Petycja w sprawie obniżenia ceny PP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser159938
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz petycję?

  • Tak, popieram. Zwróćmy uwagę, że PP u nas jest relatywnie droższe.

    Głosy: 561 93,0%
  • Nie popieram. Ceny KP są na dobrym poziomie.

    Głosy: 28 4,6%
  • Wszystko mi jedno. Nie używam KP

    Głosy: 14 2,3%

  • W sumie głosujących
    603
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ludzie, skoro widzicie jaka jest gospodarka to się uczepcie sejmu.
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie, w każdej grze jest tak samo ! Żądamy tańszych PP ! :)
 

DeletedUser

Guest
Jest tak samo bo ciężkie czasy wymagają desperackich środków.
 

DeletedUser

Guest
Co żeś się czepił tych ciężkich czasów ? Zajmij się nauką, bo pod koniec roku szkolnego będziesz miał ciężkie czasy
 

DeletedUser

Guest
Wiem że to fatalnie brzmi ale podziękować możecie złodziejom z sejmu, tyle na temat.

Gdyby było u nas mniej papierków w kraju to wszystko poszłoby w dół, wierzcie mi, ale jak przybywają nowe towary to zielone się drukują, przez co wszystko idzie w góre, ale jedni mają więcej, drudzy mniej.

Tak działa gosPPodarka ;)

PP specjalnie zaznaczyłem
 

DeletedUser155263

Guest
dla mnie jest dobrze kupuje pp za 9zł i gra muzyka :)
szkoda ze skrypty na farmienie są nie legalne :D
jak by były legalne gra z Kp byłą bardziej opłacalna dla mnie a tak to opłaca się ale Kp tylko kupuje do masowej rekrutacji :D i kilka innych legalnych skryptów :) no do przeglądu bo jak ktoś ma np 200 wiosek to ciężko znaleźć mu grubasa , po za tym jesteśmy w Polsce a nie w Niemczech czy też w Angli
 

DeletedUser

Guest
Wiem że to fatalnie brzmi ale podziękować możecie złodziejom z sejmu, tyle na temat.

Gdyby było u nas mniej papierków w kraju to wszystko poszłoby w dół, wierzcie mi, ale jak przybywają nowe towary to zielone się drukują, przez co wszystko idzie w góre, ale jedni mają więcej, drudzy mniej.

Tak działa gosPPodarka ;)

PP specjalnie zaznaczyłem

A ty co po lekcji ekonomi jesteś? gdyby to było takie proste to nie było by kryzysu na świecie -w końcu wielu świetnych ekonomistów doradza politykom.

Dla mnie zmiany jakie od czasu kiedy zaczęłam grać poczyniło IG w zakupie KP są niezrozumiałe ,pozbawili się sami wpływów z smsów od nastolatków i dzieci. Kolejna nowość -menadżer i jego powstanie odebrałam bardzo negatywnie. Jeżeli chodzi o wspólne zrzutki to wole więcej czasu sobie miło po spamować na forum niż spisywać się z ludźmi wymieniając numery kont i dane -po prostu żal czasu .Dlaczego nie mogę kupić KP na miesiąc od IG przelewem za 8-9 zeta ?
Oczywiście jak każdy kto jest kupującym głosuje nad obniżką ceny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.987
Wiem że to fatalnie brzmi ale podziękować możecie złodziejom z sejmu, tyle na temat.

A tak z ciekawości: możesz rozwinąć co miałeś na myśli? :)

Bo nie jest to tajemnicą - cena Konta Premium ustalana jest przez Niemców w Euro. Cena w Polsce (jak i innych krajach) jest jedynie bezpośrednią konsekwencją kursu danej waluty do euro w jakimś tam konkretnym czasie (gdy cena była ustalana) + parę % więcej związane z kosztami ponoszonymi przez IG przy późniejszym przewalutowaniu wpływów złotówkowych na Euro...
Nie, "złodzieje z sejmu" tej ceny NIE ustalają.
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Może nie powinienem się wypowiadać ze względu na mój nick w grze ale...

Było to pisane tutaj na forum kilkakrotnie... dla niemca cena 200 PP to nieznaczny wydatek. Za godzinę pracy moga kupić 1000 PP. Aby polak kupił 1000 PP musi pracować kilka godzin conajmniej. To jest właśnie ta różnica...

Pisałem kiedyś o krzywej Laffera. Odnosi sie ona do podatków ale w przypadku gry w plemiona można KP jako podatek ze względu, ze bez niego nie da się grać. Gdyby obniżyć koszty PP dla graczy w Polsce to skutek byłby taki, że więcej osób zaczęłą by je kupować. Same korzyści.

No chyba, że złodzieje z sejmu albo raczej z RPP podnieśliby stopy procentowe do takiego poziomu, że kapitał spekulacyjny wymieniałby euro na złotówki które ulokowałby w bankach i doprowadziłby do sytuacji, że 1 euro byłoby warte 1 zł :)
Oczywiście to abstrakcja ponieważ patrząc na PKB Niemiec i Polski byłoby to zabójstwem dla polskiej gospodarki. Same zyski z lokat które kapitał spekulacyjny wyprowadzałby za granicę połozyłyby nasz ukochany kraj (o opłacalności eksportu nie wspominajac :))
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Pisałem kiedyś o krzywej Laffera. Odnosi sie ona do podatków ale w przypadku gry w plemiona można KP jako podatek ze względu, ze bez niego nie da się grać. Gdyby obniżyć koszty PP dla graczy w Polsce to skutek byłby taki, że więcej osób zaczęłą by je kupować. Same korzyści.
ale przecież nie chodzi o samą cenę tylko możliwość kupowania w innej walucie
to o czym piszesz miałoby jakiś sens tylko wówczas gdyby każdy mógł kupić towar tylko w swojej walucie
to może faktycznie per saldo wpływ byłby nominalnie większy np w PLN- co wcale nie musi oznaczać większych przychodów w euro
a co może również oznaczać próby dokonywania zakupów tam gdzie taniej w przypadku istnienia systemu, który nie jest w stanie w 100% poprawnie lokalizować kupujących
to musiałbyś np zrobić tak by w danej wersji językowej można było kupić tylko w danej walucie - co automatycznie można oznaczać większe zainteresowanie taką wersją- co z kolei znowu ..doprowadzi do mniejszych przychodów w euro (inno deutschland) :p

więc jak obniżać cenę- to raczej obecnie globalnie
może ta krzywa zadziała, może nie :)
 

DeletedUser

Guest
Głos na "TAK" , ale pamiętajmy że takie zmiany nie są proste :(
 

DeletedUser160709

Guest
jak będzie tańsze przynajmniej 15x to zaczne wykupować pp
 

DeletedUser96567

Guest
Nic z tym nie poradzicie. Musza sie nachapac ....DDD

zrobili dobra gre to zarabiaja..widzisz w tym cos złego?
zamiast narzekać tez zrób coś naprawdę dobrego a nie tylko narzekaj, może wtedy też będziesz mógł się 'nachapać'..:)
 

DeletedUser

Guest
zrobili dobra gre to zarabiaja..widzisz w tym cos złego?
zamiast narzekać tez zrób coś naprawdę dobrego a nie tylko narzekaj, może wtedy też będziesz mógł się 'nachapać'..:)

Haha. Oh dzieciaczku pomysl przed pisaniem glupot....)) Ja sie dolaczylem do tego postu. Ja nie mam problemu z platnosciami, zarabiam wystarczajaco duzo by odlozyc troche pieniedzy na prezenty, wakacje czy gry tego typu.

Poza tym, patrzac na rezultaty i mniejsza niz w poprzednim roku liczbe graczy, ta gra umiera. Nie stworzyli niczego niesamowitego. GTA jest niesamowite. NFS jest niesamowity tak samo jak i CoD. Plemiona to gra on-line, przegladarkowa. Jak juz zdobedziesz wszystko to wiekszosci sie nudzi. Do tego gra jest pelna chamstwa i zdrajcow, trudno o zgrana ekipe ktorej mozna zaufac (choc kilka ich tu jest). InnoGames dodaje idiotyczne ''udogonienia'' dla niektorych graczy jak limit farmienia oO Totalny banal i ty to nazywasz czyms ''naprawde dobrym''? Matka Teresa byla naprawde dobra, ta gra najwyzej jest OK....))
 

DeletedUser

Guest
ja chciał bym żeby można było kupić 200pp przez sms bo tak trzeba kupować po 60
 

DeletedUser

Guest
ja chciał bym żeby można było kupić 200pp przez sms bo tak trzeba kupować po 60

Kupowanie przez sms niesie się z olbrzymią prowizją, dlatego jest to opcja nieopłacalna, zaś dokonanie przelewu w dzisiejszych czasach to żaden problem. Wystarczy kilka kliknięć i już, ewentualnie pójść na pocztę i wypełnić blankiet przelewu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry