Przypomnienie o dzieleniu łącza

Czy uważasz że pomysł o przypomnieniu dzielenia łącza to dobry pomysł

  • TAK

    Głosy: 41 85,4%
  • NIE

    Głosy: 7 14,6%

  • W sumie głosujących
    48

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Witam. Mam propozycję usprawnienia opcji dzielenia łącza. Chciałbym, aby przychodziło powiadomienie o tym, że korzystamy z tego samego łącza internetowego co inny gracz.

Otóż osoby korzystające z usług tego samego dostawcy internetu posiadają często to samo łącze internetowe. Wystarczy, że dwie takie osoby grają w plemiona na jednym świecie i nagle dostają bana za multikonto. Nie jest to fair, ponieważ zanim sprawa zostanie wyjaśniona mija kilka dni, a czasem nawet jeden z graczy zadeklaruje by to jego konto odblokować i z automatu drugi gracz zostaje usunięty.

Osobiście zdarzyła mi się taka sytuacja. Niczego nieświadomy po paru dniach istnienia świata dostałem bana za multikonto z graczem, którego pierwszy raz na oczy widziałem. Odnalazłem go na innym świecie, zapytałem co jest grane i okazało się, że korzystamy z usług tego samego dostawcy internetu. Kolega mieszkał 14 km ode mnie.
Takie sytuacje zdarzają się na początku świata, gdzie pada mnóstwo banów za mulciaki i Support nie jest w stanie reagować na czas. Tym bardziej, że 90% zbanowanych na pewno stara się tłumaczyć i bronić.

Przypomnienie pozwoliłoby uniknąć niesłusznej blokady w kluczowym momencie rozgrywki.

Inna sytuacja to zwykłe zapomnienie. Przypuśćmy dwójka kolegów z akademika gra w plemiona. Jeden ustawi dzielenie łącza, drugi zapomni. Sytuacja komplikuje się, gdy na świecie gra większa ilość współlokatorów, ponieważ jak wiadomo każdy każdego musi dodać do dzielonego łącza. Wystarczy, że jedna osoba zapomni i wszyscy dostają bany.

To wszystko mam nadzieję.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że nawet grając na dzieleniu łącza dostaje się bany za multikonto, ponieważ Support znajduje podobne godziny logowania co jednoznacznie świadczy, że robi to jedna osoba. Warto by całkowicie usprawnić dzielenie łącza, o czym pisałem tutaj i temat bardzo dobrze się przyjął. Niestety nic dalej nie ruszyło
https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/dzielenie-łącza-poprawki.117186/
Jednak ankieta dotyczy tylko i wyłącznie przypomnień. A w jakiej formie to już mniejszy problem. Czy to będzie raport, czy pw, chyba nie robi większej różnicy.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Witam. Mam propozycję usprawnienia opcji dzielenia łącza. Chciałbym, aby przychodziło powiadomienie o tym, że korzystamy z tego samego łącza internetowego co inny gracz.

Jest to nierealne w naszym kraju, gdzie 90% Graczy ma adres IP mniej lub bardziej zmienny, jako efekt korzystania z dostawców typu Neostrada czy różnego rodzaju operatorów mobilnych np. Play. Oni posiadają ograniczoną pulę adresów IP i rozdzielają je bardzo dynamicznie między swoich klientów. Konsekwencją tego jest sytuacja, że z konkretnego numeru IP korzysta w ciągu doby nawet i kilkadziesiąt osób z danego świata. Za kilkadziesiąt minut zmiana IP i kolejnych kilkudziesięciu "dzielących łącze"... W ten sposób każdy z Graczy dostawałby kilkaset takich "fake powiadomień" dziennie.
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Jest to nierealne w naszym kraju, gdzie 90% Graczy ma adres IP mniej lub bardziej zmienny, jako efekt korzystania z dostawców typu Neostrada czy różnego rodzaju operatorów mobilnych np. Play. Oni posiadają ograniczoną pulę adresów IP i rozdzielają je bardzo dynamicznie między swoich klientów. Konsekwencją tego jest sytuacja, że z konkretnego numeru IP korzysta w ciągu doby nawet i kilkadziesiąt osób z danego świata. Za kilkadziesiąt minut zmiana IP i kolejnych kilkudziesięciu "dzielących łącze"... W ten sposób każdy z Graczy dostawałby kilkaset takich "fake powiadomień" dziennie.

A jeśli powiadomienie przychodziłoby, gdby ten numer IP łącza powtórzył się kilkukrotnie? Lub nawet gdyby takie powiadomienie przychodziło 24h przed potencjalnym banem? Wtedy na pewno nikt nie dostawałby fake powiadomień. Przypominam, że wciąż jest te 10%. I to oni są narażeni na niesłuszną blokadę.

Gdyby mi przyszło powiadomienie, że gracz X korzysta z tego samego IP łącza co ja to uniknęlibyśmy niesłusznej blokady.
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Ale my nie banujemy graczy za to, że ktoś zaloguje się z tego samego IP co oni.

Wiem, ale robicie to kiedy loguje się regularnie.


Regulamin zabrania korzystania dwóm osobom z tego samego IP łącza, ponieważ większość to multikonta. Jednak nie ma konieczności dodawania osób, których się nie zna do dzielenia łącza. Tak wyniki z:
2.3) Wszystkie znane Ci osoby, grające z jednego łącza internetowego (więcej niż 4 razy tygodniowo), muszą to podać pod "Ustawienia -> Dzielenie łącza".
Nie zweryfikujecie, czy dzielenie łącza występuje w jednym pokoju, czy 15km od mojego domu u przypadkowego kolesia. W 90% przypadków ta pierwsza opcja i bany lecą zasłużone. Ale jest ten 10% przypadków, gdzie ludzie grając fair dostają bany.
 
Do góry