Rezerwacje

  • Rozpoczynający wątek Cole i Dylan Sprouse
  • Data rozpoczęcia

Jak podoba ci się ten pomysł?

  • Jest świetny!

    Głosy: 228 78,1%
  • Jest świetny, ale do poprawy.

    Głosy: 31 10,6%
  • Nie przyda się.

    Głosy: 33 11,3%

  • W sumie głosujących
    292
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
To czy będzie kret w plemieniu czy nie, według mnie to nie ma nic do rzeczy bo temat nie jest o tym, będzie teraz takie samo prawdopodobieństwo ze kret "widzi i wie" niż wcześniej.
Pomysł dopracowany i dobrze opisany. Zamiast wprowadzać głupie kościoły można byłoby to wprowadzić, czekamy na opinie adminów.
Cole i Dylan Sprouse szkoda ze na s25 w plemieniu nie maiłeś takich ciekawych tematów :X
 

DeletedUser

Guest
Według autora tematu nie chce mu się doglądać rezerwacji. To również i kret nie będzie musiał przeglądać. Pisemne są dużo łatwiejsze niż te zaznaczenia...

Jeśli preferujesz taki styl, jest też opcja wyłączenia rezerwacji (pisałem o tym). Jeśli tobie ta opcja się nie przyda, może inna osoba będzie z niej zadowolona. Bądź altruistą :)
 

DeletedUser

Guest
Szczerze to chyba prosciej bylo by dodac przegladarke wewnatrz forum plemienia z mozliwosciami szukania w roznych zakladkach.

Wtedy tylko wpisywalo by sie koordy, wybieralo zakladke z rezerwacjami i szukanie nie bylo by trudne.
takie szukanie przydawalo by sie takze do innych funkcji
 

DeletedUser

Guest
Na pozór dobry, godny pochwały pomysł, ale tylko na pozór.
Trzeba trochę przewidzieć na przykład gdyby wystąpiła taka sytuacja:

Gracz przy 500-2000 punktach (wtedy jeszcze prawie nikt za przejmowanie wiosek się nie bierze, a ktoś może mieć już pałac.) zakłada swoje własne, jednoosobowe plemię, w którym ustawi maksymalna ilość 70 i zaraz potem zarezerwuje wszystkie wioski właśnie w tym obrębie. I co? I przejmowania nie ma. - co prawda napisałeś że administracja mogła by wziąć się za takie wybryki, ale oni to też ludzie i mogą tego nie zauważyć, czy uznać za "legalne" (no chyba żeby ktoś to zgłosił) - w każdym bądź razie taka sytuacja może nastąpić. Więc tutaj trzeba by dodać maksymalny czas trwania rezerwacji - 24 godziny

Powstawało by również więcej kłótni, wtedy gra stała by się nudniejsza, przysłowiowo "Polską Piłką", oraz grało by mniej graczy bo jak wiadomo więcej banów.
-Mnie dzieliło jedno kliknięcie!
-Ale ja ją pierwszy zarezerwowałem!
(I tu zaczęły by się bluzgi, a jeśli byli by to to założyciele to (być może) i wojna pomiędzy plemionami.)

I jeszcze trzeba by zmienić kolor czarny na inny ponieważ on oznacza Tryb Śpiący na niektórych szybkich, ale z tym już problemu nie będzie.

Więc głos na TAK z poprawkami

Rozpisałem się trochę :). To tyle z mojej strony.



Pisało, że można ustalać ilość zarezerwowanych wiosek

#EDIT

Jestem na tak!
 

DeletedUser

Guest
Na pozór dobry, godny pochwały pomysł, ale tylko na pozór.
Trzeba trochę przewidzieć na przykład gdyby wystąpiła taka sytuacja:

Gracz przy 500-2000 punktach (wtedy jeszcze prawie nikt za przejmowanie wiosek się nie bierze, a ktoś może mieć już pałac.) zakłada swoje własne, jednoosobowe plemię, w którym ustawi maksymalna ilość 70 i zaraz potem zarezerwuje wszystkie wioski właśnie w tym obrębie. I co? I przejmowania nie ma. - co prawda napisałeś że administracja mogła by wziąć się za takie wybryki, ale oni to też ludzie i mogą tego nie zauważyć, czy uznać za "legalne" (no chyba żeby ktoś to zgłosił) - w każdym bądź razie taka sytuacja może nastąpić. Więc tutaj trzeba by dodać maksymalny czas trwania rezerwacji - 24 godziny

Powstawało by również więcej kłótni, wtedy gra stała by się nudniejsza, przysłowiowo "Polską Piłką", oraz grało by mniej graczy bo jak wiadomo więcej banów.
-Mnie dzieliło jedno kliknięcie!
-Ale ja ją pierwszy zarezerwowałem!
(I tu zaczęły by się bluzgi, a jeśli byli by to to założyciele to (być może) i wojna pomiędzy plemionami.)

I jeszcze trzeba by zmienić kolor czarny na inny ponieważ on oznacza Tryb Śpiący na niektórych szybkich, ale z tym już problemu nie będzie.

Więc głos na TAK z poprawkami

Rozpisałem się trochę :). To tyle z mojej strony.

"Mnie dzieliło jedno kliknięcie!" - to samo przy założeniu tematu.
"Ale ja ją pierwszy zarezerwowałem!" - tak samo jak w starej wersji.
 

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem Twojego problemu Kruk. Przecież to, że ktoś sobie założy plemię i zarezerwuje np. 70 wiosek to nie zmienia faktu, że te wioski może przejąć dowolny inny gracz, także z innego plemienia. To tylko i wyłącznie oznaczenie.
 

DeletedUser

Guest
Oznaczenie i to bardzo pomocne, gdyż nie trzeba patrzeć na forum czy możesz przejąć interesującą Cię wioskę...
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem o co idzie w tym pomyśle ale idea systemu rezerwacji jest prawie dobra, działał by on tylko w plemieniu, i tak, admin w ustawieniach określa liczbę max wiosek na gracza i więcej nikt nic nie ogląda bo gracz klika na wioskę i w miejscu gdzie pisze dodaj do ulubionych itp. klika - rezerwuj, jeśli jest zarezerwowana nastapi blokada z info że już jest zarezerwowana przez członka plemienia, jeśli nie to wioska staje się zaklepana dla gracza na okres ( do ustawienia ) np. 3 dni.
Działało by to tylko w plemieniu oczywiście, jeśli przypadkiem jakiś inny kolo ją zarezerwuje z innego plemienia to o tym nie wiemy, tu trzeba powalczyć,

Jest jeden szkopuł tego wszystkiego, co jeśli rezerwujemy i chcemy więcej dni na przejęcie, co jeśli chcemy wiecej wiosek zarezerwować, wtedy admin się zajedzie od pw i klikania zmian ustawień rezerwacji.

ogólnie można klinąć na tak o ile ktoś ulepszy to tak aby admin nie miał problemów wyżej opisanych :D
 

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry i dopracowany.
Myślę, że powinni to wprowadzić, z gra przez to nie stanie się za łatwa, bo to przecież tylko rezerwacje :)
Jestem zdecydowanie na tak
 

DeletedUser

Guest
col lub dylan sprousowy nie pomyślał

poprawka cole, poprawka.
jak rezerwuję wioske i chcę by ktoś zniszczył mur bo mam mało taranów które są drogie a ja mam mało surki? nie wiem czy o potraktujesz poważnie, ale przeczytaj
 

DeletedUser

Guest
poprawka cole, poprawka.
jak rezerwuję wioske i chcę by ktoś zniszczył mur bo mam mało taranów które są drogie a ja mam mało surki? nie wiem czy o potraktujesz poważnie, ale przeczytaj

Nie rozumiem, rozwiń swoje pytanie.
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że to bardzo dobry pomysł spotkałem się już kilka razy z tym że w plemieniu ktoś przejął zarezerwowaną wioskę i potem zaczyna się dyskusja typu: "Oddaj mi tą wioskę ja ją zarezerwowałem" "Sorry nie zauważyłem tego na forum" uważam, że ten pomysł może pomóc :)
 

DeletedUser23585

Guest
zdecydowanie na tak, owszem to ulatwienie, ale bez tego takich ulatwien kto by chcial grac. pomyslcie np gracz ktory ma 500 wiosek (ja :p) rozbija w akcji 150 offow....zlecic to wszystko do rekrutacji....masakra. ale wymyslili cos takiego jak skrypt do masowej rekrutacji wiec 3 minutki i wojo sie robi.. o to chodzi w tej grze, czas masz poswiecac na dyplomacje, taktyke, rozpisywanie atakow, a nie pol dnia przeczesywac mape na ktorej sa barby i sprawdzac czy nie sa zarezerwowane czy odbudowywac 100 offow po akcji
 

DeletedUser123308

Guest
1 Twój pomysł był kompletnie daremny...
2 Był taki sobie (chociaż po poprawkach był by g00d ;))
Ale ten bije szczyty jest genialny :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser120655

Guest
Ten pomysł jest zaiste genialny. Ta gra ma być strategią a nie klikaczem, to jest tak samo jak z tym skryptem masowej produkcji wojska, pozwala zaoszczędzić czas dzięki czemu jest go więcej na inne ważniejsze sprawy, i nie zgodzę się, że jest to zbędne ułatwienie, ponieważ uważam, że takie szybkie sprawdzenie, która wioska jest zarezerwowana to nie ułatwienie tylko zaoszczędzenie czasu. Ułatwienie byłoby wtedy gdyby gra robiła za graczy synchro czy sama wysyłała ataki.
 

DeletedUser54216

Guest
Pomysł sam w sobie super :)
Ale i tak przynajmniej na razie nie przejdzie jak to napisał jeden z przedmówców, serwery są tak nędzne że zaznaczenia z dyplomacji godzinami potrafią mielić, dodaj do tego jeszcze te zaznaczenia a aktualizacje mapek może z raz dziennie będą się odbywały...

Chociaż może w którejś wersji... w końcu wprowadzona mapka polityczna też obciąża grę a tak naprawdę jest mniej użyteczna niż zaznaczenie rezerwacji plemienia

Tak czy inaczej na tak, może w którejś tam wersji 6. ... się tego doczekamy

Ja ze swej strony dodałbym jeszcze (oczywiście opcjonalne) pozwolenie na to, aby zaznaczenia te były widoczne dla sojuszniczych plemion, jest możliwość wspólnego forum , więc mogłoby być i coś takiego :)

Dla mnie uzasadnianie głosów na nie w stylu że można mapki robić na innych stornach itp, itd jest kompletnie bez sensu, bo to tylko niepotrzebne marnowanie czasu skoro sama gra mogłąby coś takiego obsługiwać.

Podam takie proste uzasadnienie - z kilka miesięcy temu wrzuciłem w propozycjach dodanie dodatkowego poziomu wtajemnczenia na forum plemiennym.
Odezwały się głosy że po co, że jest gg, jest skype, można założyć forum zewnętrzne itp.
No jasne można, ale tylko po co?

I proszę , wchodzi wersja 5.6 - dodano 3 poziom dostępu do forum (zaufani), widać i w niemczech ktoś myślał podobnie :)

I mam nadzieję że w wersji 5.7 zobaczę z kolei wcielenie w życie Twojego pomysłu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser124771

Guest
według mnie bardzo by się to przydało... nie trzeba było by czytać kto jakie wioski zajmuje tylko klikasz mapkę i masz już wszystko na tacy :)
 

DeletedUser125268

Guest
Znowu jestem na tak-znowu? Krystian nowak to moje konto teraz na farum nim nie gram nie wiem czemu ale nie moge sie zalogowac
 
Status
Zamknięty.
Do góry