Black i Isarisu - historia nietypowej znajomości

Freyra

Pikinier
Wynik reakcji
17
Aborcja to morderstwo. Za które powinna być kara więzienia jak za zabójstwo.
Masz rację. Z definicji, aborcja to skrócenie życia niechcianej ciąży. Nie będę się kłócił od którego miesiąca życia płodu, tenże płód jest człowiekiem, a nie tylko "papką". Ale uważam, że zarówno kobiety jak i lekarze powinni mieć prawo wyboru. Kobieta może dokonać aborcji, a lekarz ma prawo odmówić i/lub skierować do innego, który tenże zabieg przeprowadzi. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy powinien mieć prawo podejmować decyzje, za które później będzie osądzony.
 

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.657
Masz rację. Z definicji, aborcja to skrócenie życia niechcianej ciąży. Nie będę się kłócił od którego miesiąca życia płodu, tenże płód jest człowiekiem, a nie tylko "papką". Ale uważam, że zarówno kobiety jak i lekarze powinni mieć prawo wyboru. Kobieta może dokonać aborcji, a lekarz ma prawo odmówić i/lub skierować do innego, który tenże zabieg przeprowadzi. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy powinien mieć prawo podejmować decyzje, za które później będzie osądzony.
Medycznie dziecko zaczyna się po porodzie.
Najpierw jest zarodek, potem płód.
Więc jak ktoś mówi o mordowaniu dzieci to jest niedouczony.
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.358
Masz rację. Z definicji, aborcja to skrócenie życia niechcianej ciąży. Nie będę się kłócił od którego miesiąca życia płodu, tenże płód jest człowiekiem, a nie tylko "papką". Ale uważam, że zarówno kobiety jak i lekarze powinni mieć prawo wyboru. Kobieta może dokonać aborcji, a lekarz ma prawo odmówić i/lub skierować do innego, który tenże zabieg przeprowadzi. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy powinien mieć prawo podejmować decyzje, za które później będzie osądzony.

Ok, czyli mam prawo podjąć decyzję czy mogę odebrać komuś życie?
Dlaczego mam prawo móc odebrać życie 12 tygodniowej istocie, ale 13 tygodniowej już nie?
 

Freyra

Pikinier
Wynik reakcji
17
Tak a to ciekawe.
To niech same sobie to dziecko zrobią.
Bo z tego co mi się wydaje dziecko powstaje wskutek współżycia dwóch osób. I jest własnością dwóch osób a nie tylko tej, która nosi w brzuchu.
Ale żeś wymyślił, nie jesteś za bystry, co?
No tak, masz rację, do dziecka trzeba dwojga.. ale kto ma większe prawo decydować o swoim ciele? Kobieta? Czy mężczyzna o ciele kobiety?
 

Tekawu

Chłop
Wynik reakcji
26
Black a Ty wiesz, że prawie 25% zapłodnionych komórek (przez Ciebie zwanych ludźmi) jest spontanicznie poronionych, i jak mniemam nie widzisz różnicy między tym a śmiercią rozwiniętego człowieka? Ten sam kaliber, pogrzeby byś im też wyprawiał?
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.358
No tak, masz rację, do dziecka trzeba dwojga.. ale kto ma większe prawo decydować o swoim ciele? Kobieta? Czy mężczyzna o ciele kobiety?

Ale jaka to decyzja o ciele? Nie decydujesz o tym, czy wcisnąć sobie botoks albo zrobić tatuaż.
Decydujesz o innej istocie, która żyje dzięki:
A) Tobie
B) Twojej żonie

Na jakiej podstawie chcesz dać jednej z tych osób większe prawa do decydowania, skoro do poczęcia potrzebne są obie?
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.358
Black a Ty wiesz, że prawie 25% zapłodnionych komórek (przez Ciebie zwanych ludźmi) jest spontanicznie poronionych, i jak mniemam nie widzisz różnicy między tym a śmiercią rozwiniętego człowieka? Ten sam kaliber, pogrzeby byś im też wyprawiał?

A wiesz, że nie o tym rozmawiamy?
 

Tekawu

Chłop
Wynik reakcji
26
No jak nazywasz to morderstwem i uważasz że taki sam kaliber no to patrzę czy masz spójne poglądy co do tego jak płody traktować, ale wolisz robić uniki.
 

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.657
Nie ma sensu dyskutować z tym gościem na tematy, o których nie ma pojęcia.
Ciało kobiety - decyzja kobiety.
 

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.657
No jak nazywasz to morderstwem i uważasz że taki sam kaliber no to patrzę czy masz spójne poglądy co do tego jak płody traktować, ale wolisz robić uniki.
On sam pisze że jego "żona" poroniła. Według jego logiki zamordowała ich dziecko?
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.358
No jak nazywasz to morderstwem i uważasz że taki sam kaliber no to patrzę czy masz spójne poglądy co do tego jak płody traktować, ale wolisz robić uniki.

Ja piszę o sytuacji, gdy kobieta dajmy na to jest w 11 tygodniu ciąży, która przebiega pomyślnie.
Nie widzę żadnej podstawy do tego, by dawać możliwość zakończenia takiego życia.
Jest to morderstwem.
Po to masz gumki w każdym sklepie, że jeśli nie chcesz mieć dzieci, stosujesz je albo inną z setek metod. A nie orcujesz się gdzie popadnie i zero odpowiedzialności
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.358
On sam pisze że jego "żona" poroniła. Według jego logiki zamordowała ich dziecko?

Dobra, ale widzisz rozmawiam z jakimiś sensownymi ludźmi, którzy używają argumentów, więc pal wrotki i nie przeszkadzaj. Bo tylko podszczekiwać potrafisz
 
Ostatnia edycja:

Tekawu

Chłop
Wynik reakcji
26
Ale jaka to decyzja o ciele? Nie decydujesz o tym, czy wcisnąć sobie botoks albo zrobić tatuaż.
Decydujesz o innej istocie, która żyje dzięki:
A) Tobie
B) Twojej żonie

Na jakiej podstawie chcesz dać jednej z tych osób większe prawa do decydowania, skoro do poczęcia potrzebne są obie?
Nie wiem spróbuję, bo dla mnie to oczywiste. Ty tylko dajesz materiał genetyczny co też robi kobieta, ale potem ona nosi ciążę przez 9 miesięcy z całym bagażem (w tym zdrowotnym) który się z tym wiąże.
 
Do góry