Wydarzenie Bitwa o wieżę (grudzień 2019)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
551
Daleko, w mroźnej Północy, trzy frakcje starły się w wielkiej bitwie. Ostrza ich mieczy skrzyżowały się na całe stulecia, żadna nie jest w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Aby rozwiązać ten impas wezwali na pomoc plemiona z Południa, żeby przyłączyły się do walki, oferując w zamian za ich pomoc cenne nagrody. W samym centrum tej wiecznej walki znajduje się ciemna i nienazwana wieża, z widokiem na śnieżny krajobraz. Jej wysokość oraz grube mury stanowią nie tylko atrakcję dla oka, ale także obiekt o wielkim zastosowaniu strategicznym. Z tego też powodu stała się ona ikoną tej rywalizacji i konflikt ten nazwano "Bitwa o wieżę".Bitwa

Walka rozpocznie się 11.12.2019, 14:00 a zakończy 25.12.2019, 14:00.
Miejsce walki: światy "parzyste" + Arkadia
W tym czasie trzy frakcje będą walczyć o przejęcie kontroli nad Północą: Zakon Kłów (Czerwoni), Zakon Drzewa (Zieloni) i Zakon Fali (Niebiescy).

Na początku wydarzenia każdy z Graczy zostanie przypisany do losowej grupy liczącej do 40 (na mniejszych światach do 10) osób. Na czas bitwy staną się oni współtowarzyszami, walczącymi ramię w ramię w jednej sprawie.

Bitwa jest podzielona na szereg mniejszych potyczek, każda z nich trwa 24 godziny. Po takim czasie spędzonym na mroźnym wietrze wojska muszą się wycofać i przegrupować by mieć siły na kolejne walki.

W czasie walki będziecie się mierzyć z dwiema innymi grupami najemników, walczących dla którejś z pozostałych frakcji. Skład grup będzie się zmieniał w poszczególnych potyczkach, dzięki czemu będziecie rywalizować z różnymi wrogami, ale cały czas podział na frakcje Czerwoni/Zieloni/Niebiescy będzie niezmienny.

Nowości w tej edycji wydarzenia

Przy zakupie regimentów za Punkty Premium licznik odmierzający czas do kolejnego darmowego regimentu nie będzie resetowany. Dzięki temu gracze nie będą "tracić minut" do darmowych regimentów, co było szczególnie dotkliwe gdy zakup był dokonywany krótko przed zakończeniem odliczania 60 minut pomiędzy kolejnymi darmowymi jednostkami.

I tak jak było już w ostatniej edycji wydarzenia: została dodana funkcja umożliwiająca koordynację wewnątrz grupy. Przy każdym sektorze znajdziecie symbole +/-, za pomocą których możecie określić który sektor obecnie atakujecie/bronicie lub macie takie plany. Sektor wskazany przez największą liczbę graczy będzie podświetlony, jako wskazówka, że jest on obecnie priorytetowym celem ataku/obrony dla grupy.
Wasze wojska

Na początku każdy z Graczy otrzymuje do dyspozycji 10 regimentów, których może użyć do zaatakowania lub obrony wybranego sektora na polu bitwy. Na początku każdy z sektorów jest neutralny i posiada swoją bazową wartość obrony. Zostaje on przejęty przez tę frakcję, po ataku której współczynnik jego obrony spadnie do 0 lub mniej. Wówczas gracze danej frakcji mogą zdecydować czy użyć regimentów do obrony tego sektora, co podnosi wartość jego obrony oraz czyni go trudniejszym do przejęcia przez dwie pozostałe frakcje. Każdorazowe użycie regimentu obniża (w przypadku ataku) lub podwyższa (przy wybraniu obrony) współczynnik obrony sektora o losową wartość między 1 a 4. Aby wzmocnić swoje oddziały każdy z Graczy otrzymuje dodatkowy regiment co godzinę.Cenne nagrody

Po zakończeniu każdej z rundy wszyscy Gracze uczestniczący w bitwie nagradzani są laurami, które są zależne od sektorów, jakie ich frakcja utrzymała do końca rundy oraz od ich indywidualnej pozycji w rankingach ataku i obrony grupy. Dodatkowe laury można otrzymać także za wykonywanie zadań towarzyszących wydarzeniu.

Laury mogą być wykorzystane w sklepie eventowym do kupna cennych nagród, które będziecie mogli wykorzystać w Waszych wioskach. Po zakończeniu wydarzenia sklep pozostanie dostępny przez dodatkowe 24 godziny, po tym czasie wszelkie niewykorzystane laury przepadają.


Mamy nadzieję, że event się Wam spodoba, dajcie nam znać co o nim myślicie!
Życzymy Wam powodzenia na polu bitwy i czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie:
>>> Temat do dyskusji na temat wydarzenia <<<


Pozdrawiamy
Wasz Plemiona Team