Dyskusja związana ze startem Kuriera Plemion

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Startuje, startuje i wystartować nie może :rolleyes: Kpina totalna.

Jakby tak wszystko "samo" potrafiło wystartować, to i my bylibyśmy szczęśliwi. A kpina to będzie w owym dniu z takiego rodzaju komentarzy. (Lukasz032)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser123948

Guest
A ja myślę że jak rakieta odpala to mija trochę czasu od zapłonu do startu :D
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Miesiąc postowania na kurierku bez banów i kartek?:D

Dla tych, co potrafią postować uczciwie, na temat i zgodnie z regulaminem - będzie :D (nawet więcej niż miesiąc).

Już naprawdę niewiele zostało, programista się sprężył i już wkrótce będziecie mogli oglądać coś, co nawet w głowie Wam się nie zmieści.
A na razie radzę co niektórym pilnować poprawności regulaminowej postów na tym forum. Bo podobno bardzo szybko idzie tu banika zarobić :p.
 

DeletedUser125784

Guest
Dla tych, co potrafią postować uczciwie, na temat i zgodnie z regulaminem - będzie (nawet więcej niż miesiąc).

Oj to ja i wielu innych chyba się do tych ludzi nie zaliczamy.

Bo podobno bardzo szybko idzie tu banika zarobić .

Bredzisz! Żeby tutaj dostać bana trzeba naprawdę się wysilić, tutejsze panie które mają do tego prawa niechętnie to robią :)(i dobrze)

/ciach/ - usunięto cytowany post

Zakopane nupku kpina jest nie to ze się tym interesujemy lecz to że inni muszą chcąc czy nie chcąc czytać te twoje wypociny. Nie chcesz to sie nie interesuj kurierkiem. Na starym portalu posty były prawdziwe, obiektywne i jakieś wiec nie wiem skąd wytrząsłeś taka argumentację.

Odpuscie sobie i ja wam proponuje zzingorowanie tego projektu.

Ja ode mnie proponuję ci wyjść na dwór, naprawdę pozmieniało się tam od czasów w których bywałeś tam po raz ostatni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Bredzisz! Żeby tutaj dostać bana trzeba naprawdę się wysilić, tutejsze panie które mają do tego prawa niechętnie to robią :)

No tak, w końcu krążą słuchy, że dziewczyny i milsze, i mniej bezwzględne od facetów :D (oczywiście nie uwłaczając kmicowi i Shadownowi)....
Ale regulamin to regulamin, tak samo, jak czarne jest czarne, a białe białe.

PS. Panom, którzy chcieli sobie pokrytykować to team, to sposób jego działania, to stary projekt, przypominamy, że istnieje odpowiedni do tego dział. Regulamin p. 1.8.
 

DeletedUser

Guest
Ja jakoś czekam cierpliwie.
Na jaką date przewidujesz start kuriera?Panie Aqriel.moge jeszcze z 5 lat czekac tylko tak sie pytam.
 

DeletedUser153277

Guest
Powiem tak,jeśli ten kurier wystartuje po tych wszystkich przeszkodach,to będzie sukces.

Ale jak Nim zainteresujecie szersze grono graczy + tamtych którzy czekali, a im się nie chciało,wtedy zobaczycie "owoce swojej pracy".
 

DeletedUser20468

Guest
/ciach/ - regulamin p. 1.16

@Kasjerek nie zrozumiales mojego postu, tutaj chodzi przede wszystkim o pretensje osob ktore maja takowe do was, ale jak jest za duzo tekstu to sie ludzie gubia w wypowiedzianich. NP.

A co do rzekomej firmy KOWR ktora wam 'buduje' strone od dawien dawna...to chyba to juz powinniscie zalatwiac sobie z nimi takie sprawy a nie robic glupich wymowek, bo firma... bo to i tamto.
Prawda jest taka, ze w swiecie gdy jestes teraz klientem to prezes Ci bedzie dogadzal i wywiazywal sie z umowy, a skoro wy takiej nie macie to nie wiecie co robicie. Termin jest to praca jest, pracy nie ma to placisz odszkodowanie - prosty przyklad stadionow polskich. ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A co do rzekomej firmy KOWR ktora wam 'buduje' strone od dawien dawna...to chyba to juz powinniscie zalatwiac sobie z nimi takie sprawy a nie robic glupich wymowek, bo firma... bo to i tamto.

Napisałem: "to myśmy się z nią związali w taki sposób i to my teraz za to ostatecznie płacimy - nikt nie twierdzi, że jest inaczej." No, ale jak jest dużo tekstu, to się ludzie gubią w wypowiedziach :rolleyes:

Stwierdziłem jedynie skąd wynikają te opóźnienia, nie odcinam się od tej firmy i od portalu - to cały czas MY, jakoś całość, jesteśmy odpowiedzialni za przesunięcia startu.

Prawda jest taka, ze w swiecie gdy jestes teraz klientem to prezes Ci bedzie dogadzal i wywiazywal sie z umowy, a skoro wy takiej nie macie to nie wiecie co robicie. Termin jest to praca jest, pracy nie ma to placisz odszkodowanie - prosty przyklad stadionow polskich. ;]

Układ jest troszkę inny, bo firma KOWR zwyczajnie nie otrzymuje wynagrodzenia za tworzenie portalu, ktoś to już wcześniej napisał.. więc odszkodowanie nie wchodzi w grę ;)
 

DeletedUser137434

Guest
A co do rzekomej firmy KOWR ktora wam 'buduje' strone od dawien dawna...to chyba to juz powinniscie zalatwiac sobie z nimi takie sprawy

Niestety, mają swoje piorytety zarobkowe i tworzą strony innym firmom za ładne pieniążki.
Jednakże z początku ich podejście przesuwania przywodziło na myśl kwestie błędów czy natury technicznej.
Teraz również i ja mam dość takich ich opóźnień, ale nic nie zrobię z tym faktem.
Portal jest prawie gotowy, uzupełniamy go wszelkimi treściami, z tego co pamiętam jest to obecnie 90% posiadanego materiału.

a nie robic glupich wymowek, bo firma... bo to i tamto.
Niestety, wymówka jest taka nie inna i nie jest głupia, dlatego iż Ty uważasz.
Gdyby od nas zależało oddanie Kuriera w Wasze ręce, to już byście go widzieli i w nim pisali.

Prawda jest taka, ze w swiecie gdy jestes teraz klientem to prezes Ci bedzie dogadzal i wywiazywal sie z umowy, a skoro wy takiej nie macie to nie wiecie co robicie. Termin jest to praca jest, pracy nie ma to placisz odszkodowanie - prosty przyklad stadionow polskich. ;]

Jak byś sponsorował stworzenie portalu od podstaw, łącznie z grafikami, layoutem profesjonalnym, aplikacjami java i Flash, to mógłbyś wymagać od firmy tego czego wedle prawa polskiego oraz punktów zawartych w umowie pisemnej do odszkodowań lub wywiązywania się z zobowiązań.

Dam Ci przykład :

1. Wynająć chcesz własny dom obcym ludziom.
2. Obcy ludzie chcą wynająć na rok czasu mieszkanie.
3. Ustalacie warunki , lecz później okazuje się że ich jest za mało.
4. Po roku czasu owi ludzie nie chcą opuścić mieszkania - wedle prawa nie masz prawa ich z własnego domu wyrzucić gdyż po 30 dniach mają prawo meldunkowe w lokalu.
5. Sprawa toczy się w sądzie i okazuje się że musisz im zapewnić lokal zastępczy bądź dać 30-60 dni na możliwość znalezienia nowego lokum zastępczego.

ETC...

Polskie prawo jest w wielu miejscach ułomne mimo iż piszą je osoby z wysokim poziomem naukowym.

Dlatego też skończ swoje dziwne dywagacje. Gdyż prowokatorów nam nie potrzeba.

A jak chcesz spróbować coś stworzyć, to może napisz artykuł :)

Pozdro
 

DeletedUser

Guest
Ja jakoś czekam cierpliwie.
Na jaką date przewidujesz start kuriera?Panie Aqriel.moge jeszcze z 5 lat czekac tylko tak sie pytam.

A ja się tak spytam, ktoś jest mi w stanie dać tak powiedzmy 10 000 złoty na portal i serwer pod utrzymanie jego? Był serwis na wordpressie były głosy, że na nim to każdy może zrobić i że to żadne wyzwanie zatem wziąłem się za coś ambitniejszego. Znalazła się firma, która w wolnej chwili zaproponowała robienie nowego silnika. Także znalazła się firma, która będzie utrzymywać dla nas serwer na którym ze dwa światy gry dałoby radę wrzucić i by nie przycinały tak by nie było problemów ze stabilnością bo sam portal jest dość "ciężki".

Były terminy, ale jak napisałem portal jest robiony w wolnej chwili i wybaczcie firma nie odrzuci płatnego zlecenia by skończyć Kurier - to chyba zrozumiałe. Dlatego więcej terminów nie damy bo znów coś wypadnie i nic na to nie zrobimy. Jak będzie skończone to po prostu o tym napiszemy. Zostały szczegóły no ale także i szczegóły muszą być zrobione.

Co do tego działu i moderacji w nim, to wybaczcie ale póki ten dział zwie się "Kurier Plemion" i dopóki ja prowadzę ten projekt będzie go moderowała tylko i wyłącznie osoba z mojego zespołu. Inaczej nie widzę sensu by ten dział istniał. Zatem wszelkie skargi składajcie ewentualnie na mnie jak Wam coś się nie podoba lub załatwiajcie ze mną bo w tym momencie uważam, że wszyscy co są w załodze Kuriera wykonują swoją prace jaką w obecnym momencie mają wzorowo i nie zamierzam nikogo zmieniać ze swojego stanowiska.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser123948

Guest
no... chyba jak już wystartuje to będzie co czytać - i sądząc po scrennach oglądać... A można wiedzieć jaki będzie podział na wersję ciężką i lekką tzn. żeby nie było tak że w wersji lekkiej żadnej grafiki już nie ma? Bo jednak trochę to paliwożerna grafika (przynajmniej z tego scrennu) - przy codziennym wchodzeniu na Kurier limity mogą szybko pójść :}
 

DeletedUser137434

Guest
Grafika w formie lekkiej kuriera zajmuje około 1,5x więcej niżeli same plemiona czy plemiona forum, jakieś 200-400 kb graf z layota.
Nie jest to naprawdę dużo. Mi na Blueconnecie ładnie wczytuje nawet jak przekroczę limit. Chociaż wiadomo, ma swoje to ograniczenia.

Jednak, jak ktoś włączy wersję ciężką może się zdziwić, gdyż całość do pobrania przez przeglądarkę wacha się między 6 a 10 Mb.
Grafika jest na najwyższym poziomie. Buttony, layout, godło, i wiele wiele innych pełnych ładnej grafiki smaczków, lepszych stylizacji.

Różnica wyboru jest również taka między prostotą a full bajerami :) czyli kto co lubi.
 

DeletedUser

Guest
Grafika w formie lekkiej kuriera zajmuje około 1,5x więcej niżeli same plemiona czy plemiona forum, jakieś 200-400 kb graf z layota.
Nie jest to naprawdę dużo. Mi na Blueconnecie ładnie wczytuje nawet jak przekroczę limit. Chociaż wiadomo, ma swoje to ograniczenia.

Jednak, jak ktoś włączy wersję ciężką może się zdziwić, gdyż całość do pobrania przez przeglądarkę wacha się między 6 a 10 Mb.
Grafika jest na najwyższym poziomie. Buttony, layout, godło, i wiele wiele innych pełnych ładnej grafiki smaczków, lepszych stylizacji.

Różnica wyboru jest również taka między prostotą a full bajerami :) czyli kto co lubi.

czyli pirus rozumiem zadbaliscie miedzy innymi o mnie i moge sobie spokojnie na minimalnych detalach czytac :D

to gites :p
 

DeletedUser20468

Guest
/ciach/

@ Pirotechnic, nie rozumiem o co ci chodzi, czym ja niby prowokuje? a moze ktos tutaj prowkuje mnie od was...prawda jest taka, ze moj post sam sie nie skasowal, a skoro taka 'osoba' ma to gdzies i mi napisze ze to niezgodne z regulaminem to czemu nie dostaje bana ? Po prostu napisalem prawde, a wy sie burzycie, a jezeli to nie jest prawda to byscie napisali cos madrego a tak tylko podajesz jakis zalosny przyklad, tylko co on udowadnia ? Nic.

Firme macie, to termin tez trzeba miec, a skoro go nie macie to juz wasz problem i taka wymowka o firmie nie moze istniec - wy jestescie kilientami to wymagacie.
W tym wypadku teoretycznie my bedziemy klitentem kurieraplemion i to my bedziemy wymagac, placic nie musimy ani nic, zeby wymagac bo same odwiedzanie strony daja pieniadze wlascicielowi strony.

Po raz kolejny usuwam treść prywatnej gawędy nt. "komentowanie działań moderatorów". Z tym sio na P.W.
Po dotychczasowych doświadczeniach w zakresie moderacji mogę Ci śmiało powiedzieć, że już trzy posty temu ponad 60 procent populacji modów wkurzyłoby się do tego stopnia, że lepiej nie pisać. Mnie tego nie uczono, ale nie będę popierał twierdzenia, że białe jest czarne i vice versa.
Następna sprawa: kto kogo prowokuje, też bym się sprzeczał. Jak post leci do kosza, to oznacza, że coś w nim było nie tak i należy to poprawić. Moderator nie ma obowiązku pisać każdemu, co ma poprawić, bo brakłoby mu czasu na wszystko.
Skasowałeś posty "dlatego, że została z nich usunięta treść". O przepraszam, czy ich treścią były offtopy (bo nimi była cała prowokacja)? Jeśli tak, to dochodzi następny punkt - 1.8. A może dlatego, że sam się wstydzisz dopisków pod postami (a głównie czerwonego, który pojawił się dlatego, że wyciąłeś wcześniejszy komentarz). Również i tu wypadałoby użyć dosadniejszego określenia, ale ze względu na regulamin i savoir-vivre nie robię tego. Właśnie - nie robię tego, Ty zaś mimo upomnień kontynuujesz prywatną wojnę z moderatorami. Gdzie dobre maniery?!
Zauważ, że krytyka projektu jest jak najbardziej ceniona (jeśli jest konstruktywna, nie zaś, gdy jest "tylko po to, żeby być"). Ale krytykowanie osób jest niedopuszczalne i niezgodne z regulaminem, a także JEST offtopem.
"Nie gadam z dzieckiem"? A wiek w profilu - 11 lat. I kto to mówi?
Jak dla mnie, Twoje posty są w tym momencie czystym trollingiem bez pokrycia regulaminowego.
Może potraktujesz ten komentarz jako kolejną okazję do powyżywania się i ponabijania z mojego konserwatywnego stylu moderacji, jednak mimo wszystko zachęcam do ponownej lektury regulaminu ze zrozumieniem: [thread=14025]14025[/thread].

To tyle ode mnie. (Lukasz032)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser123948

Guest
Idzcie się lać na privy... @Pirotechnic to w takim razie powiedzcie mi, dla kogo jest ta ciężka wersja... zakładamy że mamy usera który lubi magazyn - wchodzi 2 razy dziennie - i popatrzmy jak to wyjdzie na miesiąc 1 dzień - 30 MB 10 dni - 300 MB 30 dni - 900 MB. Biorąc pod uwagę powszechny przy mobilnym internecie limit 2 GB - no cóż gdyby tylko kurier plemiona, i kilka protali typu onet, interia itd to nie będzie źle - ale jeśli dojdzie tutaj kilka filmów to mamy po limicie. Mnie tam to mało przeszkadza bo 6GB spoko wystarczy, no cóż prawo wyboru. A tak po za tym to na jakim systemie budujecie stronke?

EDIT: zapomniałem o przechodzeniu na podstrony i całej reszcze refreshów... z tym to ta grafka może spokojnie 2GB pożreć
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
w takim razie powiedzcie mi, dla kogo jest ta ciężka wersja... zakładamy że mamy usera który lubi magazyn - wchodzi 2 razy dziennie - i popatrzmy jak to wyjdzie na miesiąc 1 dzień - 30 MB 10 dni - 300 MB 30 dni - 900 MB. Biorąc pod uwagę powszechny przy mobilnym internecie limit 2 GB - no cóż gdyby tylko kurier plemiona, i kilka protali typu onet, interia itd to nie będzie źle - ale jeśli dojdzie tutaj kilka filmów to mamy po limicie. Mnie tam to mało przeszkadza bo 6GB spoko wystarczy, no cóż prawo wyboru.

EDIT: zapomniałem o przechodzeniu na podstrony i całej reszcze refreshów... z tym to ta grafka może spokojnie 2GB pożreć

Dla jakichś 80% (strzelam) graczy mających stałe łącze, bez limitów? ;)

Zresztą dzisiejsze przeglądarki mają to do siebie, że "zapamiętują" część stron podczas ich użytkowania, dlatego o ile podczas pierwszego ładowania KP wszystko chwilkę potrwa, o tyle już podczas kolejnych wejść limitu będzie zżerać mniej :)

Sam posiadam internet mobilny, z limitem, i mogę spokojnie powiedzieć, że Kurier aż tak wielkich zasobów nie pobiera ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry