Dyskusja świata 188

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
Teraz to mnie zaciekawiłeś. Co znaczy "dostanie swoją działkę"?
Każde z plemion sojuszu wrzuciło do puli po 100k PP i w przypadku wygranej, Ci wygrani otrzymują blaszki a przegrani po 150k PP do podziału?
Dziwne to. Wytłumacz jeżeli możesz uchylić rąbka tajemnicy.

Wydaje mi się, że umowa koalicyjna nie jest niczym tajnym. :D
Kluczową kwestią dla Poli, Grzybów i Wichury jest pokonanie Szalików.
Jedni powiedzą, że to niesprawiedliwe bić w przewadze, a drudzy, że po to jest dyplomacja żeby jak najlepiej ułożyć sobie grę. :)

Jak pokonamy Szaliki to dzielimy się zgodnie z przyjętymi warunkami sojuszu i każdy dostaje swoje % dominacji, a później lecimy w friends war o te nieszczęsne blaszki. :D Choć pojawiają się opcje żeby podzielić się po 33% dominacji i zamrozić świat na X lat. xD Wszak główny cel każdego plemienia to nie blaszki tylko pokonanie Szalików. <3

Stąd piszę, że to pierwsza sytuacja, w której opłaca się bronić "do ostatniej wioski" bo choćby jakiemuś członowi zostało 2% dominacji to jeśli miał zgodnie z umową mieć 40% to tyle będzie miał. <piwo>
 

Blejkoo

Szlachcic
Wynik reakcji
2.527
Nooo, a nie było takiej szansy poznania tych osób przed 120 dniem?
Żeby stworzyć człon z najlepszych i najaktywniejszych - mogę się mylić, ale bardzo prawdopodobne, że była taka opcja.

Oczywiście nic złego nie ma w tym co napisałeś. Ja też mogę napisać, że jakbym miał 40000 grubych i sam zwiad w wioskach to bym dał radę wam wszystkim w dzień wszystkie wioski podbić - niestety nie mam 40000 grubych i samych wiosek ze zwiadem, więc nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, więc nie ma nic złego w tym co napisałem. Widocznie nigdy się nie dowiemy tego czy moja teoria i Twoja by się sprawdziły :/

Ciezko bardzo niestety :) Do tej pory ktoś sie wykrusza:)
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.219
Mu gramy na spokojnie . Szale musza się spinać żeby coś ugrać ;)
my nic nie musimy :D
Jak przegramy to na naszym koncie pozostaną 2 blaszki. Jak wygramy będą 3 a dla Was wstyd, że grając w przewadze 2:1 nie daliście rady. Podpisując się z PoLa niestety ale przejęliście na siebie presję bycia faworytem
 

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
my nic nie musimy :D
Jak przegramy to na naszym koncie pozostaną 2 blaszki. Jak wygramy będą 3 a dla Was wstyd, że grając w przewadze 2:1 nie daliście rady. Podpisując się z PoLa niestety ale przejęliście na siebie presję bycia faworytem
Podpisując się z Pola poznaliśmy wreszcie ludzi, z którymi da się rozmawiać i współpracować. :) Bo sojusz z Badge to było jakieś zaprzeczenie współpracy, zaufania i tego na czym powinien polegać sojusz.
Dużo zaryzykowaliśmy wypowiadając sojusz Badge, ale jak widać się opłacało bo BADGE "spadło z rowerka" po 3 akcjach dając Grzybom i Poli free wioski.
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.219
Jedni powiedzą, że to niesprawiedliwe bić w przewadze, a drudzy, że po to jest dyplomacja żeby jak najlepiej ułożyć sobie grę. :)
ja bym powiedział, że to dyplomacja i wbrew pozorom nie uważam, że źle poprowadzona. Jak się ma braki w pewnych aspektach to się nadrabia w innych i nie ma w tym nic złego.
Muszę przyznać, że jestem pełen uznania dla zagrywki dyplomatycznej nawinięcia poli na uszy makaronu i to tak bardzo, że uwierzyli, że kiedykolwiek robili dla nas za jakąś tarczę do bicia gdzie robiliśmy wszystko żeby im pomóc a to, że nas nikt wcześniej bić nie chciał nie wynikało z naszych decyzji :D
Nie rzadko zdarza się kogoś tak zawodowo zmanipulować, że praktycznie z dnia na dzień zmienia opinię i z przyjaznych relacji zaczyna buchać nienawiścią. więc tutaj muszę okazać uznanie :)

a później lecimy w friends war o te nieszczęsne blaszki. :D
czyli Wihura + grzyb2 vs PoLa i podział świata 50/50?
 

Blejkoo

Szlachcic
Wynik reakcji
2.527
Podpisując się z Pola poznaliśmy wreszcie ludzi, z którymi da się rozmawiać i współpracować. :) Bo sojusz z Badge to było jakieś zaprzeczenie współpracy, zaufania i tego na czym powinien polegać sojusz.
Dużo zaryzykowaliśmy wypowiadając sojusz Badge, ale jak widać się opłacało bo BADGE "spadło z rowerka" po 3 akcjach dając Grzybom i Poli free wioski.

Dodaj OC i NM
 

queue13

Miecznik
Wynik reakcji
214
Choć pojawiają się opcje żeby podzielić się po 33% dominacji i zamrozić świat na X lat. xD

A tak z ciekawości - była kiedyś taka sytuacja, że jakieś plemiona się tak właśnie dogadały i zamroziły w ten sposób świat? Ciekawi mnie, co wtedy robią osoby zarządzające grą i światami
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.470
Podpisując się z Pola poznaliśmy wreszcie ludzi, z którymi da się rozmawiać i współpracować. :) Bo sojusz z Badge to było jakieś zaprzeczenie współpracy, zaufania i tego na czym powinien polegać sojusz.
Dużo zaryzykowaliśmy wypowiadając sojusz Badge, ale jak widać się opłacało bo BADGE "spadło z rowerka" po 3 akcjach dając Grzybom i Poli free wioski.

Kiedy wypowiadasz sojusz zeby bic kogos 15k wsi vs 3,5k(czy 4k mieli jak cos prosze poprawic :D)

(mem w celach humorystycznych)
 

Załączniki

  • mem fo arryn.png
    mem fo arryn.png
    325,9 KB · Wyświetlenia: 24

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
Nooo, a nie było takiej szansy poznania tych osób przed 120 dniem?

Blejko po prostu ma dobre serce. :D
Z mojej perspektywy jako osoby, która dołączyła do ekipy z ARRYN to Blejko poukładał to tak, że GRZYBY miały być członem głównym, a ówczesne Grzyb1 i Grzyb3 członem pomocniczym.
Nie spodziewał się, że ARRYNI (w obecnej Wichurze) tak zaangażują się w projekt i okażą się wiernymi i solidnymi grajkami. :)
Przecież dołączenie ARRYN do Wichury (wtedy Grzyb1) odbyło się jakieś 1,5 tygodnia przed zamknięciem składów, a jeszcze w 119 dzień wzięliśmy vidmoo bo NM się nie skroiło do samego końca, że to ARRYN i gość gra z nami któryś świat z kolei. xD
 

czajniczek98

Miecznik
Wynik reakcji
246
czy jeżeli się tak ostatecznie stanie że 40 szali wygra z 40 wihury, 40 grzyb2 i 40+ poli to znaczy że ta 40 szali byłaby lepsza od tej wyselekcjonowanej 40 blejka która 1v1 nas rozjeżdża? Czy aktualne warunki i ustawienia świata nie pozwalają na przeprowadzenie takiej symulacji?
 

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
i dlatego chciałeś dogadać na nas PoLa i Badge bo samo PoLa to mogłoby być za mało?
Koncepcja stworzenia koalicji 4 plemion na was to była moja koncepcja, a nie Blejko. :)

Blejko od początku się nie dogadywał z Badge i był tam otwarty konflikt, a o Poli mysleliśmy, że gra już w sojuszu z wami, więc jest po ptakach.
Zacząłem rozmowy ze stronami i okazało się, że jest pole do współpracy, ale w momencie kiedy się dogadaliśmy BADGE jako najmniejszy gracz postawiło takie wymagania, że szkoda słów. xD
Lepiej było wypowiedzieć sojusz, który i tak był fikcją, niż spełniać ich wymagania.
 

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
Kiedy wypowiadasz sojusz zeby bic kogos 15k wsi vs 3,5k(czy 4k mieli jak cos prosze poprawic :D)

(mem w celach humorystycznych)
Nie to było celem. Zanim jakiekolwiek rozmowy się zaczęły z Polą to wcześniej udałem się do Badge i Proxima (jako sojusznik) wyraziła zgodę na te rozmowy.
W trakcie rozmów Badge zaczęło wymyślać takie rzeczy, że to było nieakceptowalne. Sojusz został wypowiedziany nie po to żeby bić 3 razy mniejsze Badge, ale żeby zakończyć współpracę której nigdy nie było i nie było perspektyw na jej kontynuację.
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.470
Nie to było celem. Zanim jakiekolwiek rozmowy się zaczęły z Polą to wcześniej udałem się do Badge i Proxima (jako sojusznik) wyraziła zgodę na te rozmowy.
W trakcie rozmów Badge zaczęło wymyślać takie rzeczy, że to było nieakceptowalne. Sojusz został wypowiedziany nie po to żeby bić 3 razy mniejsze Badge, ale żeby zakończyć współpracę której nigdy nie było i nie było perspektyw na jej kontynuację.

Nikt o zdrowych zmyslach by sie nie zgodzil na to co proponowaliscie i jezeli naprawde (w co watpie) wierzycie w wasza wersje to znaczy ze nie rozumiecie podstawowych zachowan ludzkich.

Co nie zmienia faktu ze te plemiona z poludnia nie mialy/maja pojecia o dyplomacji.
 

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
Badge niestety oprócz napisania tutaj na FO co to nie oni niewiele zrobiło a gracze któzy najgłośniej ryczeli najszybciej rzucili kontami :)
No i tu jest sedno sprawy. Bo tak na prawdę wypowiadając sojusz wiedzieliśmy, że to będzie albo szansa grać docelowo w dość dużej przewadze na Szale, albo to będzie nasz koniec bo Grzyby padną z ciężkimi i długimi frontami na 2 baty.
Tymczasem nie dość, że oprócz pierwszej akcji Badge broniło słabo to nie byli w stanie wyprowadzić ani jednej akcji na Grzyby.
Dziś jest chyba 30 dzień wojny i Badge straciło już ponad 1500 wiosek. Reszta to darmy bo tam już nie ma czym, kim i jak bronić.

Poniżej zamieszczam tekst z wypowiedzenia jakie BADGE dało naszej koalicji. xD
Zrzut ekranu 2023-11-20 200100.png
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.219
No i tu jest sedno sprawy. Bo tak na prawdę wypowiadając sojusz wiedzieliśmy, że to będzie albo szansa grać docelowo w dość dużej przewadze na Szale, albo to będzie nasz koniec bo Grzyby padną z ciężkimi i długimi frontami na 2 baty.
Tymczasem nie dość, że oprócz pierwszej akcji Badge broniło słabo to nie byli w stanie wyprowadzić ani jednej akcji na Grzyby.
niestety rozpisanie akcji przerosło plemię BADGE dwukrotnie. O dwa razy za dużo by rozmawiać o jakichkolwiek szansach tym bardziej, że niektóre osoby rzuciły kontami nawet przed rozpoczęciem wojny :(
 

de Talleyrand

Pikinier
Wynik reakcji
56
Tak potwierdzam iż Badge przelicytowało i to bardzo i osobiście byłem rozczarowany ich postawą i tymi rozmowami z nimi.
Natomiast w kwestii naszych relacji PoLa z Szalami to razem biliśmy Disco bo to się nam opłacało zaś umowy żadnej nie mieliśmy i gdy na NAS pleciała akcja Grzybków i Badge i zaproponowaliśmy WAM uderzenie na Grzybki to nie byliście tym zainteresowani więc w takiej sytuacji nie zamierzaliśmy walczyć z dwójką przeciwników bo to tylko by Wam dobrze robiło a nie nam dlatego rozsądnym wyjściem było dogadanie się z jednym z naszych uwczesnych konkurentów ale że Badge dwa razy odrzuciło nasza ofertę pójścia na Grzybki zaś w rozmowach 4 stronnych się zgodzili aby po dwóch czy trzech dniach stwierdzić iż w zasadzie to nie odpowiada im ten podział po 25 % i chcą o wiele więcej na już więc wtedy naturalnym się stało nasze porozumienia Grzybki Wihura PoLa i jak widac po tych statystykach na dzisiaj to się opłacało każdemu z tych plemion. Czy Was pokonamy to się okaże na pewno z perspektywy PoLa walka z Wami 1-1 byłaby przez NAS przegrana tego nie ukrywam dlatego ten nasz układ to takie małżeństwo z rozsądku.
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.219
@de Talleyrand gdy zaproponowaliście nam akcje w Grzyby powiedzieliśmy Wam jasno, że akcja w grzyby odbędzie się w ciągu 2 tygodni po tym jak WSPÓLNIE zjemy wioski DISCO. Mimo, że relacje między nami wygasły to słowa dotrzymalismy, bo po 2 tygodnia akcja w grzyby poleciała choć Wy w tym już nie uczestniczyliście. Nie mieliśmy żadnej umowy ponieważ to Wy dwukrotnie stwierdziliście, że nie chcecie w żaden sposób formalizować naszych relacji.
Wspomnę również, iż to My namawialiśmy Was na dogadanie się z BADGE i aby podzielić świat na 3 obozy tak aby każde plemię miało tożsame "moce przerobowe". To również ja podczas rozmów z Waszym KO oferowałem Wam pomoc i konsultowałem terminy i cele akcji na DISCO więc osobiście nie uważam abyśmy mieli sobie w stosunku do Was sobie cokolwiek do zarzucenia. To, że Grzyby biły w Was a nie w nas niestety nie było od nas w żaden sposób zależne. To również my siedzielismy na Waszych zastach i broniliśmy Wam kont gdy Grzyby Was biły. Traktowaliśmy Was po partnersku mimo braku relacji a Wy nawet nie raczyliście nam wspomnieć o swojej decyzji tylko dowiedzieliśmy się o tym z forum grzybów :D

To kto by wygrał pozostanie już niemożliwe do zweryfikowania. Sami zdecydowaliście z kim chcecie trzymać. Wybraliście plemię potencjalnie słabsze po to żeby bić plemię potencjalnie mocniejsze. Niestety wybór ten tak czy inaczej oznacza dla Poli walkę w przyszłości z dużo większym przeciwnikiem, bo zakładanie, ze wihura i grzyb2 będą się ze sobą biły w sytuacji w której inne plemie jest na mapie jest zwykłą mrzonką. Różnica w tym układzie, w mojej oczywiście ocenie, jest wyłącznie taka, że my otwarcie mówiliśmy, że pod koniec każdy bedzie dysponował tym co sobie wywalczył. W układzie z Grzybami masz to samo tylko owiane bajeczkami o "równych" podziałach. Końcowo zadziała dokładnie ten mechanizm co był stosowany do innych plemion tj. koniec relacji i zalewanie masą
 

Profesor R

Łucznik
Wynik reakcji
608
Niezbyt rozumiem stwierdzenie "bajki o równych podziałach".
Mówicie tak jakby to był pierwszy świat gdzie stosuje się takie zabiegi.

Grzyby i Wichura danego słowa dotrzymają. Pomimo tego, że z Polą poznaliśmy się w momencie kiedy ich atakowaliśmy to okazali się poważnym partnerem do współpracy w przeciwieństwie do Badge, z którymi ciężko się było dogadać nawet na wspólny dzień akcji bo im coś zawsze wypadało i lecieli dzień po nas i zawsze mieli najgorsze fronty, a życie im się nie układało. Poza tym Wicher to darmiarz i zabiera wrogowi wioski, które powinno zabrać Badge. I tak w kółko.
Czasem małżeństwo z rozsądku okazuje się być fajnym początkiem do długoletniej współpracy.
Arryn też dołączyło do Grzybów w momencie przegranej wojny, a teraz tworzy trzon Wichury.

Teksty o "bajkach z równym podziałem" są bezzasadne.
 
Do góry