Wydarzenie Podróżujący handlarz (VIII 2018)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu

Drodzy Gracze,

podróżujący handlarz Midas powraca i ponownie potrzebuje Waszej pomocy! Waszym zadaniem będzie chronienie go podczas jego podróży, aby pomóc mu w dotarciu do jego celu.

Chociaż wydarzenie z pewnością brzmi znajomo dla naszych doświadczonych graczy, to prosimy odnotować, że wprowadziliśmy kilka zmian i ulepszeń od czasu ostatniej jego edycji.

Midas rozpocznie swoją podróż 9 sierpnia o 12:00 i potrwa ona 4 dni. Zatem zakończy się 13 sierpnia o 12:00.


Pokonywanie najeźdźców
Podczas wydarzenia musicie bronić handlarza Midasa, przed atakującymi go grupami najeźdźców. Macie do swojej dyspozycji oddział najemników, w którym każdy ma swoje własne silne i słabe strony.

Napotkani najeźdźcy są losowo wybierani z puli różnych jednostek o różnych wartościach ofensywnych i defensywnych. W każdej potyczce będziecie musieli mądrze wykorzystać swoich ludzi, aby odnieść zwycięstwo.


Walka rozgrywa się w turach. Na dole ekranu walki zobaczycie kolejność, w jakiej jednostki będą atakować. Gdy jedna jednostka atakuje inną, to obniża jej siłę defensywną o losową wartość ze swego przedziału siły ataku. Gdy siła defensywna danej jednostki spadnie do zera, to wypada ona z walki. Nie martwcie się, jeśli taki los spotka Waszego najemnika - będzie dostępny ponownie w kolejnej bitwie.
Pasek na dole ekranu pozwala sprawdzić, która jednostka zaatakuje kiedy. Aktywna obecnie jest wyróżniona za pomocą większej ikonki. Aby zaatakować jakąś jednostkę należy po prostu na nią kliknąć. Strzałka pokaże, która jednostka została zaatakowana, a wyświetlona liczba - wartość zadanych obrażeń. Aby przyspieszyć animację i oszczędzić nieco cennego czasu możecie skorzystać z opcji dostępnej na samym dole ekranu walki.


Otwieranie skrzyń
Gdy wszystkie atakujące jednostki zostaną pokonane, to otrzymacie nagrodę w postaci skrzyni. Mogą one zawierać różne zasoby, kliknięcie na skrzynie wyświetli jej możliwą zawartość. Otwarcie skrzyni zajmuje nieco czasu, a możecie posiadać w danej chwili tylko trzy takie przedmioty. Dbajcie więc o ich regularne otwieranie! W środku możecie znaleźć także nieco doświadczenia dla swoich najemników, co pozwoli im poprawiać swoje zdolności ofensywne oraz defensywne. Ale uważajcie, rywale też będą coraz silniejsi.


Handlarz przygotował dla Was także dodatkowe nagrody, za pokonanie kolejnych odcinków na drodze do jego celu. Możliwe nagrody możecie zobaczyć na górze ekranu wydarzenia. Pamiętajcie jednak, że tylko wygrane bitwy przybliżają Was do osiągnięcia celu! Jeśli przegracie walkę, to będziecie zmuszeni uciekać i stracicie nieco pokonanego uprzednio dystansu.

Mamy nadzieję, że wydarzenie się Wam spodoba i będziecie się dobrze bawić podróżując wraz z Midasem!
Tradycyjnie jesteśmy otwarci na wszystkie Wasze komentarze, prosimy o umieszczanie ich w tym temacie.

Wasz Plemiona Team