Kasacja konta

Czy podoba się pomysł?

  • Tak

    Głosy: 313 85,5%
  • Nie

    Głosy: 28 7,7%
  • Do dopracowania

    Głosy: 25 6,8%

  • W sumie głosujących
    366
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Gram od 5 lat i od 5 lat zakładam plemiona i borykałem sie z tym nie raz.
Popieram jak najbardziej !
 

DeletedUser

Guest
Szczególnie na starych światach takie ulepszenie może się przydać, bo jak wspomniano wyżej - byłby czas na przygotowanie się do przejęcia często kilkuset wiosek przez plemię, do którego kasujący konto należał. Głos na TAK.

hmm. Jak jeszcze grałem na s20 to tam nikt praktycznie nie kasował bez odzewu. Dawali zasta i tyle. Więc moim zdaniem bardziej użyteczne będzie to na nowych światach gdzie plemie nie jest zżyte ze sobą itp :)
 

DeletedUser160889

Guest
spoko pomysł nieraz ktoś wywali jakiś numer a tak to można by się troszkę przygotować
 

DeletedUser98935

Guest
A nawet ja kby to widział, to co zrobi? ;D

Otóż wiele może zrobić i dlatego jestem na NIE. Niektórzy uczepili się tutaj wypowiedzi Kmica, a to tylko jeden z wielu argumentów przemawiających za nie wprowadzeniem takiego podglądu.
Większość wypowiadających się patrzy z punktu założyciela plemienia, w którym taka kasacja konta bez zapowiedzi występuje. Spójrzcie na to z punktu widzenia plemienia wrogiego obok... Co to kogoś obchodzi, że macie takich ludzi czy innych, którzy rezygnując z gry (i tu raczej chodzi mi o późniejszy etap gry gdzie każdy ma już sporo tych wioch) i nie zostawia konta w plemieniu do rozbiórki. Szare wioski nie są już teoretycznie Waszą własnością i nie przynależą do żadnego plemienia. Każdy może sobie je atakować/przejmować. Chcecie je mieć to walczcie itd. (Dla mnie większą frajdą byłoby poczekać aż ktoś przejmie i odbijać)
Jest kilka możliwości i kumaci założyciele radzą sobie dość dobrze z tym problemem.
Pierwszy przykład banalny ale jest: nieobecność 3 dni: piszę do gracza, nie odzywa się to koniec i rozbiórka z offami.
Drugi przykład to zastępstwa wiszące u założycieli: w momencie gdy gracz wrzuca "kasację konta" do założyciela, który miał prośbę o zasta przychodzi raport iż dany gracz cofnął prośbę o zastępstwo. W tym momencie powinna być reakcja czyli pytam? Nie ma odpowiedzi to działam lub nie bo do założycieli należy decyzja i pole do popisu w zarządzaniu plemieniem co z tym fantem zrobić itp itd.
I choć tą jedną opcję zostawmy do wyboru graczom, którzy mogą odejść z gry kiedy tylko mają na to ochotę i bez wiedzy innych o kasacji konta.
A co z drugą stroną: porzucenie konta, gdzie kasacja następuje po 14dniach? Też czekacie aż się konto zbarbi, czy rozbieracie jak jest na czerwono? Zastanówcie się trochę nad tymi wszystkimi pomysłami Wodzowie ;p
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Zdecydowane Tak.

@Omega - widać miałeś szczęście być administratorem zgranego plemienia. Pierwszy raz grasz?

Mówisz spojrzeć na to ze strony plemienia wrogiego.... Jeśli mielibyśmy szukać propozycji, które ułatwią grę wrogom, to pomysłom nie byłoby końca, ale na pewno tego chcesz?

Ja patrzę na propozycję tak, jak to ująłeś - z perspektywy założyciela (choć raczej admina). Patrzę z perspektywy kogoś, kto czuje się w obowiązku zrobić ile się da, żeby plemię jak najmniej straciło i jak najwięcej zyskiwało. Patrzę z perspektywy admina plemienia, w którym są ludzie tacy i owacy.

Argumentów kmica nie podzielam. Nawet jeśli kasacja konta byłaby działaniem podjętym przez włamywacza, to tym bardziej pożądane byłoby, żeby administracja plemienia zauważyła zlecenie kasacji konta - to tylko pomoże poszkodowanemu, a nie zaszkodzi. Więc sytuacja, o której pisze kmic mnie tylko przekonuje do tego, żeby zagłosować na tak.
 

DeletedUser98935

Guest
Zdecydowane Tak.

@Omega - widać miałeś szczęście być administratorem zgranego plemienia. Pierwszy raz grasz?

Mówisz spojrzeć na to ze strony plemienia wrogiego.... Jeśli mielibyśmy szukać propozycji, które ułatwią grę wrogom, to pomysłom nie byłoby końca, ale na pewno tego chcesz?

Ja patrzę na propozycję tak, jak to ująłeś - z perspektywy założyciela (choć raczej admina). Patrzę z perspektywy kogoś, kto czuje się w obowiązku zrobić ile się da, żeby plemię jak najmniej straciło i jak najwięcej zyskiwało. Patrzę z perspektywy admina plemienia, w którym są ludzie tacy i owacy.

Argumentów kmica nie podzielam. Nawet jeśli kasacja konta byłaby działaniem podjętym przez włamywacza, to tym bardziej pożądane byłoby, żeby administracja plemienia zauważyła zlecenie kasacji konta - to tylko pomoże poszkodowanemu, a nie zaszkodzi. Więc sytuacja, o której pisze kmic mnie tylko przekonuje do tego, żeby zagłosować na tak.
"miałaś" - jestem kobietą
Nie, nie gram pierwszy raz ;] i miałam okazję prowadzić różne plemiona nie tylko zgrane.
Tak, wszyscy wszystko dla dobra plemienia... A może trochę prywatności co do końca gry dla danego gracza? Wszystko wszyscy chcieliby mieć na tacy, a niedługo może jeszcze scenki rozbierane przy podglądaniu w grze innego gracza :D haha
 

DeletedUser

Guest
Na tak
Przy takiej ilości głosów powinno być to wprowadzone do wersji 8.6
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
"miałaś" - jestem kobietą
Mój błąd. Przepraszam :)
Nie, nie gram pierwszy raz ;] i miałam okazję prowadzić różne plemiona nie tylko zgrane.
Tak, wszyscy wszystko dla dobra plemienia... A może trochę prywatności co do końca gry dla danego gracza? Wszystko wszyscy chcieliby mieć na tacy, a niedługo może jeszcze scenki rozbierane przy podglądaniu w grze innego gracza :D haha
Jeśli kobieta sugeruje wprowadzenie scenek rozbieranych w trakcie stałych fragmentów gry, to ta gra jeszcze nie przepadła :)

A poważniej - problem jest widać szerszy. Moim zdaniem nie ma miejsca na prywatę, jeśli się gra w plemiona. Interes plemienia moim zdaniem powinien mieć prymat nad prywatnością gracza. Ale to tylko moje zdanie. Jak widać sporo osób uważa inaczej.
 

DeletedUser98935

Guest
Zdecydowane Tak.

Mówisz spojrzeć na to ze strony plemienia wrogiego.... Jeśli mielibyśmy szukać propozycji, które ułatwią grę wrogom, to pomysłom nie byłoby końca, ale na pewno tego chcesz?
Następny dowód na to, że priorytetem dla niektórych tutaj jest rzut na wioski z rozbiórek. Czyż nie? Przecież po co by Wam tak naprawdę była ta opcja widoczności kasacji konta u współplemieńca? :rolleyes:Nachapać się tańszym kosztem zapominając ile "radości" przynosi pretekst do wojny czy jak przystało na tą grę solidne podbijanie niełatwych wiosek, ech gdzie te plemiona z tamtych lat
roll.gif

Niedługo ktoś wyskoczy z propozycją wprowadzenia MZ- menadżera założyciela - narzędzie to będzie miało na celu za drobną opłatą kilkudziesięciu pkt kp prowadzić plemie
hahaha.gif
 

DeletedUser

Guest
Ale ja Wam wszystkim co na TAK idą współczuję plemion w których gracie i graliście.

Zdecydowane Tak.

Mówisz spojrzeć na to ze strony plemienia wrogiego.... Jeśli mielibyśmy szukać propozycji, które ułatwią grę wrogom, to pomysłom nie byłoby końca, ale na pewno tego chcesz?

Argumentów kmica nie podzielam. Nawet jeśli kasacja konta byłaby działaniem podjętym przez włamywacza, to tym bardziej pożądane byłoby, żeby administracja plemienia zauważyła zlecenie kasacji konta - to tylko pomoże poszkodowanemu, a nie zaszkodzi. Więc sytuacja, o której pisze kmic mnie tylko przekonuje do tego, żeby zagłosować na tak.

Zastanów się kors4r co piszesz, bo dla Twojego wroga TY Jesteś wrogiem, więc skoro wprowadzisz pomysł by sobie ułatwić grę ułatwisz i dla wroga .

Jeżeli ktoś nie chce niespodziewanych kasacji w swoim plemieniu, niech gra z odpowiednimi ludźmi. Takimi, którzy nie wywiną takiego numeru. Dodatkowo, z takim czymś gra przestała by być ciekawa
Zawsze to dzięki niespodziewanej kasacji - ten kto wygrywał wojnę, może przegrać ją. Każdy przywódca plemienia musi należycie pilnować swojej gromadki

Popieram w 100%. Od tego są wiszące by założyciel wiedział co robić.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Zastanów się kors4r co piszesz, bo dla Twojego wroga TY Jesteś wrogiem, więc skoro wprowadzisz pomysł by sobie ułatwić grę ułatwisz i dla wroga.

Może masz rację. Jestem teraz w plemieniu, które jest słabsze (mniej wiosek, mniej graczy, gorsze wyniki i morale), niż wróg, więc to trochę rzutuje na perspektywę.

Cofnąć głosu się nie da?
 
Status
Zamknięty.
Do góry