Dyskusja o sytuacji na świecie 194

PacikW x Cuna

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.384
Nie jestem politykiem, ale bardzo się nią interesuję.
Znam ją w stopniu takim, jak przystało na zwykłego obywatela. I z tej perspektywy dziwi mnie co piszesz, bo Ty politycznie angażowałeś się mocno.

Nie wiem skąd zaskoczenie, że Niemcy dyktują warunki.
A jakie my mamy w rękach narzędzia, żebyśmy to my dyktowali? Jakie argumenty?
Gospodarka Niemiec dziś jest 5xwiększa od naszej. Jest tam duży przemysł.
A u nas?
U nas istnieje przekonanie, że bogactwo zbuduje się na zadłużaniu, bo możemy sobie na to pozwolić.
Ok, 10-15 lat to zadziała, co dalej?

Zejdźmy na ziemię. Ja wiem, że patriotyzm każe nam myśleć, że jesteśmy sercem europy i powinniśmy rządzić i dzielić. Nie jesteśmy.
Jak świat światem to siła gospodarcza i militarna decydowały o tym czy się liczysz.
Dlatego USA dominują i dlatego Chiny chcą wyjść z cienia.

Oczekujemy bóg wie czego. To tak jakby Litwa chciała dominować nad nami i naszą gospodarką, albo być równorzędnym partnerem. To nierealne
Dyktują, bo po obaleniu komuny powinniśmy unowocześniać fabryki a nie sprzedawać je za praktycznie darmo zachodnim koncernom w tym w dużej mierze niemieckim. To była zbrodnia na majątku i dorobku, tego co zbudował socjalizm-komunizm.

Obecnie nie mamy prawa bytu być państwem wiodącym prym na arenie gospodarczej w Europie chociażby.
Niemcy rozgrywają świetnie politykę balansując wbrew pozorom między Rosją a NATO/EU. Handlują z Rosją, nie wypełniają umów z realizacji przeznaczania PKB na armię a te pieniążki inwestują w gospodarkę. Bo wiedzą, że mają za bufor Polskę na wschodzie a na zachodzie, północy, południu obecnie sojuszników partnerów gospodarczych.

Nasze położenie geopolityczne jest przejebane.

Patriotyzmu w sprawach gospodarczych trudno szukać, czasem trzeba ubijac interesy nie koniecznie z lubianymi państwami. Tym bardziej, że idea narodowa głosi o współpracy narodów bez względu na nacje i kolor skóry. Tylko każdy w swoim państwie. Nie mniej jednak tak jak wspominałeś są kraje, które wielbiły lub wielbią dalej szowinistów i muszą się wiele nauczyć przykład (Ukraina).
 
Ostatnia edycja:

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.688
Boli dupa o bandere, a nie pamiętają że w Polsce było i są ludzie wielbiący hitlera. Wykurwiac na śmietnik z tym durnym pierdoleniem, jeśli głosujesz na konfe, to głosujesz na faszystów, neonazistow i debili, nara prawackie lamusy
 

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
436
Boli dupa o bandere, a nie pamiętają że w Polsce było i są ludzie wielbiący hitlera. Wykurwiac na śmietnik z tym durnym pierdoleniem, jeśli głosujesz na konfe, to głosujesz na faszystów, neonazistow i debili, nara prawackie lamusy
Głuptasek jestes i to strasznie naiwny, może jeszcze kiedyś zmądrzejesz gdy dorośniesz XD
Z lewactwa się na szczęście wyrasta.
W kwestii teorii spiskowych mamy tu specjalistę @Yovi
Zwał jak zwał, pewnie wprowadzenie cbdc i likwidacja fizycznej gotowki (ostatni juz gwarant wolnosci) to dla Ciebie też teoria spiskowa?
 

Deleted User - 849153659

Guest
Ale wczoraj małolaty klaskały uszami Memcenowi.

Dobrze, że żaden z nich nie ma praw wyborczych.
 

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
436
Ale wczoraj małolaty klaskały uszami Memcenowi.

Dobrze, że żaden z nich nie ma praw wyborczych.
Małolaci w równym stopniu głosują także na lewicę. 40% dla konfy, drugie 40% dla lewicy i 20% to reszta tych starych prychów. Nie rozumiem więc stosowania ciągle tej analogii, że tylko małolaty głosują na konfe. Aktualnie cały świat idzie w lewą stronę i przez system edukacyjny, filmy, gry etc. wpływa na ludzi, żeby nie byli prawicowi więc z tych 40% młodych ludzi ceniących sobie wolność i oddajacych głos na konfe, na przeciw calemu systemowi jestem dumny.

„Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk… , ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi” Otto Von Bismarck
 

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.688
Wszyscy znajomi którzy kiedyś byli fanami konfy właśnie już dawno z tego wyrosli, więc słabo ci ten tekst wyszedł.

Udowodniłem ci już że lubisz poglądy pedofila i faszysty, ośmieszył es się próbując chwalić się hajsem gdzie wyszło że jesteś biedakiem na minimalnej, a teraz znowu szczekasz. Ponownie chcesz zostać zniszczony argumentami?
 

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
436
Wszyscy znajomi którzy kiedyś byli fanami konfy właśnie już dawno z tego wyrosli, więc słabo ci ten tekst wyszedł.

Udowodniłem ci już że lubisz poglądy pedofila i faszysty, ośmieszył es się próbując chwalić się hajsem gdzie wyszło że jesteś biedakiem na minimalnej, a teraz znowu szczekasz. Ponownie chcesz zostać zniszczony argumentami?
Przepraszam Cie kolego, juz nie będę okok?
 

Deleted User - 849153659

Guest
Fajnie petru znowu zniszczył memtzena

Ale jak się Memcen spruł, o szok xD
Widać, że w tej debacie w RMF ostro mu psyche zjechał Petru.
Młody, wykształcony, zamożny, wygadany - myślał, że jest Panem świata.
A przyszedł skompromitowany kiedyś Petru i przejechał się po nim jak walec.
To było piękne, nie zapomnę tego nigdy.
 

Deleted User - 849153659

Guest
Dostał na debacie i trochę procenty się zachwiały więc wie że już nie może się równać z pietru

Tak, ta debata i teksty o mięsie z psa, a przy okazji kilka niejasnych deklaracji na temat gospodarki i z 4% potencjalnego elektoratu przejrzało na oczy.

Pisałem chyba miesiąc temu, że Konfa skończy z 8-9% i nie widzę przestrzeni na więcej, przy tak frajerskiej kampanii i tych absurdalnych w części poglądach
 
Do góry