali dokładną godzine startu świata.

To tyle ode mnie, czekam na Wasze opinie/propozycje. Mam nadzieję , że ten pomysł sie spodoba, który powyżej przedstawiam.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli ma to być ustawione tak jak najlepszy gracz 2011 roku i za bana 3 dniowego za nazwę wioski ktoś ma być skreślony to wydaje mi się ten pomysł nader głupi.
 

DeletedUser

Guest
Wiesz co? Masz rację, nie ma się sensu trudzić by cokolwiek organizować. Ostatnia taka moja próba. Nieaktualne. Dziękuje tym co przeczytali, miłego dnia.

P.S Nie widzę w tym co napisałem zapisu o jakichkolwiek banach tylko, że wódz, który przystępuje musiał mieć plemię w top 3. W kwestii wyjaśnienia.
 

DeletedUser114646

Guest
Pomysł calkiem fajny, myślę tylko, że nad bonusami, ustawieniami i zasadami będzie trzeba chwilę pomyśleć ;)
 

DeletedUser140333

Guest
Jeśli ma to być ustawione tak jak najlepszy gracz 2011 roku i za bana 3 dniowego za nazwę wioski ktoś ma być skreślony to wydaje mi się ten pomysł nader głupi.

Jeśli najlepszy gracz roku nie potrafi pohamować swojego języka i jawnie naruszył regulamin (obrażając nazwą wioski innego gracza - przykład) to nie należy mu się ten tytuł. Warunki były jasno określone = najlepszy gracz + niekarany gracz. Najlepszy gracz w moim mniemaniu powinien poprawnie posługiwać się językiem polskim, być wyważonym, potrafić negocjować, umiejętnie prowadzić rozmowę, organizować ataki, poświęcać dużo czasu na grę, a nie tylko nabijać punkty i przejmować darmówki od innych...

Jeżeli się z tym nie zgadzasz to już Twój problem - warunki plebiscytu zostały określone PRZED, a nie w trakcie lub po. Nie musisz brać w nich udziału, ale nie obrzydzaj zabawy innym. Pamiętajcie, że to jest robione tylko i wyłącznie dla Was, nie dla mnie, nie dla Rafała, Łukasza czy kogokolwiek z redakcji.

Więc zasada:
Nie podoba Ci się, nie bierz udziału i nie obrzydzaj!
 

DeletedUser

Guest
Ja jeszcze w kwestii sprostowania słów Maiolki. Jedynymi osobami co wiedziały (a raczej powinni wiedzieć) był sam zainteresowany jak i ja. Nie po to wysyłałem wiadomość prywatną a nie napisałem post na forum i temat zamknąłem by kogoś pokrzywdzić. A jak już wysłałem wiadomość prywatną oczekiwałem że rozmowa zostanie między nami przynajmniej do wyjaśnienia. I co się okazuje, że prawdopodobnie support sprawdzał wszystkie przewinienia, a nie tylko z 2011, takie małe ich niedopatrzenie. Zwrócił mi na to uwagę zainteresowany (który miał bana w 2010 roku dość poważnego) i sprawa jest w toku, a kandydatury od nowa sprawdzane. Jak pisałem tutaj:

http://forum.plemiona.pl/showpost.php?p=1164744&postcount=1

jeszcze małe przewinienia mógłbym przełknąć, czyli w zasadzie to o czym tutaj mowa możliwe (a nawet taki miałem zamiar), że bym nieopatrznie nie zauważył jego bo byłem zapatrzony w osiągnięcia gracza w 2011. Późnym wieczorem wczoraj poprosiłem obsługę gry by jeszcze raz sprawdziła danego kandydata (jak i wszystkich pozostałych) i porządnie się wczytała w ich historie. Jednakże tak sobie teraz myślę, napisałem na początku warunek konieczny niekaralność to winnem sie tego trzymać bo potem znajdzie się inna osoba, która napisze mi że jestem niekonsekwentny i robię wyjątki zwłaszcza, ze widzę iż sprawa jest już znana szerszemu gronu a winna pozostać między mną a zainteresowanym. Dobrze, że ktoś nie napisał jego nicku bo wtedy nawet nie mielibyśmy o czym rozmawiać chociaż i tak nie wiem czy w tej chwili mogę iść na jakiekolwiek ustępstwa.
Jakby nie patrzeć wybieramy człowieka roku, nie gracza, nie wodza a człowieka. Czyli musi coś ze sobą prezentować. Taki pokojowy nobel jakby to przełożyć na realia. Widzieliście by ktoś otrzymał nobla i a był sprawiedliwie ukarany w danym roku?

Jeśli chodzi o turniej, po to napisałem temat by wysłuchać wszystkich propozycji/uwag, by każdy miał możliwość wzięcia udziału w rozgrywce na którą byśmy wspólnie pracowali tak by była zgoda, że każdy wiedział na co się pisze, każdy miał jakąś cegiełkę w tym przedsięwzięciu i by można było uznać, że warunki dla każdego plemienia były identyczne a zwycięskie plemię rzeczywiście jest najlepsze. Zauważcie, że nic z góry nie narzuciłem, przedstawiłem schemat jak według mnie winno to wyglądać.

Jakiś czas temu jeden z graczy chciał zrobić podobny turniej i co? Zarzucił pomysł bo za dużo było roboty. Czemu ja mam się poświęcić, włożyć olbrzymi wkład w organizację a potem czytać takie teksty jak Maiolki? Przecież nawet niektórym co by zapłacono za to by się tego nie chciało, a co mowa mnie co robi to hobbystycznie. Jak napisałem, najlepiej nic nie robić, tylko szkoda mi tych osób (i to całkiem sporej grupy) która prosiła mnie bym zorganizował taki turniej. Tyle ode mnie.
 

DeletedUser

Guest
Pomysl fajny. Bodajże Adrian76 go kkiedyś tam też rzucił. Nie rozumiem uszczypliwych postów takich graczy jak np. Miolka. Aq'u sie stara i chwała mu za to.
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
@up. zaplac mi, to to zorganizuje :D hehe.

odemnie :

jezeli plemie A wywola plemieniu B fikcyjna wojne (plemie B odrazu sie rozwiaze po wywolaniu im) co wtedy ?
kolejna sprawa, jezeli A wywola wojne plemieniu B, a ci po tyogodniu odpuszcza, co wtedy ?
A jezeli plemie A wywola wojne kazdemu plemieniu i polowa z nich zostanie rozwiazana (norma), to czy zostanie im dodane x*10% pkt ?

czy moze wojny licza sie tylko miedzy plemionami, ktore startuja w ekipie.


ps. szukam ekipy do tego plemienia :Dhhehehe
 

DeletedUser

Guest
odemnie :

jezeli plemie A wywola plemieniu B fikcyjna wojne (plemie B odrazu sie rozwiaze po wywolaniu im) co wtedy ?
kolejna sprawa, jezeli A wywola wojne plemieniu B, a ci po tyogodniu odpuszcza, co wtedy ?
A jezeli plemie A wywola wojne kazdemu plemieniu i polowa z nich zostanie rozwiazana (norma), to czy zostanie im dodane x*10% pkt ?

czy moze wojny licza sie tylko miedzy plemionami, ktore startuja w ekipie.

Miały być tylko turniejowe, więc jeśli takie plemię KZD zaraz się rozwiąże po wywołaniu wojny przez plemię =NY= to plemię =NY= dostaje bonus, ale czy wtedy wódz plemienia KZD będzie uważany za poważnego gracza w przyszłości? To tylko przykład dla jasności. Dodatkowo nie mogłoby plemię wywołać wszystkim na raz wojnę (tzn mogłoby ale ja bym ich nie liczył) bo tylko bym dodawał procenty za te wojny z którymi graniczyli rzeczywiście, a nie wioską , dwoma. Tak by nagradzać grę odważną , a nie dyplomatyczną (wiadomo, że jak ktoś pierwszy wojnę wywoła to ktoś by skorzystać się dołączy no ale wtedy bonusu nie dostanie). Planowałem dopuścić tylko poważne zespoły do gry i to nie takie które były jednym plemieniem a się podzieliły by mieć większe szanse wygranej. Takich bym odrzucał, kazał stworzyć jeden skład.

P.S Miałem napisać do każdego plemienia z top 3 na każdym świecie z infem o tym. Czy się turniej odbędzie nie wiem, bo mnie kilka osób dalej męczy co męczyło, a jednej wcześniej już obiecałem, niestety dla mnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Kiedyś chyba ćoś podobnego było na specku tylko ze Admini wybierali graczy do plemienia nie pamiętam jaki to był specek ale plemiiona nazywały sie A ,B ,C ,D i w tedy bodajże wygrał sqad my zajeliśmy top2 :D

a co do pomysłu to nawet ok ale zwiększość plemion z wolnych woli grać na wolnych a nie z szybkością 4 ale życzę powodzonka
 

DeletedUser

Guest
Kiedyś chyba ćoś podobnego było na specku tylko ze Admini wybierali graczy do plemienia nie pamiętam jaki to był specek ale plemiiona nazywały sie A ,B ,C ,D i w tedy bodajże wygrał sqad my zajeliśmy top2 :D

Zgadza się, też to ja organizowałem, ale było dużo że tak powiem niedociągnięć, które wyszły w praniu i teraz można na nich bazować by znów nie wystąpiły.

a co do pomysłu to nawet ok ale zwiększość plemion z wolnych woli grać na wolnych a nie z szybkością 4 ale życzę powodzonka

Niestety to ma być turniej,gra na max kilka miesięcy nie gra na lata, tak by wyłonić najlepszego. Widziałeś kiedyś bardzo długie turnieje? Stąd szybkość i wioska początkowa 600 pkt. Rozgrywamy turniej i każdy wraca na swój świat:).
 

DeletedUser

Guest
Aqriel pomysł dobry ale jak wyjdzie to zobaczymy ja spróbuje namówić WAR jeszcze z starych swiatów żeby wystartowali

Pozdro
 

DeletedUser79273

Guest
jaka byłaby nagroda za zwycięstwo w turnieju? :D czy jeżeli włożyłbym 400pp w grę na specialu, to jeśli wygram świat zwróci mi się?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jaka byłaby nagroda za zwycięstwo w turnieju? :D czy jeżeli włożyłbym 400pp w grę na specialu, to jeśli wygram świat zwróci mi się?

Sądzę, że około 4k pkt z czego Top 1 - 600, top 2 - 400, top 3 - 200 i każdy z zwycięskiego plemienia po 100 dodatkowo. Na takie nagrody bym namawiał administracje no i cztery nasze kubeczki, dla podium graczy i wodza plemienia zwycięskiego. No i jak poprzednio usertitle podobne jak Ty obecnie dzierżysz dla wszystkich z plemienia - na tym forum.

P.S Czyli jeśli Ty i Twoje plemię zwyciężycie dostaniesz 700 pkt (prawie podwójny zwrot) i dodatkowo kubeczek (a jak będziesz wodzem to i dwa:) ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15728

Guest
jaka byłaby nagroda za zwycięstwo w turnieju? :D czy jeżeli włożyłbym 400pp w grę na specialu, to jeśli wygram świat zwróci mi się?

Bierny sadze ze da sie na spokojnie PP zorganizowac .
Za topke na 52s dali Mi 3000pp a kazdemu z plemienia po 500pp .
Wiec lekko sie to zmienia . JA swoje rozdałem po ludziach i zostawiłem tez 500 i az niektórym sie uzmiech poprawił.
Wiec sadze ze mozna by łacznie z 5k wyciagnąc .

Tylko trzeba takie pomysły doszlifowac zeby jakies tam plemie zawiele nie kombinowało jak i ich koledzy. . Ide szczytna , jak i z meffem omawiam tez niezła ide . Plemiona lekko trzeba wyciągac z ciemnego konta. Ale do tego potrzeba przyszłego narybku dla którego tacy gracze jak ty czy tam ktos inny jest jakims tam idolem.
gro młodzierzy nie gra w piłke jak za moich lat lecz klika gdzie sie da. JAkby mogli to i w WC

Wiec albo dostosowac trzeba plemnki albo gra zaniknie.
A do tego troche trzeba słuchac nas graczy.

To tyle i mimo wszystko fejny pomysł ale max 8 składów .
 

DeletedUser151354

Guest
pomysł dobry pytanie jedno Aq tylko dlaczego Ty to organizujesz? Wyklucza to możliwość gry Jakieś:(
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego ? Aq'u już od jakiegoś czasu nie jest powiązany z Jakieś.

Od października nie gram już więc uważam że te trzy miesiące karencji powinny starczyć by nie było mi poczytane, że kogoś faworyzuje. Zresztą turniej byłby tak robiony, że z mojej strony nie miałbym dużo do powiedzenia by kogoś uprzywilejować (no oprócz kar za grę nie fair play no ale cóż, to już trzeba by było mi zaufać). Nawet w jakiej ćwiartce kto ma startować byłoby tajne losowanie (sporządzone numery od 1 do 8 lub 16 i każdemu numerowi przyporządkowany kierunek startu, następnie screen z datą bym zrobił każdy wódz na pw by mi podał numer w zamian dostałby kierunek i po starcie turnieju screen bym opublikował).

Dlatego cokolwiek ja nie zorganizuje, zachęcam Jakiesiów do brania udziału. Jedynie ja nie mógłbym z Wami wystąpić no ale już tak musiało by być:).
 
Status
Zamknięty.
Do góry