Kasacja konta

Czy podoba się pomysł?

  • Tak

    Głosy: 313 85,5%
  • Nie

    Głosy: 28 7,7%
  • Do dopracowania

    Głosy: 25 6,8%

  • W sumie głosujących
    366
Status
Zamknięty.

DeletedUser91810

Guest
Witam jeśli gracz kasuje konto to założyciel i admini plemienia o tym nie wiedzą proponuję dodać jeszcze jedną ikonkę żeby było widoczne jaki gracz dał do kasacji konto (widoczne na screenie)
6r6diu9opiesj451cw.png


by maders :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo dobry, w końcu jak urodziny, bany są pokazywane to czemu nie kasacje. Jak dobrze myślę to za wielkie kod nie będzie więc w nowej wersji można by coś pomyśleć :D
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Ja mam jedno zastrzeżenie... dotyczące sytuacji w której graczowi ktoś się włamał na konto i włączył kasację (nie jest to może sytuacja z którą spotykamy się codziennie, ale jednak czasem takie coś się pojawia). Obecnie gracz ma parę dni na wyjaśnienie tego z supportem i odzyskanie swojego konta. Obawiam się że teraz, gdyby już w świat poszła wiadomość że kasuje on konto więc można go rozbierać, nie miałby już za bardzo do czego wracać...
 

DeletedUser

Guest
To zastosować np: Ban z orzeczeniem winy właściciela i ban z winy włamu :D
 

DeletedUser121235

Guest
kmic, tu bardziej chodzi o to, by administracja plemienia mogła przygotować wcześniej listę wioch dla sojuszników, obstawić te przy froncie (wszak jak wiochy stają się barbarkami, to wojsko poza nimi znika - wtedy byłyby łatwym celem dla wroga), a przede wszystkim - nawiązać próbę kontaktu poza plemionami i przekonania gracza, by jednak nie kończył, a jak już jednak chce, to żeby przekazał komuś zasta, by wioski można było spokojnie oddać.

To o czym piszesz, to niestety, druga strona medalu, lecz wątpię, że w poważnym plemieniu konto od razu poszło by pod rozbiórkę - można by jednak wprowadzić pewien kompromis polegający na tym, że krzyżyk pojawi się na liście w momencie gdy do skasowania gracza zostanie 1 dzień(2 dni? - w każdym razie taka ilość czasu, by administracja mogła to wszystko przygotować, a gracz ciągle miał szansę na odzyskanie konta w przedstawionej przez Ciebie sytuacji bez straty wiosek przez jego rozbiórkę)
 

DeletedUser32989

Guest
Duże tak... propozycja świetna.

Co do wypowiedzi kmica, w 5 dni konta się nie rozbierze. Chyba że jakieś malutkie, po za tym jak ktoś wyżej napisał nie od razu wioski się przejmuje a można się przygotować do pojawienia się np kilkuset szarych wiosek. Jest to świetny pomysł i byłoby dobrze gdyby wszedł w życie.
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam się.przydałaby się owa zmiana.W każdym razie jeżeli ktoś zrobi włam na konto i skasuje chyba istnieje możliwość założenia nowego i wyjaśnienie wszystkiego . :)
 

DeletedUser44634

Guest
Szczególnie na starych światach takie ulepszenie może się przydać, bo jak wspomniano wyżej - byłby czas na przygotowanie się do przejęcia często kilkuset wiosek przez plemię, do którego kasujący konto należał. Głos na TAK.
 

DeletedUser

Guest
TAK
a sytuacja opisana przez Kmica to jeszcze bardziej tak. W zgranym plemieniu większość ma jakiś kontakt poza grą, czy to gg czy nawet nr kom. Niektórych graczy gdy widzę u siebie żółtych, czy nawet jak ktoś na czerwono przez jeden dzień poświeci to się nie denerwuję. Natomiast gdyby pojawił mi się znaczek usunięcia konta to od razu w wielu przypadkach byłby to dla mnie sygnał właśnie o włamie na konto i za wszelką cenę kontaktowałbym się z właścicielem żeby coś z tym zrobił.
 

DeletedUser118794

Guest
Ja mam jedno zastrzeżenie... dotyczące sytuacji w której graczowi ktoś się włamał na konto i włączył kasację (nie jest to może sytuacja z którą spotykamy się codziennie, ale jednak czasem takie coś się pojawia). Obecnie gracz ma parę dni na wyjaśnienie tego z supportem i odzyskanie swojego konta. Obawiam się że teraz, gdyby już w świat poszła wiadomość że kasuje on konto więc można go rozbierać, nie miałby już za bardzo do czego wracać...


tak ale z tego co wiem to z czego go mogą rozbierac jak konto mozna usunąc tylko jak ma sie 1 wioche :D ??Co to jest spoko a i zalezy od członków bo mogą poczekac i spr jeszcze :D
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobra propozycja, ostatnio nawet w plemieniu ktoś skasował konto i za cholerę sobie nie mogłem wykoncypować kto to był ani gdzie dokładnie jego/jej wioski leżały i sądzę, że sporo padło łupem ludzi spoza plemienia <beczy>
 

DeletedUser91810

Guest
tak ale z tego co wiem to z czego go mogą rozbierac jak konto mozna usunąc tylko jak ma sie 1 wioche :D ??Co to jest spoko a i zalezy od członków bo mogą poczekac i spr jeszcze :D

konto raczej usuwać można nawet jak masz 10000 wiosek a zacząć od nowa możesz tylko jak masz 1 wioskę
 

DeletedUser

Guest
z jednej strony pomysł jest bardzo porządny, z drugiej strony argumenty kmica mnie przekonują. ale mam jeszcze jeden argument, wtedy kimc to plemie śle wojsko i surowce na odbudowanie się, prawda trochę czasu to zrzera, ale to lepsze niż strata konta, prawda?
na TAK!
 

DeletedUser

Guest
Ja mam jedno zastrzeżenie... dotyczące sytuacji w której graczowi ktoś się włamał na konto i włączył kasację (nie jest to może sytuacja z którą spotykamy się codziennie, ale jednak czasem takie coś się pojawia). Obecnie gracz ma parę dni na wyjaśnienie tego z supportem i odzyskanie swojego konta. Obawiam się że teraz, gdyby już w świat poszła wiadomość że kasuje on konto więc można go rozbierać, nie miałby już za bardzo do czego wracać...

A mnie kmic przekonał do swoich racji. W razie wycieku rzeczywiście nie było by już konta po wyjaśnieniu sprawy albo jakieś niedobitki.

Co do wypowiedzi kmica, w 5 dni konta się nie rozbierze. Chyba że jakieś malutkie, po za tym jak ktoś wyżej napisał nie od razu wioski się przejmuje a można się przygotować do pojawienia się np kilkuset szarych wiosek. Jest to świetny pomysł i byłoby dobrze gdyby wszedł w życie.

Konta może się w 5 dni nie rozbierze ale jeśli włamywacz będzie na tyle bezczelny by powysyłać wojo na pielgrzymkę w kierunku drugiego końca kontynentu to jak by się o tym dowiedziały osoby postronne konto zostało by mocno uszczuplone. A do konta które jest czyste i codziennie traci wiochy wątpię by ktokolwiek chciał wrócić bo jego utrzymanie wymagało by ogromnego nakładu defa ze strony plemienia.

Na NIE!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
razor, kmic cie przekonał bos taki sam noob jak on, wyciek jest jak ktos ma bana to co co zmieni te info, co za różnica czy ktos kliknoł kasuj czy ma bana od administracji ? kumasz razorku ? a jak coś wycieka to trza dziure zatkac :DD
 

DeletedUser114179

Guest
Odezwał się pr0 plejer.
Racja jest po obu stronach. Ze względu jednak na sprawiedliwość rozwiązania, to co napisał kmic ma należyte podstawy do tego, by nie wprowadzać pomysłu.

Jeżeli ktoś nie chce niespodziewanych kasacji w swoim plemieniu, niech gra z odpowiednimi ludźmi. Takimi, którzy nie wywiną takiego numeru. Dodatkowo, z takim czymś gra przestała by być ciekawa :)
Zawsze to dzięki niespodziewanej kasacji - ten kto wygrywał wojnę, może przegrać ją. Każdy przywódca plemienia musi należycie pilnować swojej gromadki :)
 

DeletedUser15287

Guest
Jestem jak najbardziej na TAK.
1. Obecnie administracja plemienia widzi kto ma bana a jakoś nie rozbieramy od razu kont.
2. Kiedy admin plemienia widziałby oddanie konta do kasacji to ma możliwość zareagowania:
a) namawiam do oddania konta - jeśli jest chętny
b) przekazania zastępstwa i zastanowienia się co dalej - cześć kasacji to decyzja chwili a 5 dni to za mało na przemyślenie;
c) kasacja z włamania - a co w sytuacji gdy gracz ma konto środkowe i gra bardziej towarzysko, loguje się raz na tydzień to czasem nie będzie miał do czego wracać...

PS. kmic o ile dobrze pamiętam to zgłoszenie włamania na konto jest jednoznaczne z jego blokadą z ochroną wiec rozbieranie jest niemożliwe.
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Ja mam jedno zastrzeżenie... dotyczące sytuacji w której graczowi ktoś się włamał na konto i włączył kasację (nie jest to może sytuacja z którą spotykamy się codziennie, ale jednak czasem takie coś się pojawia). Obecnie gracz ma parę dni na wyjaśnienie tego z supportem i odzyskanie swojego konta. Obawiam się że teraz, gdyby już w świat poszła wiadomość że kasuje on konto więc można go rozbierać, nie miałby już za bardzo do czego wracać...

Sam napisałeś, ze takie przypadki są sporadyczne.

Myślę, ze w "poważnym" plemieniu najpierw ktoś skontaktuje się z daną osobą na GG lub przez telefon aby wyjaśnić sprawę więc nawet jakby było to włamanie to czas reakcji jest o wiele szybszy i lepszy w przypadku spostrzeżenia kasacji konta. Najczęsciej bardziej zależy na graczu niż na jego wioskach przy obecnej ilości graczy... ( z 550 tys do 319 tys ;])

Kasację konta widzieli by tylko administratorzy oraz założyciele wiec ta informacja za bardzo świata by nie obiegła...

Pomysł bardzo mi się podoba. Jestem zdecydowanie ZA.
 
Status
Zamknięty.
Do góry