Rezerwacje

  • Rozpoczynający wątek Cole i Dylan Sprouse
  • Data rozpoczęcia

Jak podoba ci się ten pomysł?

  • Jest świetny!

    Głosy: 228 78,1%
  • Jest świetny, ale do poprawy.

    Głosy: 31 10,6%
  • Nie przyda się.

    Głosy: 33 11,3%

  • W sumie głosujących
    292
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ostrzeżenie.png


Zapewne większość z was spotkała się z rezerwacjami w plemieniu. Jest to po prostu staromodna metoda pisania tematu na forum, w którym podajemy namiary wioski, którą chcemy przejąć. Lecz kto będzie czytał 300 tematów? Fakt, możemy użyć opcji szukania (Ctrl + F), lecz to i tak zajmuje dużo czasu, a zapewne większość wolałaby już na pierwszy rzut oka sprawdzić czy może przejąć wioskę, czy też nie.

Od razu dodam że jest to ułatwienie "dla chętnych". Plemię, które nie preferuje rezerwacji, albo preferuje stary styl, może w kilka sekund wyłączyć system rezerwacji.



Przedstawię wszystko po kolei. Zacznijmy może od samej zakładki Rezerwacje. Wchodząc w Plemię ujrzymy:
Rezerwacje.PNG

Znajduje się tu nowa zakładka - Rezerwacje. Jest to widok z poziomu administratora.
Lewe tabelki (Ważne do, Gracz, Wioska, Informacje) widzi każdy. Są to po prostu informacje o tym do kiedy, jaki gracz i jaką wioskę się rezerwuje. Z prawych tabelek zwykły członek widzi tylko Właściwości . Tam można określić obszar przeszukiwania (max. 70 - jest to ilość pól. Jak wiadomo szlachcic może przebyć maksymalnie 70 pól). Wyświetlone wioski zarezerwowane zostaną wyświetlone po lewej stronie. Klikając na Więcej uzyskamy dostęp do nowego okna, z którego będziemy mogli uzyskać dodatkowe informacje (kiedy założono itd.).
Okno Ustawienia dostępne jest tylko dla administratorów. Można tam ustawić maksymalną ilość rezerwacji gracza (powiedzmy że w początkowej fazie gry będzie to 1, później 2, 3... itd.). Jeśli ktoś uważa że będzie to idealne narzędzie dla szpiegów z innych plemion to się grubo myli. Mamy tutaj dodatkową opcję - maksymalny obszar przeszukiwania - jest to takie jakby zaznaczenie na mapie, oraz w wyszukiwarce (w oknie właściwości). Czyli wybierając np. 20 pól, gracz w wyszukiwarce może sprawdzić czy jest jakaś wioska zarezerwowana w obrębie 20 pól. I tak samo na mapie - widzi tylko te 20 pól od swojej wioski.


Jeśli ktoś wejdzie w rezerwacje (zwykły członek), podczas gdy będą one wyłączone, ujrzy napis:
Błąd.PNG



A oto widok mapy. Chciałbym jednak dodać że kolor zaznaczenia może być inny niż ten zaproponowany przeze mnie - kwestia gustu Niemców.
Rezerwacje%20-%20Mapa.PNG


Chciałbym także dodać że administratorzy będą mogli równierz kasować rezerwacje oraz banować graczy robiących "rezerwacyjny spam". Oczywiście jest to tylko system oznaczenia. Jak ktoś będzie chciał przejąć wioskę współplemieńca, to ją przejmie, ale mogą go czekać nieprzyjemne konsekwencje... :)
 

DeletedUser

Guest
Twój kolejny dopracowany do końca pomysł - gratulacje! :)
A teraz konkretnie. Patrząc już na zaznaczania dyplomatyczne na mapie aktualizują się one dosyć długo nawet do kilku godzin, podobnie było, by z rezerwacjami. Pomysł moim zdaniem zbędny, bo jest kilka stron internetowych (nawet przedstawionych na tym forum) w których można zrobić jedno konto dla całego plemienia i tam zaznaczać zarezerwowane wioski. Dać każdemu dostęp do takowego konta i tak urozmaicić rezerwacje. Nie ma potrzeby tego robić tego w grze.
 

DeletedUser

Guest
jest kilka stron internetowych (nawet przedstawionych na tym forum) w których można zrobić jedno konto dla całego plemienia i tam zaznaczać zarezerwowane wioski.

I tu jest właśnie problem - bo nie każdy jest tak lojalny, że gdy raz dojdzie do plemienia już go nie opuści. Pozatym hasło do takiego konta można przekazać osobom trzecim.
 

DeletedUser

Guest
A ja sie doczepie do czegoś innego. Napisałeś że wyświetlałyby się wioski w promieniu 70 pól. A co jeśli miałbym wioski rozrzucone na dwóch kontynentach? Wg której wioski byłoby to oznaczane?
 

DeletedUser

Guest
A ja sie doczepie do czegoś innego. Napisałeś że wyświetlałyby się wioski w promieniu 70 pól. A co jeśli miałbym wioski rozrzucone na dwóch kontynentach? Wg której wioski byłoby to oznaczane?

Zdaje się, że z tej którą aktualnie przeglądamy.
Jimmi Cool napisał:
jest kilka stron internetowych (nawet przedstawionych na tym forum) w których można zrobić jedno konto dla całego plemienia i tam zaznaczać zarezerwowane wioski.
Cole i Dylan Sprouse napisał:
I tu jest właśnie problem - bo nie każdy jest tak lojalny, że gdy raz dojdzie do plemienia już go nie opuści. Pozatym hasło do takiego konta można przekazać osobom trzecim.

Zgadza się, ale to już wina założyciela jakich graczy przyjmuje do plemienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ciekawy pomysl, nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. |Jestem na Tak:)
 

DeletedUser

Guest
A ja sie doczepie do czegoś innego. Napisałeś że wyświetlałyby się wioski w promieniu 70 pól. A co jeśli miałbym wioski rozrzucone na dwóch kontynentach? Wg której wioski byłoby to oznaczane?

Chodzi mniej więcej o coś takiego:
Odpowiedź.PNG
 

DeletedUser

Guest
no nawet Ciekawy pomysl, byloby mniej sprzeczek o wioski i rezerwacje.
na tak
 

DeletedUser

Guest
Pomysł dobrze przedstawiony, taka zmiana mogła by zostać wprowadzona do gry. Jak ktoś nie chce to nie musi z tego korzystać a ułatwiło by to system rezerwacji.

Jestem na TAK
 

DeletedUser

Guest
Kolejne zbędne ułatwienie. Niedługo zabierzecie cały sens tworzenia plemienia. Nie musisz doglądać 300 tematów, najczęściej z sąsiadami ugadujesz akcję albo patrzysz na twój rejon. Na NIE.
 

DeletedUser45115

Guest
Narzekacie w co drugim temacie że gra jest za prosta... a co chwile jakieś ułatwienia chcecia.
Także jestem na NIE
 

DeletedUser108329

Guest
Na pozór dobry, godny pochwały pomysł, ale tylko na pozór.
Trzeba trochę przewidzieć na przykład gdyby wystąpiła taka sytuacja:

Gracz przy 500-2000 punktach (wtedy jeszcze prawie nikt za przejmowanie wiosek się nie bierze, a ktoś może mieć już pałac.) zakłada swoje własne, jednoosobowe plemię, w którym ustawi maksymalna ilość 70 i zaraz potem zarezerwuje wszystkie wioski właśnie w tym obrębie. I co? I przejmowania nie ma. - co prawda napisałeś że administracja mogła by wziąć się za takie wybryki, ale oni to też ludzie i mogą tego nie zauważyć, czy uznać za "legalne" (no chyba żeby ktoś to zgłosił) - w każdym bądź razie taka sytuacja może nastąpić. Więc tutaj trzeba by dodać maksymalny czas trwania rezerwacji - 24 godziny

Powstawało by również więcej kłótni, wtedy gra stała by się nudniejsza, przysłowiowo "Polską Piłką", oraz grało by mniej graczy bo jak wiadomo więcej banów.
-Mnie dzieliło jedno kliknięcie!
-Ale ja ją pierwszy zarezerwowałem!
(I tu zaczęły by się bluzgi, a jeśli byli by to to założyciele to (być może) i wojna pomiędzy plemionami.)

I jeszcze trzeba by zmienić kolor czarny na inny ponieważ on oznacza Tryb Śpiący na niektórych szybkich, ale z tym już problemu nie będzie.

Więc głos na TAK z poprawkami

Rozpisałem się trochę :). To tyle z mojej strony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Na pozór dobry, godny pochwały pomysł, ale tylko na pozór.
Trzeba trochę przewidzieć na przykład gdyby wystąpiła taka sytuacja:

Gracz przy 500-2000 punktach (wtedy jeszcze prawie nikt za przejmowanie wiosek się nie bierze, a ktoś może mieć już pałac.) zakłada swoje własne, jednoosobowe plemię, w którym ustawi maksymalna ilość 70 i zaraz potem zarezerwuje wszystkie wioski właśnie w tym obrębie. I co? I przejmowania nie ma. - co prawda napisałeś że administracja mogła by wziąć się za takie wybryki, ale oni to też ludzie i mogą tego nie zauważyć, czy uznać za "legalne" (no chyba żeby ktoś to zgłosił) - w każdym bądź razie taka sytuacja może nastąpić. Więc tutaj trzeba by dodać maksymalny czas trwania rezerwacji - 24 godziny

Powstawało by również więcej kłótni, wtedy gra stała by się nudniejsza, przysłowiowo "Polską Piłką", oraz grało by mniej graczy bo jak wiadomo więcej banów.
-Mnie dzieliło jedno kliknięcie!
-Ale ja ją pierwszy zarezerwowałem!
(I tu zaczęły by się bluzgi, a jeśli byli by to to założyciele to (być może) i wojna pomiędzy plemionami.)

I jeszcze trzeba by zmienić kolor czarny na inny ponieważ on oznacza Tryb Śpiący na niektórych szybkich, ale z tym już problemu nie będzie.

Więc głos na TAK z poprawkami

Rozpisałem się trochę :). To tyle z mojej strony.


Coś mi się zdaje że troszkę źle zrozumiałeś to co kolega napisał.

Po pierwsze pisząc o administracji to miał chyba na myśli administrację plemienia a nie gry. Po drugie to są rezerwacje tylko jednego plemienia a nie ogólne więc raczej nie spowodują one wojen między plemionami bo inne plemiona nie mają do nich wglądu(nie licząc szpiegów). Po trzecie rezerwacje nie uniemożliwiają graczom przejmować osad są one tylko systemem oznaczenia osad dla plemienia więc twój przykład troszkę jest zły.

Cytat: hciałbym także dodać że administratorzy będą mogli równierz kasować rezerwacje oraz banować graczy robiących "rezerwacyjny spam". Oczywiście jest to tylko system oznaczenia. Jak ktoś będzie chciał przejąć wioskę współplemieńca, to ją przejmie, ale mogą go czekać nieprzyjemne konsekwencje...

Jeśli to ja źle zrozumiałem to niech twórca tematu mnie poprawi.
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że wszystkie Twoje pomysły są dobracowane. Brawo. Zawsze czytam w całości posty, jednak nigdzie nie znalezłem informacji jak długo by obowiązywała ta rezerwacja. Dzień, dwa, tydzień, miesiąc.....?
 

DeletedUser

Guest
Według autora tematu nie chce mu się doglądać rezerwacji. To również i kret nie będzie musiał przeglądać. Pisemne są dużo łatwiejsze niż te zaznaczenia...
 
Status
Zamknięty.
Do góry