Świat 150 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Rinne

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.694
Kurde fajne to forum xD Odwieczna wojna między światami parzystymi - czyli nadrabianie rozwoju farmieniem + PP jak komuś nie szkoda... oraz nieparzystymi - czyli 2 człony darm na start, żeby zacząć grę. Nigdy tej wojny nie rozwiążemy xD
Już jestem na bieżąco, tylko skoczę po coś do picia, ale ogólnie pozdrawiam znajomych, mamę, ciocię, psa Andrzeja i przeciwników pizzy hawajskiej
 

ANIMOWANA DZIEWCZYNKA

ALFONS STEFANÓW
Wynik reakcji
4.424
Oni chyba też są poszkodowani, bo woleliby świat z nieograniczonym farmieniem, a nie ten niby tak nużąco podobny do bez farmy.

Fajna gra była, taka nie dla graczy.
Chociaż i nie dla pieniędzy, bo na kim zarobią jak społeczność się kruszy i to na ich własne życzenie.

Jakby mieli jakikolwiek zmysł marketingu, to by trzy światy wypuścili, a tak to masa grajków w plecy w tej rozgrywce.
Mogliby sobie wtedy porównać również, która wersja by największe zyski przyniosła i na jakich światach faktycznie więcej osób gra.
 

nulia

Rycerz
Wynik reakcji
1.844
Widziałeś te ustawienia?. U mnie osoby, które uwielbiają farmę nie mogą na nie patrzeć. Osobiście farmę bym przebolał, ale nie z taką prędkością i giełdą.

Nie piszę o światach z pp tylko o tych zwykłych bez pp,ustawienia św 150 powinny być grywalne,raczej nic dziwnego nie dadzą by nie zniechęcić ludzi
 

Deleted User - 699381964

Guest
Opinia bezstronnego ziomeczka, bo ja na s150 grać nie będę (lub będę bardzo krótko).

Ustawienie z ograniczoną farmą jest spoko. Jest spoko, bo równoważy dwie skrajności - siedzenie i klikanie eko 24/7 (i wysyp darmiarzy), oraz siedzenie i klikanie w AF 24/7 (i wysyp bociarzy). Świat, na którym trzeba myśleć i odnaleźć balans między kopalniami a wojskiem :d
Gracze uwielbiający bezfarmę mają prawo czuć się źle, że zbierali graczy na taki świat i nagły zwrot akcji. Ale niestety, nie można mieć ciastka i zjeść ciastko. Nigdy nie zadowoli się wszystkich, któraś strona będzie tą poszkodowaną. Byliście kiedyś adminami jakiejś gry minimum kilkaset graczy? Ja miałem okazję i uwierzcie, to nie takie proste zadowolić każdego ;d

Proszę, zróbcie podobnie jak na 133, czyli bez przedmiotu do przeniesienia. Darmy i mulciaki są obecnie największym problemem tej gry, a będą jeszcze większym na tak obstawionym świecie jak ten. To jest jedyny racjonalny sposób żeby temu zaradzić.
Nie rozumiem trendu zmniejszania maksymalnej liczby miejsc w plemieniu, to nic nie daje. Dalej średnia liczba osób w typowej ekipie to 100-200, po prostu rozkłada się je na więcej "członów". Jest to tylko utrudnianie życia graczom. Sądzę, że dobrym pomysłem jest 100 miejsc w plemieniu i brak przenosin.

Mam też nadzieję, że 150 będzie w jakiś pozytywny sposób zaskakujący. 147 bardzo pozytywnie zaskoczył mnie zbieractwem i poziomami plemienia, które przedtem nigdy nie debiutowały na światach bez giełdy. Prawdopodobnie takie funkcje stworzono in situ, specjalnie dla tego świata, bo w zbieractwie masowym dalej pojawia się nieistniejąca opcja 20% większych zbiorów za PP :p
Bardzo chciałbym zobaczyć kontynuację tego trendu! Rzeczy których dawno nie widzieliśmy na świecie bez giełdy to nieograniczone wysyłanie wsparcia, flagi, warunki zwycięstwa inne niż dominacja, nowy rycerz. Może nawet wieża strażnicza? Dla wielu graczy, którzy nie grali na światach z giełdą, byłaby to pierwsza styczność z "nowymi Plemionami". Proszę, zaskoczcie mnie ^^

Dalej już zdań jest wiele, jeden lubi pomarańcze, a inny jak mu nogi śmierdzą. Ale moje najważniejsze wymarzone ustawienia:
- Bez morale, lub przynajmniej zrobione racjonalnie (na 147 są skręcone tak mocno, że atakując 2x mniejszego od siebie współczynnik już zaczyna spadać - chyba nigdy jeszcze nie widziałem czegoś takiego ;o)
- Komendy z milisekundami, odstęp najmniej 100 ms, ale można dać nawet mniej, prosy się wykażą :p
- Z łucznikami. Nie ze względu na samych łuczników, ale ze względu na to, że algorytm walki na światach bez łuczników jest straszliwie uproszczony i miejscami nielogiczny
- Szlachta na monety, z tym chyba zgadza się większość. Paczki są trudne do zrozumienia dla graczy nowszej daty, oraz za mocno karają granie na odbitki

No i czekam na s150, chociaż na nim nie będę. Już widzę te tysiąc stron w temacie z dyskusją xD
 

DeletedUser189397

Guest
To jak sobie teraz polecieliście w kulki to dla mnie jest niewyobrażalne. Ludzie miesiącami czekają na 149, bo w końcu twórcy ustalili schemat wychodzenia światów, a na końcu dostajemy kolejny pod rząd świat z nieograniczoną farmą(147,148 i 149) a na dodatek giełda. Oby nikt na te pseudoświaty już nie wszedł, a zwłaszcza na 149 i złotówki nawet nie wydał. Czas skończyć z tą grą :)
 

Mad x Kroca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
956
To jak sobie teraz polecieliście w kulki to dla mnie jest niewyobrażalne. Ludzie miesiącami czekają na 149, bo w końcu twórcy ustalili schemat wychodzenia światów, a na końcu dostajemy kolejny pod rząd świat z nieograniczoną farmą(147,148 i 149) a na dodatek giełda. Oby nikt na te pseudoświaty już nie wszedł, a zwłaszcza na 149 i złotówki nawet nie wydał. Czas skończyć z tą grą :)
Przynajmniej będzie czas na sesje
 

5gramTHC

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.460
Ja akurat grałem na światach z każdymi ustawieniami i dla mnie bez farmy to najgorsze ustawienie. Powodów nie będę podawał już kiedyś je gdzieś podawałam,pozatym i tak bym nikogo nie przekonał ,bo osoby z światów bez farmienia nie przyjmują żadnej argumentacji bo oni muszą mieć swój świat bez farmy

Muszą, bo od 4 światów widzę tylko farmę xD czy 149 czy 150 bez farmy- mi to lotto bo ta jubileuszowa cyferka 150 nic dla mnie nie znaczy. A teraz nie mam żadnego z brakiem farmienia i to już zirytowało ;<
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lubieżny Mietek

Zwiadowca
Wynik reakcji
206
Gram w to już od 10 lat i najbardziej się męczyłem, a co oznacza najtrudniej było mi grać na ograniczonej farmie.
Bo trzeba używać mózgu, dzięki chłodnej kalkulacji, mini sojuszom doprowadzało się do zdominowania kwadratu co i tak było wyjątkowo trudne.

Na bez farmie klepiesz eko według poradnika napisanego przez jakiegoś chorego człowieka. Wrzucasz 10-15 kont darmowych w okolice i gra się sama kręci. Masz 10 wiosek jesteś w top50 a RA masz na poziomie jeżozwierza który poszedł w wojsko i mającego 500pkt.
To nie jest graa tylko Kpina i wyśmieje każdego pajaca, który sądzi inaczej.

Na Farmie poświęcasz życie, bierzesz urlop w robocie albo się w niej obijasz / wagarujesz albo srasz na treść lekcji w szkole, bo lekka wróciła i trzeba ją wysłać na nowo, zaniedbujesz obowiązki w domu. Oczywiście na plemionach jesteś bohater, opanowujesz kwadrat bez problemu i wykrecasz topke oraz piękne odznaczenia dnia przez kolejne 3-4 miesiące. Tylko jakim kosztem ?

---

Dlatego jeśli 150 będzie mieć ograniczone farmienie to jest jedna z najlepszych decyzji zarządzajacych tą grą od wielu miesięcy.
Dorzucą prędkość 2, 3 albo 4 i mamy fantastyczny świat gdzie odbudowa ofa trwać będzie np 5dni.
To może być rewelacyjny serwer.

Ktoś z nołfarmy jest zainteresowany taką perspektywą ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser192125

Guest
Zasadniczo nie chce być po żadnej stronie tego śmiesznego konfliktu, ale... trochę bekowo byłoby zrobić jubileuszowy świat dla graczy, którzy nie mają czasu grać xDDDD W sensie no... dobra, nieważne xD pozdrawiam
Jedziesz Rinne z nimi.
Napisz jakiś długi i merytoryczny post tak jak na s138 fajnie punktowałeś głuptasków, ja lubię czytać twoje wpisy.
Oni nie zrozumieją, ale na pewno masz tez innych oddanych czytelników, takich jak ja.
 

DeletedUser189397

Guest
Super, że lubisz farmę Nulia. To co, wskakujesz teraz na 147, 148, 149 i 150 na raz? Bo przecież lubisz farmę to se pofarmić możesz na wszystkich skoro Ci tak zależy. Nie wiem czy udało Ci się tę informację przyswoić, ale tu chodzi o to, że każdy lubi co innego, co czwarty świat miał być bez farmy - 149. A tu kolejny świat z farmą, wbrew schematowi. Po prostu support nie uszanował(nie po raz pierwszy, nie setny i nie ostatni) woli wszystkich graczy, a jedyne z czym się liczy to kupione pp. Nie wiem dlaczego nie mogą np wydać trzech światów. Jeden z farmą, drugi z giełdą, trzeci bez farmy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nulia

Rycerz
Wynik reakcji
1.844
Jakiej woli wszystkich graczy xD zapędzasz się. Samo to ,że ludzie podają argumenty dlaczego lepsze są światy bez farmy to wy dalej brniecie w to bez żadnych sensownych argumentów,że ma być bez farmy i już,pokazuje jaką grupą graczy jesteście. Wbrew schematowi,to wy byliście uprzywilejowani większość czasu bo światy bez farmy powinny być co 6 świat a nie co 4
 

fesh

Miecznik
Wynik reakcji
39
Jak czytam niektóre wiadomości to aż liczę na to, że w końcu jakiś niemiecki operator zaprowadzi tutaj porządek i usunie w cholerę wszystkie światy z farmą i bez farmy i zostaną tylko te z giełdą
 

Rinne

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.694
Jedziesz Rinne z nimi.
Napisz jakiś długi i merytoryczny post tak jak na s138 fajnie punktowałeś głuptasków, ja lubię czytać twoje wpisy.
Oni nie zrozumieją, ale na pewno masz tez innych oddanych czytelników, takich jak ja.

Ale tak poważnie? Bo ten... myślałem, że nikomu nie chce się tego czytać xD

Sam nie mam problemu z tym czy świat ma farmę, czy nie ma farmy, czy ma giełdę, czy jej nie ma...
Jednak mają dla mnie znaczenie flagi (bo lubię i przyzwyczaiłem się), mają dla mnie znaczenie milisekundy - bo na niektórych nieparzystych zdarzały się światy bez ms, co w ogóle nie ma sensu, bo odbiera to jedyną techniczną.. he he "umiejętność" w tej grze jaką jest klinowanie, bo reszta to myślenie i kwestia czy ktoś myśli, czy tylko mu się wydaje, że myśli albo... myśli, że myśli xD

Mogę grać na takich i takich światach, na jednych i drugich grałem, dlatego nie do końca rozumiem ten spór.
Tyle tylko, że z całym szacunkiem, bo obu światom można wiele zarzucić i niestety panie i panowie z nieparzystych - Waszym światom również.

Lubię światy duże, bo małe się za szybko kończą...
Prawda, że na parzystych jest więcej leszczy - bo jest więcej graczy, większy świat, łatwiej znaleźć nooba, jest ich generalnie więcej.
Do tego giełda, o której większość z nas myśli podobnie, ale i większość z nas lubi sobie na niej zarobić PP.

Jednak jak wchodzę na nieparzyste i widzę, że w topce plemiona mają kilka członów, a każde z tych plemion ma kilka członów rozbiórkowych, a jak się przejmie jedną darmę to znajomi rozwijają drugą i trzecią... to myślę sobie, czy taka gra ma w ogóle sens?
Brak farmy to brak możliwości nadrobienia rozwoju w późniejszym starcie na świecie... to duży minus dla wielu graczy, chociaż jak widać nie dla wszystkich.
Aczkolwiek sam fakt, że potrzeba na rozruch ileś darm, żeby gra miała sens........ to bezsens :D

Jedne i drugie światy mają wady, także nikt Wam nie dogodzi.
Jedynie pytanie czy chcecie sobie zagrać na magicznym, bezwartościowym numerku 150, czy czekacie na inny świat... proste xd

A poziom świata i tak zależy od WAS, a nie od jakiegoś numeru, więc ten... pitolenie
 

Ksoks

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.696
Dla mnie tą grę strasznie wypaczają darmy. Czy to świat z farmą czy bez one istnieją. Nie jest to żadne rozwiązanie zabranie przedmiotu do przenosin bo wiele graczy nie grą już w tą grę bo jest jakaś cudowna tylko dlatego że można pograć z jakimś starym znajomym. Jeśli będą światy bez przedmiotu do przenosin częściej wychodziły to gra upadnie.

Na świecie z bez farmy darmy sobie podbija gracz po tych 20-25 dniach.
Na świecie z farmą farmi się je po zejściu ochrony, widać to kto farmi darmy kto nie. Tu już wypaczyć można rozgrywkę średnio po 5 dniach bo wtedy ochrona schodzi a później jakaś co się nie farmiło podbić. Jeden siedzi bardzo długo i farmi a drugi sobei zrobi limit wysyłając 20 ataków na darme dla mnie takie coś jest bardzo dołujące na tego typu światach.

Powinno być fokus aby usunąć masówki i darmiarzy. Fajnie, że na 149 powstało, że trzeba być 3 dni w plemienu aby otrzymać wsparcie mam nadzieję, że częściej będzie takie coś robione bo to jest duży coś w masówki.

Fajnie byłoby jakby powstał ten jubileuszowy aby farma była włączona po jakimś czasie aby każdego gracza zadowolić oraz zrobić coś aby tych darm nie było ale z również aby można było grać obok jakiegoś swojego znajomego aby jak tak bardzo chcecie światy z farma aby one pokazywały tego najlepiej farmiącego a nie tego co najlepiej farmi darmy.

Może przedmiot do przenosin ale aby można było przenosić się tylko do członków pleminia i jak raz się weszło do jakiegoś plemienia ustawić blokadę że nie można z niego wyjść dopóki ma się dostępny przedmiot w inwentarzu?

Mam nadzieję, że będzie jakoś próbowane utrudnić grę darmiarzą bo jak ktoś jest dobrym gracze ( ale potrzebował darmy na start xd) to jego cieżko będzie dogonić czy to z farma czy bez.
 

DeletedUser192125

Guest
Jakiej woli wszystkich graczy xD zapędzasz się. Samo to ,że ludzie podają argumenty dlaczego lepsze są światy bez farmy to wy dalej brniecie w to bez żadnych sensownych argumentów,że ma być bez farmy i już,pokazuje jaką grupą graczy jesteście. Wbrew schematowi,to wy byliście uprzywilejowani większość czasu bo światy bez farmy powinny być co 6 świat a nie co 4
Nie co 6 tylko nigdy takich nie powinno być.
przez 51 światów był schemat wydawania światów z farmą, a potem w drodze wyjątku wyszła abominacja, czyli świat bez farmy s52.
ten schemat mógłby być utrzymany i abominacjami bez farmy byłyby też kolejno s104 i s156.

Dziękuję (ᴗ ͜ʖ ᴗ)

Ale tak poważnie? Bo ten... myślałem, że nikomu nie chce się tego czytać xD

Sam nie mam problemu z tym czy świat ma farmę, czy nie ma farmy, czy ma giełdę, czy jej nie ma...
Jednak mają dla mnie znaczenie flagi (bo lubię i przyzwyczaiłem się), mają dla mnie znaczenie milisekundy - bo na niektórych nieparzystych zdarzały się światy bez ms, co w ogóle nie ma sensu, bo odbiera to jedyną techniczną.. he he "umiejętność" w tej grze jaką jest klinowanie, bo reszta to myślenie i kwestia czy ktoś myśli, czy tylko mu się wydaje, że myśli albo... myśli, że myśli xD

Mogę grać na takich i takich światach, na jednych i drugich grałem, dlatego nie do końca rozumiem ten spór.
Tyle tylko, że z całym szacunkiem, bo obu światom można wiele zarzucić i niestety panie i panowie z nieparzystych - Waszym światom również.

Lubię światy duże, bo małe się za szybko kończą...
Prawda, że na parzystych jest więcej leszczy - bo jest więcej graczy, większy świat, łatwiej znaleźć nooba, jest ich generalnie więcej.
Do tego giełda, o której większość z nas myśli podobnie, ale i większość z nas lubi sobie na niej zarobić PP.

Jednak jak wchodzę na nieparzyste i widzę, że w topce plemiona mają kilka członów, a każde z tych plemion ma kilka członów rozbiórkowych, a jak się przejmie jedną darmę to znajomi rozwijają drugą i trzecią... to myślę sobie, czy taka gra ma w ogóle sens?
Brak farmy to brak możliwości nadrobienia rozwoju w późniejszym starcie na świecie... to duży minus dla wielu graczy, chociaż jak widać nie dla wszystkich.
Aczkolwiek sam fakt, że potrzeba na rozruch ileś darm, żeby gra miała sens........ to bezsens :D

Jedne i drugie światy mają wady, także nikt Wam nie dogodzi.
Jedynie pytanie czy chcecie sobie zagrać na magicznym, bezwartościowym numerku 150, czy czekacie na inny świat... proste xd

A poziom świata i tak zależy od WAS, a nie od jakiegoś numeru, więc ten... pitolenie
lovely <3
Też osobiście mogę pograć na takim i na takim, i tak po kilkunastu wioskach mi się znudzi więc na jedno wychodzi(ale wolę z farmą ofc. :3). ale to jest tak cringe jak Ci bezfarmiarze pisali, że im przysługuje jubileusz i, że ma być bez farmy bo nie mają czasu na grę, że aż oczka same łzawiły, ze śmiechu xD
 

nulia

Rycerz
Wynik reakcji
1.844
Fajnie byłoby jakby powstał ten jubileuszowy aby farma była włączona po jakimś czasie aby każdego gracza zadowolić oraz zrobić coś aby tych darm nie było ale z również aby można było grać obok jakiegoś swojego znajomego aby jak tak bardzo chcecie światy z farma aby one pokazywały tego najlepiej farmiącego a nie tego co najlepiej farmi darmy.


To niech zrobią że można farmić tylko barbarki xDD ,ale w sumie dopiero na św147 spotkałem się z tym że Speed zrobiło sobie konta do farmienia,wcześniej o tym nie słyszałem,robiło się darmy by je podbić potem za free,widocznie jestem zacofany w taktykach oszukiwania w tej grze.
 

skydwayler

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.699
Jakiej woli wszystkich graczy xD zapędzasz się. Samo to ,że ludzie podają argumenty dlaczego lepsze są światy bez farmy to wy dalej brniecie w to bez żadnych sensownych argumentów,że ma być bez farmy i już,pokazuje jaką grupą graczy jesteście. Wbrew schematowi,to wy byliście uprzywilejowani większość czasu bo światy bez farmy powinny być co 6 świat a nie co 4
raczej powinny być co trzeci jeśli już tak liczymy
Na bez farmie klepiesz eko według poradnika napisanego przez jakiegoś chorego człowieka. Wrzucasz 10-15 kont darmowych w okolice i gra się sama kręci. Masz 10 wiosek jesteś w top50 a RA masz na poziomie jeżozwierza który poszedł w wojsko i mającego 500pkt.
To nie jest graa tylko Kpina i wyśmieje każdego pajaca, który sądzi inaczej.
sądzę inaczej
To, że Ty korzystasz z jakiegoś poradnika, bo nie widzisz prostej zależności, że przy klikaniu eko wystarczy iść równo z tartakiem i cegielnią oraz trochę niżej hutą, to Ci współczuję. To, że musisz sobie ściągnąć ileś tam darm, to już jest Twoja sprawa - nie popieram, ale i nie mam jak z tym walczyć. Jeśli w takiej sytuacji masz też małe RA to jest to zrozumiałe, nie będziesz klikał wojska jak masz wioski za darmo.

Zakładam, że nie pisałeś o sobie, ale nie uogólniaj, bo kiedyś coś takiego zobaczyłeś :) na każdym świecie tacy gracze się pojawiają, na bezfarmie to po prostu najbardziej widać, bo darmy są jedyną możliwością na odskoczenie w rankingu, na farmie można to trochę zniwelować dobrą grą, ale nie zmienisz tego, że ktoś tak po prostu gra. Co nie zmienia faktu, że im dalej w serwer, tym te darmy mają mniejsze znaczenie, bo gracz który nie potrafi z nich korzystać zrobi większy użytek przeciwnikowi niż sobie. A dobrzy gracze nie korzystają z darm, no nie w takiej ilości, bo załóżmy, że jedna darma to nie grzech. Także możesz mnie wyśmiać teraz :)
 

Deleted User - 699381964

Guest
Nie jest to żadne rozwiązanie zabranie przedmiotu do przenosin bo wiele graczy nie grą już w tą grę bo jest jakaś cudowna tylko dlatego że można pograć z jakimś starym znajomym
Żeby pograć ze starym znajomym jest logowanie wstępne, cała gama światów innych niż jubileuszowy, oraz ewentualny start z wyborem kierunku. Na dwucyfrowych światach żadnych przedmiotów do przenoszenia nie było, a jakoś ludzie wiedzieli jak grać ze znajomymi ;)

Fajnie, że na 149 powstało, że trzeba być 3 dni w plemienu aby otrzymać wsparcie mam nadzieję, że częściej będzie takie coś robione bo to jest duży coś w masówki.
Prawda, zaboli to każde plemię mające więcej niż te 40 członków. Nawet całkiem fajne. Ale i tak plemiona będą grały na te 2+ człony, po prostu będą mocniej pomagać sobie zamiast ściągać do pomocy innych. Trochę tylko deffa będzie mniej krążyć. Nie zapobiega to niczemu, tworzeniu darm tym bardziej, darmy nie muszą być w plemieniu z resztą graczy.
A czy coś to może daje? Nie, to właśnie jest krok żeby ludzie NIE mogli zagrać ze swoimi starymi znajomymi. Na 147 omal nie skończyłem gry, bo zamiast grać w członie gdzie grały wszystkie moje ziomeczki, zostałem wrzucony do członu gdzie nie znałem praktycznie nikogo :p
Masz na współczesnych plemionach więcej niż 40 znajomych graczy? No to nie zagrasz ze wszystkimi. Takie jest prawo dżungli.
 
Status
Zamknięty.
Do góry