Przenoszenie szlachty pomiędzy wioskami

  • Rozpoczynający wątek adi wódz
  • Data rozpoczęcia

jestem:

  • ZA

    Głosy: 132 75,4%
  • PRZECIW

    Głosy: 36 20,6%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 7 4,0%

  • W sumie głosujących
    175
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Postaram się to jak najprościej a zarazem wyczerpująco przedstawić;

PROBLEM:
- Często jest tak, że wraz z przesuwaniem się frontu - zostają nam szlachcie w wioskach daleko od frontu co skutecznie uniemożliwia przejmowanie wiosek przeciwnika.

CEL:
- Chodzi mi o to, żeby była możliwość przenoszenie szlachciców pomiędzy własnymi wioskami tak jak np rycerzy. Czyli np. została nam wioska z 2 szlachcicami daleko od frontu, to przenosimy tych szlachciców do którejś wioski frontowej.

WARUNKI:
- Wioska, do której przenoszony jest szlachcic musi mieć wolne miejsca w zagrodzie, aby go "przyjąć", równocześnie po przeniesieniu szlachcica, zwalnia się miejsce w zagrodzie w wiosce, z której się go przeniosło.
- Aby zapobiec nadużyciom typu: ucieczka szlachcicem z atakowanej/przejmowanej wioski przez przeciwnika, można by to w ten sposób ograniczyć, że po wydaniu polecenia przenosin, szlachcic zbiera tyłek i przenosi się po 12h, 24h, lub innym ( do ustalenia ) czasie.
- Szlachcic podróżuje swoją normalną prędkością ( zależną od świata na którym gramy ), oraz nie można go przenieść dalej niż jego znamienny zasięg.
 

DeletedUser67422

Guest
Byloby milo :) nie traciloby sie surowcow, ani nie trzeba by bylo ich gdzies ubijac.
 

DeletedUser144151

Guest
temat już był poruszany,dla mnie jest to zbędne szlachcic nie kosztuje tak dużo(przy większych ilościach wsi),aby nie móc go po rozbiciu ponownie rekrutować w nowej wsi,przenoszenie go z dalszej odległości mijało by się z sensem gdyż rekrutacja to 3h,a szlachcic musiał by maszerować znacznie dłużej,

przenoszenie na froncie :rolleyes: pomyśl zanim z rekrutujesz i nie będziesz musiał przenosić
 

DeletedUser

Guest
ZA też miałem taki problem i musiałem wybijać szlachte żeby ją z rekrutować gdzie indziej ;)
 

DeletedUser

Guest
temat już był poruszany,dla mnie jest to zbędne szlachcic nie kosztuje tak dużo(przy większych ilościach wsi),aby nie móc go po rozbiciu ponownie rekrutować w nowej wsi,przenoszenie go z dalszej odległości mijało by się z sensem gdyż rekrutacja to 3h,a szlachcic musiał by maszerować znacznie dłużej,

przenoszenie na froncie :rolleyes: pomyśl zanim z rekrutujesz i nie będziesz musiał przenosić

Nie wiem jak jest na innych światach, ale na tym w starym stylu można odbudować szlachcica jak padnie w ataku tylko w tej samej wiosce a nie w innej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
duże tak. ;] szczególnie na starych światach gdzie ma się po 200-300 szlachciców i nikomu nie chce się tego ubijać ;)
 

DeletedUser

Guest
Jasne że tak kciuk w górę:D tylko wiesz kto tym steruje jeśli chcesz żeby to wprowadzili bo pomarzyć każdy morze xD musisz im dac jakąś korzyść bo wiesz inno to niemcy:( a wkiecie jacy oni sa nie ma zysku nto ci nie wprowadzą nic ale serio pomysł bardzo dobry
 

DeletedUser152121

Guest
temat już był poruszany,dla mnie jest to zbędne szlachcic nie kosztuje tak dużo(przy większych ilościach wsi),aby nie móc go po rozbiciu ponownie rekrutować w nowej wsi,przenoszenie go z dalszej odległości mijało by się z sensem gdyż rekrutacja to 3h,a szlachcic musiał by maszerować znacznie dłużej,

przenoszenie na froncie :rolleyes: pomyśl zanim z rekrutujesz i nie będziesz musiał przenosić
Może ty pomyśl zanim coś napiszesz:) jak adi pisał na starym stylu ubijasz szlachtę w ataku odbudowujesz za 1 paczkę w tej samej wioscę. Na niektórych światach front przesuwa się szybko i tam gdzie zrobiłeś 4 szlachciców po miesiącu to już za daleko aby efektywnie przejmować wioski wroga.
Jestem jak najbardziej za pomysłem:)
głosować na tak:D i niech support się zainteresuje:)
 

DeletedUser110177

Guest
jak ktoś gra to ma mało szlachty i mając 5 tysi wiosek przejmuje 6-10 wiosek dziennie bo więcej się nie da więc takiego problemu nie ma . w jednej grupie wszystkie grubasy i no problem .
 

DeletedUser

Guest
no taa jak ktoś przejmuje same barbarki w koło to nie ma problemu. czytaj chłopie zanim cos znowu głupiego napiszesz!
 

DeletedUser144151

Guest
Może ty pomyśl zanim coś napiszesz:) jak adi pisał na starym stylu ubijasz szlachtę w ataku odbudowujesz za 1 paczkę w tej samej wioscę. Na niektórych światach front przesuwa się szybko i tam gdzie zrobiłeś 4 szlachciców po miesiącu to już za daleko aby efektywnie przejmować wioski wroga.
Jestem jak najbardziej za pomysłem:)
głosować na tak:D i niech support się zainteresuje:)

cóż pomysłodawca zapomniał dodać że chodzi głównie o stary styl z paczkami,na nowym często przenoszę grubych i nie chciało by mi się czekać kilkadziesiąt h zanim szlachta przejdzie.rozwalam i za 3h mam w odpowiednim miejscu
 

DeletedUser

Guest
no tu bym się zgodził z przedmówcą, nie jakieś przemarsze ale odbudowa w dowolnej wiosce
jeżeli już by chodziło o limit budowy szlachciców w jednej wiosce to mógłby to być komplet do podboju czyli 4 nie więcej
 

DeletedUser

Guest
Aby nie było tak prosto za każde przeniesienie szlachcica trzeba zapłacić dajmy na to po 75k każdego surowca...
 

DeletedUser

Guest
jak inno chca na tym zyskać to niech wprowadzą to dla graczy z kp i wszystcy szczęśliwi
 

DeletedUser22258

Guest
Tak, pomysł dobry i chyba niezbyt skomplikowany w wykonaniu. Można by do jakiejś aktualki dorzucić:)
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Pomysł popieram, rozwiązanie pomogło by na frontach gdzie walka wrze. Mam nadzieję, że nie będzie tylko dla KP.
 

DeletedUser112333

Guest
jestem za:) drażni mnie to,że muszę kombinować, gdzie mam szlachtę
 

DeletedUser152121

Guest
Może wypowie się ktoś z supportu moderatorów opiekunów itd. ?xd temat jest dość długo sporo głosów ale nikt z wyższych rangą się nie wypowiedział:p
 

DeletedUser152218

Guest
Moim zdaniem opcja dobra.

A komu nie odpowiada zawsze może ubić szlachcica, tego przecież nikt nie zdeaktywuje.

Prawdą jest że mając wiele wsi nie jest problemem surka, ale na początku gry zrobienie szlachcica nie jest surowcowo proste więc myślę że niektórzy by korzystali z możliwości przeniesienia go.
 

DeletedUser

Guest
Funkcja staje się bezużyteczna w momencie posiadania ~20 wiosek. Na tym etapie gry masz wioski w takiej odległości że szybciej go ubijesz i postawisz niż przeniesiesz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry