Dyskusja o sytuacji na świecie 194

Wynik reakcji
297
Czyli rozumiem, że zakładając firmę w Niemczech, robiąc usługę w Niemczech stoisz w tym samym miejscu co jesteś teraz?
Nie mogę mieszkać w polsce, a odprowadzać podatki w niemczech, czechach, czy gdzieś indziej. Z resztą co to zmienia skoro i tak będę mieszkał w polsce, płacił jak płacę - może troche mniej, a i tak brał udział w tym cyrku. Jestem polakiem i chcę mieszkać w polsce, tutaj odprowadzać podatki i tutaj korzystać z odpowiedniej służby zdrowotnej oraz tutaj puścić córkę do szkoły i tutaj wychowywać nowe pokolenia.

TuŻycieBudziSięNocą chyba zapomniales o pro z s192 ? po chuj gosciu zglaszales zalozyciela hipno do supportu ??​

Jasne, a o czym tu rozpawiętywać. Dać garstce ludzi kupę swojego czasu i w zamian dostać kombinowanie za plecami. Brak kręgosłupa moralnego jaki zobaczyłem na tamtym świecie nie jest czymś co będę rozpamiętywał.
Skoro ludzie prosili o bycie w radzie, aby co dziennie błagać o darmy i następnie zmienić plemię, to dla mnie to wierzchołek góry lodowej egoicyzmu.
To tyle woli wyjaśnienia.

A teraz Canariho do spania!
 

Choriel

NACZELNY MENEL
Wynik reakcji
3.004
@Choriel top!
Nie dość, że wstawił wsiowy piknik, to jeszcze się okazuje, że postawił dodatkowy kubek z piwem do zdjęcia, żeby lepiej wyglądało XD
To nic.
Ten jełop siedząc na koncercie z podobno 'osobą towarzyszącą', cały czas pisze na forum XD

Jutrzejszego dnia jestem niedostępny, zajady ze śmiechu trzeba podleczyč
Się nie obsraj pecie.
 

Qrk Shooya2

Szlachcic
Wynik reakcji
8.394
Nie mogę mieszkać w polsce, a odprowadzać podatki w niemczech, czechach, czy gdzieś indziej. Z resztą co to zmienia skoro i tak będę mieszkał w polsce, płacił jak płacę - może troche mniej, a i tak brał udział w tym cyrku. Jestem polakiem i chcę mieszkać w polsce, tutaj odprowadzać podatki i tutaj korzystać z odpowiedniej służby zdrowotnej oraz tutaj puścić córkę do szkoły i tutaj wychowywać nowe pokolenia.


Jasne, a o czym tu rozpawiętywać. Dać garstce ludzi kupę swojego czasu i w zamian dostać kombinowanie za plecami. Brak kręgosłupa moralnego jaki zobaczyłem na tamtym świecie nie jest czymś co będę rozpamiętywał.
Skoro ludzie prosili o bycie w radzie, aby co dziennie błagać o darmy i następnie zmienić plemię, to dla mnie to wierzchołek góry lodowej egoicyzmu.
To tyle woli wyjaśnienia.

A teraz Canariho do spania!


Reasumując, nie wyjedziesz z kraju w którym żyje Ci się bardzo źle, chociaż na zachodzie żyje się lepiej. Interesujące, chociaż bardzo niespójne.

Dodam tylko, że w Polsce przez najbliższe 20/30lat nie masz co liczyć na zmianę władzy PO/PIS. Narzekanie też nie dużo zmieni.
 
Wynik reakcji
297
Co Ty gadasz, oczywiście, że można. Jest też prawo, które broni Cię przed podwójnym opodatkowaniem.

Mordo zmień doradcę podatkowego. Mogę Ci polecić mojego serdecznego przyjaciela p. Mentzena.

Jeżeli coś wydaje Ci się łatwe, to świadczy to jedynie o tym, że nie znasz wszystkich informacji o tym.
Swiat nie jest taki prosty i zero jedynkowy jak uczy Cię tiktok.

Nie, nie można założyć sobie z czapy firmy w czechach, niemczech, ani nigdzie indziej i nie można odpowadzać tamtych podatków. Można za to wynająć tam biuro i mieć tam adres korespondencyjny dzięki czemu można założyć tam firmę. To generuje dodatkowe koszta, które nijak nie rekompensują mi się będą w Polsce.
 
Wynik reakcji
297
Reasumując, nie wyjedziesz z kraju w którym żyje Ci się bardzo źle, chociaż na zachodzie żyje się lepiej. Interesujące, chociaż bardzo niespójne.

Dodam tylko, że w Polsce przez najbliższe 20/30lat nie masz co liczyć na zmianę władzy PO/PIS. Narzekanie też nie dużo zmieni.
Jak to nie jest to logiczne? Jestem patriotą i mój patriotyzm każę mi mimo to odprowadzać podatki na tą bezsensowną zgraję.

Nie jestem typowym wyborcą pisu czy konfy, który nosi orzełka na plecach i krzyżyk na szyi, a w piątek zrobi wszystko aby opieprzyć państwo na vacie, w sobotę opierdoli sąsiada z paliwa z kosarki, a niedziele pocałuje stópkę jezuska w kościele.
 
Wynik reakcji
3.001
Jak to nie jest to logiczne? Jestem patriotą i mój patriotyzm każę mi mimo to odprowadzać podatki na tą bezsensowną zgraję.

Nie jestem typowym wyborcą pisu czy konfy, który nosi orzełka na plecach i krzyżyk na szyi, a w piątek zrobi wszystko aby opieprzyć państwo na vacie, w sobotę opierdoli sąsiada z paliwa z kosarki, a niedziele pocałuje stópkę jezuska w kościele.
Dziwne xD Ja jestem raczej poglądów ze polska nigdy nie powinna się podnieść po rozbiorach i dużo lepiej miałbym teraz jako Niemiec xD
 

Qrk Shooya2

Szlachcic
Wynik reakcji
8.394
Jak to nie jest to logiczne? Jestem patriotą i mój patriotyzm każę mi mimo to odprowadzać podatki na tą bezsensowną zgraję.

Nie jestem typowym wyborcą pisu czy konfy, który nosi orzełka na plecach i krzyżyk na szyi, a w piątek zrobi wszystko aby opieprzyć państwo na vacie, w sobotę opierdoli sąsiada z paliwa z kosarki, a niedziele pocałuje stópkę jezuska w kościele.

Widzisz, Ja wychodzę z założenia, że jak się jest dorosłym człowiekiem to się podejmuje decyzję, później trzeba konsekwencje wziąć na klatę.

Zostajesz w Polsce bo jesteś patriota, ok. Tylko później nie narzekaj, skoro znasz konsekwencje.

Chyba, że wierzysz, że któraś partia polityczna zmieni, jak chcesz to sobie w to wierz.
 
Wynik reakcji
297
Widzisz, Ja wychodzę z założenia, że jak się jest dorosłym człowiekiem to się podejmuje decyzję, później trzeba konsekwencje wziąć na klatę.

Zostajesz w Polsce bo jesteś patriota, ok. Tylko później nie narzekaj, skoro znasz konsekwencje.

Chyba, że wierzysz, że któraś partia polityczna zmieni, jak chcesz to sobie w to wierz.
Oczywiście, że chociaż mentalnie będzie lepiej mi się żyło w kraju rządzonym przez partię którą gloryfikuje.
 
Wynik reakcji
119
Witam!
To mój pierwszy post na tym świecie i mam nadzieje, że nie ostatni! :D
Pozdrawiam Wszystkich! Wrogów i Sojuszników, liczę na fajną rywalizację, trzymajcie się, bez spin mordeczki! :D
 
Do góry