Rewolucja na SP.

Czy zagrał byś na sp po wprowadzeniu zaproponowanych zmian?

  • Gram na sp, ale grałbym częściej i wpłacał premium do puli.

    Głosy: 48 42,1%
  • Jestem graczem z wolnych światów, sp to dla mnie nowość ale zaciekawiłeś mnie, grałbym.

    Głosy: 44 38,6%
  • Pomysł z nagrodą jest do bani, ale jakby grało 600 osób to i ja bym się skusił

    Głosy: 6 5,3%
  • Pomysł jest zły, nie lubię SP, nigdy tam nie zagram

    Głosy: 7 6,1%
  • Brakuje mi umiejętności i wolnego czasu aby grać na SP

    Głosy: 9 7,9%

  • W sumie głosujących
    114
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Wioska barbarzyńska

Mistrz SDS wakacji 2010
Wynik reakcji
0
Pragnę przedstawić Wam drodzy gracze pomysł który jeżeli zostałby wprowadzony na zawsze zmieniłby oblicze polskich szybkich. Trzy niewielkie reformy, łatwe do wprowadzenia zachęcą graczy do gry i sprawią że rozgrywka stanie się ciekawsza.

Dwa powody przez które zakładam ten temat:

1. Na polskich SP gra niecałe 200 graczy.

Minusy:
  • Mało wiosek do przejęcia
  • Ci sami gracze na czołowych pozycjach
  • Dominacja która sprawia że pod koniec rundy gracz na dziesiątym miejscu ma 1k pkt

2. Nagrody są mało satysfakcjonujące co sprawia że SP są zabawą dla najbogatszych, i stratą KP.



Teraz plan jak to zmienić:

1. rundy z całego tygodnia zapowiedziane już w poniedziałek. i rozkład rund przesyłany jako wiadomość do KAŻDEGO gracza, na WSZYSTKICH serwerach.

Jedna wiadomość na tydzień dla graczy nie byłaby spamem, dla administracji nie byłaby problemem. duża część graczy nie wie nic o istnieniu szybkich.

jeżeli rozreklamowalibyśmy sp na wszystkie św, i zapowiedzieli sobotnie rundy już w poniedziałek to dalibyśmy graczom czas na zorganizowanie ekip, znajomych, pomocników od deffa. wtedy nawet ekipa pięciu nieznanych graczy z jakiegoś świata może wbić, i przy pomocy 15 znajomych którzy graliby 'pod nich' mogliby wygrać SP.




Jeżeli wiadomość o SP przeczytałoby 150k aktywnych graczy na wszystkich światach, szansa że 600 z nich wbije na sp jest wielka. Teraz trochę obliczeń:

więcej graczy = więcej zabawy

więcej graczy = więcej pieniędzy zarobionych przez innogames

obecnie na sp jest 100 wolnych miejsc, a graczy 180.

obliczeń nie potrzeba, wszyscy wiemy że 80 graczy musi zapłacić za wejście.


Jeżeli liczba graczy podniosłaby się do 600. To 500 zapłaciłoby za wejście. To jest 420 więcej graczy niż obecnie. Więc nawet jeżeli admini daliby 250 wolnych miejsc to 350 graczy płaci, to sprawia że zysku byłoby 4x więcej.


2. przed SP każdy gracz, który ma ochotę na nagrodę wpłaca 1pp.
tak się tworzy pula. pule zgarnia ten gracz, który z wpłacających będzie miał najwięcej punktów
to nam daje nagrody około 20-30 pp.
satysfakcjonujące, prawda?

Ostatnio na SP wygrałem 3 punkty premium. To jest 10 zł. niewiele.

Jeżeli pulę wpłaciłoby 50 graczy, to nagroda za ośmiogodzinną rundę byłaby taka, jak za wygranie 3letniego classica. :]


3. Pomysł na który wpadłem po rozmowach z graczami z wolnych św o SP.

Opcja zastępstwo na każdej rundzie. Spotkałem się z wypowiedziami typu:

'żeby grać na sp trzeba się zaopatrzyć w kanapki i pampersy bo jak odejdziesz do łazienki to stracisz wsie'.


Zazwyczaj na rundach 8-12h nie ma zastępstw, co zmusza nas do bycia 'no-lifem' albo łamania zasad i przekazywania hasła. jeżeliby istniała możliwość przekazania zastępstwa to gracze z wolnych św nabraliby ochoty do gry na sp.



Co jest w tym pomyśle takiego świetnego?

- Nie musi przechodzić przez niemieckie ręce zanim zostanie wprowadzony

- Daje zarobić Innogames

- Sprawia że zabawa staje się ciekawsza

- Daje zarobić graczom

- Podnosi zainteresowanie szybkimi, i stara się pokazać je jako ciekawy sposób spędzania czasu.



Nie dodaję ankiety, chcę poznać wasze rozwinięte opinie a nie tylko 'Tak', 'Nie'.

Jeżeli pomysł się nie podoba wyjaśnijcie mi dokładnie, i zadawajcie dużo pytań.

Starajcie się aby temat dotarł do jak największej liczby graczy przez fora plemienne, gadu gadu itp.




P.S Można by również na stronie głównej, forum ogólnym, i poszczególnych światach prowadzić kampanie reklamową zachęcającą do gry na SP. wiadomości pokazujące sp z bardzo dobrej strony, jako sposób nauki gry, rozwijania umiejętności, jako opcje 'wyżycia się' dla tych mniej cierpliwych. Niech serwer SP nie będzie bękartem dla innych światów. starajmy się, aby stał się godnym, młodszym bratem :>
 

DeletedUser21202

Guest
Prowadzenie kampanii będzie uważane jako spam;p Ale pomysł świetny, na pewno da więcej zysków InnoGames, tylko nie wiem czy drubens może dać więcej niż 100 miejsc darmowych, reszta nie powinna stanowić problemu, graczy było by więcej, rudny bardziej atrakcyjne a i nagrody ciekawsze;)
Oby pomysł wypalił;)
 

DeletedUser112207

Guest
Dla mnie bardzo dobry pomysł...

Jednak wprowadzilbym jedną modyfikację...
Zamiast dawać PP najlepszemu graczowi,ktory wplacil to wczesniej,lepiej ustalić nagrodę za każde wygrane SP.

Np.5 PP dla zwycięzcy
3 PP dla 2 miejsca
1 PP dla 3 miejsca

Wiele by to nie kosztowało,a z pewnością zwiększylo by ilość graczy...
Bo teraz kiedy rzadko kiedy jest runda nagradzana Punktami Premium,to wielu graczy wychodzi z założenia,że po co grać,jak nic się nie dostanie.

Zresztą można co miesiąc robić specjalną runde w której do wygrania będzie np.
20 PP dla zwycięzcy
10 PP dla 2 miejsca
5 PP dla 3 miejsca
po 1 pp dla 4-6 miejsca.

Można też dać jakiś bonus<na przykład 3 Punkty Premium>dla najlepszego w rankingu pokonanych przeciwników.
 

DeletedUser121494

Guest
Powiem iż jestem za pomysłem, popieram kolegę Wioske , dlaczego ? Hmm wiadomość o nadejściu sp co tydzień jest bardzo dobra aczkolwiek czemu by nie można spróbować i sprawdzić jak to będzie?? Może ilość graczy na SP by o wiele by podniosła średnią gry Świata szybkiego? Zapewne gra była by o wiele ciekawsza i może Ci co nie grali/nie wiedzą o SP wybili by na top ?? wraz ze swoją bandą zapewne by coś osiągnęli, tym bardziej że graczy na SP jest coraz mniej a zawsze można spróbować.

Pozdrawiam TDK2
 

DeletedUser95513

Guest
Dla mnie bardzo dobry pomysł...

Jednak wprowadzilbym jedną modyfikację...
Zamiast dawać PP najlepszemu graczowi,ktory wplacil to wczesniej,lepiej ustalić nagrodę za każde wygrane SP.

Np.5 PP dla zwycięzcy
3 PP dla 2 miejsca
1 PP dla 3 miejsca

Wiele by to nie kosztowało,a z pewnością zwiększylo by ilość graczy...
Bo teraz kiedy rzadko kiedy jest runda nagradzana Punktami Premium,to wielu graczy wychodzi z założenia,że po co grać,jak nic się nie dostanie.

Zresztą można co miesiąc robić specjalną runde w której do wygrania będzie np.
20 PP dla zwycięzcy
10 PP dla 2 miejsca
5 PP dla 3 miejsca
po 1 pp dla 4-6 miejsca.

Można też dać jakiś bonus<na przykład 3 Punkty Premium>dla najlepszego w rankingu pokonanych przeciwników.


Twój pomysł bez sensu ;))

Wioska ma super pomysł... obecnie sp jest bez sensu, wygrywają te same osoby. Obecnie bez sensu jest granie na szybkich :)
 

DeletedUser74235

Guest
Twój pomysł bez sensu ;))

Wioska ma super pomysł... obecnie sp jest bez sensu, wygrywają te same osoby. Obecnie bez sensu jest granie na szybkich :)

A co jest z sensem? :>


Pomysl(y) bardzo ciekawe, jednak te msg na kazdym swiecie mnie martwi. ;/ To bedzie spam. :<

Ale...
1. rundy z całego tygodnia zapowiedziane już w poniedziałek. i rozkład rund przesyłany jako wiadomość do KAŻDEGO gracza, na WSZYSTKICH serwerach.
No to tutaj Drubik musialby troszke sie poprawic, bo niektore rundy robi na spontanie, a info o nich jest z malym wyprzedzeniem.

jeżeli rozreklamowalibyśmy sp na wszystkie św, i zapowiedzieli sobotnie rundy już w poniedziałek to dalibyśmy graczom czas na zorganizowanie ekip, znajomych, pomocników od deffa. wtedy nawet ekipa pięciu nieznanych graczy z jakiegoś świata może wbić, i przy pomocy 15 znajomych którzy graliby 'pod nich' mogliby wygrać SP.
Tak samo moga zrobic inni, stali bywalcy, wiec tu duzej roznicy by nie bylo. Ci bardziej wprawieni zawsze beda gora.

Takze wszystko zalezy od tego czy byliby chetni na tego typu pule nagrod. Czy ktos by sie odwazyl zebrac te kilkanascie osob, dorzucic sie do puli i zgarnac nagrode, skoro i tak juz jest super extra pr0 team, ktory zawsze wygrywa?

Jakos weny nie mam, jak cos wymysle to napisze. :>

Pozdro...
 

DeletedUser121413

Guest
Powiem że pomysł bardzo ciekawy, a co do tego "spamu" nie wydaje mi się żeby to można było nazwać spam :)
 

DeletedUser

Guest
Good idea! :)

No, może ponad 30pp dla zwycięzcy, to lekka przesada. Chociaż, najlepiej byłoby, gdyby określić procent, jaki z puli można zgarnąć. Mało ludzi - mała wygrana, dużo - duża. Ponad to nagradzać też 2 i 3 miejsce - to wzbudziło by zainteresowanie tych niekoniecznie najlepszych, którzy jednak mają nadzieję z pomocą Bożą :)D) cosik osiągnąć.
 

DeletedUser95513

Guest
A co jest z sensem? :>


Pomysl(y) bardzo ciekawe, jednak te msg na kazdym swiecie mnie martwi. ;/ To bedzie spam. :<

Ale...

No to tutaj Drubik musialby troszke sie poprawic, bo niektore rundy robi na spontanie, a info o nich jest z malym wyprzedzeniem.


Tak samo moga zrobic inni, stali bywalcy, wiec tu duzej roznicy by nie bylo. Ci bardziej wprawieni zawsze beda gora.

Takze wszystko zalezy od tego czy byliby chetni na tego typu pule nagrod. Czy ktos by sie odwazyl zebrac te kilkanascie osob, dorzucic sie do puli i zgarnac nagrode, skoro i tak juz jest super extra pr0 team, ktory zawsze wygrywa?

Jakos weny nie mam, jak cos wymysle to napisze. :>

Pozdro...


Pff gdyby było wiecej graczy to sznse były by większe ze noob wygrał by na sp (juz kilka razy tak bylo)...
 

Wioska barbarzyńska

Mistrz SDS wakacji 2010
Wynik reakcji
0
Tu mmmmka ma racje. Kiedy 150 graczy jest na serwerze, kończy się tym, że jeden z nich obejmuje wioskami CAŁY świat. A kiedy graczy byłoby 600, mogłoby być tak, że wszyscy najlepsi by się wybili wzajemnie na k44 a gracz na k55 spokojnie by się rozwijał, i dążył do top1.
 

DeletedUser109254

Guest
Najbardziej mądry, przemyślany i wogóle najlepszy pomysł w tym dziale. Nie gram co prawda na szybkich, ponieważ mnie nie stać. Gra na SP jest tylko dla bogaczy:(

Nie wiem jak z nagrodą...chyba ciut za duża. Ale wszystko inne jest jak najbardziej OK!:)
 

DeletedUser93995

Guest
dla bogaczy?> w ciągu ostatnich 6 miesięcy kupiłem tylko 3 pp na szybkie;p więc 10 zł na pół roku/rok to nie dużo;p oczywiście z pp lepiej ale ja nie grywam do końca rund bo nie mam tyle czasu..
 

DeletedUser

Guest
Najbardziej mądry, przemyślany i wogóle najlepszy pomysł w tym dziale. Nie gram co prawda na szybkich, ponieważ mnie nie stać. Gra na SP jest tylko dla bogaczy:(

Nie wiem jak z nagrodą...chyba ciut za duża. Ale wszystko inne jest jak najbardziej OK!:)
jak dla bogaczy ja nie place i gram :) a co do pomysly wioski to ja bym powiedzial ze zapowiedziec w ten sposób szybkie gdzie bylo by 500 wolnych miejsc to by ludzie sie zalogowali i zobaczyli jak jest super bo jak bedzie 100 to i tak nie zdaza i nie zobacza a z tego wyniknie ze nie beda grac
 

DeletedUser102906

Guest
bardzo dobry pomysl :) nie gram na sp i nie bede gral ;D no chyba ze ktos w koncu mi napisze na gadu ze jestem potrzebny ^^, fakt faktem ludzi na sp jest coraz mniej ;) trzeba to polepszyć :)
 

DeletedUser107265

Guest
pomysł dobry ale czy to nieza bardzo obciąży serwer ?
 

Wioska barbarzyńska

Mistrz SDS wakacji 2010
Wynik reakcji
0
pomysł dobry ale czy to nieza bardzo obciąży serwer ?

#11 SP Runda 8
Początek: niedziela, 2008-02-03 08:00
Koniec: niedziela, 2008-02-03 21:00
Limit graczy: 2000
Prędkość 350
Prędkość jednostek: 1

Półtora roku temu. I od tego czasu serwer by stał się słabszy?:> Wątpie. Skoro wtedy wytrzymał tylu graczy, przy tak dużej prędkości to teraz chyba nic mu nie grozi chyba :p
 

DeletedUser

Guest
Dosyć sporo graczy gra z KP, a nie ma pojęcia o szybkich. Zareklamowanie ich było, by dobrym rozwiązaniem, bo uszczęśliwiło by Innogames i graczy. Pewności czy pomysł się powiedzie nie ma, ale jest to darmowe przedsięwzięcie i można spróbować.
 

DeletedUser102906

Guest
Dobry argument ;) Serwer płatał wiele figli od znikającego wojska aż po wielkie lagi ;)

#11 SP Runda 8
Początek: niedziela, 2008-02-03 08:00
Koniec: niedziela, 2008-02-03 21:00
Limit graczy: 2000
Prędkość 350
Prędkość jednostek: 1

Półtora roku temu. I od tego czasu serwer by stał się słabszy?:> Wątpie. Skoro wtedy wytrzymał tylu graczy, przy tak dużej prędkości to teraz chyba nic mu nie grozi chyba :p



e a grałeś na tej rundce? Były lagi przez 6h pod koniec szło grać bo mało osób było online
 

DeletedUser

Guest
pomysł świetny lecz jeżeli nie wprowadzono by tego to chociarz informacje o sp mogły by się pokazywać na stronie głownej
 
Status
Zamknięty.
Do góry