Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9034
  • Data rozpoczęcia

Przeprowadzka Szlachcica

  • Głosuję na tak.

    Głosy: 397 70,1%
  • Jestem na nie.

    Głosy: 86 15,2%
  • Coś trzeba poprawić.

    Głosy: 83 14,7%

  • W sumie głosujących
    566
Status
Zamknięty.

DeletedUser9034

Guest
Aby szlachcic miał coś z rycerza - czyli przeprowadzka.

Cześć....

Dokładnie chodzi taką możliwość którą ma rycerz, mianowicie: przeprowadzka szlachcica między własnymi wioskami.


Aby nie było za łatwo, czas przeprowadzki musi być spory, ale nie do przesady.
miej więcej myślę że powinno to trwać tyle co atak na najbliższą wioskę (35minut) +czas produkcji 3:08:40 , oraz prędkość rycerza podczas zmieniania wiosek (a z tego co zaobserwowałem na przykładzie S6 trwa to również sporo czasu).


(Czyli na pewno dłużej niż zabicie i wyprodukowanie go gdzie indziej - więc za łatwo nie będzie)

Obecnie jest trochę męczące zabijanie go gdzieś na jakiejś pobliskiej wiosce a potem budowanie w innym miejscu, zwłaszcza jak ktoś ma ponad 100 wiosek i planuje zmienić front działań wojennych ;)
Oczywiście zachowujemy regułę zagrody, tam gdzie zagroda jest "zapchana" tzn. nie ma wolnych 100 miejsc szlachcica nie da sie przeprowadzić, oraz wioska musi posiadać niezbędne budynki na określonym poziomie .

Zapraszam do komentowania oraz poprawek a także konstuktywnej krytyki ;) .

Pozdrawiam - Sławek [123sl]

[edycja z dnia 09-04-2007 23:40]

Przeprowadzka szlachcica dała by korzyść w postaci zaoszczędzonego czasu, bo odpadły by 3 czynności (wg mnie wymagające conajmiej 2 lub 3 logowań do gry dla tej czynności), czyli:
-zabicie szlachcica
-(prawdopodobna) zbiórka surowców w wiosce docelowej
-wyprodukowanie jednostki
Po wprowadzeniu pomysłu powyższe 3 czynności zamieniły by się w wybraniu wioski (w pałacu gdzie osobnik wybrany do przeprowadzki rezyduje) kliknięcie linku przeprowadź szlachcica i wpisaniu koordynat docelowej wioski, albo wybrania jej z rozwijanego spisu własnych wiosek, a potem tylko czekać aż zawędruje do celu.

Z chwilą dotarcia przydałby się raport.

Propozycja tytułu: Wędrówka Szlachcica zakończona.
W tekście: Szlachcic został przeniesiony z wioski [bb-code] do wioski [bb-code].

Dla informatyków też chyba nie było by problemem wprowadzić to do gry, wystarczy zmodyfikować skrypt przenoszenia rycerza pod postać szlachcica.
[koniec edycji]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8402

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Dobry pomysł, ale ten szlachcic chyba powinien się szybciej przemieszczać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

zgadzam sie powinien sie szybciej przemieszczać co mi z tego przyjdzie jak sie będzie wlekł
 

DeletedUser6181

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

miej więcej myślę że powinno to trwać tyle co atak na najbliższą wioskę (35minut) +czas produkcji 3:08:40 , oraz prędkość rycerza podczas zmieniania wiosek (a z tego co zaobserwowałem na przykładzie S6 trwa to również sporo czasu).

O to na pl6 jest możliwość przestawienia rycerza z wioski do wioski??... łaaaaaaał :D

Ale tak ogólnie to nie lepiej najpierw pomyśleć, a potem szkolić szlachcica?
 

DeletedUser38268

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

W niektorych przypadkach przejcie wioski jednym szlachcicem jest po prostu niemozliwe. Jesli przejmowalo sie wioske z jednej strony imperium, i nastepna chce sie przejac z drugiej, to trzeba przeniesc dodatkowych szlachcicow...

Skrocenie czasu przeprowadzki ponizej proponowanego jest absolutnie niedopuszczalne. Normalnie trzeba wyslac przenoszonych szlachcicow do samobojczego ataku, a potem odbudowac wszystkich tam, gdzie chcemy ich miec.
... hmmm... ograniczyc przenoszenie, do jednego na raz?...
Poniewaz przenoszenie nie kosztuje surowcow (a moze kazac za to placic?) to czas podrozu MUSI byc dluzszy niz samobojczy atak + odbudowa.

Wtedy kazdy gracz mialby mozliwosc wyboru: zabic i odbudowac w nowym miejscu, albo przeniesc oszczedzajac surowce kosztem czasu.
 

DeletedUser45706

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Ale tak ogólnie to nie lepiej najpierw pomyśleć, a potem szkolić szlachcica?

W sumie masz racje ale jak ktoś akurat ma surowce w tej wiosce??
A np. ma zatarg z sąsiadem i liczy się czas??? zanim by przesłał surowce tp by stracił te cenne minuty/godziny

Pomysł dobry, lecz można by go było też trochę dopracować...
 

DeletedUser26724

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Dobry pomysł. Jeżeli chcesz przejąć odległą wioskę, a masz niedaleko niej swoją drugą wioskę, to będzie łatwiej. Jestem na tak:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

zgadzam sie powinien sie szybciej przemieszczać co mi z tego przyjdzie jak sie będzie wlekł

1. wlókł
2. koleś musi wysłać paziów żeby obaczili jaki czy dywany będą perskie
3. a pozatym
4. gdyby było to takie szybkie
5. to by to było zbyt duże ułatwienie...
6. no i oczywiscie na swiatach z podwyższoną prędkoscią i szybkich to będzie czas na podobnej zasadzie?? czyli na s10 2 razy krócej?
 

DeletedUser48344

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

ta...jak ja przejmowalem kolesia oddalonego o 15h to fajnie co? -.-
jak by szybko chodzil to bylby luz,ale w pewnym sensie jak szybko chodzi to i szybko mozna przejomwac np.masz 5 wioch,idziesz do szkoly wracasz i juz od nowa zaczynasz bo koles przejol tak szybko bo szlachta biegla to troche glupie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Dobry pomysł.
Ponieważ jak ktoś chcę przejąć wioskę trochę dalej a tyle szlachcic nie może iść, więc przeyła do innej wioski z której dojdzie ten szlachic :)
Na tak :D
 

DeletedUser9034

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

O to na pl6 jest możliwość przestawienia rycerza z wioski do wioski??... łaaaaaaał :D

Jeszcze o tym nie wiesz?
Od (chyba) 2 miesięcy :D

Ale tak ogólnie to nie lepiej najpierw pomyśleć, a potem szkolić szlachcica?

Porozmawiamy, jak będziesz miał + 200 wiosek :) i około 20 szlachciców porozrzucanych na 3 kontynentach :)

6. no i oczywiscie na swiatach z podwyższoną prędkoscią i szybkich to będzie czas na podobnej zasadzie?? czyli na s10 2 razy krócej?

Czy przypadkiem na s 10 z racji świata o prędkości 2x wojska nie poruszają sie z prędkością 0,5 (czyli taką samą jak na innych światach?)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

bardzo dobry pomysł, myślę że szybkość przeprowadzki szlachcica miedzy wioski może być taka jak podałeś(nie będzie zbytniego ułatwienia)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Niech wrescie agresor bedzie mial bonusy. Ja jestem na TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser27977

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

No nareszcie jakiś sensowny pomysł w tym temacie.
Jestem za, ponieważ ze względu na długość podróży nie będzie to takie hop siup
z taką przeprowadzką szlachcica.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Również jestem na tak :] przyda się taka opcja :D ... Czasami mam nie potrzebnego szlachcica w defie a szkoda mi go rozbijać (surki) ;]...
 

DeletedUser23256

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

pomysł bardzo udany jak jeden z nie licznych jestem na TAK
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

oczywiście pomysł dobry, ale ja to widzę w inny sposób. Nie lepiej, żeby była możliwość przenoszenia szlachciców bezpośrednio z wioski do wioski? Bez straty czasu.
No chyba, że ma to być realne, to może szlachcic wsiadać na konia i cwałować to wiosek w potrojonym tempie aniżeli normalnie.
 

DeletedUser37348

Guest
Odp: Aby szlachcic miał coś z rycerza :)

Tak? to proszę bardzo- koleś ma wioski oddalone od ciebie np. 10-15 godzin grubasem, zajmuje sobie jakąś słabiutką opuszczoną oddaloną od ciebie o 1-2 pola, po czym teleportuje tam swoich szlachciców. Odchodzisz od kompa na 1-2h, wracasz, a tu wszystkie wiochy zniknęły! :D Przeprowadzka szlachciców to bardzo dobry pomysł, ale to musi trochę czasu potrwać...
 
Status
Zamknięty.
Do góry