Światy 169 i 170 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Pan Owca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.914
Szkoda, że na tych światach z pp wystarczy mieć z 5 frontowców w plemieniu by mieć zapewniona grę prawie do ostatnich etapów. Gdzie na światach bez pp takie ekipy nie dotrzymały by pierwszych przejść. Wiadomo, że i tam czasami trafią się mocne obsady ale widać ten poziom, o którym mówisz zawsze jak ekipy z tych i tych ustawień się konfrontują.
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.447
Ciekaw jestem jak ma Kowalski nadgonić na światach no premium z jedna wioską i jednym kontem przeciwko maszynka do tworzenia mulciaków i naturalnych zagęszczeń. Gdzie pierwsze 500wiosek przejmują za darmo lub czyszczą sobie offami z tych mulciaków.
gdyby nie darmy i mulciaki

Wasz jedyny argument jest niestety przestarzaly o conajmniej pol roku. Ustawienia, ktore taki zabieg umozliwialy sa nieaktywne od 3-ech swiatow, bo support juz sie tym zajal. Moglbym nawet odbic pileczke mowiac ze, to wlasnie Premium ma je aktywowane, a Non-Premium nie. Mowa tu o:

Zapraszanie obok wioski
Przedmiot do przenosin


Tutaj masz screenki mapek potwierdzajace, ze to juz przeszlosc. Widzisz tam jakies wyspy? Bo ja nie.
No, ale nie oczekuje od Ciebie jakiejs konstruktywnej krytyki, gdy w pierwszym poscie wyciagajasz screenka z 2017-go, bo wtedy trwal 125-ty. (W 2k22 btw)

164
164.PNG

166
166.PNG

168
168.PNG

Za to element P2W na Premium jest dalej obecny, takze wroc jak bedziesz mial jakies aktualne kontrargumenty.

Teraz czekam na ciebie fabcio aż wejdziesz na premium.
Zrozum, ze nie chodzi mi o to, ktory typ swiata trzyma wyzszy poziom, a o sama idee gry fair-play, ktora na samym starcie jest juz skreslana na swiatach Premium. Naprawde nie czulbym sie wygranym w podbiciu Cie w nierownej walce, bo bylaby to walka tylko i wylacznie na portfele. Oczywiscie gdyby byla miedzy nami jakas zla krew, ktora ty okresliles "toxycznym srodowiskiem" swiatow Non-Premium. Dla niektorych jak widac pojecie rywalizacji jest niestety obce.

Swoja droga, od kiedy flagi nie przechodza na kolejne swiaty? Kiedy to zmienili, bo moze nie jestem w temacie? No chyba ze te +18% do kazdego surowca to dla Ciebie nic. Na 168-mym modlilismy sie by tylko dostac chwilowy bonus +15% do surowcow, przez te wasze gowniane evenciki.
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.170
Szkoda, że na tych światach z pp wystarczy mieć z 5 frontowców w plemieniu by mieć zapewniona grę prawie do ostatnich etapów.

a to na światach bez opcji premium jest inaczej?
Wszystko zależy od wielkości światów. Gdy świat jest większy, lepiej obsadzony i wbija więcej graczy potrzeba większą ilość frontowców. Jak świat zamyka się w 4 kontynentach to wystaczy grupa 5ciu osób biorących zasty plus odpowiednio ułożona dyplomacja.

@FabcioZiomekPL nie zgodzę się z twierdzeniami, że światy premium są światami "nie fair". Jeśli ktoś nie chce aby inni mieli przewage nad nimi poprzez wydawanie pp to niech nie gra na światach giełdowych. Proste. Zgodzę się też z Doorkiem i Miksom (o zgrozo), że na światach Non-premium jest większy tryhard na zdobycie sobie przewagi poprzez mulciaki, koledzy-darmy, VPNy, krety, rozwiązywanie członów, boty, skrypty etc. Na światach giełdowych tego nie ma bo grają tam zwyczajnie inne osoby.
Dodatkowo grubość portfela wcale nie daje wielkiej przewagi. Zawsze decyduje skill i aktywność plemienia. Jak ktoś nie potrafi ustawić obrony dostanie w czape bez względu na to ile pakietów kupuje.

ama idee gry fair-play, ktora na samym starcie jest juz skreslana na swiatach Premium.

Idea gry Fair-play jest skreślana w sytuacji, w której logujące się na świat plemię zaczyna grę z 6cioma członami. Idea gry fair play jest skreślana w sytuacji w której zjadasz sobie darmę i dzięki temu jesteś lepiej rozbudowany niż inni.

Naprawde nie czulbym sie wygranym w podbiciu Cie w nierownej walce, bo bylaby to walka tylko i wylacznie na portfele.

to nie wydawaj pp. Wtedy będziesz miał podwójną satysfakcję jak przejmiesz jakiegoś szejka

Dla niektorych jak widac pojecie rywalizacji jest niestety obce.

1631081403062.png

teraz juz dla nikogo nie będzie obce :D
 
Ostatnia edycja:

Ksoks

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.696
Na światach z farma decyduje kto wydał 10 zł na rok (miesiąc nie pamiętam) na bota aby ominąć ochronę botowa i pisać jakim się jest kozak farmerem xd
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.978
Wasz jedyny argument jest niestety przestarzaly o conajmniej pol roku. Ustawienia, ktore taki zabieg umozliwialy sa nieaktywne od 3-ech swiatow, bo support juz sie tym zajal. Moglbym nawet odbic pileczke mowiac ze, to wlasnie Premium ma je aktywowane, a Non-Premium nie. Mowa tu o:

Zapraszanie obok wioski
Przedmiot do przenosin


Tutaj masz screenki mapek potwierdzajace, ze to juz przeszlosc. Widzisz tam jakies wyspy? Bo ja nie.
No, ale nie oczekuje od Ciebie jakiejs konstruktywnej krytyki, gdy w pierwszym poscie wyciagajasz screenka z 2017-go, bo wtedy trwal 125-ty. (W 2k22 btw)

164

166

168

Za to element P2W na Premium jest dalej obecny, takze wroc jak bedziesz mial jakies aktualne kontrargumenty.


Zrozum, ze nie chodzi mi o to, ktory typ swiata trzyma wyzszy poziom, a o sama idee gry fair-play, ktora na samym starcie jest juz skreslana na swiatach Premium. Naprawde nie czulbym sie wygranym w podbiciu Cie w nierownej walce, bo bylaby to walka tylko i wylacznie na portfele. Oczywiscie gdyby byla miedzy nami jakas zla krew, ktora ty okresliles "toxycznym srodowiskiem" swiatow Non-Premium. Dla niektorych jak widac pojecie rywalizacji jest niestety obce.

Swoja droga, od kiedy flagi nie przechodza na kolejne swiaty? Kiedy to zmienili, bo moze nie jestem w temacie? No chyba ze te +18% do kazdego surowca to dla Ciebie nic. Na 168-mym modlilismy sie by tylko dostac chwilowy bonus +15% do surowcow, przez te wasze gowniane evenciki.
Zapraszanie obok wioski jest nie do wyłączenia pozdro
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.447
Jestem ciekaw czy gdyby skiny w LOL’u, CS’ie, VALORANCIE, APEXIE, itp. dodawały obrażeń, to czy też znalazły by się małpki twierdzące że to dla dobra gry, bo przecież cheaterzy są gorsi. Taka nieumyślna próba przykrycia gówna, które zwalcza support gry, kolejnym gównem. Może ktoś skuma metaforę.
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.978
@Lord Miksa
Sam się zaorałeś masakra... czy ja tu widzę kreujący się kształt tzw. "banana"????

Ten 138 nieuczciwy.. jeszcze ta giełda - beka.

Witam wszystkich serdecznie i życzę powodzenia dobrym ryjom!!1


PS

@pajton.88. zobacz, a tego ciągle boli dupa. Co nie spojrzę to płacze o jakiejś kosie w mISIE. To pewnie ta kosa od spóźnionego dyplomaty co uważa, że wypowiedzenie liczy się od momentu wyświetlenia przez niego wiadomości xd
Zniszcze cie
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.170
Jak się komuś nie podoba gra to w nią nie gra xd
Jakby skiny w lolu dodawały obrażeń i by mi się to nie podobało to bym grał na trybach w których takowych skinów nie ma a nie starał się wepchnąć innym swoje poglądy do gardła nazywając ich "małpkami" :D

Każda gra musi na siebie zarabiać. Jak LOL zacznie być nierentowny to zostaną wprowadzone skiny, które dają takie czy inne profity po to by grę utrzymać
 

Qorny v2

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
3.144
Zapraszam do galerii pod tytułem

Światy bez pp są fairplay
141
pl141

162
pl162

152
pl152

145
pl145

137
pl137

125
pl125

W sumie to już Fabcio Ci wszystko elegancko wyjaśnił. Porównywanie startowych map non-premium i premium to właśnie nie znajomość non premki. Mapy startowe tak wyglądały bo były itemy do przenosin albo zapki i każde rozsądne plemię uciekało z centrum. Teraz support nam wrzucił randomowe rozstawienie i startowe mapy wyglądają już bardziej "normalnie" chociaż ja akurat tego nie lubię. Nie mówiąc jeszcze o tym, że na premki do Was wbija masa non-premek po PPki więc macie dodatkowe wioski / barby i Wasze mapeczki wyglądają tak ekstrawagancko.

Zagęszczanie darmami i mulciakami zawsze było i będzie, chociaż ostatnio support mocno z tym walczy, nie ważne czy to premium świat czy non-premium. Zaryzykowałbym stwierdzenie że na premkach po prostu nie chce Wam się tego robić skoro można wrzucić parę złociszy do przewagi. A tutaj widzisz, support przez pomyłkę dodał bonusowe itemy na jednym ze światów które dawały przewagę i uwierz, że atmosfera od razu zrobiła się gorąca na FO xd
Końcowo nie ważne gdzie grasz bo na koniec tak jak piszesz żadna przewaga startowa ani z darm, ani z pienionżków nic nie daje, jak dochodzi do etapu kilkuset wsi to liczy się tylko dobre zgranie w plemieniu i klasa danego gracza.

Wolisz wydawać kasę to spoko, nie hejtuje, jest mnóstwo takich gierek, dla mnie jednak to wstawanie w nocy i klikanie "budyneczków" co do sekund i minut pokazuje jak bardzo jesteś zaangażowany w gierkę i jak bardzo chcesz być do przodu na przeciwnikiem, który ma dokładnie takie same opcje jak Ty. I mówię to jako gracz tylko non-premium i tylko non-farm ;d
 

Pan Owca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.914
a to na światach bez opcji premium jest inaczej?
Wszystko zależy od wielkości światów. Gdy świat jest większy, lepiej obsadzony i wbija więcej graczy potrzeba większą ilość frontowców. Jak świat zamyka się w 4 kontynentach to wystaczy grupa 5ciu osób biorących zasty plus odpowiednio ułożona dyplomacja.

@FabcioZiomekPL nie zgodzę się z twierdzeniami, że światy premium są światami "nie fair". Jeśli ktoś nie chce aby inni mieli przewage nad nimi poprzez wydawanie pp to niech nie gra na światach giełdowych. Proste. Zgodzę się też z Doorkiem i Miksom (o zgrozo), że na światach Non-premium jest większy tryhard na zdobycie sobie przewagi poprzez mulciaki, koledzy-darmy, VPNy, krety, rozwiązywanie członów, boty, skrypty etc. Na światach giełdowych tego nie ma bo grają tam zwyczajnie inne osoby.
Dodatkowo grubość portfela wcale nie daje wielkiej przewagi. Zawsze decyduje skill i aktywność plemienia. Jak ktoś nie potrafi ustawić obrony dostanie w czape bez względu na to ile pakietów kupuje.



Idea gry Fair-play jest skreślana w sytuacji, w której logujące się na świat plemię zaczyna grę z 6cioma członami. Idea gry fair play jest skreślana w sytuacji w której zjadasz sobie darmę i dzięki temu jesteś lepiej rozbudowany niż inni.



to nie wydawaj pp. Wtedy będziesz miał podwójną satysfakcję jak przejmiesz jakiegoś szejka



View attachment 29494

teraz juz dla nikogo nie będzie obce :D
Botów też jednak widziałem więcej na światach z pp. Tam gdzie farma tam i boty wbijają..
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.978
W sumie to już Fabcio Ci wszystko elegancko wyjaśnił. Porównywanie startowych map non-premium i premium to właśnie nie znajomość non premki. Mapy startowe tak wyglądały bo były itemy do przenosin albo zapki i każde rozsądne plemię uciekało z centrum. Teraz support nam wrzucił randomowe rozstawienie i startowe mapy wyglądają już bardziej "normalnie" chociaż ja akurat tego nie lubię. Nie mówiąc jeszcze o tym, że na premki do Was wbija masa non-premek po PPki więc macie dodatkowe wioski / barby i Wasze mapeczki wyglądają tak ekstrawagancko.

Zagęszczanie darmami i mulciakami zawsze było i będzie, chociaż ostatnio support mocno z tym walczy, nie ważne czy to premium świat czy non-premium. Zaryzykowałbym stwierdzenie że na premkach po prostu nie chce Wam się tego robić skoro można wrzucić parę złociszy do przewagi. A tutaj widzisz, support przez pomyłkę dodał bonusowe itemy na jednym ze światów które dawały przewagę i uwierz, że atmosfera od razu zrobiła się gorąca na FO xd
Końcowo nie ważne gdzie grasz bo na koniec tak jak piszesz żadna przewaga startowa ani z darm, ani z pienionżków nic nie daje, jak dochodzi do etapu kilkuset wsi to liczy się tylko dobre zgranie w plemieniu i klasa danego gracza.

Wolisz wydawać kasę to spoko, nie hejtuje, jest mnóstwo takich gierek, dla mnie jednak to wstawanie w nocy i klikanie "budyneczków" co do sekund i minut pokazuje jak bardzo jesteś zaangażowany w gierkę i jak bardzo chcesz być do przodu na przeciwnikiem, który ma dokładnie takie same opcje jak Ty. I mówię to jako gracz tylko non-premium i tylko non-farm ;d
Kontrargumentem obalającym twoją tezę jest świat 150 :) (przypomnę, że z matematyki wynika, iż 1 kontrargument wystarczy żeby coś obalić).

Idziemy dalej...
Botów też jednak widziałem więcej na światach z pp. Tam gdzie farma tam i boty wbijają..
Świat 150 gdzie multum ludzi dogrywalo ataki na 1-5ms i drugi multum wbijal w to klina IKS DE
Świat 160 gdzie sytuacja wyglądała IDENTYCZNIE.
Światy non premium to taka wersja easy plemion. Bo oprócz samej premki(gdzie jak masz może to z giełdy jeszcze i tak na plus wyjdziesz) masz bonusy, które trzeba odpowiednio odpalić
 

Qorny v2

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
3.144
Nie ma nic do obalania, bo tak jak powiedziałem, każdy gra gdzie chce. Na każdym świecie możesz zamontować sobie boty do klinowania i dogrywania ataków i na każdym świecie ja, jak i wielu graczy będziemy to tępić ;d
 

Lord Miksa

Szlachcic
Wynik reakcji
3.855
Swoja droga, od kiedy flagi nie przechodza na kolejne swiaty? Kiedy to zmienili, bo moze nie jestem w temacie? No chyba ze te +18% do kazdego surowca to dla Ciebie nic. Na 168-mym modlilismy sie by tylko dostac chwilowy bonus +15% do surowcow, przez te wasze gowniane evenciki.

Czytanie ze zrozumieniem u ciebie kuleje.
Pisałem o twoich bonusach z inwentarza o ktorych mowisz tutaj

generowaną przez lata przewagę (Swoje Flagi, Bonusiki i farmione przez lata PP’ki) dla gry fair-play to nigdy nie musielibyśmy dzielić community na „dwa” - i wałkować tego po raz kolejny.

Cały ten urok klikania eko co do sekundy nocami, nie przelewania surowców by wyprzedzić sąsiada czy wymieniania drewna za glinę na rynku traci sens gdy jedni startują z pałacem za PP, a inni mają +100% ataku/obrony bo mają grubszy portfel, czy dłużej grają


Oraz o 100%do ataku za grubszy portfel


Co pokazuje ze jestes totalnym przychlastem na liścia z dwoch palcy
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.978
Nie ma nic do obalania, bo tak jak powiedziałem, każdy gra gdzie chce. Na każdym świecie możesz zamontować sobie boty do klinowania i dogrywania ataków i na każdym świecie ja, jak i wielu graczy będziemy to tępić ;d
Spojrzałem gdzie grasz. Zagęszczenie jakie zrobiły misie na 150 dało im ogromną przewagę akurat. Ciekawe czy za pare godzin zmienisz zdanie o uczciwości jeśli uda wam się ominąć w łatwy sposób system i wystartować na kilka członów obok siebie ?


//kurde zacytowałem zły post przez pomyłkę ale nie chce mi się zmieniać, nadal o poprzedni mi chodziło jak coś
 

Lord Miksa

Szlachcic
Wynik reakcji
3.855
Najlepsze, ze co support nie zrobi to te noobki z nonpremium i tak próbują obejść system bo inaczej nie dadza sobie rady xd

Najlepsze tlumaczenie o 6 msc juz nie robią wysp. A kilka stron dalej ktoś pisał ze robia po 20 kont zeby zagrać obok siebie i obejść zabezpieczenie.

Dodatkowo to ze od 6msc nie mozecie mulciakow robić na skale jak wczesniej to nie znaczy, że nagle jak wyjdzie swiat ktory umożliwia przenoszenie to problemu nie będzie.

Myslicie czemu na waszych jakże uczciwych światach support walczy z wami i robi wam pod gorke
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry