Dzielenie łącza - poprawki

Czy pomysł powinien zostać zaakceptowany

  • TAK

    Głosy: 96 82,8%
  • NIE

    Głosy: 20 17,2%

  • W sumie głosujących
    116
Status
Zamknięty.

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Dzielenie łącza za bardzo ogranicza grę osób korzystających z tego samego łącza internetowego. Denerwuje mnie to, że grając w porządnym plemieniu z bratem nie można rozpisać normalnie akcji, bo się nawzajem blokujemy.

Proponuję, aby wprowadzić zmiany, np:
-Gracze z dzielonym łączem mogą atakować jeden, wspólny cel, jeśli dzielenia łącza trwa powyżej 6 miesięcy
-Gracze mogą się wspierać nawzajem oraz tych samych graczy, jeśli dzielenie łącza trwa powyżej 6 mscy
-Gracze nie mogą się nadal atakować

Oczywiście zaproponowane zmiany mogą zostać zmodyfikowane. Chodzi mi głównie o to, aby wprowadzić możliwość współpracy.
Wiem, że zaraz mnie zhejtujecie, że wzrośnie liczba multikont itd, ale proszę o dokładne przeanalizowanie sprawy. Dzielenia łącza trwające 6 miesięcy nie powinno wpłynąć na ilość multikont.
Postawcie się w mojej sytuacji:
-nie możemy atakować jednego gracza - nie wyobrażam sobie gry, gdy ilość graczy frontowych spadnie do 3-4. Już teraz jest ciężko. A nie muszę chyba tłumaczyć, że akcje przeważnie robi się na gracza
-Nie można wspierać tych samych graczy - jest to dodatkowy kłopot przy obstawianiu wsi frontowych. Ja dostaję kordy i mój brat i nagle jeden wyśle, blokując drugiego. A za każdym razem przy rozpisywaniu akcji Rada musi mieć to na uwadze

PS: głosując zauważcie, że 6 miesięcy nie wpłynie na wzrost multikont. Tymbardziej, że gracze dzielący łącze nadal nie będą mogli się atakować!!!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser180001

Guest
Jestem za, ale atakowanie wspólnego celu gdy z kimś mamy dzielone łączę powyżej 6 miesięcy to trochę długo.
Nie lepiej odczekać jeden miesiąc albo 3 bo na tym etapie mamy już kilka wiosek zazwyczaj i możemy planować osobiste akcje xd
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Dzięki za opinię
dlatego napisałem, że moja propozycja może być zmodyfikowana :)

Może ktoś z Moderatorów się wypowie??? :)
Zależy mi, żeby przesłać tą propozycję gdzieś dalej. Na prawdę nie widzę tutaj minusów, ani niepotrzebnych zmian
 

DeletedUser162825

Guest
pomysł dobry :)
3 miesiące to jest odpowiedni czas :) - miesiąc zza krótko, a pół roku za długo :D
 

DeletedUser181431

Guest
Bardzo dobry pomysł, tyle że skróciłbym trochę czas dzielenia łącza. Usunąłbym także te bezsensowne ograniczenia z zastępstw.
 

DeletedUser141091

Guest
Bardzo dobry pomysł, głos na tak.
I jako gracz długodystansowy (;)) uważam że 6 m-cy to wcale nie tak długo.
Tyle, że nie spodziewam się przychylnego spojrzenia na pomysł ze strony włodarzy gry, no chyba że za pp...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
PP to ja regularnie kupuję :) może nie będą chcieli tracić klientów
no ale nie dawno miejsce miał kolejny absurd dzielonego łącza. Pewien gracz poprosił mnie o zastępstwo bym pilnował konta. Zgodziłem się. Po powrocie poprosił mojego brata o dogranie szlachcica. No i co??? BLOKADA.
 

DeletedUser182378

Guest
Pomysł interesujący, jeden z ciekawszych, ale ja w dalszym ciągu (to już chyba spaczenie) widzę bardzo łatwy sposób jak to oszukać (nie wchodźmy szczegóły, nie przystoi żeby administracja mówiła jak oszukiwać).
Z drugiej strony, to 6 miesięcy zniechęci trochę początkujących amatorów multikontowania.
Ale jeszcze z innej strony w tej chwili blokada obowiązuje cały czas, nie tylko 6 miesięcy, a i tak oszukiści są.
Jak po 6 miesiącach oszukiwania czeka ich "nagroda" to tylko lepsza motywacja.

A z innej perspektywy - czemu mamy zakładać że wszyscy oszukują, powinniśmy założyć jednak że większość graczy jest uczciwa.

Ciekawe to, ale i ciężkie do ugryzienia. Powyżej prosiliście o opinie teamu - to jest moja osobista opinia, ani na tak, ani na nie. Osobisty sceptycyzm kieruje mnie w stronę nie, ale być może ktoś bardziej optymistyczny da szansę.
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Dziękuję za obiektywną ocenę. Otóż sposób na oszukanie wydaje mi się, że znam, ale nigdy nie próbowałem go wprowadzać w życie. Bałem się, że jednak zostanę jakoś wyłapany. Mogę się przecież mylić ;)

Ciężko mi jednak uwierzyć, że ktoś przez 6 miesięcy ciągnął by multikonto. A takich "oszukistów" można wyłapać. Na pewno informatycy InnoGames znaleźli by sposób, albo skrypcik jakiś. A jeśli nie, zawsze można "ręcznie" im utrudnić życie. Tak jak jest to robione przy np. niecenzuralnej nazwie wioski.

Z resztą każda aktualizacja zmieniająca zasady gry jest jak partia gry w szachy. Niewielka zmiana, a już pojawiają się nowe możliwości dla drugiej strony ;) Grunt to umieć to przewidzieć i zareagować w odpowiedni sposób
 

DeletedUser182378

Guest
Słusznie, dlatego nie mogłabym się jednoznacznie opowiedzieć jako na nie.
 

DeletedUser125432

Guest
Jak ktos bedzie chcial oszukac to oszuka :) Wszyscy dobrze o tym wiemy, ze sa rozne sposoby na zmiane IP i nie potrzeba do tego zadnego dzielenia lacza, dlatego nie wiem w czym to przeszkodzi.

Bedzie to uklon do graczy, ktorzy graja fair i maja przez to pewne ogrniaczenia.
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
głosujcie dalej, niech temat nie zamiera ;) oczywiście wybierając odpowiedź na "tak"

Wybierając "nie" radzę 10 razy się zastanowić, albo opuścić temat :) Kto gra fair z kimś na dzieleniu łącza zrozumie i wie jak działa banowanie :/
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser146291

Guest
Ja gram w tym samym plemieniu z narzeczonym. No i.. rozbiórka jakiegoś gracza? odczekanie odpowiedniego czasu by następne z nas mogło przejmować wioski z swojej rozpiski -.- no ale te ogólnie atakowanie tego samego celu jestem w stanie przełknąć (w każdym razie jestem przeciw atakowania np tych samych wiosek), ale np wspieranie graczy - CZEMU nasz sąsiad musi być poszkodowany i tylko jedno z nas może mu no wbić klina? wysłać deffa? rycka? to nie jest wtedy karanie nas że mamy wspólne łącze, a naszego przyjaciela z sąsiedztwa.

No i zasty -.- to tak na marginesie.. mam zasta u gracza X, wysłałam z jego konto wsparcie na front. z mojego konta mogę dopiero 24h PO ZAKOŃCZENIU zastępstwa.. no to muszę szukać kogoś kto tego zasta przejmie ode mnie na tej 1 dzień;/ albo sprawdzam konto gracza Y czy np realizuje zadania plemienia, nagle trzeba wbić klina frontowcowi a tu rybka - gracz Y wysłał wsparcie przed Tobą a zast był u niego np 10h temu na całe 2 min ;/
to też moim zdaniem warto by było rozważyć ;/


pozdrawiam
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Widzicie, wprowadzono aktualizację wysyłania karety w synchro, bo przecież każdy to umie, więc dlaczego by nie dodać takiej funkcji do gry.
Oczywiście każdy znaczy tyle co 50%, bo wiele razy się zdarzyło, że ktoś się poślizgnął o kilka ms lub w nocy się nie chciało lub ktoś po prostu nie umiał.
Idąc takim myśleniem moja propozycja powinna zostać przyjęta. Otóż chyba każdy z nas wie jak łatwo można oszukiwać i nie musowo wtedy ustawiać dzielenia łącza. Ktoś chce wysłać sobie z drugiego konta wsparcie? zrobi to bez problemu.
No więc moja propozycja wydaje się być bardzo podobna do aktualizacji 8.35.
Zapraszam dalej do głosowania :) Zróbcie ukłon w stronę graczy grających fair.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie po primo - łatwo to obejść i wtedy posypie się multi
po secundo - co z tego ze będzie blokada 1mieś/3/6, znam takich w tej grze, którzy i rok mogliby czekać, a i tak by to wykorzystali;-)
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
1. No Przecież piszę, że każdy potrafi to obejść, więc jak ktoś woli grać fair to prędzej skorzysta z dzielenia łącza.
2. A po co mają czekać, skoro bez czekania mogą ominąć.

Z resztą zalecam przeczytanie z uwagą moich argumentów, a na pewno uniknie się wstawiania postów mówiących o negatywnych skutkach tejże propozycji, bo wszystko wyjaśniłem
 
Status
Zamknięty.
Do góry