Analiza sytuacji/kronika

Małpa

Szlachcic
Wynik reakcji
4.992
Napisałem ostatnich, bo nie chce mi się szukać wszystkich + światy sprzed pięciu lat mają małe przełożenie na to co jest dzisiaj.
 

Małpa

Szlachcic
Wynik reakcji
4.992
Na wstępie przepraszam za tak długą przerwę, ale po prostu mam sporo pracy oraz innych zajęć i trochę brakowało mi weny.

W tym poście dokończę opis plemion.

Brązowy - SPQR
Jasnoniebieski - Krucjata
Żółty - 300/SPARTA
Fioletowy (albo różowy) - SOFICK
Zielony - Pędzące Rzulfie
1679849299275.png


PĘDZĄCE RZULFIE!

Przybyli na świat później niż większość plemion. Rozlokowali się na zachodzie, na plecach the Old Squad, myślałem że będzie to zwiastowało walkę między tymi plemionami. Patrząc po tw statsach, nic takiego nie miało miejsca. Oba plemiona zajmują się biciem SPQR. Z tego co otrzymałem od informatora wynika, że mają jakieś relacje dyplomatyczne z Niszczycielami (tak przynajmniej implikuje odezwa Króla Filipa na forum).
Są to młode wilki żółwie, które próbowały swoich sił bez szczęścia na innych światach. Nie znam ich i nie mam o nich zbyt wielu informacji, ale przynajmniej udało im się na razie nie rozpaść. Byłem przekonany, że powalczą z TOS, ale cisza w przejęciach wskazuje na jakiś PON lub sojusz.

Wypowiedź @Sir Consigliere
1. Historia plemienia jest krótka, rozpoczęliśmy przygodę na świecie 175, następnym projektem był świat 182. Rada plemienna zbierała szlify w między czasie, uczyliśmy się od lepszych. Ciągle nam czegoś brakowało w organizacji - myślę, że już to mamy.

2. Myślę, że jesteśmy za mali aby myśleć o blaszce, przede wszystkim z pokorą i szacunkiem podchodzimy do samych siebie. To co udało nam się zebrać z poprzednich światów to lojalność wobec sztywnej ekipy. Chcemy stworzyć coś dobrego, miłego w tych okropnych czasach w których wiele osób goni za czymś co tak na prawdę nie ma znaczenia. Miło będzie usłyszeć za kilka światów jak nasi gracze będą wspominać "kurczę, pamiętasz jak to było?". Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i wierzymy, że sporo możemy pokazać na tym świecie.

3. Bardzo ciężkie pytanie, odpowiem jednym słowem - pokora.

Senatus PopulusQue Romanus

Jest to nazwa, która niejednokrotnie pojawiła się już na polskich plemionach. Plemię ulokowane jest w zachodniej części centrum. Od czasu pisania pierwszych postów, zdążyli już trochę ucierpieć i stracić terenu. Są bici przez swoich sąsiadów na zachodzie. Patrząc na obecną sytuację i tw statsy nie zmierza, to w dobrym kierunku, ale rzymskie Legiony wychodziły już z gorszy opresji. Założyciel plemienia jest fanatykiem Starożytnego Rzymu, cały pokój ma zawalony gladiusami i różnymi wersjami lorici segmentaty. Otrzymałem nawet od niego zaproszenie na cesarski ślub z królową Kleopatrą, z którego nie skorzystałem. Jestem zwykłą małpą - pariasem, niegodnym tak czcigodnej okoliczności. Na pewno rozmowy z Winnci były jednymi z ciekawszych jakie odbyłem podczas zbierania informacji na potrzeby tego forumowego projektu.

Coś o SPQR jego słowami:
1. Projekt plemienia Senatus PopulusQue Romanus powstał w mojej głowie na początek nowego roku 2023 na pl183.
Wkrótce okazało się że nie byłem pierwszy.
Połączyłem więc siły z koleżanką która już wcześniej założyła SPQR I.
Od tej chwili mogłem realizować swój zamysł w szerszym gronie.
Zrobiłem stylizowane fora. Pozapraszałem graczy. Było już świetnie.
Niestety moja koleżanka wymagała albitralnie pod każdym postem podziękowania. Kto się sprzeciwił był źle traktowany.
Był taki jeden co powiedzł ze to nonsens. Wziołem go w obronę .
Niestety wkrótce po tym zostałem wydalony z plemieni.
Ogarnęła mnie złość. Założyłem ponownie plemię SPQR.
Zaprosiłem ponownie graczy których zaprosiłem. Mojej koleżance która tak bardzo źle postapiła wypowiedziałem oficjalną wojnę.

2.
Ja zajmę się ogólną dyplomacją wszystkich członów i kontrolowaniem spójności członów.
Resztą zajmoją się moi przyjaciele. Tak zwani u nas Dyktatorzy członów.
Każdy ma swoje obowiązki i zna się na tym.

SOFICK

Plemię mające niezbyt udane historie ze światów 161 i 173. Na obu serwerach walczyli z AWW i nie wyszli z tych batalii zwycięsko, przy czym na 173 wywóz z mapy nastąpił naprawdę szybko. Niestety wódz nie miał czasu na odpowiedź, więc nie mam jego perspektywy na tamte wydarzenia. Kto wie może wyciągnęli wnioski? Zaczęli ten serwer z dwoma członami, a obecnie mają 4. Jest to skutek włączenia SA w swoje szeregi, co jest dosyć ciekawe, ponieważ zdaniem wodza Dyktatorów, D! i SA mieli grać razem, jako jedna rodzina plemion, więc jak widać coś nie zagrało. Podobnie jak w przypadku Rzulfie zakładałbym ich walkę z Dyktatorami, a jednak tw stats obecnie na to nie wskazuje. Z tego co wiem, to mają PON'a z Vermintide. Zdążyli już dosyć skutecznie pobić LCW i Sąsiadów, którzy w pierwszych dniach świata figurowali w top25 rankigu. Zakładam, że prędzej czy później muszą zacząć walczyć z Dyktatorami.
Komentarz po czasie: otrzymałem info od wodza Dyktatorów, że Xerenes wbił im kosę i teraz faktycznie trwa walka między tymi członami, co dołączyły do SOFICK, a D!

Krucjata

Jest to jedne z centralnych plemion, od których nie otrzymałem odpowiedzi, więc też nie mogę za dużo napisać. Z ich profilu wynika, że próbowali swoich sił na 185 i skończyło się to niepowodzeniem. Znajdują się praktycznie w środku mapy, a takie plemiona nie mają zbyt łatwo. Z tw stats nie wygląda na to, aby prowadzili wojnę, z którymś z dużych plemion. Na pewno walczą z MT$, których wódz zdążył już zacząć od nowa. Trzeba im oddać, że przetrwali jako jedno z niewielu plemion z centrum mapy. Jeśli chcą na tym świecie coś znaczyć, to jedyną drogą jest dyplomacja.

SPARTA

Podobnie jak w przypadku SPQR, jest to nazwa i motyw wielokrotnie używany na plemionach. Nie są kontynuacją plemienia z poprzednich światów. Jest to dosyć przypadkowa grupa osób, z których część się zna i ma jakieś doświadczenie. Z tego powodu gracze z mapy mogą do nich uderzać w sprawie rekrutacji i liczyć na powodzenie. Tak jak to wczoraj zrobił Arkadiusz111 z Niszczycieli. W ramach odpowiedzi na moją wiadomość dowiedziałem się, że chcą dopiero na tym świecie stworzyć jakąś markę, raczej ich celem jest dobra zabawa i próba stworzenia zgranej paczki, a nie finalny sukces.

Są zlokalizowani w południowo-zachodniej części centrum. Na południu graniczą z Vermintide, z którymi można znaleźć w tw stats przejęcie na rzecz jednej i drugiej strony, ale raczej nie jest to wojna pełną parą. Na zachodzie i północy mają SPQR, z którym na ten moment nie wydaje się aby prowadzili działania wojenne. Skupiają się na barbach, brązowych kropkach i mniejszych plemionach.

Nie ukrywam, że z pięciu opisywanych dzisiaj plemion największe szanse na osiągnięcie czegoś na tym świecie daję Rzulfiom i SOFICK. Ich pozycja jest lepsza i mają perspektywy na rozwój. Plemiona z centrum są przeważnie zgniatane, na którejś fazie świata. Raczej na więcej niż fuzję do większego plemienia i kilka blach bym w ich przypadku nie liczył. Obrzeża wygrywają świat.


Jeszcze raz przepraszam czytelników, że tak długo trzeba było czekać, ale no niestety są pewne priorytety. Na pewno te opisy nie są tak obszerne i głębokie jak "Wielkiej Trójki". Nie mam po prostu tyle materiału, a nie chodzi o to żebym wymyślał.
Następnym postem będzie przebieg Bitwy o Południe, która wydaje się już być rozstrzygnięta na korzyść Vermintide. Tutaj będę już mógł się opierać na informatorach i danych o przejęciach na przykład z tw stats. Nie obiecuję kiedy dokładnie się taki post pojawi, ale powinien być do końca następnego tygodnia.
Jak macie ciekawe informacje o tym co się dzieje, to dawajcie znać na pw. Prędzej czy później to tutaj trafi, jeśli będzie wiarygodne i wystarczająco istotne z perspektywy tego świata.
 
Ostatnia edycja:

Małpa

Szlachcic
Wynik reakcji
4.992
Bitwa o Południe

Zamiast wielkiej batalii o południowy zachód otrzymaliśmy starcie gołej pupy z pasem. Niszczyciele całkowicie polegli w tym pojedynku i teraz próbują w mniejszym gronie uciekać bardziej na obrzeża. Vermintide ma otwartą drogę do zdominowania południowej półkuli, co jest niesie też pewne zagrożenia. Nie wiadomo jak reszta świata zareaguje na ich dominację w rankingach. Może dojść do szybkiego ułożenia się pozostałych plemion i dużej koalicji. Tempo rozwoju TuMiDaj, sesji czy Dede jest imponujące (zaczął co najmniej tydzień po innych). Patrząc na wydawane pp, nie muszą grać w metrze na akordeonie.

Chronologia

14 marca wleciała akcja Niszczycieli na Vermintide. Było to ogólnie ciekawe posunięcie patrząc na to, że Vermin zaczęło wcześniej więc w teorii miało przewagę w rozwoju. Krótko mówiąc akcja się nie udała, używając różnych sztuczek plemię Legiona się obroniło. Doszło do ściągania deffa z mapy dla Kladziaq poprzez wiadomości do randomów z mapy, jeden z graczy burzył sobie wioskę, żeby Arkadiusz miał ograniczenie punktowe. W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. Niszczycielom niewiele brakowało żeby coś przejąć, ale to są te detale, które decydują o końcowym sukcesie. Z tego co słyszałem, to po tym niepowodzeniu troszkę im siadła psycha i jeszcze przed kontrofensywą Vermintide zaczęli tracić wioski.

Pokonani przeciwnicy z akcji Niszczycieli
1680459197362.png
*staty są ze strony Vermin, bo niestety dwa człony Niszczycieli nie istnieją

Akcja Vermin odbyła się 20 marca i udało im się zająć niecałe 20 wiosek + parę na dobitkach następnego dnia. Po tej akcji walka już jest mocno jednostronna. Należy do tego doliczyć graczy, którzy przeszli na stronę Vermintide.
szymonnekk2
mery94
Pablitos420
gruby20xd
TylkoQuatro
Bartek29
F e n r i R

Pokonani Przeciwnicy z akcji Vermintide
1680460092875.png
*staty są ze strony Vermin, bo niestety dwa człony Niszczycieli nie istnieją


Dodatkowo, eNki brały dużo losowych ludzi z mapy, w tym darmy graczy Vermintide, co spowodowało, że informacje przeciekały jak przez durszlak. Brak weryfikacji zrobił swoje. Zwycięzca tej batalii jest jasny, a Niszczyciele nie uciszyli swoich hejterów, ten etap walk skończył się bez niespodzianek. Na podstawie postu Filipa z forum Niszczycieli, wynika że mają kontynuować walkę pasożytując na Rzulfiach i w przyszłości zemścić się na plemieniu Legiona. Po tym co pokazali na początku niespecjalnie w to wierzę. Tymczasem niedawno doszło do rozwiązania PON'a między SOFICK, a Vermintide, nie ma tam dużo przejęć, ale wydaje się że SOFICK już się rozpada pod naporem Dyktatorów, chociaż musiałbym zasięgnąć opinii, co tam się dokładnie wydarzyło.

To są staty z przejęć na głównym członie Niszczycieli. Nie są one kompletne ze względu na rozwiązanie członów i wychodzenie lub wyrzucanie graczy.
Staty z rozwiązanych członów ujęte w plusach. Można to uznać za minimalną liczbę przejęć, bo nie chcę mi się szukać wychodzących graczy i innych tego typu sytuacji. Generalnie obrazują charakter walk jako dosyć jednostronne.
Strona: 1:
Plemiona: Ver, min, tide
Strona: 2:
Plemiona: -=N=-

Timeframe: Od zawsze

Przejęcia :

Strona 1:
33 + 38 + 7 = 78
Strona 2: 6 + 3 + 0 = 9
Różnica: 27 + 35 + 7 = 69

chart


Wartość punktowa wszystkich przejęć od strony przeciwnej:

Strona 1:
92,742
Strona 2: 13,279
Różnica: 79,463

chart
 

cyaaaa2

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.639
Ale, że staty są zanim ja odpaliłem offy i przejęcia? Sadge małpa, sadge, bo wiadomo Top łan is łan.
 

Małpa

Szlachcic
Wynik reakcji
4.992
Jak widzicie po aktywności, nie udało mi się zachować ciągłości i kontynuować działania. Po prostu dużo spraw życiowo-zawodowych odbiera mi pasję/energię do pisania o plemionach. Taka rola wymaga aktywnej obserwacji świata, której obecnie po prostu nie czynię, mógłbym pisać tutaj głupoty, ale to strata czasu przez czytelników i też dla mnie. Przepraszam zawiedzionych, jak ktoś chciałbym kontynuować rolę, to zapraszam, mogę wspomóc w niewielkim stopniu czasowym.
Ostatnio niestety tylko praca oraz pić jeść spać jak tamagochi, chciałbym to kontynuować, ale po prostu nie ma materiału i siły mentalnej.
 
Do góry