Świat z zakazanym cooplayingiem

Dobry pomysł?

  • No pewnie, koniec z tym psuciem tej świetnej gry

    Głosy: 70 75,3%
  • Nie, nie potrafię inaczej grać niż w 2 i więcej osoby na koncie

    Głosy: 18 19,4%
  • Nie mam zdania, i tak nic nie zmieni tej żałosnej gry.

    Głosy: 5 5,4%

  • W sumie głosujących
    93
Status
Zamknięty.

DeletedUser159480

Guest
To co obecnie dzieje się na Plemionach, glównie polskich przechodzi wszelkie granice. Oczywiście nikogo nie dziwi to, że gracze oszukują, bo tak było zawsze, jest i będzie.. i tego nikt nie zmieni. Odsetek banowanych graczy jest koszmarnie niski, a wynika to z słabych metod sprawdzania graczy przez Team Plemion. Deffówki, copikowanie, zasty na przetrzymanie oraz ogromna ilość multikont to największe grzechy polskich 'graczy'. To właśnie te elementy niszczą tą grę. Uważam, że należy: 1) zaostrzyć wymiar kar za w/w 'przestępstwa', 2) wprowadzić blokady techniczne (coś w stylu: deff tylko do plemienia, ale ze zmianami), choćby na części nowych światów.

Przykładowo: w regulaminie gry jest dosadnie napisane, że copik nie może grać na JAKIMKOLWIEK ZE ŚWIATÓW (oprócz tego, gdzie jest copikiem).. sam bez większego zastanowienia mogę podać nicku co najmniej kilku, a nawet kilkunastu 'topowych' graczy, którzy omijają ten podpunkt. Reakcja Teamu Plemion? Brak reakcji, a więc zezwolenie na tego typu zagrywki. Wystarczy tylko troszkę poszperać w profilach graczy, w tw-stats i na prawdę można wiele się dowiedzieć. Wystarczy chcieć..
 

DeletedUser150331

Guest
To co obecnie dzieje się na Plemionach, glównie polskich przechodzi wszelkie granice. Oczywiście nikogo nie dziwi to, że gracze oszukują, bo tak było zawsze, jest i będzie.. i tego nikt nie zmieni. Odsetek banowanych graczy jest koszmarnie niski, a wynika to z słabych metod sprawdzania graczy przez Team Plemion. Deffówki, copikowanie, zasty na przetrzymanie oraz ogromna ilość multikont to największe grzechy polskich 'graczy'. To właśnie te elementy niszczą tą grę. Uważam, że należy: 1) zaostrzyć wymiar kar za w/w 'przestępstwa', 2) wprowadzić blokady techniczne (coś w stylu: deff tylko do plemienia, ale ze zmianami), choćby na części nowych światów.

Przykładowo: w regulaminie gry jest dosadnie napisane, że copik nie może grać na JAKIMKOLWIEK ZE ŚWIATÓW (oprócz tego, gdzie jest copikiem).. sam bez większego zastanowienia mogę podać nicku co najmniej kilku, a nawet kilkunastu 'topowych' graczy, którzy omijają ten podpunkt. Reakcja Teamu Plemion? Brak reakcji, a więc zezwolenie na tego typu zagrywki. Wystarczy tylko troszkę poszperać w profilach graczy, w tw-stats i na prawdę można wiele się dowiedzieć. Wystarczy chcieć..



to co gracze pisza o copach w Opisach to po prostu śmiech niektórzy na jednym koncie graja w 5-6 osób do tego z 2-3 osoby grają własnie regularnie na innym świecie.!
 

DeletedUser160705

Guest
Jestem na nie.. jak komus to na reke niech gra. Ale limitowanie tego coplayingu w jakis sposob tak ..
 

DeletedUser

Guest
Według mnie powinno to być zabronione całkowicie... ale póki legalne niech każdy gra jak chce i z kim chce
 

DeletedUser169297

Guest
mi też bardzo przeszakdza coo, jak jakiś koleś wystartuje koło copa to przecież ma marne szanse na wybicie sie na danym świecie
COO-PLAYING STANOWCZO NIE
a przecież można spokojnie zrobić świat bez coo, keymil by miał jedną topke mniej, a reszta coo logowała by się na innych światach
 

Szermet

Szlachcic
Wynik reakcji
6.976
Zagłosowałem wiadomo jak.Ale to nie do ogarnięcia.I jeszcze jedna sprawa.Często brak mi czasu.A mam osobe której ufam.Nie jest moim copem ale czasem siedzi na koncie.
 
Wynik reakcji
1.062
Mi to lotto czy ktoś ma coplayera.. czy nie
Przecież niech sobie ma, ja gram swoje i tyle.. ale czasem potrzebuję potrzebnej ręki do ogarnięcia konta ponad milionowego .. gdy gram wówczas wtedy na dwóch takowych światach..
 

DeletedUser

Guest
Wielkie brawa dawno nie widziałem tutaj tak dobrego pomysłu miejmy nadzieję, że administracja odniesie się do tego wątku i przemyśli tę kwestię.
 

DeletedUser142069

Guest
Tyle mają że przy logowaniu np jednym zapisze cookies albo w pamięci gdzieś na kompie to że się zalogowałeś na taki login, potem jak się zalogujesz na kolejny to na taki login. Teraz jakaś inna osoba zaloguje się na swoje konto na innym świecie a potem na ten login gdzie grają te 3 osoby. W ten sposób różne 2 osoby się logują na jednym koncie .....

Tj osoba A loguje się na swoje konto
osoba A loguje się na konto coop
Osoba B loguje się na swoje konto
Osoba B loguje się na konto coop

Przeglądjać w bazie czy gdziekolwiek można dojść bardzo prosto do wniosku że osoby te nielegalnie korzystają z konta coop ....

A co jeśli co playerem byłby np. mój brat, grający ze mną w domu? Jak to wykryjesz? Sam znam kilku takich graczy, którzy oficjalnie grają w pojedynkę, ale mniej więcej raz dziennie na konto zagląda brat/siostra/babcia. A może Twoja filozofia jest taka: z bratem to można grać, ale z kolegą już nie :confused:.

pilnowanie konta na początku można załatwić siedząc na zastępstwach.
A więc zastępstwo to nie jest dla Ciebie oszustwo? Zatem powiedz czym ono się różni od co-playingu? Co to za różnica, czy na moim koncie siedzi zastępca, czy co-player?

Nowi gracze mają nie co większy problem znajść copa niż ktoś kto gra od dawna ^^

Choć zapewne administracja nie weźmie tego tematu do uwagi, jak z resztą (prawie) z każdym z nich ^^

Masz trochę racji, choć ja polecałbym nowemu graczowi zacząć jakiś miesiąc-dwa po starcie jakiegoś świata... Wtedy ląduje się na obrzeżach, gdzie jest niższy poziom i łatwiej się czegoś nauczyć (sam tak zaczynałem). Można też wtedy złapać kilka fajnych znajomości, czasem na wiele lat :).

Przykładowo: w regulaminie gry jest dosadnie napisane, że copik nie może grać na JAKIMKOLWIEK ZE ŚWIATÓW (oprócz tego, gdzie jest copikiem).. sam bez większego zastanowienia mogę podać nicku co najmniej kilku, a nawet kilkunastu 'topowych' graczy, którzy omijają ten podpunkt. Reakcja Teamu Plemion? Brak reakcji, a więc zezwolenie na tego typu zagrywki. Wystarczy tylko troszkę poszperać w profilach graczy, w tw-stats i na prawdę można wiele się dowiedzieć. Wystarczy chcieć..

Tu też muszę się zgodzić, ale czy to, że część osób łamie regulamin oznacza, że ci co go nie łamią też są źli? Nie wiń za to co-playerów, a leniwy support, który jest piętą achillesową tej gry...

to co gracze pisza o copach w Opisach to po prostu śmiech niektórzy na jednym koncie graja w 5-6 osób do tego z 2-3 osoby grają własnie regularnie na innym świecie.!

Też widziałem parę takich kont, na których grało 5-6 graczy. Z reguły tak w okolicach top500 ;). Tacy gracze to nooby, które myślą, że co playing to jest recepta na sukces, choć grać nie potrafią. Znajdź mi 5-osobowe konto na jakimś świecie w top20, to masz u mnie piwo. Nigdy nie widziałem w top20 konta więcej niż 2-osobowego.

Zagłosowałem wiadomo jak.Ale to nie do ogarnięcia.I jeszcze jedna sprawa.Często brak mi czasu.A mam osobe której ufam.Nie jest moim copem ale czasem siedzi na koncie.
Zaraz, zaraz... Zagłosowałeś przeciwko co-playingowi, a jednocześnie przyznajesz, że sam z niego korzystasz? Hi-hi-hi-hi.... Hipokryzja :).

Ale to nie jest legalne, przynajmniej nie w takiej formie w jakiej aktualnie to jest....
Co-playing jest legalny i każdy członek supportu Ci to powie. Co innego, że niektórzy łamią zasady co playingu... Ale za to wiń support, a nie wszystkich co-playerów, bo są tacy, którzy zasad przestrzegają.



Jeszcze kilka słów od siebie dodam. Co-playing to nie jest metoda na topkę. Jeśli nie umiesz grać, to i tak się nie wybijesz. Żeby faktycznie być w czołówce, musisz mieć umiejętności. Wielu z Was tego nie pojmuje, bo ciężko Wam do swoich zakutych łepetyn wbić fakt, że są lepsi gracze od Was. Dlatego próbujecie sobie ulżyć, tłumacząc się, że "oni są lepsi tylko dlatego że co-playerują"... Możecie mnie zbluzgać za te słowa, ale tak jest. Co-player to jest tylko dodatek, pomoc dzięki któremu możesz nie tylko być wysoko w rankingu, ale również wyjść ze znajomymi na piwko, na imprezę, albo pograć sobie w piłkę.

Plemiona zabierają mnóstwo czasu. To nie jest taka gra jak Tibia, że zalogujesz się, pograsz, a potem wyłączysz i jest ok... W plemionach czas leci nawet, gdy jesteś wylogowany.Wyobraź sobie, że grasz pół roku, rok, czy nawet dwa lata na jakimś świecie... Masz wiele rozwiniętych wiosek, pracowałeś na nie ciężko grając przez długi czas. Umawiasz się z kumplami wieczorem na piwo, a tu nagle, godzinę przed wyjściem pojawia się 500 ataków i cały czas dochodzą nowe... Masz co prawda w plemieniu znajomych, którzy mogliby wziąć zasta, ale zakładając nawet że mają czas, to są to kiepscy gracze, którzy pewnie sobie nie poradzą i potracą wioski... Co wtedy? Olejesz konto i pójdziesz ze znajomymi? Czyżby??? Wyobraź sobie - 2 lata gry, po wiele godzin dziennie... I zmarnować to wszystko przez jedno głupie piwo? Czy na pewno byłbyś na to gotów? Im więcej czasu na grę poświęcisz, tym trudniejsze stają się takie dylematy ;). Co player to jest ktoś, dzięki komu one znikają. Ja nie chcę wybierać między grą, a życiem realnym, bo to jest nienormalne. Gra z kimś, komu możesz ufać i na kim możesz polegać to najfajniejsze uczucie w plemionach... Choć dobrego co-playera ciężko jest znaleźć - jeśli ktoś kiedyś próbował grać w ten sposób to wie o czym mówię... To jest wielka próba charakterów ;).

I jeszcze słówko o czymś, za co najbardziej nienawidzi się co-playerów. Farmienie. Jeszcze pół roku temu, na świecie 60 zdobywałem rabusie dnia puszczając farmienie 4 razy dziennie. Tak, miałem tam co-playera ale wpadały nam rabusie nawet jeśli jego albo mnie nie było cały dzień. Nie musicie wierzyć. Najważniejsze dla mnie jest, że ja wiem jak było. 4 razy dziennie po 5 minut - tyle było potrzebne do rabusia dnia. Farmienie to nie jest bezmyślne klikanie! Owszem, bezmyślnie klikając możesz sfarmić naprawdę dużo surowców. Ale wtedy i tak to ja będę miał rabusia, a nie Ty ;).

I choć sam bronię co-playingu, to na najbliższym świecie na 90% ruszę w pojedynkę... Ot, tak dla odmiany :).
 

DeletedUser144151

Guest
złoty odniosłeś się tylko do fragmentu mojej wypowiedzi omijając najważniejsze moje stwierdzenie że gra we dwóch na koncie nie sprawiałaby mi przyjemności bo to jak skopanie kogoś we dwóch,napisałem jak można to obejśc i ten fragment zacytowałeś,Gram tyle na ile sobie mogę pozwolic rzadko dając zastępstwa(najczęściej sam ma po kilka) i do top 20 bez problemu wbijam,omijam tylko startowanie 1 dnia aby ominąc copków którzy zjechali by mnie gdy ja siedzę w pracy,później przy kilkuset wsiach mi to nie przeszkadza bo ataki widzę z wyprzedzeniem i wiem ze muszę siedziec częściej a copki do późniejszego etapu nie wytrzymują

Zmiany te nie mają większego sensu i tak nikt ich nie będzie przestrzegał.Dzięki już istniejacym zaostrzeniom można było by banowac mase copków za nieprzestrzeganie regulaminu ale suport do puki gracze ich nie zgłoszą nie zrobi nic
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser159480

Guest
Złoty, dogłębna analiza muszę przyznać :) Na pewno w wielu sprawach masz rację, ale nie zmieni to faktu, że co-playing jest jawnym zatwierdzeniem multikonta. Rozumiem, że od czasu do czasu gracz Y zaloguje się na koncie gracza X, ale nie może być tak, że JAWNIE na jednym koncie grają 3 osoby, a spotkałem się nawet z 5!! To też co-playing? Oczywiście nigdy nie korzystałem z co-playingu, nie korzystam i dopóki będzie on w takiej, a nie innej formie to wolę sam decydować o tym co się dzieje na moim koncie :)

Dziwne jest to, że na starych światach gracze jakoś potrafią sobie radzić w pojedynkę (choć mają nawet kilkaset razy większe konta) na prawdę nie widziałem ani jednego konta, gdzie grałby więcej niż 1 gracz, a teraz na nowych to co drugi 'topkowicz' grywa w 2, 3, a nawet i większą ilość osób.. nie mówię już o tym, ile razy konta prowadzone są na lewo.
 

DeletedUser160591

Guest
To, że co-playing jest legalny to wina tylko i wyłącznie luki w regulaminie. Skoro regulamin nie został jak dotąd zmieniony to znaczy, że admini popierają łamanie zasad fair-play. Zresztą sam fakt, że jak dotąd żaden admin się nie wypowiedział świadczy, że support nie jest zainteresowany zakazaniem tych praktyk i czeka, aż gracze odpuszczą.
 

DeletedUser142069

Guest
@mirinda1
Skomentowałem tylko tą część, bo uznałem ją za najważniejszą. Ile razy zastępca wysyłał za Ciebie ataki, gdy nie mogłeś być na kompie? Albo ile razy zastępca bronił Twojego konta, bo w czasie ataków Cię nie było? Na pewno kiedyś miałeś taką sytuację... I jakoś wtedy nie uważałeś, że jest to bicie kogoś we 2, prawda? ;)

Dobrze jednak napisałeś, że zmiany te nie mają sensu. Nie ma opcji przypilnowania graczy, by nie co-playowali... A szkoda, gdyby zostało to zabronione to na pewno bym się nie cieszył, ale też bym się nie buntował ;).

@Davideus
A jaką przewagę daje co-playing? Mam lepsze farmy dzięki niemu? Wioski wokół mnie rozwijają się szybciej? A może mam dodatkowego deffa w wiosce (jak dzięki deffówkom)? Nie, tak naprawdę jedyną przewagą jest to, że konto jest częściej aktywne. Więc sugerowanie, że z tej przyczyny co-playing jest nieuczciwy jest mniej więcej takie samo, jakbyś komuś zarzucał: "jesteś nieuczciwy, bo ty siedzisz w pracy na plemionach, a ja nie mogę!"... Prawda jest taka, że żadne konto nie jest aktywne taką samą ilość czasu i nie da się tego zbalansować. A co do co-playingu w 5 osób... Tak jak wspomniałem, nie widziałem jeszcze takiego konta w topce. W 5 osób nie można dobrze prowadzić konta, 2 osoby to max. Nie przejmujcie się takimi 5-osobowymi kontami, bo to jest farsa...

A jeśli chcesz dowodu, że co playerów można wyprzedzić grając w pojedynkę, zapraszam na najbliższy świat - mam nadzieję, że będzie bez limitu :p.
 

DeletedUser157137

Guest
Jak wiadomo coplaying bd miec zwolennikow jak i prezciwnikow. Stad moj pomysl aby zaczely powstawac swiaty na ktorych coplaying bd zakazany. Tak wiec z jednoczesnie powstajacych dwoch swiatow jeden bylby dla copikow drugi nie , w tych dwoch swiatach musialyby byc umiejetnie rozdzielone dodatkowe funckje np



Swiat A:
-Bez copikow
-Bez farmienia
-Z flagami
-Z dodatkowymi funkcjami premium

Swiat B
-Z copikami
-Z farmieniem
-Bez flag
-Bez dodatkowych funckji premium


Przy powstaniu nastepnych dwoch swiatow Mieszac wyzej podane Opcje i tyle.


Co wanze na swiatach bez copikow wylaczona opcja zastepstwa i mocno pilnowane Adresy IP . I nie ma ze ktos loguje sie z domu i z pracy. Logujemy sie tylko i wylacznie z jednego sprzetu . Jak grac w pojedynke to w pojedynke tyle w temacie.
 

DeletedUser157137

Guest
Złoty, dogłębna analiza muszę przyznać :) Na pewno w wielu sprawach masz rację, ale nie zmieni to faktu, że co-playing jest jawnym zatwierdzeniem multikonta. Rozumiem, że od czasu do czasu gracz Y zaloguje się na koncie gracza X, ale nie może być tak, że JAWNIE na jednym koncie grają 3 osoby, a spotkałem się nawet z 5!! To też co-playing? Oczywiście nigdy nie korzystałem z co-playingu, nie korzystam i dopóki będzie on w takiej, a nie innej formie to wolę sam decydować o tym co się dzieje na moim koncie :)

Dziwne jest to, że na starych światach gracze jakoś potrafią sobie radzić w pojedynkę (choć mają nawet kilkaset razy większe konta) na prawdę nie widziałem ani jednego konta, gdzie grałby więcej niż 1 gracz, a teraz na nowych to co drugi 'topkowicz' grywa w 2, 3, a nawet i większą ilość osób.. nie mówię już o tym, ile razy konta prowadzone są na lewo.



nie myl multi z coplayingiem. Bo multi by bylo gdyby Kazdy z tych graczy mial konto na tym swiecie i obaj grali u siebie wzajemnie w ten sposob rozwijajac wioski sobie czy plemieniu. Czy dwom czy trezm innym kolegom ktorzy grali by w taki samo sposob
 

DeletedUser159480

Guest
Złoty, sam nie mam problemu z wyprzedzeniem kogoś kto gra przez co-playing, może nie zaraz na początku gry, bo w początkowych fazach jestem kiepski, ale tak od 50 wiosek już nie powinno to stanowić większego wyzwania, więc Tobie tym bardziej nie powinno to stanowić problemu :) Zasady są jednak zasadami i chcemy, aby regulamin co-playingu był skonstruowany dokładniej i precyzyjniej określł co kto może, a czego nie.

Ciekawy artukuł znalazłem w tym miejscu, zobaczcie sobie - http://forum.plemiona.pl/showthread.php?100028-CO-playing&highlight=co+playing. To chyba główny temat dotyczący co-playingu, innych sensownych nie znalzłem u nas na FO.

Według tego co tam możemy przeczytać: co-playerem może być tylko i wyłącznie osoba, która nie gra na żadnym innym świecie, oprócz świata, gdzie copikuje. No ludzie.. ile jest takich graczy? Sprawdza to ktoś?

O mnie, za mnie copikowanie jest jak najbardziej dla ludzi, ogólna idea jest bardzo fajna, ale skoro już jesteśmy w tym temacie, to może warto aby sam Support dokładniej sprawdzał czy to faktycznie jest jeszcze co-playing czy pokrętne prowadzenie kont przez X graczy. Czekam z niecierpliwością na stanowisko jakiegoś Supportera, bo inaczej nasze 'gadki' nic nie wniosą, a tego chyba nie chcemy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Polakumie, ewentualnie w tej opcji A dać farmienie z limitem(ktory i tak zawsze jest żałośnie mały), chyba że następne światy miałyby być odpalane mieszanie tj np kolejny bez copików i z farmieniem a kolejny np bez copików bez funkcji premium no to ok.
 

DeletedUser144151

Guest
polakumie dlaczego uważasz że przeciwnicy copków chcą mieć flagi,nowe funkcje premium i inne głupie ustawienia?

w sumie to gra bez copka to tak samo jak gra bez kp można grać i mieć topkę ale potrzeba poświęcić na to więcej czasu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry