Dyskusja nt. tematyki artykułów

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Szata graficzna dalej mnie nie przekonuje. Ale mniejsza z nią... najważniejsze są artykuły. Liczę, że zacznie pojawiać się coraz więcej dotyczących plemion.
 

DeletedUser

Guest
Też nie wiem czemu poznikały moje posty. Nie wstydzę się swoich opinii i co sądzę niektórych czytelnikach.

Powtarzam jeszcze raz:

Interesuje mnie konstruktywna krytyka, ciekawa i składna wypowiedzieć a nie np.:" Ale ten portal jest brzytki" lub "ale wy jestescie glupi" itd. Szacunku do takich osób nie mam. I oprócz szacunku do drugiej osoby, jest szacunek do tradycji, języka i kultury!

PS: Jak ktoś nie wie to błędy są celowe by lepiej odzwierciedlić swoją wypowiedź.
 

DeletedUser

Guest
A piszesz to do mnie, czy też ktoś skasował jakieś posty podczas mojej nieobecności?
 

DeletedUser

Guest
Interesuje mnie konstruktywna krytyka, ciekawa i składna wypowiedzieć a nie np.:" Ale ten portal jest brzytki" lub "ale wy jestescie glupi" itd. Szacunku do takich osób nie mam. I oprócz szacunku do drugiej osoby, jest szacunek do tradycji, języka i kultury!

Z tego co widzę właśnie tylko takie wypowiedzi są tu prezentowane - KP nie został skrytykowany w tym temacie przez osoby, które nie są nim zainteresowane. Jeśli ktoś już coś proponował/krytykował to były to już wypowiedzi konkretniejsze, z określonym celem.

Mi osobiście w szacie graficznej brakuje jakiegokolwiek nawiązania do tematu przewodniego - czyli w tym przypadku plemion. Na stronie głównej mógłby być rycerz występujący na stronie głównej gry, może kolory utrzymane w klimacie chociażby tego forum..?

P.S. Pozdrowienia dla Łukasza, prowadzącego ten projekt. Dziękuję Ci za informacje dotyczące KP, ale gdy chce się pomóc w jego realizacji odpowiedzi już się nie otrzymuje. Rozumiem, że teksty mogą pisać tylko dziennikarze? To po co informacja na stronie Kuriera o tym, że my także możemy tworzyć teksty?
 

DeletedUser

Guest
No.... widzę, że tu ostro dyskutujecie... a więc zabiorę głos


jestem Redaktorem Naczelnym Kuriera Plemion, czyli bezpośrednio odpowiedzialnym za to, co na portalu się znajduje, kto to zamieszcza i jaki poziom reprezentuje.


W pełni podzielam wasze zdanie, że na kurierze plemion jest za mało plemion, również uważam, że portal powinien skupiać się głównie, wokół tematyki gry, która tak naprawdę daje mu prawo bytu.... jednakże (wiele razy już to zaznaczałem) kurier jest dla graczy i tworzony przez graczy... rozumiem sugestie odnośnie jego treści... jednakże nie macie tak naprawdę prawa od nas czegoś konkretniejszego wymagać samemu się w to nie angażując...
 

DeletedUser

Guest
Nie, nigdzie tego nie przeczytałem, wiem że można pisać własne teksty. Po prostu nie otrzymałem odpowiedzi od Łukasza, które wysłałem na PW. Tylko tyle :)
 

DeletedUser

Guest
Dyskusja zrobiła się ciekawa, a więc i ja zabiorę głos :)

Podzielam zdanie, w kwestii tematyki artykułów. Uważam, że większość powinna być o tematyce Plemion, a odrębne tematy, tak jak ktoś napisał już, jako "smaczek". Ale z drugiej strony, chciałbym zauważyć, że zaczyna być ciężko znajdować tematy związane z plemionami. No bo pomyślcie, o czym tu pisać, żeby było związane z plemionami?

Poradniki typu rozbudowy wiosek i rozłożenia wojsk na off, deff itp. jest już od...cholerki. Więc nie widzę powodu do kolejnego. Artykuł typu "jak dobrze prowadzić plemię" według mnie, mało interesujący. Co by tu jeszcze...? Aha, różnych "taktyk" też sporo jest. Zresztą, jeśli o taktyki chodzi, to ja np. bym nie zdradzał swoich sposobów działania ;)

Więc o czym tu jeszcze pisać?

Podajcie mi (jeśli chcecie, oczywiście) temat związany z plemionami, który nadaje się na CIEKAWY artykuł, i którego nie ma w KP, a ja go chętnie wykonam.
 

DeletedUser137434

Guest
Powiem iż założenia Aquili co do KP były inne i zgadzały się z moimi w 90%, a później Aquila odszedł, reszta się rozpastwiła, Usambar zrobił własną ideologię, Andrev próbował naprawić i jakoś KP nie wygląda tak, jak miał wyglądać i promować sam siebie.

Ponadto KP i należenie do teamu powinno być czymś przyjemnym, a nie czymś, że traktują cię bezoosobowy przedmiot piszący i jeszcze rugają za nakład pracy.

Dlatego pisanie do KP powinno pałać się przyjemnością i np dodatkowo czymś co motywuje do pisania.

Obecnie wiem że jest team, ale co z tego, skoro dziennikarze podchodzą laicznie do swojej kwestii, często jednakże wymuszanej, a już powyżej stopnia redaktorskiego, obowiązków jest cała masa...

Wiem że kierowanie wymaga wiele organizacji i musi być podział, ale nie za wszelką cene i nie kosztem ogromnych ilości czasu.

Pozdrawiam
Piro
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie, nigdzie tego nie przeczytałem, wiem że można pisać własne teksty. Po prostu nie otrzymałem odpowiedzi od Łukasza, które wysłałem na PW. Tylko tyle :)

Wybacz, ostatnio mam tyle spraw dotyczących Kuriera na głowie, że nie nadążam. Tematów do poruszenia jeszcze nie opracowałem, bo musiałbym dopiero zrobić indeks tego, co już było i tego, czego jeszcze brakuje.

A co do znikania postów - z tematu znikła oczywista prywatka i krytyka zupełnie nie nadająca się do pozostania w tym dziale. Nadmienię tylko, iż ja w dalszym ciągu widzę te posty, tak więc wiem, jaką tematykę poruszały. Mam nadzieję, że nie będzie więcej tak ofensywnych zwrotów, inaczej w pewnym momencie będzie można wyłapać warna.
 

DeletedUser125784

Guest
Wolisz czytać suche informacje, które za przeproszeniem obchodzą tyle co brudu za paznokciem..?
Kurier Plemion jak sama nazwa wskazuje ma dotyczyc gry www.plemiona.pl a nie strony poświęconej literaturze niespełnionych pisarzy.

Szczere powiedziawszy znikoma popularność owego kurierka jest związana własnie tym co pisał EvilMonkey. Wchodząc na stronkę poświęconą motoryzacji oczekuję ujrzeć informację dot. własnie motoryzacji nie drzewek ozdobnych.
W przypadku kurierka artykuły zamieszczane przez dziennikarzy dot. samej gry są slabe i raczej mało interesujące i w dodatku odrzuca wspomniana poezja.
Po prostu nikt nie ma ochoty czytać jakiegoś badziewia...

Pozdrawiam

Wyciąłem kawałek obrażający członków Teamu. Od takich rozmów jest, jak już wspomniałem, inny dział. (Lukasz032)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Mówicie o "znikomej popularności"? Mam do was prośbę, nie podawajcie informacji sprzecznych z prawdą, jako, że analizuję statystyki na bieżąco.

Dlaczego "tylko" 5000 unikatowych użytkowników (i nie chodzi tu tylko o IP) miesięcznie? A pamiętacie, jak to po wysłaniu wiadomości do graczy ws. rekrutacji do Teamu, serwery portalu uległy tymczasowej awarii w związku z przeciążeniem?! Z jednej strony frekwencja jest faktycznie dość mała, ale co się dziwić, jak w momencie startu wersji tymczasowej dowiedziało się o nim tylko paręset aktywniejszych użytkowników forum? A wszystkich graczy jest ponad pięćset razy więcej! Z drugiej strony jednak na obecnym serverze raczej nie ma szans na obsłużenie 500'000 ludzi w trybie ciągłym bez awarii.

Na szczęście, od momentu wydania wiadomości do graczy, odnotowaliśmy zdecydowany wzrost statystyk oglądalności (o około 50 % obecnego ruchu dziennego), a także zaspamowanie mi skrzynki raportami z utworzenia ponad 300 nowych kont (z tego 4 multikonta wykryte i zbanowane). No cóż, przynajmniej na parę tygodni przed planowaną konserwacją techniczną oglądalność wzrosła....
 

DeletedUser125784

Guest
Wyciąłem kawałek obrażający członków Teamu. Od takich rozmów jest, jak już wspomniałem, inny dział. (Lukasz032)

Dodam tylko iż moja krytyka tyczyła się gracza KorraGohan.

Lukasz032 co z tego iż tak jak piszesz jest założonych 5000 kont ale czy aktywnych?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Lukasz032 co z tego iż tak jak piszesz jest założonych 5000 kont ale czy aktywnych?

Czy ja tu mówiłem coś o kontach? Mówiłem o użytkownikach czytających portal w ciągu miesiąca. Nie ma to nic wspólnego z kontami użytkowników, a jedynie z komputerami wchodzących.
 

DeletedUser

Guest
Sukcesem tego nazwać nie można. Zwłaszcza, że kurier jest promowany...
 

DeletedUser

Guest
Dodam tylko iż moja krytyka tyczyła się gracza KorraGohan.

Nawet nicku mojego nie potrafisz poprawnie napisać. Mniejsza o to..

Co do krytyki pod adresem mojej osoby i także mojej wypowiedzi to ile można pisać o taktykach, podziale wojsk itp. Jak tak bardzo Cię interesuje sytuacja np. na s35 to specjalnie dla Ciebie będę z niego pisał bo czytelnik nie ważne jaki ale jest najważniejszy..

Po prostu szkoda słów...


Tacy jesteście mądrzy to pokażcie na co was stać..
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie, zgadzam się z KorraGhan. Po prostu brakuje już tematów związanych z plemionami...
 

DeletedUser

Guest
Zawsze można umieszczać dodatkowe wywiady itd.

Skoro wam brakuje tematów związanych z plemionami zmieńcie nazwę strony, "główną" tematykę i się możemy pożegnać. Łaski nikomu nie robicie pisaniem tam... Im mniej będzie się pojawiało nowych tematów związanych z plemionami tym mniej będzie wejść. A potem skończy się sens prowadzenia tego. No chyba, że nagle coś się gwałtownie zmieni.
 

DeletedUser

Guest
Nawet nicku mojego nie potrafisz poprawnie napisać. Mniejsza o to..

Co do krytyki pod adresem mojej osoby i także mojej wypowiedzi to ile można pisać o taktykach, podziale wojsk itp. Jak tak bardzo Cię interesuje sytuacja np. na s35 to specjalnie dla Ciebie będę z niego pisał bo czytelnik nie ważne jaki ale jest najważniejszy..

Po prostu szkoda słów...


Tacy jesteście mądrzy to pokażcie na co was stać..

Wybacz jeśli się mylę, ale sprawiasz wrażenie (zresztą nie tylko Ty, cały team Kuriera) jakbyś/jakbyście robili nam (jako czytelnikom) łaskę z tworzenia tego projektu. Kazał ktoś Wam się w to angażować skoro sami nie macie ochoty na jego kontynuację? Próbujemy pokazać Wam co zrobić, by KP był częściej odwiedzaną stroną, a odpisujecie że żal Wam naszych "dziecinnych komentarzy", czy nawiązujecie sami do kłótni. Jeśli chcecie żeby Wam nie przeszkadzać - proszę napiszcie to, to już więcej się tu nie odezwę.

Piszesz, że mamy pokazać na co nas stać. Oczywiście - daj mi temat (o tematyce plemion, nie jakieś opowiadanie o sierotce Marysi) a Ci go opracuję. W takim razie jednak na co Wam tylu dziennikarzy (znam może 2-3, co z resztą? zapadła się pod ziemię?) skoro to od nas oczekujecie pisania tekstów? Nie wydaje Wam się, że coś w tym jest jednak nieprawidłowe?

Prosiłbym o niekasowanie tego posta, ewentualną poprawkę jeśli coś uwłacza Waszej godności.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Myślę, że na razie dalsze ciągnięcie tego tematu mija się z celem, gdyż obecnie nie będzie publikacji z powodu zapowiadanej przerwy konserwacycjnej.

Wrócimy dużo bardziej podbudowani, z dobrze wyszkolonym team'em i jasnymi założeniami.

Przede wszystkim, po przerwie zakładamy totalną restrukturyzację szeregów Kuriera. Zostanie powołana Rada Nadzorcza, pełniąca funkcję sztabu kryzysowego. Do tego parę sekretnych asów w rękawie, a spośród nich dwa ciekawe rozwiązania znane jako A.W.D.K. i M.T.B.S. (możecie się już powstrzymać z pytaniami, co oznaczają te tajemnicze skróty, albowiem to zostanie podane dopiero w dniu, na który wszyscy czekamy).
 
Status
Zamknięty.
Do góry