Dyskusja o sytuacji na świecie 182

Wynik reakcji
325
Nie wierze ,ze P się poddało. Male szanse ale są często one początkiem wielkich przedsięwzięć i zwycięstw .Za nie długo sezon truskawek,czy sesje,wyjazdy w Bieszczady sporo osób odpadnie i zostaną tylko wytrwali . Może się jeszcze wszystko odmieni i dyplo się wywróci do góry nogami. Może połączycie sie z key ,są tam tez Wasi gracze hmm

Trzymam za Was kciuki ,nigdy nie poddawajcie się,walczcie do końca P:)
Nie ten świat, zamknięte składy, więc łącznie się nie ma racji bytu
 

Kins and Fabcio

Magiczny Mag
Wynik reakcji
3.055
Nie wierze ,ze P się poddało. Male szanse ale są często one początkiem wielkich przedsięwzięć i zwycięstw .Za nie długo sezon truskawek,czy sesje,wyjazdy w Bieszczady sporo osób odpadnie i zostaną tylko wytrwali . Może się jeszcze wszystko odmieni i dyplo się wywróci do góry nogami. Może połączycie sie z key ,są tam tez Wasi gracze hmm

Trzymam za Was kciuki ,nigdy nie poddawajcie się,walczcie do końca P:)
Blokada składów
 

hcxzkjldsa

Rycerz
Wynik reakcji
2.030
Projekt P! zamykamy wraz z tym światem :)
Nie będę już zwoływał ekipy przed startem świata - jak robiłem to do tej pory :) Moglibyśmy to zrobić jedynie z Aragornem, a że mamy na ten temat takie samo zdanie to ^^
A czy ktoś inny ściągnie większą ekipę z to już nie powiem- i czy się nazwie KiS TW KEY8321 jest to obojętne.
Ten projekt wraz z końcem tego świata będzie zakończony, niezależnie od wyniku.

Dorosłość chyba dopadła i brak czasu zresztą widać to po mojej grze^^

Nara, nie wracajcie za szybko.
Bylo chujowo z Wami na forum, bedzie lepiej.
 

CHAPON.

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.374
Gratulacje rywalowi, myślę że jak obie ekipy docisną to w miesiąc wakacje.

Może gdyby był wolny przesył deffa, to moglibyśmy pokazać wiecej wraz ze współpracą z mniam i vege, ale jak bijecie razem prawie tyle offow ile my mamy wsi deff, to szybko zapasy wyczerpią się i nie ma czym bronić nawet gruzu. Pozdro dziub kurwo oby ci skasowali wsie do 26pkt.

Zresztą z takim odklejonym wodzem jak aragorn to jedyne co może wyjść to truskawki w Niemczech
mordo poczekaj, rozwalimy defa kiszącego w wioskach na obrzeżach to +-1000 offów więcej poleci.
 

DeletedUser209423

Guest
Nie wierze ,ze P się poddało. Male szanse ale są często one początkiem wielkich przedsięwzięć i zwycięstw .Za nie długo sezon truskawek,czy sesje,wyjazdy w Bieszczady sporo osób odpadnie i zostaną tylko wytrwali . Może się jeszcze wszystko odmieni i dyplo się wywróci do góry nogami. Może połączycie sie z key ,są tam tez Wasi gracze hmm

Trzymam za Was kciuki ,nigdy nie poddawajcie się,walczcie do końca P:)

Jeszcze się nie poddało. Z nimi trzeba do końca.
 

AgresywynyNiedźwiedź

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.143
Gratulacje rywalowi, myślę że jak obie ekipy docisną to w miesiąc wakacje.

Może gdyby był wolny przesył deffa, to moglibyśmy pokazać wiecej wraz ze współpracą z mniam i vege, ale jak bijecie razem prawie tyle offow ile my mamy wsi deff, to szybko zapasy wyczerpią się i nie ma czym bronić nawet gruzu. Pozdro dziub kurwo oby ci skasowali wsie do 26pkt.

Zresztą z takim odklejonym wodzem jak aragorn to jedyne co może wyjść to truskawki w Niemczech


Facet ma nick znowu płaczą jak mnie widzą a sam spłakany jak mała dziewczynka bo stracili troszke wiosek xd
Takie miernoty nie mają w sobie za grosz woli walki i w sumie P! powinni sie cieszyc ze moga odzdzielic walecznych graczy od takiego śmietnika xd
 

Pan de Surmont

Miecznik
Wynik reakcji
238
Ten świat byłby pewnie lepszy, gdyby na miejscu UWU pojawiło się jeszcze jakieś mocne, wytrzymalsze plemię. Ta ćwiartka była wyjątkowo słabo obstawiona. Kolejnym słabszym ogniwem są jeszcze Stefany, rzecz jasna nie aż tak słabym jak UWU, ale ileż na miłość boską można bić się z tym Chaosem i Klasykiem!

Adeq, pomysł z blokadą składów jest generalnie dobry, nie rozwiązuje jednak w żadnym razie problemu masówek, czego się można było spodziewać. A ma niestety poważną wadę, o której kiedyś już pisałem, czyli wyjątkowe utrudnienie dla broniącego się plemienia, które nie ma skąd ściągnąć deffa. Na papierze sytuacja P! VEG i Mniam wygląda bardzo średnio, ale kiedy dołączy się ten czynnik, że każde plemię musi sobie osobno radzić w obronie, to praktycznie nie ma szans na ugranie czegokolwiek w tej pozycji bez zmiany w dyplomacji czyt. zmiany stron Stefanów. Zapewne Key+Stefan zamierzają w dalszej perspektywie walczyć z MAG i dlatego dyplomacji nie da się ruszyć. Zatem kolejny mit obalony, że na świecie z blokadą składów będzie wiele roszad i nie będzie fuzji.... Okazuje się, że bimbrownicy wolą sobie przegrać świat pod butem MAG byle dłużej pograć w zebranym na szybko składzie i w sumie ma to całkiem dużo sensu: dojście do końcowej fazy świata to już sukces (podobna sytuacja byłaby z VEGE).

Widać jednak, koniec końców, że na dłuższą metę projekt P! nie mógłby mieć sensu. Nie da się wygrywać zbyt często światów typu s137 czy s170, kiedy przeciwnik używa absolutnie wszystkich zasobów, by zniszczyć jedno plemię, bo wie, że to jedyna szansa na zwycięstwo. A nawet więcej, nie da się wygrać światów, na których inne plemiona wiedzą, że jedyny układ, który pozwala rozbić P!, to dogadanie się między sobą na bitwę 50/50 po ich pokonaniu. Taki układ jest uczciwy i trudno się z niego wyłamać (zwłaszcza przy blokadzie składów). I nawet krety i dostępy do komend nic wtedy nie dadzą, wybronić się nie da.

Patrząc z perspektywy na s182 można założyć, że żadne plemię nie miałoby szans z P! w wojnie 50 na 50, po części dzięki temu, że mają najlepszy wywiad w historii tej gry. Ale prawda jest taka, że efektywność akcji P! była tutaj mizerna. Mniam powinno zostać rozbite szybciej. Co do dyplomacji - można gdybać. Stabilność układu Stefany-Key wydaje się tutaj kluczowa. P! było w najgorszej pozycji startowej zaraz po MAG i JUTRZE, priorytetem musiałoby być zdobycie obrzeży, a nie pchnięcie Stefanów czy Jutra, wojna z KEY była raczej nieunikniona. To się udało - "fuzja" z Veg to był majstersztyk. A do tak tragicznej sytuacji, jaka jest obecnie, paradoksalnie przyczyniło się UWU, bo gdyby MAG walczyło na dwa duże fronty, może kupiłoby to P! więcej czasu.

Skoro szans już nie ma - P!, Mniam i VEG powinno uderzyć w Bimbrowników. Szalony ruch, ale przynajmniej ciekawy... Nie wystarczy im deffa przy akcji o takich rozmiarach (choć są możliwe inne opcje zadeffowania frontówek). Walenie w MAG czy KEY to głupota, trzeba bić nie pod swoich frontowców.

Zobaczymy, co będzie dalej. Czyżby Stefany - "słabsze ogniwo" - były czarnym koniem tego świata? Okaże się...
 

Deleted User - 849095943

Guest
JEDYNE CO ZROZUMIAŁEM TO ZE NIKT NIE MA SZANS W RÓWNEJ WALCIE Z WIELKIM P - RACJA

PRZYDUPASY JAKIES mAG CZY kEY MOGĄ SE PIĘTNAŚCIE SOJUSZNIKÓW WZIĄĆ I TAK P BĘDZIE LEPSZE OD NICH WSZYSTKICH XD

1 CZŁON VS 7 W OBRONIE P JEST MOCNE W CHUUUUJ

CHCIAŁBYM WIDZIEĆ JAKIES kEY JEDEN CZŁON W TSKIEJ SYTUACJI JA P MA XDDDDD
 

Łysy WaRninG ?

Łucznik
Wynik reakcji
544
A: Centrum dowodzenia pedalsów

B: Halo, pedalsy

A: Tak, pedalsy

B: Proszem pana mówi Buczek , Lipinki Łużyckie, Łączna 43. Łączna tutaj jak sie wjeżdza, zaraz

koło poczty objazd TUTAJ. ZGŁASZAM. Wybuch, front ktoś nam podpalił front.

A: Co podpalił?

B: Nie wiem kto

A: Ale co podpalił?

B: No nie wiem kto, ktoś podpalił

A: Nie kto tylko co!

B: Słucham?

A: Co podpalono?

B: Mówi Buczek

A: Tak, ale co się stało?

B: Front jest podpalony, i front już prawie się dopala.

A: Ten z KEY tak?

B: Lipinki Łużyckie, Łączna 43, za pocztą wkoło.

A: A deff idzie?

B: Słucham?

A: DEFF IDZIE!

B: No ktoś podpolił ja nie wiem kto.

A: A deff ?!

B: Słucham?

A: Czy deff jest, czy idzie?

B: Ja nie wiem kto podpalił..... ale ktoś podpalił.

A: Front tak?

B: Jest deff........ jest deff. Przyszedł deff.

A: Dobrze.

B: Ale....

A: Jak jest to dobrze, jak jest deff to dobrze no

B: Nie broni, bo za mało.

A: ZA MAŁO??!

B: Front sie dopala. No ja nie wiem Lipinki Łużyckie, Łączna 43.

A: No dobrze, jest deff tam na miejscu?

B: Słucham?

A: Czy jest tam ten deff na miejscu?!

B: Na miejscu ja jestem.

A: A deff?!

B: No kanara nie ma w domu.
 
Do góry