Rap

DeletedUser

Guest
No i widzisz Szczepuś, teraz już wiem o co chodzi. :D Witaj, witaj.

Pewnie sprawdzę co to takiego, wiem, że miałem kiedyś jakąś płytkę wydaną z okazji Marszu Miliona Dżointów, ale się chyba tak nie nazywała. :D

Co do "techniawek" to gatunek ten nazywa się grime i proponuję trochę poczytać. :)

No i czekam na Fo z Dodą będzie fjuczuring na pełnej eiwruk. :D

Zgadzam się co do opinii o płycie Zeusa, im dłużej słucham tym wydaje mi się lepsza, a z ostatnio wydanych to jeszcze polecam Miuosha bo też kawał świetnego rapu.:rolleyes:

A i zapomniał bym o Dioksie, przyzwoicie całkiem. Reczurnersi po raz kolejny dali świetne bity. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jedyny raper, który w kraju ma prawo 'walić techniawą' to fokus. :) Co do flow? Wymieniony już fokus, za chociażby V.I.P z nowej płyty, czy za legendarne już Powierzchnie tnące. Gural, za 'jedziemy z tym', czy za 'el polako'. Mes, za 'southside flow', czy kilka kawałków z 2cztery7, ale w sumie nie mam jednego faworyta. No i za samą różnorodność w kwestii flow. Do tego Trzeci Wymiar, oczywiście. Za 'innych niż wszyscy', czy całych Złodziei czasu. No i lubie zkibwoya na bicie. Tak po prostu przyjemnie się słucha.

Z tego, co sprawdziłem ostatnio:

nowy Mes - zawiodłem się nieco. Nie podoba mi się, tak zwyczajnie, ale uargumentować nie potrafię.
Zeus! - super płyta. Za 'Jesteśmy Źli' czy 'Move Yo Me' wielki plus.
Fokus - lepszy niż na Alfie i Omedze, ale czekam na Pokahontaz, będzie wielka płyta.

Zapomniąłeś o genialnych kawałkach 3W - Piętnastu MC's i Skamieniali
Wychowałem się na tym.. Pamiętam 9 latka latającego z discmanem i dwoma kawałkami na nagranej płycie :

Co do Gurala, jestem z nim od 3-4 Lat i cenię go za wiele więcej kawałków niż tylk
o "jedziemy z tym" i "el polako" wychodzi teraz masa wspaniałych kawałków z jego udziałem.. Czekać tylko aż mistrz będzie w Krakowie :p


Smaki z dzieciństwa eldo :
http://www.youtube.com/watch?v=SG2y2Uuoams&feature=player_embedded
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
3W genialny zespół ;)

A ja mam pytanko,czy w Polsce funkcjonuje jakaś stacja radiowa,kanał telewizyjny poświęcony tylko dla rapu ?:)
 

DeletedUser

Guest
O telewizji nic nie wiem, szczerze wątpie. Podobnie jak kanał radiowy sensu stricte, za to w internetowym radio Rewers jest "częstotliwość" poświęcona HH właśnie. Oprócz tego pewnie jest takich tworów jeszcze więcej, ale radio chyba najbardziej znane.
 

DeletedUser

Guest
Hm... Paktofonika na zawsze :)

Kaliber 44 ( teksty JOKI wymiatają "moja obawa" ), POKAHONTAZ ( focus , rahim )

POZNAŃSKI RAP, PIH, PTP.
 

DeletedUser21778

Guest
3W genialny zespół ;)

A ja mam pytanko,czy w Polsce funkcjonuje jakaś stacja radiowa,kanał telewizyjny poświęcony tylko dla rapu ?:)


Do niedawna chyba w Grudniu czy Styczniu na radio glob była audycja co środe i czwartek pod nazwą Rapodajnia - Gospodarzami byli Słoń oraz Shellerini :p Często zapraszali różnych gości typu Ry23 Beat Squad Sojnta Pantomas Aifam itp :)

2 godziny pełne śmiechu i dobrej muzyki ^ ale wszystko się rozpadło. Jak kolega na koncercie zapytał Słonia czy coś jeszcze planują powiedział że ma dużo takich ofert lecz żadna go nie zadowala ^^
 

DeletedUser

Guest
A ja powiem tak,nie długo będę musiał opisać swojego ulubionego artystę.
Chcę opisać magika,i będę musiał wybrać jedna piosenke tego artysty.
Ktora byscie wybrali ?
-Jestem Bogiem
-+ i -
- Tak jak telewizor
-nowiny
- jakas inna - zaproponujcie ;)
 

DeletedUser

Guest
"to nie Paktofonika więc zostawcie Titanica"

Rap nie opiera się tylko na PFK i K44 i wu tang clan, jest w dużo i jeszcze więcej artystów którzy robią dobry rap lecz przez stereotypy i pozory (że nie znany lub coś) są niedoceniani lub wgl . nie słuchani...

Co do nowości :

HG - ze swoją jednością rozwalili system nie ma co kłamać , chłopaki od klucza do teraz zrobili wielki postęp..

Parias - Trochę nie dosyt , ale warto kupić.

Diox - oczywiście wymiatacz w tym roku :)

Sokół i Marysia - Czekamy

GJ - Pozytywnie bardzo pozytywnie , dobry pomysł tak samo warty kupna

DDK RPK - Osobiście ciekawy temat..czekamy na 2 część

Firma - koniec z lansowaniem się jp , ciekawsze tematy też warto zarzucić na CD.

Podziemie zostaje podziemiem i wymieniać nie będę :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser97800

Guest
Jedyny raper, który w kraju ma prawo 'walić techniawą' to fokus. :) Co do flow? Wymieniony już fokus, za chociażby V.I.P z nowej płyty, czy za legendarne już Powierzchnie tnące. Gural, za 'jedziemy z tym', czy za 'el polako'. Mes, za 'southside flow', czy kilka kawałków z 2cztery7, ale w sumie nie mam jednego faworyta. No i za samą różnorodność w kwestii flow. Do tego Trzeci Wymiar, oczywiście. Za 'innych niż wszyscy', czy całych Złodziei czasu. No i lubie zkibwoya na bicie. Tak po prostu przyjemnie się słucha.

Z tego, co sprawdziłem ostatnio:

nowy Mes - zawiodłem się nieco. Nie podoba mi się, tak zwyczajnie, ale uargumentować nie potrafię.
Zeus! - super płyta. Za 'Jesteśmy Źli' czy 'Move Yo Me' wielki plus.
Fokus - lepszy niż na Alfie i Omedze, ale czekam na Pokahontaz, będzie wielka płyta.


Nowy Mes tez mi się nie podoba, chociaż im więcej słucham tym bardziej się przekonuje do tej płyty. Kawałaki jak "Mierzymy się wzrokiem, albo "Tam gdzie chcę" - magia. Jeśli chodzi o flow, też należy wymienić Mesa za kawałek który wymieniłeś "Southside flow na odmułę". Poza tym Szad, Sheller i Hans
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie Peja Wymiata:D
Mam zamiar sobie pościągać piosenek troche na telefon.Jakich raperów mi polecacie.Rap ma być dobry.Nic w stylu tede!
 

DeletedUser21778

Guest
Dla mnie Peja Wymiata:D
Mam zamiar sobie pościągać piosenek troche na telefon.Jakich raperów mi polecacie.Rap ma być dobry.Nic w stylu tede!

Kup płyte....

Nie nawidzisz tedego bo twój idol peja się z nim dissował? hehe dobre posunięcie



Maro 21 maj RR Brygada w Nysie więc termin odpada :D
 

DeletedUser

Guest
Ogarnij kolego :)
Grubasa? Ogarnij takie flow jak on ma to pogadamy ..

Ogarnij nieKolego. :)

Jego flow mnie ani ziębi ani grzeje, zwłaszcza w kawałkach gdzie rapuje o eipud marynie, ale to tak tylko tytułem wstępu, bo nie o to tutaj chodzi. Gural jest gruby, przez co mogę napisać grubasa, a poza tym to, że JA nie mam takiego flow czy czegoś innego nie znaczy, że nie mogę czegoś skrytykować bo wtedy to mój drogi nieKolego ocierasz się o absurd, więc odbij na bazę. :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Hm... Paktofonika na zawsze :)

Kaliber 44 ( teksty JOKI wymiatają "moja obawa" ), POKAHONTAZ ( focus , rahim )

POZNAŃSKI RAP, PIH, PTP.
Paktofonika jest dobra stare nuty ale ok ;) Jeden z najlepszych zespołów polskiego hh


A ja powiem tak,nie długo będę musiał opisać swojego ulubionego artystę.
Chcę opisać magika,i będę musiał wybrać jedna piosenke tego artysty.
Ktora byscie wybrali ?
-Jestem Bogiem
-+ i -
- Tak jak telewizor
-nowiny
- jakas inna - zaproponujcie ;)
Tu nie da sie wybrać jednej one są wszystkie the best;) Każda opowiada o czymś innym i jest przesłaniem :)

Dla mnie Peja Wymiata:D
Mam zamiar sobie pościągać piosenek troche na telefon.Jakich raperów mi polecacie.Rap ma być dobry.Nic w stylu tede!
No peja też jest niczemu sobie ;) Ale ostatnio przed reedukacją mnie zawiódł ale jak już wyszła płyta to ... brak słów ;)

Kup płyte....

Nie nawidzisz tedego bo twój idol peja się z nim dissował? hehe dobre posunięcie



Maro 21 maj RR Brygada w Nysie więc termin odpada :D
Tedego nawet Ędward Ącki pojechał ^^
 

DeletedUser

Guest
Pamiętam gdy miałem 6 może 7 lat słuchałem nonstop jednej piosenki Peji.Jeszcze byłem wtedy za głupi żeby wiedzieć że to Peja śpiewa a teraz gdy mam chyba wszystkie piosenki na jego płycie a mam 16 lat aż mnie dziwi to wszystko.A i jak byłem mały to tylko znałem Tedego.A teraz...Ciężki wiek szkolny i nienawidze tedego a kilka lat twierdziłem że to był jedyny raper w Polsce.Aj jak to życie upływa aż boli:(
 

Wioska barbarzyńska

Mistrz SDS wakacji 2010
Wynik reakcji
0
Napinacie się na tego Tedego, aż Was nie rozumiem. Byłem na Warsaw Challenge w sobotę, dał tam super koncert. Zdecydowanie lepiej od VNMa czy Pariasów (chociaż Pariasów usprawiedliwia mało koncertowy repertuar, bo wydali jedną płytę, która przecież wyszła niedawno, więc po pierwsze ludzie nie muszą znać, a po drugie nie wszystkie kawałki są 'koncertowe', które ruszą ludzi. Szczególnie u Pariasów, gdzie treść ma wielkie znaczenie). Ale Tede po prostu rozwalił. No bo kto nie zna: 'Wielkie Joł', 'Drin za Drinem', 'Mam tak samo jak ty', 'Bezele Kochana' itd. I to wszystko buja. Do tego prowadzenie koncertu, kontakt z publiką. No super po prostu. Nie jestem jakimś wielkim fanem, troche w innych klimatach się poruszam, tych nowych płyt nawet nie sprawdzałem, a dissów to już zupełnie. Ale to, że ktoś jest fanem rapera X, który nie lubi rapera Y, nie znaczy, że od razu musi nienawidzić tego Y.
 

DeletedUser

Guest
Napinacie się na tego Tedego, aż Was nie rozumiem. Byłem na Warsaw Challenge w sobotę, dał tam super koncert. Zdecydowanie lepiej od VNMa czy Pariasów (chociaż Pariasów usprawiedliwia mało koncertowy repertuar, bo wydali jedną płytę, która przecież wyszła niedawno, więc po pierwsze ludzie nie muszą znać, a po drugie nie wszystkie kawałki są 'koncertowe', które ruszą ludzi. Szczególnie u Pariasów, gdzie treść ma wielkie znaczenie). Ale Tede po prostu rozwalił. No bo kto nie zna: 'Wielkie Joł', 'Drin za Drinem', 'Mam tak samo jak ty', 'Bezele Kochana' itd. I to wszystko buja. Do tego prowadzenie koncertu, kontakt z publiką. No super po prostu. Nie jestem jakimś wielkim fanem, troche w innych klimatach się poruszam, tych nowych płyt nawet nie sprawdzałem, a dissów to już zupełnie. Ale to, że ktoś jest fanem rapera X, który nie lubi rapera Y, nie znaczy, że od razu musi nienawidzić tego Y.

Ja tam nie lubie tedego bo nie przepadam za nim a nie przez to że peja go pojechał w dissach.. Osobiscie też nie jestem za dissami ale są też "sprawdzianami" dla raperów. Wracając do tedego Nie lubie go za to że jest łapczywy tylko na kase... Jego programy w Vivie i tvn turbo powalają ... Może i wydał kilka fajnych kawałków ale pomimo to że jestem prawie z warszawy nie przepadam za nim :)
 

DeletedUser

Guest
Na temat TeDego się nie wypowiadam,nie znam nawet 5 jego piosenek.

Za to możemy podyskutować o innych raperach,np o L.U.C.u :)

Teksty gościa miażdżą,oryginalne flow,inteligentne teksty,całość poraża <13 literek :D>
A co Wy o nim myślicie ? :p
 
Do góry