Dyskusja nt. tematyki artykułów

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przechodząc do sprawy, jest to podobno kurier plemion, ja to rozumiem, że powinny być przekazywane informacje z poszczególnych światów gry, a zauważyłem, że ok. 70%-85% wszystkich udostępnianych tekstów, są to jakieś wiersze, opowiadania, itp literatura zamiast się skupić na grze...

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Z ciekawości zerknąłem na statystyki.
Okazuje się, iż liczba artykułów o tematyce Plemion oraz liczba artykułów o lużnej tematyce są do siebie zbliżone.

Tak czy inaczej, prawdą jest, że Kurier Plemion jest skupiony wokoło gry. Nie ma jednak żadnych wyrażnych ograniczeń co do tematyki artykułów, o ile nie są to artykuły nie mające logicznej racji bytu.

PS. Zmieniłem trochę temat wątku (żeby bardziej wskazywał na temat dyskusji).
 

DeletedUser

Guest
Przechodząc do sprawy, jest to podobno kurier plemion, ja to rozumiem, że powinny być przekazywane informacje z poszczególnych światów gry, a zauważyłem, że ok. 70%-85% wszystkich udostępnianych tekstów, są to jakieś wiersze, opowiadania, itp literatura zamiast się skupić na grze...

pozdrawiam

Wolisz czytać suche informacje, które za przeproszeniem obchodzą tyle co brudu za paznokciem..? Według mnie ciekawsze jest przeczytanie na temat inny niż plemiona. Uważam także, że coś co jest związane z grą jest dodatkiem.

Jak tak narzekasz to napisz coś związane z plemionami.
 

DeletedUser

Guest
Nie należę do Teamu Kuriera Plemion, więc pisać nie będę...
Kiedyś byłem, ale niestety musiałem zrezygnować z powodów osobistych
Widzsz mamy inny punkt widzenia jeżeli chodzi o kurier, dla mnie on powinien być poświęcony opisywanie sytuacji na poszczególnych światach, wywiadami z graczami, którzy w dużej mierze decydują, jak obecnie wyglądają wojny na danym świecie, wywiady ze 'sławami' polskich plemion, komentarz do zmian, które weszły do rozgrywki itp
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie należę do Teamu Kuriera Plemion, więc pisać nie będę...

Świetny punkt widzenia, doprawdy. Dziennikarze mają się napracować, a nikt im pomóc nie chce.... U nas każdy może pisać, a różnica tkwi tylko w procedurach.

To od Dziennikarza zależy, o czym pisze (oczywiście, minimum jeden artykuł o tematyce Plemion na dwa tygodnie to obowiązek każdego Dziennikarza).

Powiem więcej, sam nigdy nie byłem za dobry w pisaniu artykułów ze światów. Za to odnalazłem się w artykułach kaznodziejskich.
 

DeletedUser

Guest
Osobiście podzielam punkt widzenia autora tematu. To w końcu jest Kurier Plemion. Wiersze i inne rzeczy tego typu można sobie publikować gdziekolwiek indziej. Dalej wydaje mi się, że gdyby w KP było więcej tekstów o plemionach nie musiałbym czytać o nim negatywnych komentarzy.
 

DeletedUser

Guest
Narzekać jest łatwo a samemu coś zrobić to trudniej, zamiast pomóc to krytykować.

BTW Mx1000, nie obchodzi mnie co inni myślą bo są to głupkowate komentarze dzieci.. zresztą szkoda słów..
 

DeletedUser

Guest
A ja tylko przypomnę, że ten portal tworzycie nie dla siebie, ale dla innych. A takie 'dzieci' również są potencjalnymi czytelnikami i z ich zdaniem również należy się liczyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Właściwie mx napisał dokładnie to samo o czym myślałem..

Zaglądam na KP niezwykle rzadko.. bo nic tam się nie dzieje co mnie interesuje. Jest dział z wywiadami, a ile ich tam jest? To samo się tyczy sytuacji na danych światach, przecież możnaby robić np. cotygodniowe podsumowanie kto z kim miał fuzje, jaki gracz z TOPki został poważnie osłabiony, zmiany w rankingu itp.

Z Kuriera Plemion zrobiliście (choć właściwie był taki od początku) gazetkę, która ma naprawdę mało wspólnego z plemionami. Nie mówcie mi, że chcecie zdobyć fanów wierszykami o grze..

Dla mnie Kurier okazał się.. klapą. Był poważnie reklamowany, myślałem że może uda się z tego zrobić naprawdę poważne przedsięwzięcie, a co z niego wyszło? Odpowiedźcie sobie na to pytanie chociażby małym porównaniem - ile osób czyta i jest aktywnych w KP, a ile na tymże forum..
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
kasjerk napisał:
To samo się tyczy sytuacji na danych światach, przecież możnaby robić np. cotygodniowe podsumowanie kto z kim miał fuzje, jaki gracz z TOPki został poważnie osłabiony, zmiany w rankingu itp.

To napisz do wszystkich 20 dziennikarzy, którzy są z nami od przeszło trzech tygodni (lista teamu: [thread=55503]55503[/thread]) i zachęć ich do angażowania się w projekt, ponieważ my już nie znajdujemy na nich sposobu. Po zakończeniu procesu rekrutacji leżą i się byczą. Śpiesz się z tym poganianiem naszych, bo za tydzień zacznę wyrzucać nieaktywnych.

PS. Cokolwiek napiszą, nie zostanie opublikowane do momentu zakończenia prac konserwacyjnych portalu (czas zakończenia jeszcze nieznany).


kasjerk napisał:
Z Kuriera Plemion zrobiliście (choć właściwie był taki od początku) gazetkę, która ma naprawdę mało wspólnego z plemionami. Nie mówcie mi, że chcecie zdobyć fanów wierszykami o grze..

Zapraszam, napisz może ty coś lepszego. Kurier jest portalem o wszystkim, jak już wspomniałem. A jego ścisłe połączenie z Plemionami będzie już wkrótce wyrażnie zaznaczane sposobem, przez który będziemy mieli także więcej aktywnych Dziennikarzy, gdyż pisanie artykułów ze światów będzie dużo prostsze. Oczywiście, nie zrezygnujemy z pisania artykułów o tematyce filozoficzno - kaznodziejskiej, gdyż równowaga musi być.


kasjerk napisał:
Odpowiedźcie sobie na to pytanie chociażby małym porównaniem - ile osób czyta i jest aktywnych w KP, a ile na tymże forum..
Znowu sięgam do statystyk portalu oraz statystyk akcji moderatorskich na forum. Ponad 3 tysiące różnych adresów IP (czyli ponad 3 tysiące czytelników) wygenerowało łącznie 541'680 żądań obsłużonych przez serwer. I jak tu narzekać na brak odwiedzających? Gorzej jest z forum, bo tygodniowo przybywa 1-2 wątki i kilkanaście postów (po odfiltrowaniu i wyrzuceniu spamu). Ale i tak dobrze. Gorzej, gdyby w ogóle nie pisali....


Podsumowując, przestańcie się czepiać szczegółów w tym momencie. Kurier w obecnej formie nie jest wersją ostateczną i po remoncie będzie czymś, czego do obecnego portalu nie będzie można w ogóle porównać.

Jak komuś coś leży na sumieniu, niech pisze. Ale szybko - zabieram się za porządki, tylko porozmawiam z Shadem na IRC....
 

DeletedUser

Guest
To napisz do wszystkich 20 dziennikarzy, którzy są z nami od przeszło trzech tygodni (lista teamu: [thread=55503]55503[/thread]) i zachęć ich do angażowania się w projekt, ponieważ my już nie znajdujemy na nich sposobu. Po zakończeniu procesu rekrutacji leżą i się byczą. Śpiesz się z tym poganianiem naszych, bo za tydzień zacznę wyrzucać nieaktywnych.

Wybacz, ale to ja mam do nich pisać? Moja wina, że leży u Was system rekrutacji do teamu? Może zachęćcie ich jakoś, jeśli ktoś już angażuje się w projekt to powinien go kontynuować..


Zapraszam, napisz może ty coś lepszego. Kurier jest portalem o wszystkim, jak już wspomniałem. A jego ścisłe połączenie z Plemionami będzie już wkrótce wyrażnie zaznaczane sposobem, przez który będziemy mieli także więcej aktywnych Dziennikarzy, gdyż pisanie artykułów ze światów będzie dużo prostsze. Oczywiście, nie zrezygnujemy z pisania artykułów o tematyce filozoficzno - kaznodziejskiej, gdyż równowaga musi być.

A nawet chętnie bym coś naskrobał ;). Miło byłoby gdybyś (z racji mojego niezbyt dużego ogarnięcia w sprawach KP) napisał mi na PW (jeśli nie jest to problem) tematy, które wymagają opracowania. Nie chciałbym poświęcić 1-2h swojego czasu na rzecz, która miała już miejsce..

Liczę na to "ścisłe" połączenie z plemionami ;)

Podsumowując, przestańcie się czepiać szczegółów w tym momencie. Kurier w obecnej formie nie jest wersją ostateczną i po remoncie będzie czymś, czego do obecnego portalu nie będzie można w ogóle porównać.

Przepraszam bardzo, ale w takim razie po co jest tu osobna zakładka na propozycje dotyczące Kuriera? Chyba właśnie po to, byśmy przedstawiali to, co nam się nie podoba. Tym bardziej jest to potrzebne, że jak sam wspominasz - nie jest to ostateczna forma portalu.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie ja przyjmowałem tych kandydatów. Na wewnętrznym forum rozpatrywałem tylko jedno podanie. Reszta "sama" stała się dziennikarzami :p

Rekrutacja zostanie zawieszona na parę dni przed rozpoczęciem prac konserwacyjnych na około tydzień. W tym czasie przebudujemy zupełnie schemat rekrutacyjny. Łącznie będzie do napisania osiem prac, z tego cztery na temat podany przez rekrutanta. Błędy ortograficzne pierwszego stopnia przekreślają kandydata.

Tematów wartych poruszenia będzie około 10. Trochę poanalizuję w archiwach artykułów, to się odnajdę.

Co do powiązania - będzie to całkowita interakcja witryny z grą. Ze strony artykułu z np. news'em o plemieniu przejdziesz jednym kliknięciem do TWplus, a z gry odczytasz skróty ostatnich news'ów ze świata bez wchodzenia na portal. Dalej - chcesz coś ciekawego opublikować w Kurierze? Wciągnij w to swoich współplemieńców (forum indywidualne) lub okoliczne plemiona (forum zbiorowe). Przedstawiajcie więcej niż jeden obraz, a odpowiednio przeszkoleni dziennikarze zrobią z tego dzieło godne podziwu....

Ale dosyć już tej reklamy funkcjonalności ostatecznej wersji KP. To forum jest właśnie od propozycji związanych z tąże ostateczną wersją. Piszcie, co chcielibyście, uwzględnimy to.
 

DeletedUser

Guest
Świetny punkt widzenia, doprawdy. Dziennikarze mają się napracować, a nikt im pomóc nie chce.... U nas każdy może pisać, a różnica tkwi tylko w procedurach.

To od Dziennikarza zależy, o czym pisze (oczywiście, minimum jeden artykuł o tematyce Plemion na dwa tygodnie to obowiązek każdego Dziennikarza).

Powiem więcej, sam nigdy nie byłem za dobry w pisaniu artykułów ze światów. Za to odnalazłem się w artykułach kaznodziejskich.

Jakbym napisał artykuł o grze na s36, to by stwierdziło wielu, że brak tam obiektywizmu....


Dla mnie Kurier okazał się.. klapą. Był poważnie reklamowany, myślałem że może uda się z tego zrobić naprawdę poważne przedsięwzięcie, a co z niego wyszło? Odpowiedźcie sobie na to pytanie chociażby małym porównaniem - ile osób czyta i jest aktywnych w KP, a ile na tymże forum..

Mam identyczne zdanie jak Ty ;)


Podsumowując, przestańcie się czepiać szczegółów w tym momencie. Kurier w obecnej formie nie jest wersją ostateczną i po remoncie będzie czymś, czego do obecnego portalu nie będzie można w ogóle porównać.

Jak ładnie już kolega napisał, więc po co taka zakładka?
Po co tworzyć coś, co Wam nie pasuje, gdy się człowiek obientywnie wypowie, zamiast Wam słodzić?
Napisałem co mi nie pasuje i tyle
 

DeletedUser

Guest
Postanowiłem, że także zabiorę głos w dyskusji.

Nie należę do Teamu Kuriera Plemion, więc pisać nie będę...
Kiedyś byłem, ale niestety musiałem zrezygnować z powodów osobistych
Widzsz mamy inny punkt widzenia jeżeli chodzi o kurier, dla mnie on powinien być poświęcony opisywanie sytuacji na poszczególnych światach, wywiadami z graczami, którzy w dużej mierze decydują, jak obecnie wyglądają wojny na danym świecie, wywiady ze 'sławami' polskich plemion, komentarz do zmian, które weszły do rozgrywki itp

Ano byłeś nupik:). Co do Twojego punktu widzenia, jest on bardzo mi bliski. Według mnie artykuły i teksty o tematyce "innej" miały być dodatkiem, takim smaczkiem no ale jest jak jest. Czasem jednak tak jest, że niektórzy odnajdą się właśnie w tych innych tematach i o nich piszą, często bardzo fajnie, ale jak słusznie zauważyłeś trochę mało jest poświęcone głównej tematyce portalu.

A ja tylko przypomnę, że ten portal tworzycie nie dla siebie, ale dla innych. A takie 'dzieci' również są potencjalnymi czytelnikami i z ich zdaniem również należy się liczyć.

Pod tym się podpisuje całym sercem. Czytelnik, nie zależnie jaki, powinien być najważniejszy.

Dla mnie Kurier okazał się.. klapą. Był poważnie reklamowany, myślałem że może uda się z tego zrobić naprawdę poważne przedsięwzięcie, a co z niego wyszło? Odpowiedźcie sobie na to pytanie chociażby małym porównaniem - ile osób czyta i jest aktywnych w KP, a ile na tymże forum..

Szczerze, masz rację. Dla mnie też nie jest tym czym powinien być. Powstała wersja zastępcza, która miała być tylko klika miesięcy a jest już ponad pół roku(jednakże zapadły ostatnio działania, które mam nadzieję zmienią ten stan rzeczy). Może to budzić pewną konsternację.
Winni? Pierwszym kogo należy obwiniać powinna być moja osoba. Fala krytyki tak na prawdę powinna zlecieć na mnie, zdaję sobie z tego sprawę. Ale zdawać sobie sprawę, a coś robić to dwie różne sprawy. Postanowiłem, że pomogę (oczywiście jeśli moja pomoc będzie mile widziana:))w kwestii szkoleń (już przygotowuje system szkoleń połączony z mini-warsztatami dziennikarskimi) oraz w kwestii rekrutacji (zaproponuje całkiem nowy model). Zasugeruję także całkiem nowy system działania redakcji tak by był bardziej efektywny oraz działał według jakiegoś ustalonego harmonogramu. Jako, że ostatnio trochę zainwestowałem w siebie i byłem na krótkich warsztatach dla dziennikarzy mam nadzieję, że moje rady będą pomocne.

P.S. Nupik według mnie, wszelkie uwagi są mile widziane i nie wiem jak inni ale ja na przykład zawsze z chęcią je przeczytam.
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że dyskusja idzie w lepszym kierunku - zaczynamy się ze sobą zgadzać :)

Dziś zalogowałem się po dłuższym czasie do KP, niestety artykułów nadal jest mało.. W kwietniu zostało wprowadzonych zaledwie kilka prac (chyba, że nie potrafię ich znaleźć) z czego tak właściwie tylko jedna była w 100% o tematyce plemiona, mianowicie ta o sytuacja na świecie 30. Nie tak wyobrażałem sobie pracę Kuriera..

Miałbym także pytanie - istnieje jakaś inna droga rozmowy z osobami prowadzącymi ten projekt niż przez e-mail, np. poprzez PW na tymże forum?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Można kontaktować się poprzez P.W. na portalu Kuriera. Na tym forum zresztą również.

Powodem, dla którego obecnie nie wychodzą artykuły, jest zawieszenie publikacji. Jaki bowiem jest sens publikowania prac w portalu, który lada dzień zostanie tymczasowo zamknięty z przyczyn techniczno - konserwacyjnych?

PS. My cały czas żywo dyskutujemy na te tematy w gronie teamu. Mamy nadzieję, że portal zmieni się na lepsze....
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Tak się składa, że obecna wersja portalu nie jest wersją finalną. Swoje sugestie dotyczące portalu, jak i swoją dość wyidealizowaną wizję portalu Kuriera przedstawiłem już jednej osobie, jeśli chcecie, przedstawię ją publicznie.

Kwestie grafiki są dość jasne obecnie - docelowo grafika będzie całkiem inna, obecna wersja jest tylko tymczasowa.
 

DeletedUser

Guest
Hm.. Dlaczego zniknął dość ciekawy post KorraGhan, który niejako pokazywał jak bardzo ten człowiek szanuje nas - potencjalnych czytelników?

Zniknął, bo od krytyki jest odpowiedni dział. Tutaj nie pozwolę na prywatkę, dlatego poleciały wszystkie posty w tym temacie.
Nie radzę kontynuować, bo warny polecą. (Lukasz032)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A można widzieć kiedy dokładnie powstania ta wersja ostateczna KP?

Cóż jak to ładnie napisał kilka postów wyżej twórca KP trochę długo to trwa.
 

DeletedUser

Guest
A można widzieć kiedy dokładnie powstania ta wersja ostateczna KP?

Cóż jak to ładnie napisał kilka postów wyżej twórca KP trochę długo to trwa.

Jest jeden zasadniczy problem, trudno jest skończyć. Było kilku chętnych by zrobić portal, ale zawsze było tak, że jak ktoś się brał, to odechciewało mu się(albo nie miał już czasu) w połowie no i zabawa zaczynała się od początku. Od stycznia sami zaczeliśmy tworzyć stronę (Lukasz i ja) i efekty możecie zobaczyć w załączniku. Jednakże znów coś się niedługo odmieni, ale o tym nie tutaj i nie teraz. Termin? Terminu nikt Wam nie poda, za dużo już ten projekt przeszedł by jakieś teraz terminy podawać.

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że w tym półroczu powinien wystartować.
 
Status
Zamknięty.
Do góry