S200

Satynowa

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
904
Przemeeeeek przemoseb !!!! materdyjoooo !!! dawaj dziubaska !
moj stary ziomus to jest !
 

DucuS

Zwiadowca
Wynik reakcji
871
@kmic czy jest możliwość żeby 199 był bez farmy skoro 200 ma być z farmą ? Szkoda tylu ekip żeby to się wszystko zmarnowało te zbiórki itp :/
 
Wynik reakcji
608
O jakich ekipach piszesz?
Np. Witam. Jeżeli ma być farma - nie wierzę, aby suppek dobrze rozstrzygnął kwestie ograniczonej farmy - to my sobie darujemy. Nie będę zmuszać ludzi do siedzenia 24/7, wstawania w nocy, ściągania darm do farmienia lub korzystania z bota. Nie jest to w 100% pewne, że Witam nie ruszy, ale graczom i radzie już ogłosiłem, że jak farma będzie to ja nie ruszam, a że Witam zawsze ze mną ruszało no start jest wątpliwy. Zależy czy rada zdecyduje się na prowadzenie plemienia beze mnie.
 

GreatKhaliS

Szlachcic
Wynik reakcji
2.637
Np. Witam. Jeżeli ma być farma - nie wierzę, aby suppek dobrze rozstrzygnął kwestie ograniczonej farmy - to my sobie darujemy. Nie będę zmuszać ludzi do siedzenia 24/7, wstawania w nocy, ściągania darm do farmienia lub korzystania z bota. Nie jest to w 100% pewne, że Witam nie ruszy, ale graczom i radzie już ogłosiłem, że jak farma będzie to ja nie ruszam, a że Witam zawsze ze mną ruszało no start jest wątpliwy. Zależy czy rada zdecyduje się na prowadzenie plemienia beze mnie.


do nieograniczonej farmy by twoja wypowiedz pasowała
 
Wynik reakcji
2.705
Np. Witam. Jeżeli ma być farma - nie wierzę, aby suppek dobrze rozstrzygnął kwestie ograniczonej farmy - to my sobie darujemy. Nie będę zmuszać ludzi do siedzenia 24/7, wstawania w nocy, ściągania darm do farmienia lub korzystania z bota. Nie jest to w 100% pewne, że Witam nie ruszy, ale graczom i radzie już ogłosiłem, że jak farma będzie to ja nie ruszam, a że Witam zawsze ze mną ruszało no start jest wątpliwy. Zależy czy rada zdecyduje się na prowadzenie plemienia beze mnie.
Hmm. Jeśli byłaby nieograniczona to zgodziłbym się z tym ale w przypadku ograniczonej dość szybko dochodzi się do etapu, że wyfarmia się limit. Ostatnio na ograniczonej grałem bodajże na 115 i bez nocek, darm etc. limity się robiło. Przy takich ustawieniach to nawet jak ktoś na bocie poleci to i tak nie odskoczy. Za to w późniejszej fazie (zdecydowanie dłuższej) ten argument ze zmuszaniem ludzi troszkę leży bo właśnie na bezfarmie trzeba więcej siedzieć, częściej wysyłki i obrona akcji.

Swoją drogą myślałem, że Witam jest na tyle mocne, że niezależnie od ustawień podejmie wyzwanie mocniej obsadzonego świata.
 
Wynik reakcji
608
Hmm. Jeśli byłaby nieograniczona to zgodziłbym się z tym ale w przypadku ograniczonej dość szybko dochodzi się do etapu, że wyfarmia się limit. Ostatnio na ograniczonej grałem bodajże na 115 i bez nocek, darm etc. limity się robiło. Przy takich ustawieniach to nawet jak ktoś na bocie poleci to i tak nie odskoczy. Za to w późniejszej fazie (zdecydowanie dłuższej) ten argument ze zmuszaniem ludzi troszkę leży bo właśnie na bezfarmie trzeba więcej siedzieć, częściej wysyłki i obrona akcji.

Swoją drogą myślałem, że Witam jest na tyle mocne, że niezależnie od ustawień podejmie wyzwanie mocniej obsadzonego świata.

Widzę u siebie na discordzie jakie ludzie limity wbijają i ile ataków ślą - z różnych ekip. Tym aspektem się w szczególności interesowałem, bo mam jeszcze flashbacki ze 150 świata jak przejmowałem barby na obrzeżach i po ile ataków z centrum latało xd Kwestia liczby barb i przelicznika limitu, ale po prostu nie wierzę supportowi by to sensownie zrobił.

Może i jest mocne, ale to nadal tylko gra a tak jak napisałem - nie będę wymuszać na graczach nerdzenie, łamania regulaminu i innych patologii dla zwykłej gierki. Pytanie czy rzeczywiście będzie mocniej obsadzony? 99 świat bił na łeb 100, 152 bił na łeb 150.
 
Wynik reakcji
2.705
Widzę u siebie na discordzie jakie ludzie limity wbijają i ile ataków ślą - z różnych ekip. Tym aspektem się w szczególności interesowałem, bo mam jeszcze flashbacki ze 150 świata jak przejmowałem barby na obrzeżach i po ile ataków z centrum latało xd Kwestia liczby barb i przelicznika limitu, ale po prostu nie wierzę supportowi by to sensownie zrobił.

Może i jest mocne, ale to nadal tylko gra a tak jak napisałem - nie będę wymuszać na graczach nerdzenie, łamania regulaminu i innych patologii dla zwykłej gierki. Pytanie czy rzeczywiście będzie mocniej obsadzony? 99 świat bił na łeb 100, 152 bił na łeb 150.
Pewnie kwestia odpowiedniego limitu. Jestem za tym aby był jak najmniejszy. Nie wiem jaki był na 150 (bo w tamtym czasie byłem poza grą) ale na 115 wydawał się odpowiedni. Tak czy siak to jest kwestia 1-1,5 miesiąca. Później już to tak się nie liczy a spokojniej się gra niż na światach bez farmy (szybszych) gdzie ciężko o wolny weekend będąc na froncie bo ciągle a to słanie akcji a to ustawianie obrony. Jak na 200 ma wrócić więcej graczy, którzy ostatnio nie mieli czasu na granie to taka ograniczona farma będzie dla nich optymalniejsza. Miejsce na zapleczu jest ograniczone a dobrze jakby więcej ekip było w grze niż tylko główni faworyci z naszpikowanym coopami kontami.

Dalej jestem zdania, że przy takich ustawieniach nie musisz tego robić. A nawet jest wręcz odwrotnie.
 
Wynik reakcji
608
Pewnie kwestia odpowiedniego limitu. Jestem za tym aby był jak najmniejszy. Nie wiem jaki był na 150 (bo w tamtym czasie byłem poza grą) ale na 115 wydawał się odpowiedni. Tak czy siak to jest kwestia 1-1,5 miesiąca. Później już to tak się nie liczy a spokojniej się gra niż na światach bez farmy (szybszych) gdzie ciężko o wolny weekend będąc na froncie bo ciągle a to słanie akcji a to ustawianie obrony. Jak na 200 ma wrócić więcej graczy, którzy ostatnio nie mieli czasu na granie to taka ograniczona farma będzie dla nich optymalniejsza. Miejsce na zapleczu jest ograniczone a dobrze jakby więcej ekip było w grze niż tylko główni faworyci z naszpikowanym coopami kontami.

Dalej jestem zdania, że przy takich ustawieniach nie musisz tego robić. A nawet jest wręcz odwrotnie.
największy problem to dobić jednak do tego miesiąca. Bawiłeś się pewnie excelu kiedyś parametrami to pewnie wiesz, że np. w przedziale czasowym opartym na funkcji geometrycznej to im gorzej zaczynasz tym gorzej masz później. Wszędzie ten problem jest, ale na światach z dowolną farmą jest to w szczególności odczuwalne i wbrew pozorom tych krzykaczy co mówili o poświęcaniu czasu to się go i tak najwięcej poświęca, bo w early farmisz 24/7 a później i tak siedzisz by pilnować konta. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to liczba barb jak na classicu i limit farmy taki, aby spoceńcy, bociarze i nerdy wbijali limit w nocy, a reszta bez problemów - jeżeli będzie klikała aktywnie - to wbiła limit bez większego tryhardowania. Jak nie farmisz, a sąsiad farmi to robi sie ogromna dysproporcja, bo gdy ty klepniesz eko wyżej to farmiący sąsiad klepie eko + wojsko. Niby naturalne i jakoś do ogarnięcia, ale zasadnicza różnica się zrobi w momencie gdy sąsiad postawi pałac, a ty dopiero zaczniesz wojsko robić. Właściwie to masz już po grze dlatego, że przez pierwsze kilka tygodni nie siedziałeś 24/7, albo nie załatwiłeś sobie darm, albo nie cisnąleś na botach. W skrócie gra staje się II etatem który jest bardziej męczący niż ten I xd bo przetrwać 1,5 miesiąca w normalnym plemieniu moze nie być trudno. Pytanie jakie później masz predyspozycje do dalszej gry, kiedy cisnący 24/7 odskoczą od tych co klikali farmę jak wstaną, jak wrócą z pracy, w wolnej chwili i przed snem. Może i wyjdziemy na noobów, ale niech się nerdy, spoceńcy i bociarze leją o wirtualną blachę - Witam ma już je dwie i wywalczone w walce bez robienia koalicji plemion by skończyć świat. Gracze już dość tę grę niszczą, by jeszcze bawić się w cyrku robionym przez support
 

DucuS

Zwiadowca
Wynik reakcji
871
Tak jak mówiłem farmą = gorzej obsadzony świat ;)

Może to i lepiej przynajmniej nie trzeba będzie się logować ;)
 

DucuS

Zwiadowca
Wynik reakcji
871
Hmm. Jeśli byłaby nieograniczona to zgodziłbym się z tym ale w przypadku ograniczonej dość szybko dochodzi się do etapu, że wyfarmia się limit. Ostatnio na ograniczonej grałem bodajże na 115 i bez nocek, darm etc. limity się robiło. Przy takich ustawieniach to nawet jak ktoś na bocie poleci to i tak nie odskoczy. Za to w późniejszej fazie (zdecydowanie dłuższej) ten argument ze zmuszaniem ludzi troszkę leży bo właśnie na bezfarmie trzeba więcej siedzieć, częściej wysyłki i obrona akcji.

Swoją drogą myślałem, że Witam jest na tyle mocne, że niezależnie od ustawień podejmie wyzwanie mocniej obsadzonego świata.
Z całym szacunkiem ale mi się nie chce jak debil siedzieć cały dzień i wysyłać wojo na farmy xd

Podpowiem Ci tylko przykład gdzie gość na 1300 wsi sfarmil 1/3 limitu, a drugi na 3 wioski sfarmil 1/1 :)

Prawdę mówiąc start, bo on jest najważniejszy jest najbardziej wyrównany na bezfarmie, gdzie na początku nie dostajesz boosta za sfarmienie kuzynów :)
 

GreatKhaliS

Szlachcic
Wynik reakcji
2.637
Z całym szacunkiem ale mi się nie chce jak debil siedzieć cały dzień i wysyłać wojo na farmy xd

Podpowiem Ci tylko przykład gdzie gość na 1300 wsi sfarmil 1/3 limitu, a drugi na 3 wioski sfarmil 1/1 :)

Prawdę mówiąc start, bo on jest najważniejszy jest najbardziej wyrównany na bezfarmie, gdzie na początku nie dostajesz boosta za sfarmienie kuzynów :)


no ale jak grasz na swiecie bez farmy i ktos przejmuje wioske rozbudowana (darme) jako druga wioske to tez jest irytujace a gra sie dalej ;]
ci sprytniejsi dla zasady rozwalaja te 150 pikomiecza i rozwalaja mur o 5 poziomów zeby nie było xd
 

DucuS

Zwiadowca
Wynik reakcji
871
no ale jak grasz na swiecie bez farmy i ktos przejmuje wioske rozbudowana (darme) jako druga wioske to tez jest irytujace a gra sie dalej ;]
ci sprytniejsi dla zasady rozwalaja te 150 pikomiecza i rozwalaja mur o 5 poziomów zeby nie było xd

Idąc tym samym tropem na farmie najpierw farmisz darme, a potem ją przejmujesz ;)
 
Wynik reakcji
608
czyli finalnie nie opłaca sie grac jakie ustawienia by niebyły :)
Każde ustawienie ma jakieś swoje granice, ale farma najbardziej rozwala balans gry, bo na farmie akurat najwięcej zyskują szczęściarze (bez ironii), bociarze i członkowie mających ogromną płodność w dalszej części rodziny. Na bezfarmie jak widzisz gościa co robi pushing to go ticketujesz, na farmie zanim rozpatrzą ticketa to będziesz eko w nowej wiosce już na 10/10/8 klepać
 
Do góry