Petycja w sprawie obniżenia ceny PP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser159938
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz petycję?

  • Tak, popieram. Zwróćmy uwagę, że PP u nas jest relatywnie droższe.

    Głosy: 561 93,0%
  • Nie popieram. Ceny KP są na dobrym poziomie.

    Głosy: 28 4,6%
  • Wszystko mi jedno. Nie używam KP

    Głosy: 14 2,3%

  • W sumie głosujących
    603
Status
Zamknięty.

DeletedUser159938

Guest
Postaram się najkrócej, jak można

Średnia pensja w Polsce: 3.438,21 zł/mies
Średnia pensja w RFN: 3.544,58 EUR/mies (14.505,48 zł mies)
Średnia pensja w GB: 499 GBP/tydz (9.234,29 zł mies)

Źródła:
http://www.nbp.pl/kursy/kursya.html
http://www.totalmoney.pl/poradnik/porownanie-rachunkow-z-prad-w-polsce-niemczech-i-wlk.-brytanii

Najtaniej 1 punkt PP można kupić za 0,043198 zł (215,99 zł za 5.000 PP), 0,009998 EUR (49,99 EUR za 5.000 PP) lub 0,009998 GBP (49,99 GBP za 5.000 PP).

Za średnią polską pensję można nabyć 79.591,879253669 punktów.
Za średnią niemiecką pensję można nabyć 1.450.838,167633527 punktów.
Za średnią brytyjską pensję można nabyć 923.613,722744549 punktów.

Ceny PP mamy europejskie, a zarobki i warunki polskie. Wiadomo, że to tylko statystyka, ale jeśli średnio zarabiający Polak może kupić 80 tys punktów, a średnio zarabiający Niemiec aż 1,5 mln punktów, to nie ma się co dziwić, że odsetek osób wykupujących KP jest tak zaskakująco niski (nie wiemy dokładnie, ale Bryfft zaprzeczył, aby z KP korzystało więcej, niż 15 % graczy).


Pytanie, czy InnoGames zdaje sobie sprawę z tych dysproporcji?

Pytanie do użytkowników:
- czy popierasz złożenie do InnoGames petycji, w której zwrócimy uwagę na to, że na rynku polskim koszt jednego punkta PP jest relatywnie prawie dwadzieścia razy wyższy, niż w RFN?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja oczywiście, że podpiszę się pod tą petycją jak będzie trzeba i jestem na "tak" jeżeli to nie doprowadzi do bankructwa naszej gry..
 

DeletedUser159938

Guest
No właśnie, bankructwo...

My nie mamy takich danych, wiadomo, że InnoGames ma koszty - dlatego to ma być tylko petycja, żeby przeliczyli.

Z tego co mnie się wydaje, to jest tak:
- jeśli towar/usługa kosztuje 10,00 zł i na zakup może sobie pozwolić 1.000 osób, to przychód ze sprzedaży wynosi 10.000 zł
- jeśli obniżymy koszt o połowę do 5,00 zł, taki sam przychód uzyskamy, jeśli usługę zakupi 2.000 osób
- ALE: jeśli obniżmy koszt towaru/usługi o 50%, to ilość osób, które będzie na zakup stać, zwiększy się nie o 100 % (z 1.000 do 2.000 osób), ale znacznie więcej (może do 3.000 osób - nie wiem, nie jestem ekonomistą, ale podstawy rynku liznąłem) - czyli: teoretycznie jest bardzo prawdopodobne, że łączny przychód ze sprzedaży towarów po obniżeniu ceny o 50% do 5,00 zł da przychód 150.000,00 zł

Trochę obniża się ceny, żeby znacznie więcej osób mogło sobie pozwolić - zysk jest wtedy większy.

To oczywiście powoduje większy ruch na serwerze, więc być może większe zapotrzebowanie na sprzęt i nieco wyższe koszty. InnoGames to sobie samo przeliczy.

Ważne, żeby im zwrócić uwagę, że coś jest nie teges i że być może warto przeliczyć jeszcze raz ile powinny kosztować punkty premium dla graczy polskich plemion.
 

DeletedUser

Guest
Nie na samym premium InnoGames zarabia. Nie zapominajcie o reklamach etc. :)
Bankructwo tej grze na pewno nie grozi, bo gdyby gra tylko siebie utrzymywała i nie przynosiła zysków, już pewnie dawno by nie istniała.

Oczywiście zagłosowałem na tak.
 

DeletedUser

Guest
Tylko, że ze zmianą ceny trzeba ostrożnie bo zyski pójdą w dół..

proponuję obniżkę ceny o 20% na np. miesiąc aby sprawdzić jakie będą efekty..

Ale pamiętajcie, że serwery kosztują, admini zarabiają, itp..
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.987
Jest jeden problem... ceny premium są ustalane NIE dla konkretnej gry (np. Plemiona.pl) ale dla osób kupujących w danej walucie (czyli PLN). Dlatego cena premium jest jednakowa czy gra się na Plemiona.pl czy np. na TribalWars.net tudzież niemieckiej czy japońskiej wersji gry. W każdej wersji można kupić 5000PP płacąc 215,99PLN lub 49,99 EUR itd...
I dowcip polega na tym, że dzięki "globalnej wiosce" każdy człowiek na świecie może sobie zakupić premium za pomocą dowolnie wybranej przez siebie waluty. Wystarczy np. założyć konto na PayPal, wpłacić tam odpowiednią kwotę (we własnej lokalnej walucie) i można ją przekonwertować praktycznie na dowolną walutę świata, a następnie za nią kupować premium. Dlatego nie ma realnej możliwości aby ceny w poszczególnych walutach różniły się znacząco od siebie, bo wówczas np. Niemcy czy Anglicy mogliby kupować płacąc w złotówkach... Ceny są ustalone wg jednego schematu, czyli wg stosunku (na jakiś tam dzień) danej waluty do Euro (jako waluty bazowej) + parę % prowizji (płaconej za przewalutowanie).

Wiem że pocieszenie to może marne, ale podpowiem że również na tej samej zasadzie za premium płacą m.in. takie kraje jak Rosja, Słowacja, Węgry, Litwa, Bułgaria, Rumunia, Turcja itd... czyli kraje w których średnie zarobki są mniejsze niż w Polsce lub wręcz znacznie mniejsze (Polska ok 800 EUR, Rumunia ok 300 EUR, Bułgaria i Turcja ok 400 EUR).
Więc, abstrahując już od tego o czym pisałem na początku, nie sądzę aby akurat nad losem Polaków ktoś chciał się specjalnie tutaj litować...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser159938

Guest
Jest jeden problem...

Wiem że pocieszenie to może marne, ...

kmic - to żadne pocieszenie, ale ważne w temacie wyjaśnienie

czyli petycja w gruncie rzeczy źle jest sformułowana...

kmic - powiedz mi jeszcze jedno tylko - jeśli kupię za złotówki PP, logując się uprzednio do konta na plemiona.pl, to mogę te punkty wykorzystać do aktywowania KP na koncie w tribalwars.uk.com?

jeśli nie (a podejrzewam, że nie), to pozytywne rozpatrzenie petycji powinno wiązać się z:
1. najpierw uzależnieniem ceny PP nie od waluty, a od wersji językowej
2. następnie obniżeniem cen w Polsce

praktycznie oznacza to, że jeśli InnoGames się pozytywnie petycję rozpatrzy, to po prostu programiści będą mieli więcej roboty, niż zakładałem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
no niestety - kmic ma rację- obniżenie ceny u nas oznacza zakupy u nas
to trochę przypomina handel przygraniczny
czasami ludzie jadą kilkadziesiąt kilometrów do innego państwa bo tam taniej

musielibyście pozamykać granice [w tym przypadku internetowe] żeby to wypaliło
w sumie Chiny i inne państwa próbują to robić... no nie wiem czy u nas to dobre rozwiązanie :)
 

DeletedUser158364

Guest
Jedna rzecz jest w tym śmieszna , przypomnijmy sobie przysłowie ''Jaki kraj taki obyczaj'' :mad:

ps: Jestem na tak
 

DeletedUser37348

Guest
Trochę przesadzone te ilości PP za zagraniczną pensję, po pobieżnych obliczeniach wyszło mi:
de - ok. 354400 PP
en - ok. 210000 PP
Więc miliony tu nie wchodzą w grę :p
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.987
kmic - powiedz mi jeszcze jedno tylko - jeśli kupię za złotówki PP, logując się uprzednio do konta na plemiona.pl, to mogę te punkty wykorzystać do aktywowania KP na koncie w tribalwars.uk.com?

Tak jak przypuszczasz - nie.
Jeśli zalogujesz się do konta na plemiona.pl to kupione punkty (obojętnie w jakiej walucie za nie zapłacisz) będzie można wykorzystać tylko na kontach zarejestrowanych w plemiona.pl
 

DeletedUser156889

Guest
Czyli z tego wynika, ze na plemiona.pl punkty mozna kupowac w dowolnie innej walucie?
 

DeletedUser159890

Guest
Znowu bez przesady, że wielu nie stać. 8 złotych miesięcznie to przecież nie jest majątek.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
wchodzicie do sklepu a tam...ee...bułki
wyglądają tak samo, pachną tak samo, powiedzmy że możecie sprawdzić skład [też taki sam]
no i jedna jest po 1pln, druga po 1gbp, kolejna po 1eur, 1..1...
to którą bierzecie ? ^^
 
Ostatnia edycja:

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Postaram się najkrócej, jak można

Średnia pensja w Polsce: 3.438,21 zł/mies
Średnia pensja w RFN: 3.544,58 EUR/mies (14.505,48 zł mies)
Średnia pensja w GB: 499 GBP/tydz (9.234,29 zł mies)

Źródła:
http://www.nbp.pl/kursy/kursya.html
http://www.totalmoney.pl/poradnik/porownanie-rachunkow-z-prad-w-polsce-niemczech-i-wlk.-brytanii

Najtaniej 1 punkt PP można kupić za 0,043198 zł (215,99 zł za 5.000 PP), 0,009998 EUR (49,99 EUR za 5.000 PP) lub 0,009998 GBP (49,99 GBP za 5.000 PP).

Za średnią polską pensję można nabyć 79.591,879253669 punktów.
Za średnią niemiecką pensję można nabyć 1.450.838,167633527 punktów.
Za średnią brytyjską pensję można nabyć 923.613,722744549 punktów.

Ceny PP mamy europejskie, a zarobki i warunki polskie. Wiadomo, że to tylko statystyka, ale jeśli średnio zarabiający Polak może kupić 80 tys punktów, a średnio zarabiający Niemiec aż 1,5 mln punktów, to nie ma się co dziwić, że odsetek osób wykupujących KP jest tak zaskakująco niski (nie wiemy dokładnie, ale Bryfft zaprzeczył, aby z KP korzystało więcej, niż 15 % graczy).


Pytanie, czy InnoGames zdaje sobie sprawę z tych dysproporcji?

Pytanie do użytkowników:
- czy popierasz złożenie do InnoGames petycji, w której zwrócimy uwagę na to, że na rynku polskim koszt jednego punkta PP jest relatywnie prawie dwadzieścia razy wyższy, niż w RFN?

Pisałem o tym już tutaj:
http://forum.plemiona.pl/showpost.php?p=1046160&postcount=205

Oczywiście jak najbardziej na tak.
 

DeletedUser159938

Guest
Trochę przesadzone te ilości PP za zagraniczną pensję, po pobieżnych obliczeniach wyszło mi:
de - ok. 354400 PP
en - ok. 210000 PP
Więc miliony tu nie wchodzą w grę :p

jak to obliczyłeś? gdzie ja popełniłem błąd?

wziąłeś pod uwagę, że w de liczyłem wg średniej pensji w de?
 

DeletedUser158838

Guest
No muszę Cię pochwalić za prace jaka włożyłeś w swoje wyliczenia.
Jednak czy 10 zł to tak dużo za 200PP ?
No nie :)
Ja bym wolał jakby stary system premium został przywrócony,wtedy więcej ludzi młodszych kupiło by premke.

Pozdrawiam :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry