Ofensywa Kuriera

Status
Zamknięty.

DeletedUser154621

Guest
jakbyście coś potrzebowali to znam niemiecki i mogę coś przetłumaczyć i posłać komu trzeba.

napewno znajomość słowa schneller się przyda;)
 

DeletedUser

Guest
Niemiecki jest przydatny dokładnie do niczego w tej sytuacji :).

Dokładnie, jak widać o sprawie wie kierownictwo więc miejmy nadzieję że problem szybko zostanie rozwiązany:).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser156889

Guest
Wiedziałem że system autoryzacji jest pisany przez stronę Niemiecką, a Łukasz i KOWR dopasowali do portalu ją.
Dlatego nie przekazałem tego Tobie AQ. Widać mój błąd.

Gdzie można znaleźć jakieś informacje na temat tego systemu? Czasami chcielibyśmy udostępnić np członkom plemienia pewne informacje na zewnętrznym serwisie i dużo zamętu wnosi przydzielanie dodatkowych haseł.
 

DeletedUser

Guest
Gdzie można znaleźć jakieś informacje na temat tego systemu? Czasami chcielibyśmy udostępnić np członkom plemienia pewne informacje na zewnętrznym serwisie i dużo zamętu wnosi przydzielanie dodatkowych haseł.

Polecam skontaktować się z supportem gry. Tam dostaniesz więcej informacji. Proś by Cię przekierowano do któregoś z opiekunów projektu aczkolwiek nie wiem czy ten system jest udostępniany do stron, które są zewnętrznymi stronami poszczególnych plemion, tzw. "strony klanowe".
 

DeletedUser152144

Guest
hmm i co z konkursami?
Bo 06.12 minął, 11.12. minął zaraz minie cały 12. ;)
Chyba że to chodziło o 2012 rok :)
 

DeletedUser

Guest
hmm i co z konkursami?
Bo 06.12 minął, 11.12. minął zaraz minie cały 12. ;)
Chyba że to chodziło o 2012 rok :)

Co do konkursu na "człowieka roku" to sam przeglądam kandydatury bo 4 będą od nas, a 6 z pośród podesłanych. Chce w miarę ciekawe wystawić. Co do konkursu na artykuł to świąteczne zamieszanie plus akcja nasza świąteczna z kartkami ciut rozciąga wyniki, ale w tym tygodniu wszystko winno się ukazać.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Gdzie można znaleźć jakieś informacje na temat tego systemu? Czasami chcielibyśmy udostępnić np członkom plemienia pewne informacje na zewnętrznym serwisie i dużo zamętu wnosi przydzielanie dodatkowych haseł.

System ten został napisany głównie z myślą o poważniejszych projektach. Generalnie, by otrzymać możliwość skorzystania z systemu, strona społecznościowa, której dotyczy, musi być ogólnodostępna i udostępniać wszystkim swoją główną funkcjonalność.

Dokumentacji szczegółowej systemu próżno szukać po forum, jak i na forach poszczególnych wersji językowych. Coś tam można było znaleźć na wersji angielskiej, ale tylko technicy InnoGames są w posiadaniu szczegółowej dokumentacji, która może zostać udostępniona.

Swego czasu napisałem zestaw bibliotek korzystających z tej funkcji, ale był on parokrotnie przepisywany.
 

DeletedUser156889

Guest
Na forum angielskim był właśnie dokładny opis. Generalnie chodziło mi raczej o "zarejestrowanie" serwisu, ale faktycznie chyba lepiej uderzyć z takim pytaniem bezpośrednio ticketem do supportu ;]

Nie wiem czy taki warunek bycia "poważnym" serwisem i dostępu dla wszystkich ma sens. Raczej mało osób ma chęć na tworzenie takich serwisów, a jeszcze mniej na ponoszenie kosztów utrzymania. W końcu (chyba) takie coś nie może zarabiać na udostępnianiu funkcjonalności ściśle powiązanej z plemionami, nawet jeżeli są to tylko reklamy.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
adrb napisał:
Na forum angielskim był właśnie dokładny opis.
I on za dokładny nie był, dokładna dokumentacja jest w posiadaniu wyłącznie Niemców i udostępniana na prośbę po wyrażeniu chęci podłączenia się pod system. Na dodatek nie wspomina on o tym, gdzie ten plik powinien się znajdować, żeby nie spowodowało to informacja niejawna.

adrb napisał:
Nie wiem czy taki warunek bycia "poważnym" serwisem i dostępu dla wszystkich ma sens.
Ma. Generalnie ze względu na bezpieczeństwo, gdyż twórcy gry wolą uniknąć zwiększonego ryzyka włamań przez niepewne, słabo zabezpieczone strony używające systemu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser160287

Guest
Zwycięzcom gratuluję, a pozostałych zachęcam do kolejnego konkursu :D
 

DeletedUser

Guest
Aq ja mam pytanie.
Pisałeś gdzieś że piszesz poradnik jeśli się nie mylę.
Więc kiedy go zobaczymy?
 

DeletedUser

Guest
Aq ja mam pytanie.
Pisałeś gdzieś że piszesz poradnik jeśli się nie mylę.
Więc kiedy go zobaczymy?

Nie mam pojęcia kiedy. Pisanie tego poradnika jest na ostatnim miejscu rzeczy do zrobienia, gdyż jest sporo innych poradników. Pisze go dosyć dokładnie i obszernie w tym momencie mam 16 stron maszynopisu i jak się zabieram do dalszego pisania to zazwyczaj muszę się wrócić by coś poprawić bo weszły aktualizacje nowe w życie. Może przed nowym portalem dla Kuriera się wyrobię :).
 

DeletedUser

Guest
Myślałem że go już nie będzie. Jednak będzie ale za jakiś "czas".
 

DeletedUser

Guest
Myślałem że go już nie będzie. Jednak będzie ale za jakiś "czas".

No cóż, jak coś się robi hobbystycznie, dla własnej satysfakcji, nieodpłatnie to głównym czynnikiem jest czas wolny. Taka jest rzeczywistość.
 

DeletedUser

Guest
w nocy dostałam pw od znajomego, który również ma problem z zarejestrowaniem się
Ot, co. Tam był problem z rejestrowaniem się od ho, ho... Dłuuugo nie mogłem się tam zarejestrować, aż w końcu zniechęciłem się. :p Ostatnio jezcze raz spróbowałem (po to tylko, by oddać głos na jednego z kandydatów "Człowieka Plemion 2011") i udało się w końcu. :)
Parę dni temu jeszcze raz logowałem się i tez nie było problemu. Cieszę się, ze ten zonk z logowaniem i autoryzacją został rozwiązany. :)

Co do ofensywy promocyjnej... Ech... gdybym miał sponsorów, czy plecy finansowe na konkursy, to sam zacząłbym taką ofensywę naplemiennej stronce AREA. ^^
 

DeletedUser

Guest
Co do ofensywy promocyjnej... Ech... gdybym miał sponsorów, czy plecy finansowe na konkursy, to sam zacząłbym taką ofensywę naplemiennej stronce AREA. ^^

Cóż, taka jest rzeczywistość. Aby się rozwijać musisz mieć wsparcie. Jeśli angażujesz się, dużo sam robisz i masz ciekawy pomysł to łatwiej o takowe.

Działamy aktualnie aby podnieść Kurier do statusu przynajmniej pół profesjonalnego serwisu z amatorskiego portalu. Czy to się uda zobaczymy.

Ja razem z drugim właścicielem Kuriera chcemy cały czas go rozwijać bo kto stoi w miejscu ten się na dobrą sprawę cofa w obecnych czasach, no ale zobaczymy co z tego wyniknie.
 

DeletedUser

Guest
Cóż, taka jest rzeczywistość. Aby się rozwijać musisz mieć wsparcie. Jeśli angażujesz się, dużo sam robisz i masz ciekawy pomysł to łatwiej o takowe.
Wiem o tym doskonale. :) Niestety moimi jedynymi plecami są darmowy serwer i Wuc, który ponoć jest adminem s20. ^^

Działamy aktualnie aby podnieść Kurier do statusu przynajmniej pół profesjonalnego serwisu z amatorskiego portalu. Czy to się uda zobaczymy.
Jeśli najmiecie ze dwóch etatowych fachowców i mamona z reklam będzie większa od kosztów lub równa, to czemu nie? ;) Życzę powodzonka.

Ja razem z drugim właścicielem Kuriera chcemy cały czas go rozwijać bo kto stoi w miejscu ten się na dobrą sprawę cofa w obecnych czasach, no ale zobaczymy co z tego wyniknie.
Ot, co! Dobrze prawi. Polać mu! ^ ...oczywiście zdrowej wody mineralnej. :D
 

DeletedUser

Guest
Cóż, taka jest rzeczywistość. Aby się rozwijać musisz mieć wsparcie. Jeśli angażujesz się, dużo sam robisz i masz ciekawy pomysł to łatwiej o takowe.

Działamy aktualnie aby podnieść Kurier do statusu przynajmniej pół profesjonalnego serwisu z amatorskiego portalu. Czy to się uda zobaczymy.

Ja razem z drugim właścicielem Kuriera chcemy cały czas go rozwijać bo kto stoi w miejscu ten się na dobrą sprawę cofa w obecnych czasach, no ale zobaczymy co z tego wyniknie.

Jak wy chcecie podnosić swój status do pół profesjonalnego jak wy ledwo co trzymacie się na tej amatorce ;>

Kurier stoi od co najmniej tygodnia pusty, 0 nowych artykułów, nic się nie dzieje. A zapowiadaliście, że "planujemy, aby codziennie pojawiały się 1-2 artykuły".

Jak wygląda to w praktyce? Kurier ogólnie zdechł i od czasu do czasu ma dziwne skoki aktywności. A te skoki podzieliłbym na 2 kategorie:

1) Konkursy - wiadomo, każdy chce darmowych PP, kubeczków itp. rzeczy.
2) Masowe wstawianie artykułów - tutaj czegoś nie rozumiem. Jaki jest sens wsadzać na raz po 5 artykułów, jak można rozkładać to w tygodniu, dodając po jednym i robiąc choćby imitację życia w Kurierze? Odnoszę wrażenie, że od czasu do czasu ktoś odpowiedzialny za wkładanie artykułów przypomni sobie o portalu i zaakceptuje wszystko co zalega w kolejkach (dodajmy - długich, ale to już temat na kolejny wasz problem) od tak sobie.

Według spisu w Kurierze, w Redakcji jest 14 osób odpowiedzialnych za pisanie w portalu. Co robicie? Śpicie, spamicie na jakimś swoim forum (domyślam się, że takowe macie) czy po prostu jesteście w redakcji dla darmowych kubeczków, koszulek itp?

Znając życie, wyskoczycie na mnie zaraz z tekstem, że 10 osób jest na urlopie (stara wymówka - mówmy szczerze ;) ), a Aqriel napisze "no przecież ja nikogo do niczego zmuszać nie mogę". Od razu odpowiadam - tak, zmuszać nie możesz, ale bycie w Kurierze zobowiązuje do przyjęcia na siebie pewnych obowiązków,prawda? Ktoś ich nie spełnia - out - nie ma sensu robić sztucznego tłumu w redakcji. Zamiast dawać takim leniom kubeczki za nieróbstwo lepiej ich wywalić, ogłosić w informacji o rekrutacji, że dla dobrych pisarzy będą za darmo kubeczki, punkty premium i od razu się zleci paręnaście osób z czego wyłoni się 2 chcące aktywnie bawić się w pisanie. Brakuje twojej twardej ręki Aq.

Osobiście uważam, że za bardzo poświęcacie się skryptotece (która, z tego co słyszałem, miała być DODATKIEM do artykułów) oraz nowej wersji która dzięki doświadczeniom z czekania na obecną wersję przybrała już miano Świętego Graala (po co wam ta super wypasiona nowa wersja jak nikt nie będzie pamiętał o Kurierze przez obecną sytuację. Najpierw zajmijcie się zdobyciem i utrzymaniem stałej liczby aktywnych czytelników, a później bawcie się w ulepszanie. Chyba, że chcecie sami siedzieć sobie na tej wersji 2.0 )


Chciałbym poznać waszą strategię na rozwój. Macie zamiar zdobyć nas czytelników i UTRZYMAĆ, poprzez skryptoteki, poprzez nową wersję Kuriera, poprzez ciągłe robienie konkursów, czy dobre artykuły? Hę?

A to niestety tylko kilka z waszych problemów... Nie będę się bardziej rozpisywał, bo po prostu mi was szkoda. Szkoda, że tak dobry pomysł tak nie wypala. Szkoda.
 
Status
Zamknięty.
Do góry