Świat 200 nadchodzi!

Status
Zamknięty.

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.259
To chcesz klasyczną prędkość i farmę, żeby ustawienia nawiązywały do przeszłości, czy kościoły, wsparcie tylko do plemienia i monety, bo sam sobie zaprzeczasz? Jak chcesz zrobić klasyczne ustawienia to dołóż brak ograniczeń przy wspieraniu, brak limitu członków plemienia (bo to też jest element przeszłości, bardzo istotny zresztą) i poziomy pałacu, bo bierzesz tylko to co Ci pasuje próbując zroastować kogoś, bo nie chce mu się wstawać w nocy piętnaście razy, bo spoceńcy będą na botach sobie farmę kręcić napędzając kulę śnieżną (której też podobno chcesz przeciwdziałać wedle Twojego własnego posta).

Albo rybki albo akwarium.
Kościoły to przecież mechanika która jest z tą grą od kilkunastu lat. Tak jak napisałem, nie ma dla mnie problemu grać z paczkami surowcowymi jako pałacami, nawet tymi klasycznymi.

Myślę że sam core świata powinien być dość klasyczny, czyli 1 i farma, ale jeżeli dostaliśmy super nowości w tym czasie (nowy system rycków, wsparcie tylko do plemienia, brak przenosin, zbierak) to czemu by ich też nie dodać?

Koniec końców chodzi mi głównie o to, by było jak najwięcej walki, a świat nie skończył się dwoma koalicjami po 3 miesiącach. Dajmy ludziom trochę się nacieszyć tym 200 światem. A co do farmy to wybacz - uważam że na takim świecie jak ten obowiązkowo powinna być, najlepiej nieograniczona.
Oby to był świat dla każdego równy, czyli bez farmy.
No i to jest problem światów bez farmy, każdemu równo, każdemu gówno.

Już wolę żeby suppek paru spocuchom bany za boty wsadzał niż żeby musiał weryfikować tysiące zgłoszeń o pushing (bo jak wiemy darmy to najlepszy sposób na rozwój na światach bez farmy). Poza tym to dla supportu jest po prostu łatwiejsze i dobrze, 200 bez farmy to będzie darmiarska farsa, zapewniam was
Cześć wszystkim, moim zdaniem świat 200 powinien mieć ustawienia jak poniżej. Myślę, że takie ustawienia byłyby rozsądne i duża część graczy zgodzi się ze mną :)

Warunek zwycięstwa: dominacja nad światem w postaci posiadania 70% wiosek (nie licząc barbarzyńskich)
Prędkość: 2
Prędkość jednostek: 0,5
Nowe funkcje Premium: nie
Giełda Premium: nie
Flagi: nie
Morale: nie
Handel: tylko wymiany rynkowe 1:1
Komendy: brak ms
Ochrona początkowa: 3 dni
Ochrona na podstawie stosunku punktów x10: nie
Rycerz: tak, jeden
Łucznicy: nie
Technologia: prosta (zbadane/niezbadane)
Kościół: nie
Wieża strażnicza: nie
Twierdza: nie
Fake limit: tak, 1%
Rozwój wiosek barbarzyńskich: do ok. 1000pkt, większe będą się burzyły do tego poziomu
Wioski bonusowe: nie
Farmienie: brak (wojska atakujące wioski nie rabują surowców)
Chłopi: nie
Szlachta: złote monety
Max. dystans szlachcica: 100 pól
Wsparcie wojskowe: tylko do członków plemienia + w momencie opuszczenia plemienia całe wsparcie w wioskach dawnych współplemieńców zostaje odesłane do domu, a jeżeli jakieś jest w tym momencie w drodze, to po dotarciu do celu natychmiast zawróci do wioski macierzystej
Limit członków plemienia: 100
Ataki na członków własnego plemienia: odwiedziny
Noc: tak, w godzinach 23-7
Zastępstwo: zostanie włączone 30 dni po starcie świata
Brak możliwości dołączenia do plemienia (ani stworzenia nowego) po 120 dniach
Czy większość graczy NA FORUM się zgodzi? Pewnie tak, bo tutaj jest jakiś fetysz grania światów z prędkością 2 i po dwóch miesiącach migracji na kolejny świat, ale uważam że twoje ustawienia skrajnie zepsułuby doświadczenia z rozgrywki na świecie 200. Zamykanie składów i brak ms? No to witamy w sytuacji, gdzie będą koalicje na najmocniejszego i zgadywanie się na sztuczne podziały świata. Nie zdziwiłbym się koalicjom typu 10/90 15/85 20/80 na takim świecie.

Dodatkowo na świecie z zamykanymi składami nie może być odwiedzin, bo jak to sobie wyobrażasz, czekasz aż wróg ci warzywo z czerwoną kropą rozbierze, bo nie możesz siłówki zrobić?

Bez farmy - tak jak wyżej, po prostu złe i niesprawiedliwe ustawienie na taki świat

Brak łuczników? Spoko, premiujmy upośledzony algorytm walki, który w zasadzie ma gdzieś jaki sobie szablon wojska ustawisz.

Twoje ustawienia są jakie są, na pewno popularne na forum (średnio wśród "starych" graczy plemion, raczej ich większości), ale wiedz, że prawie na pewno taki świat nie wyłoniłby najlepszego plemienia. Za bardzo premiuje gre w przewadze koalicyjnej, jak i tworzenie takich koalicji przez zamykanie składów.

Naprawdę ludzie chcą świata 200, który po trzech miesiącach będzie miał 2 koalicje walczące na siebie albo jedną wielką na najmocniejszego? Przecież świat z ustawieniami jak twoje nie dość że skończy się relatywnie szybko to jeszcze będzie niesamowicie frustrujący dla dobrych plemion i graczy, bo jak ktoś będzie wygrywać to cyk podpisujemy sie wszyscy na niego, bo na takich ustawieniach nie da sie ustać gry w przewadze wroga.
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.446
Limit członków plemienia: 2000

Najlepsze plemiona powinny mieć możliwość zapewnienia miejsca wszystkim kuzynom, wujostwu, kolegom oraz stepującym braciom i siostrom.
 

lukasz0123.97

Miecznik
Wynik reakcji
23
Świat prosty, duża prędkosć 2-3. Rycerz , bez farmy, proste techy wolał bym bez wierz, kościołów itp. mogą być zadania jak już są i trochę więcej barb. Plemiona też trochę większe takie 80 osób
 
Wynik reakcji
21
Prędkość 2.0
Brak farmy (boty)
Brak zbieraka (boty)
Brak kościołów
Monety
1Rycerz bez poziomów z przedmiotami
Łucznicy
Dużo barb i Osady Koczownicze
Technologia prosta/lub poziomy
Bonus 00:00-07:00
50ms odstępu
Brak morali
Mrożenia składów plemienia po 1miesiacu limit graczy 50-60
Wsparcie tylko w obrębie plemienia
 

mayou

Pikinier
Wynik reakcji
60
Imho to bez farmy, bez zbieraka, bez łuków, techy proste, paczki, prędkość 2, bez pp, z ryckiem z przedmiotami. Do tego dołożyłbym odstęp 50ms.

Nie sądzę, że po dwóch, trzech miesiącach ktoś już będzie zamykał świat. Na 200 będzie startować tyle ekip i tyle ludzi, że takie ustawienia zapewnią nam wystarczająco długą i przede wszystkim uczciwą rozgrywkę na poziomie, opartą na skillu i poświęceniu gierce. Właśnie to jest jedyny świat, gdzie takie ustawienia spełniałyby swoją funkcje, a nie byłyby tylko szybkimi światami, które kończą się po 4 miechach, alw to tylko moja opinia.
 
Wynik reakcji
2
Marzy mi się świat, na którym każde plemię, jest innym plemieniem, a nie z 15-stoma odnogami, akademiami itp. Tak samo jak na początkowych światach, dobry dyplomata był na wage złota - tak samo ułatwienia (typu wysłania 4 grubasów na raz), powinny być wyłączone - kiedyś liczyły się umiejętności, teraz każdy może jednym kliknięciem zrobić dużo więcej
 

kulaczek69

Chłop
Wynik reakcji
0
Farma bez ograniczeń, rycerz z przedmiotami z ogniem olimpijskim do katapult ! Bez łuczników, bez zbieraka, prędkość 1x bez wieży, bez twierdzy, wsparcie do wszystkich, JAK ZA Starych dobrych czasów! I szlachta co 100ms żeby liczyły się umiejętności
 

Blejkoo

Szlachcic
Wynik reakcji
2.189
Nie wiem czy padł już ten pomysł ale dajcie przedmioty do rycka !!!

Zbieractwo może być.

Farma zdecydowanie nie.

Bez kościołów i wierzy.

Prędkość 2 to zdecydowanie za wysoka prędkość - 1.6 byłaby idealna

Na pewno limit członków plemienia 100 byłby zajebistą opcją również :)
 

szynkaa123

Szlachcic
Wynik reakcji
13.510
Nie wiem czy padł już ten pomysł ale dajcie przedmioty do rycka !!!

Zbieractwo może być.

Farma zdecydowanie nie.

Bez kościołów i wierzy.

Prędkość 2 to zdecydowanie za wysoka prędkość - 1.6 byłaby idealna

Na pewno limit członków plemienia 100 byłby zajebistą opcją również :)
a wieża może być?
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.259
Bez sensu dawać kolejny nudny świat bez farmy z prędkością 2, niech te wielkie potężne ekipy co takie świetne niby są pokażą się na prawdziwych plemionach - takich z prędkością 1, farmą i z jak największą ilością skillowych ustawień (ms, łucznicy, kościoły)
A i może kONFEDERACJA (do ciebie mówię tchórzu @DefinitelyRlyTheD0orek) pokaże się na jakimś normalnym świecie bezgiełdowym


Jak już trzeba zepsuć ograniczeniami farmy to można 1:1 wkleić ustawienia ze 150, lepsze to niż ten ściek bezfarmowy z prędkością 2
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.259
Jubileuszowy świat,to powinien być jak za dawnych czasów.Styl klasyczny,mogą być flagi i kościół.
flagi chyba troszke meh jednak...
ale tutaj adeq się zgodzę, styl klasyczny z kościołem i wszystko gra, farma, msy, prędkość 1 i kościół wszystko wynagrodzą :)

jakbyśmy mieli brać "klasyczne" style gry to chyba ten nie ma równych (oczywiście bez jakiegoś bezsensu z prędkością 2 i brakiem farmy):

Styl 5.0​

Jest ulepszeniem stylu 4.0. Tak samo, jak w poprzednim występują tutaj Rycerz.png Rycerz znajdujący przedmioty, zbrojownia, Lucznik.png łucznicy, technologia jednopoziomowa, osady koczownicze. Przedmioty rycerza i wioski bonusowe zostały ulepszone (dają więcej korzyści dla gracza). Wraz z nowym stylem 5.0 pojawiły się dwa nowe budynki: Pierwszy kościół i Kościół.
 
Wynik reakcji
10
Ja mam takie małe marzenie, żeby s 200 był bardzie ukierunkowany na skill, doświadczenie, mocne ekipy.
Prędkość 1.6/2.0
Farma
Zbierak
Proste techy
10 rycerzy + przedmioty z ogniem olimpijskim to byłoby coś ciekawego
brak giełdy
możliwe ataki na współplemieńców
bonus nocny 24-6
skład plemion blokowany po 30 dniach
możliwość wsparcia barbek
wioski koczownicze z bonusami powiększonymi x2
bez kościołów, wież etc
 
Status
Zamknięty.
Do góry