Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.991
Na ten moment to Witam / APK / TI / N! trzymają mniej więcej podobny poziom.

+ SPEED, które od startu świata było faworytem i za kilka tygodni będzie dublować każdą z powyższych ekip.



W przypadku zwycięstwa vs. SPEED, zostaje nam 4 ekipy, więc wychodzi:
• 2 vs. 2.

Problemem jest jedynie przewaga wiosek TI / N!, bo po fuzji DUDU i masowym rekru N!-ek, te proporcje są mocno zaburzone.

APK jest w stanie postawić ultimatum by utrzymać ARES w grze by ten balans wyrównać, a jeżeli je odrzucą - to przegrają wszyscy.

Pomijając już fakt, że w momencie zwycięstwa ze SPEED to właśnie APK może zrekrutować najmocniejszych ich graczy bo są najbliżej i skorzystać na tym najbardziej.

• Ale to wszystko to tylko gdybanie i jedna z wielu opcji APK, które ma w tym momencie piłeczkę po swojej stronie.

(Zarówno SPEED, jak i TI wolałoby ich teraz mieć po swojej stronie - kwestia tego kto zaoferuje im lepsze warunki by dokonać przełomu w wojnie. Jezeli nie mieli planu na zwycięstwo świata, to jest to raczej ostatni moment na to by się nad nim jeszcze raz zastanowić)
Nie zgodzę się że wymieniona na początku czwórka trzyma równy poziom. wITAM jest już wyraźnie najmniejsze (mimo że goszczą u nich gracze TI, większy człon wITAM jest dalej mniejszy niż najmniejszy z trzech członów TI...), APK po wchłonięciu Much trochę dogoniło czołówkę, Nki po wchłonięciu bambików mają w zasadzie równo wiosek ze SPEED a TI po fuzji z DUDU jest wyraźnie na czele z liczbą wiosek. Róznice między plemionami zrobiły się spore, wITAM gdyby im zabrać obecne defówki oddane przez TI byłoby od TI 3 razy mniejsze, nie wypada ich stawiać w jednej kategorii wagowej.

Mówisz o klauzuli nietykalności dla ARES - serio wierzysz że ARES/APK wygrałoby z TI/wITAM/!N! 2v3? Bo ja nie, TI/wIITAM mają razem wiecej wiosek od nas w obecnym układzie 2v2, na zmianie stron przez ARES + APK najbardziej skorzystałoby N i TI które spokojnie zjadłyby Klasyk i LOHNS razem z ich ćwiartką obrzeży kiedy my byśmy dostawali na ryj SPEEDowskie akcje jako "zdrajcy" i najdłuższy ich front. Nie widzę tu momentu gdziie moglibyśmy stratę wsi do witam/N/TI odrobić walką.
Mówisz o potencjalnej rekrutacji ze SPEED - nie wierzę że SPEEDy poszłyby do nas a nie do innych, szczególnie że wielu widziałoby w APK kosowników za zmianę polityki o 180 stopni żeby ich udupić. Raczej większość by poszła gdzieś żeby zemścić się na APK za zniszczenie im planów na grę.

Podsumowując, utrzymuje moje stanowisko - dopóki TI i N grają razem, SPEED i APK będzie grało razem. Do przetasowań nie dojdzie dopóki któryś duet się nie rozpadnie z tego czy innego powodu.
 

Fluxik

MEMIARZ
Wynik reakcji
2.563
Nikt tego nie napisał, zostało napisane jedynie to, że wg autora żadna ze stron prawdopodobnie nie zyskała na tej wojnie (oczywiście pomijam, i autor chyba też, rzeczy, które nie były oczywiste jak np. możliwość sojuszy z innymi stronami).
Ja tylko asystowałem, cały plan był wymyślony przez mojego najlepszego coop @czekoladolaj <3
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.991
Na ten moment to Witam / APK / TI / N! trzymają mniej więcej podobny poziom.

+ SPEED, które od startu świata było faworytem i za kilka tygodni będzie dublować każdą z powyższych ekip.



W przypadku zwycięstwa vs. SPEED, zostaje nam 4 ekipy, więc wychodzi:
• 2 vs. 2.

Problemem jest jedynie przewaga wiosek TI / N!, bo po fuzji DUDU i masowym rekru N!-ek, te proporcje są mocno zaburzone.

APK jest w stanie postawić ultimatum by utrzymać ARES w grze by ten balans wyrównać, a jeżeli je odrzucą - to przegrają wszyscy.

Pomijając już fakt, że w momencie zwycięstwa ze SPEED to właśnie APK może zrekrutować najmocniejszych ich graczy bo są najbliżej i skorzystać na tym najbardziej.

• Ale to wszystko to tylko gdybanie i jedna z wielu opcji APK, które ma w tym momencie piłeczkę po swojej stronie.

(Zarówno SPEED, jak i TI wolałoby ich teraz mieć po swojej stronie - kwestia tego kto zaoferuje im lepsze warunki by dokonać przełomu w wojnie. Jezeli nie mieli planu na zwycięstwo świata, to jest to raczej ostatni moment na to by się nad nim jeszcze raz zastanowić)
Odwróćmy sytuację, TI wchłonęło DUDU, jest największe na świecie, ustawiło się w znacznie lepszej pozycji od !N! z większym kawałkiem obrzeży i potencjalnie łatwiejszym frontem 3v2 z ARES/APK w porównaniu do frontu Nieobliczlanych z LOH/NS/KLASYK 1v3 i potencjalnymi skokami SPEED żeby zrobić 1v4. Czy nie lepiej byłoby Niebliczalnym dogadać się na kosę w TI/wITAM i zjechać wrzoda z którym w finale nie będę mieli szans, o ile go dotrwają w obecnym układzie? No nie, bo Nki pojadą TI/wITAM i nagle się okaże że cała reszta od dawna ma pakty i Nki są pierwsze do wywalenia.
 
Wynik reakcji
87
Odwróćmy sytuację, TI wchłonęło DUDU, jest największe na świecie, ustawiło się w znacznie lepszej pozycji od !N! z większym kawałkiem obrzeży i potencjalnie łatwiejszym frontem 3v2 z ARES/APK w porównaniu do frontu Nieobliczlanych z LOH/NS/KLASYK 1v3 i potencjalnymi skokami SPEED żeby zrobić 1v4. Czy nie lepiej byłoby Niebliczalnym dogadać się na kosę w TI/wITAM i zjechać wrzoda z którym w finale nie będę mieli szans, o ile go dotrwają w obecnym układzie? No nie, bo Nki pojadą TI/wITAM i nagle się okaże że cała reszta od dawna ma pakty i Nki są pierwsze do wywalenia.
@Ohtar1 Ich zje.
 

dawid627

Pikinier
Wynik reakcji
20
Profesor o Wygowskim płaskowyżu

02.03
WYGI->
wioski: 260

23.03
WYGI-> +271%
wioski: 966

-->WOJNA ZE SPEED<--
9.04

WYGI-> +238%
wioski: 3269
SPEED 1,0785:1 WYGI

17.04
WYGI-> +20%
wioski: 3941
SPEED 1,303:1 WYGI


27.04
WYGI-> -8%
wioski: 3626
SPEED 1,969:1 WYGI


 
Ostatnia edycja:

Nezus

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.707
Odwróćmy sytuację, TI wchłonęło DUDU, jest największe na świecie, ustawiło się w znacznie lepszej pozycji od !N! z większym kawałkiem obrzeży i potencjalnie łatwiejszym frontem 3v2 z ARES/APK w porównaniu do frontu Nieobliczlanych z LOH/NS/KLASYK 1v3 i potencjalnymi skokami SPEED żeby zrobić 1v4. Czy nie lepiej byłoby Niebliczalnym dogadać się na kosę w TI/wITAM i zjechać wrzoda z którym w finale nie będę mieli szans, o ile go dotrwają w obecnym układzie? No nie, bo Nki pojadą TI/wITAM i nagle się okaże że cała reszta od dawna ma pakty i Nki są pierwsze do wywalenia.
A kiedyś myślałem, że z sensem piszesz :D
Totalnie nie ogarniasz co sie dzieje, obecnie nasza koalicja będzie za 2 tygodnie -10k wiosek więc raczej jesteśmy na przegranej pozycji. Jeżeli padniemy to jak myślisz gdzie stoicie w swojej pozycji skoro speed ma sojka z podziałem miejsc? Może dostaniecie 10 na 400 osób? :D
Zresztą, widze ze masz ułożoną swoją teze i się będziesz jej trzymał.
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.293
A kiedyś myślałem, że z sensem piszesz :D
Totalnie nie ogarniasz co sie dzieje, obecnie nasza koalicja będzie za 2 tygodnie -10k wiosek więc raczej jesteśmy na przegranej pozycji. Jeżeli padniemy to jak myślisz gdzie stoicie w swojej pozycji skoro speed ma sojka z podziałem miejsc? Może dostaniecie 10 na 400? :D
Zresztą, widze ze masz ułożoną swoją teze i się będziesz jej trzymał.
Szczerze mowiac lepiej dostac 1 miejsce w speed niz grac w sojuszu z witamami nezus kumplu xDDD wiec ja bym sie tu nie odzywal

A halsik ma swoich ludzi tu i tam i nie zdziwilbym sie jakby ogarnial sytuacje na swiecie mniej wiecej tak jak ty albo nawet ciutke lepiej :)
 
Do góry