Bitwy w przeglądzie graficznym

  • Rozpoczynający wątek jokermen
  • Data rozpoczęcia

dobry jest ten pomysł??

  • Tak,jestem za

    Głosy: 229 50,2%
  • Nie,jestem na nie

    Głosy: 168 36,8%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 40 8,8%
  • Nie obchodzi mnie to

    Głosy: 49 10,7%
  • Trzeba dopracować

    Głosy: 53 11,6%
  • potrafię takie coś zrobić

    Głosy: 26 5,7%

  • W sumie głosujących
    456
Status
Zamknięty.

DeletedUser123313

Guest
Tak to dobry pomysł i żeby można było nimi ruszać np. łucznicy itd./p.

Tutaj to już wogóle zaszalałeś, niedość że chcecie mieć bitwy na przeglądzie graficznym to jeszcze ustwiać wojska itp? Kup sobie Total War lub którąś z części Kozaków...

Ciekaw jestem ile osób by później narzekało, "Dlaczego te plemiona tak się tną? Ta gra mi się już nie podoba..."

Jestem oczywiście na nie.
 

DeletedUser122792

Guest
Nawet jak by ten przegląd graficzny bitw wszedł, to bym z niego nie korzytał. Bo i po co? Głos na NIE.
 

DeletedUser111985

Guest
................

Nawet jak by ten przegląd graficzny bitw wszedł, to bym z niego nie korzytał. Bo i po co? Głos na NIE.


Masz racjeł. 'Ł' pogrubione o błędzie. Masz rację. Lepiej bez tego zmieniam głos. NIE!!! Ale dobrze by było, gdyby można było wybierać walkę np. "W polu,oblężenie,plądrowanie itp." miejsce walki
 

DeletedUser

Guest
tak, by po "wojnie" był na link na youtubie , jak wojska się walą , nie!
 

DeletedUser14509

Guest
Podsumowując krótko: ten pomysł to dno.
Chcesz popatrzeć jak animowane piksele się biją to graj w co innego. Taka wizualizacja walki raczej do niczego nie jest potrzebna. Zresztą co zrobić jak, dajmy na to wyślesz na kogoś 50000 pików i one walczą z drugim tyle toporów? Za dużo kłopotów.
P.S. Ta ankieta nie powinna być z opcją wielokrotnego wyboru. Mogę zagłosowac jednocześnie na Tak i Nie :)
 

DeletedUser

Guest
Powody dla których jestem na Nie"

1. Koszty wprowadzenia takiej zmiany.

2. Nie każdego stać na internet 10 Tb/s.

3. Byłoby tak jak z zabawkami dla 5-letnich dzieci - po miesiącu się znudzi albo popsuje.

4. Skoro to ma być urealnienie nie można - tak jak autor pomysłu stwierdził - zaokrąglić liczby żołnierzy.


Teraz bezpośredni zwrot do autora pomysłu - takiego czegoś nie da się wprowadzić w taki sposób że zrobisz filmik i wpiszesz w ustawieniach serwera
"po kliknięciu na <obejrzyj w przeglądzie graficznym> wyświetl filmik". Jeśli wydaje Ci się jednak że to proste, spróbuj takie coś zrobić sam (grę oczywiście też).



Ps. Ilu z Was zauważyło że prawie wszyscy piszący że ten pomysł się im podoba ma na koncie mniej niż 20 postów?
 

DeletedUser120655

Guest
Od razu mówię iż przeczytałem zaledwie połowę stron w tym temacie i nie wytrzymałem tych bzdur.
Widać, że w tym temacie najwięcej jest graczy w przedziale wiekowym 7-9 lat a przynajmniej ci broniący tematu.
Jeśli coś takiego wjedzie do plemion kiedykolwiek to ja kończę z tą grą, ta gra jest po to aby myśleć, planować i używać mózgu, czego niestety nie zauważam u 100% graczy broniących tego pomysłu.

Ludzie myślcie... najważniejsza jest fabuła/ grywalność i tylko to się liczy. Ta gra nie może mieć fabuły, bo to jednak gra w przeglądarce, ale za to ma ogromną grywalność. Jeśli ktoś chce grafiki to tylko na zasadzie: jest piękna, albo nie ma jej wcale.
Nie wiem czego się dzieci spodziewacie, ale jeśli już wejdą jakieś filmy z bitew, co na szczęście jest nie realne to i tak będzie tam walczyło z 10-15 jednostek a grafika będzie gorsza od Tibi.
Ale nawet jeśli wprowadzą to z grafiką o której pisze powyżej to... to właśnie co ?
Będą 3-4 rodzaje filmów na stronie, które tak zamulą, że serwery nieważne jakie, polskie czy niemieckie zawsze padną... Z kolei ściąganie paczki filmów i łączenie się takiej oddzielnej paczki z serwerem zamuli 10x razy bardziej.
I to tylko opcja gdyby ktoś atakował raz na dzień... no sory ale ja wykonuje zazwyczaj ponad 50-80 ataków dziennie.
Więc jak do cholery sobie to wyobrażacie.

Ps: Jeśli ktoś nie gra w tą grę dla grafiki to powiem jedno,
poziom intelektualny, który prezentują takie osoby, wręcz zabrania merytorycznej konwersacji z nimi w celu obronienia stanu psychicznego rozmówcy.
 

DeletedUser

Guest
Widzę że kilka osób ma problemy z czytaniem, a przede wszystkim Andruils z rozumieniem tematu.
I serwery by do tego nic nie miały, bo serwer by tylko przesylal informację, albo nawet sam gracz by wpisywał wynik wojny i mógłby oglądnąć jakiś tam filmik z walki, który bylby stworzony przez support, ale jest z tym w cholerę roboty, więc jestem w 100% pewien że pomysł nie przejdzie.
Poza tym jestem na nie, bo w sumie po co to komu?
Urozmaicenia żadnego, bo zamiast oglądać ten filmik, to ja wolę wkleić raport na forum plemiennym i sie pochwalić ;] a filmiki nie są nikomu potrzebne.
Głosuję na nie, bo to jest za duzo pracy dla programistów.

DOCIERA DO WAS ŻE TO BY BYŁO DLA CHĘTNYCH JAK NIE CHCESZ NIE ŚCIĄGAJ I MASZ SZYBSZE A JAK BYDZIESZ MIEĆ WOLNIEJSZE PLEMIONA O UŁAMIKI SEKUNDY TO CHYBA NIE JEST TO APOKALIPSA:mad:
Nie krzycz, tylko posłuchaj:
Nie ważne czy to do nas dociera czy nie, zrobienie takiego filmiku (a raczej filmików, bo trzeba by było zrobić ich kilkadziesiąt, żeby komuś później podesłać do ściągnięcia, bo jest sporo rodzajów ataku, z różnymi ilościami wiosek) jest czasochłonne i wymaga prawie stworzenia nowej gry plemiona na PC, a to bezsens absolutny, to po pierwsze. A po drugie zdanie "nie ściągaj i masz szybsze" jest równoznaczne z Twoim (oczywiście nie chcę Cię urazić) kompletnym brakiem wiedzy z zakresu działania serwerów, bo nawet jeśliby 5 graczy chciało taki filmik oglądnąć, to serwer musiałby do tych graczy wysłać odpowiednie dane, co go obciąża i traci na tym każdy gracz, nie tylko ten, co ogląda filmik, ale ten co nie ogląda również, ponieważ serwer musi wysłać więcej, co wpływa na jakość dla każdego. I uwierz mi, że tutaj nie chodzi o ułamki sekundy, policz sobie ilu jest graczy chociażby na forum, którzy mają konta na plemionach, pomyśl że 75% ściąga filmy, sporo osób ma ponad 0,5mln punktów i atakuje bardzo dużo i chce oglądnąć wszystkie filmy (dajmy na to że to jest 20% z tych 75%) a reszta chce oglądnąć po jednym filmie. Dajmy na to, że złożyło się tak, że chcą prawie w tym samym czasie. I co się w tedy dzieje? Nie dość, że to 25% które nie ma filmów ściągniętych nie zaloguje się na plemiona to jeszcze dodatkowo 50% z tych co mają filmy nie oglądnie ich z powodu tak wielkiego przeciążenia serwerów.
Mam nadzieję, że chociaż trochę Ci to zobrazowało to co chciałem przekazać ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry