Światy 133 i 134 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.
Wynik reakcji
1.078
Witaj, kolego wojowniku. Los przeznaczył nas dla siebie. Chciałbym wstąpić w Wasze szeregi i walczyć pod Waszym sztandarem. Pracujmy razem i pomagajmy sobie nawzajem w chwilach potrzeby. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
 

Frezee

Szlachcic
Wynik reakcji
3.904
Upss. Myślę, że kilku ekipom pokrzyżowało to plany.
Już nie będzie wbijania na obrzeża. Pozostaje walka w środku wśród najlepszych ekip - a tam wszystko może się zdarzyć.

No jak teraz będziesz na 4 plemiona startować ?:(
Jak bedzie rozrzucać po mapie :/
 
Wynik reakcji
123
Hah
Chyba support zwrócił uwagę na moją dłuższą wypowiedzieć dotyczącą m.in zapraszania cioci obok siebie, a jeśli nie to i tak szacuneczek. To, że Wy krzyczycie jeden przez drugiego to i tak nic nie zmieni. Porobiliście na zbiórkach kilka członów graczy + po jednym darm i tylko czekaliście by osiąść za kimś. Opanować w ten sposób ćwiartkę, a potem wymachiwać blaszką. :)
Weźcie sobie 50 graczy i startujcie na równych szansach, a nie pajacerka Januszy, bo co teraz ja ciociom powiem? Że nie grają? No przecież się obrażą o_O
Każdy by ruszył jednym członem, by było 20 wyrównanych ekip i by się klikało. Pomyślcie przez chwilę, a gwarantuję, że nic Was nie zaboli przez ten czas i będzie niezły świat.
 

DeletedUser182800

Guest
Muszę przyznać, że jako osoba grająca tylko na światach z farmą nie rozumiem oburzenia związanego z brakiem możliwości startowania ekipą na obrzeżach. 133 jest w końcu bez farmienia, więc co to za różnica?

Świat może być ciekawy, choć 50 osób to dosyć mało - fajna inicjatwa, aczkolwiek można by ją wprowadzać małym krokami, np. 80.
No i mam szczerą nadzieję, że w końcu nie będzie fuzjowania się z pokonanym przeciwnikiem tylko mordowanie do końca :D
 

ElCygano

Król Cyganów
Wynik reakcji
2.009
A właśnie, bo podobno to zepsuło plany "wielu dobrym ekipom". To jakie ekipy startują na 133?
 

KayaNaPaczaju

Szlachcic
Wynik reakcji
3.330
Biorąc pod uwagę, że na paru poprzednich światach na jedno "topowe" konto przypadało często po kilkadziesiąt (albo nawet i więcej) darmówek, to jedynie 3x mniejsza liczba wiosek na świecie 131 jest wynikiem wręcz imponującym. I nie chodzi tylko o same liczby, ale przede wszystkim o uczciwość rywalizacji. Pod tym względem świat 131 po raz pierwszy od dawna zdaje się zmierzać w kierunku walki o najlepsze plemię, a nie o to, które plemię ma więcej "sprzyjających kont".


Kmic może spróbuj zagrać na takim świecie i zobacz jak to się ma w praktyce, bo Twoje teorie i chęć uczciwości przeradzają się w coś zupełnie innego. Chcecie uczciwosci ? ZACZNIJCIE OD SIEBIE. Zaczynając od wykrywania nielegalnych skryptów etc. Skupcie się na tym by support nie dawał bezsensownych banów i wprowadzał cenzurę na miarę PRLu bo tutaj nawet pożartować juz nie bedzie mozna z obawy przed banem. Grajmy jak roboty i zaprogramowane maszyny nie ?

Róbcie tak dalej to z plemion nie zostanie nic oprócz supportu.



Chcecie coś poprawić ?


Zróbcie w końcu jakiś wiekszy świat bez zadnych ograniczeń, funkcji premium , wież strażniczych, kościołów , zróbcie go za pół roku/rok a nie co miesiąc/dwa. Ile razy już pisano do Was podobne treści ?
 

DeletedUser198067

Guest
Ale ten świat będzie piękny Aź mi łezka poleciała
 

DeletedUser40095

Guest
wbijacie na s133?
Co? Marzą Ci się kolejne baty?

A nie odbierac ludziom radosc gry ze znajomymi. Teraz to wyglada jakbyscie stosowali odpowiedzialnosc zbiorowa i karali reszte za grzechy innych.
To może wyjaśnij jaki masz problem w graniu razem ze znajomymi?

Masz taką możliwość? Ano masz. Ahh... mówisz o kosach? Mój drogi, kosa nie jest problemem jeśli plemię i dyplomację prowadzisz w sposób rozsądny. Pokazał to mój następca na S131, który pozwolił sobie taką kosę wbić. Poza tym, sami godzicie się na istnienie tych kos, o braku uczciwości płaczecie dopiero wtedy kiedy Wam szkodzi. Jednak milczycie w momencie kiedy Was ona nie dotyczy, a usprawiedliwiacie wtedy kiedy pracuje na Waszą korzyść. Kiedy kosę wbija plemię przechodzące na Waszą stronę, to znajdujecie milion powodów, dla których jest to jedyne słuszne rozwiązanie.

Gra ze wstępnego logowania może być ryzykowna, ale ryzyko jest związane z tą grą. Poza tym, wybór należy do Ciebie. Albo chcesz grać ze znajomymi i ryzykujesz wylądowanie w samym centrum, albo decydujecie się grać z dala od siebie.
 

fesh

Miecznik
Wynik reakcji
39
Wcale mnie nie dziwi, że na zmiany najbardziej narzekają przedstawicieli plemion które startowały na 2 człony grające i kolejnych 5-6 członów darm i do tego ustawiały sobie dyplomację już przed startem świata. Jak dla mnie obecna zmiana jest najlepsza od czasów wycofania przedmiotów rycerza.
 

-=zimi=-

Zwiadowca
Wynik reakcji
311
Wie ktoś czy jakieś starsze ekipy planują wystartować na 133 :? Plemiona które debiutowały na światach 90+ mnie nie interesują ^^
 
Wynik reakcji
1.078
@JaCiPaczeAtyŚpisz nie chce Cię martwić ale Twoje narzekanie i wszechobecny ból spowodowany tym jednym, drobym ustawieniem, niczego już nie zmieni. Ba, nawet powiem, że jest to dobre ustawienie, tylko trzeba trochę pomyśleć.
 

BulwaZaglady

Szlachcic
Wynik reakcji
8.560
Z tego co widzę Speed zebrało największą zbieraninę nicków jaką do tej pory widziałem. Wymieszani gracze Piski, Brawo, HEG, kto ma lepszy nick ten dostaje zapro. Ale pewnie połowa z tego zagra, więc jeszcze może nie być aż tak źle. Z drugiej strony, jeśli ten świat będzie miał małą frekwencję to Speed zajmie tu 3 ćwiartki na start - to dopiero będzie ubaw na to popatrzeć!

No jak teraz będziesz na 4 plemiona startować ?:(
Jak bedzie rozrzucać po mapie :/

No tragedia rzeczywiście :(
Ja jednak z kombinowaniem problemów nie mam ^^
 
Ostatnia edycja:

Deejjay Monster

Zwiadowca
Wynik reakcji
159
Z tego co widzę Speed zebrało największą zbieraninę nicków jaką do tej pory widziałem. Wymieszani gracze Piski, Brawo, HEG, kto ma lepszy nick ten dostaje zapro. Ale pewnie połowa z tego zagra, więc jeszcze może nie być aż tak źle. Z drugiej strony, jeśli ten świat będzie miał małą frekwencję to Speed zajmie tu 3 ćwiartki na start - to dopiero będzie ubaw na to popatrzeć!



No tragedia rzeczywiście :(
Ja jednak z kombinowaniem problemów nie mam ^^

wystraszony ?
To wy nie chcecie wbić na s133 bo się boicie nas
 
Wynik reakcji
2.392
Biorąc pod uwagę, że na paru poprzednich światach na jedno "topowe" konto przypadało często po kilkadziesiąt (albo nawet i więcej) darmówek, to jedynie 3x mniejsza liczba wiosek na świecie 131 jest wynikiem wręcz imponującym. I nie chodzi tylko o same liczby, ale przede wszystkim o uczciwość rywalizacji. Pod tym względem świat 131 po raz pierwszy od dawna zdaje się zmierzać w kierunku walki o najlepsze plemię, a nie o to, które plemię ma więcej "sprzyjających kont".



Dwa zdania a tyle absurdów :) Zmiana o jakiej tu mówimy nie tylko nie jest beznadziejna, ale jest wręcz rewelacyjna, choć oczywiście osoby przyzwyczajone do gry na zasadzie "zrobię sobie 100 darmówek i pokażę innym jakim jestem pro" mogą mieć inne zdanie... A "Niemcy" do tego stopnia "wyznaczają ustawienia światów", że nie przypuszczam aby ktokolwiek z nich nawet zauważył ten parametr. Chociaż już nam gratulowali jego użycia na świecie 131.

No właśnie Kmic nie obraź się, ale to Ty tu tworzysz absurdy :)

To co tą grę jeszcze trzyma to zwarte społeczności liczące zwykle 150-200 osób, ja sam bez trudu mogę skompletować po dwóch startach (mało udanych) takiej wielkości ekipę. W momencie w którym ograniczyliście liczbę członków do 50 i uniemożliwiliście start większymi ekipami niż tych 50 osób w zasadzie dorżnęliście trupa jakim jest ta gra od ładnych paru lat.

Tworzenie się członów z darmami i kolosów na wiele członów to nic innego jak uboczny wynik spadku popularności tej gry, co 2-3 światy nieparzyste grają ci sami ludzie, co najwyżej czasami nazwy się zmieniają. Od paru lat kiedy logujesz się na serwer, to możesz wymienić na jednym tchu wszystkie znaczące plemiona, bo patrzysz na profil czy listę członków i wiesz kto skąd przyszedł. Na s61 nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, ale wtedy plemiona sięgały po poziomą linię K90-99, a nie mieściły się na świecie na czterech kontynentach z małym hakiem.

W momencie w którym spadła popularność tej gry wzrósł poziom trudności dla nowych graczy, bo weterani nie lubią grać z bobami z łapanki, a wspomniane boby nie mają możliwości zorganizowania się, bo nadal 2 na 10 coś potrafi, ale jest ich znacznie mniej.

Jeżeli mogę powiedzieć co uważam za stosowne do uczynienia w tej chwili, to wzrost wydatków na promocję, przede wszystkim wśród młodzieży. Kiedy zaczynałem pierwszy raz przygodę z plemionami (jakieś 9-10 lat temu) miałem lat 11-12, teraz mam 21 i zakładam, że za 3-4 lata mnie już w tej grze nie będzie, bo nie będę miał na nią czasu i mam wielu znajomych którzy robią, bądź już zrobili tak samo. Zwyczajnie wymaga ona naprawdę dużo wolnego czasu stąd naturalnym narybkiem powinni być ludzie młodzi, ale przez nieprzystępność i brak reklamy, a także niechęć samych weteranów do testowania nowych graczy tego nowego narybku nie ma. Nie wiem jak wygląda sprawa na światach z premium, ale faktem jest, że światy nieparzyste za góra 2-3 lata będą się mieścić tak jak światy francuskiego Guerre Tribale na jednym kontynencie, jeśli nie pojawi się źródło nowych graczy.
Oprócz reklamy gra potrzebuje przystępności, przede wszystkim SPÓJNEJ I WYGODNEJ APLIKACJI MOBILNEJ. W dzisiejszych czasach 90% gry (przynajmniej mojej) odbywa się przez komórkę, tymczasem wsparcie tego stanu rzeczy prawie nie istnieje. Appka wysypuje się w dowolnych momentach (rzadziej niż dawniej, ale nadal za często), a na przeglądarce nie da się obsługiwać mapy. Jeśli chcecie przyciągnąć nowych, to musicie pokonać konkurencję grywalnością i przystępnością mobilną, bo o ile ja nie potrzebuję po tylu latach gry zachęty, tak nowicjusze łatwo się zrażają. Ciekawym pomysłem był system opieki, ale nie zdaje on egzaminu, bo nowi gracze nie za bardzo mają skąd się wziąć.

Na tą chwilę przestrzeliwujecie kolana tej gry po raz drugi, bo zabijacie to, co sprawia, że na kolejnych światach jest jeszcze z kim grać, czyli wieloczłonowość. Teraz zacznie się sajgon, bo ludzie będą startować niby jako osobne plemiona w sąsiednich ćwiartkach, a efekt będzie taki, że potem będą się ujawniać i wsadzać sąsiadom kosy, bo okazuje się, że to drugi człon sąsiada z którym prowadzi się wojnę. Wiem, że to konsekwencja nielegalnego zagęszczania, ale no w tym momencie ta gra jeszcze bardziej wymaga robienia tysiąca członów, tylko trzeba więcej ludzi do ich ogarnięcia, co zmniejsza liczbę osób skłonnych startować, bo ludzi, którym naprawdę się chce coś tworzyć jest naprawdę za mało. Sugeruję starty światów pojedynczo co 2 miesiące, wtedy być może ludzie ze światów z PP przemieszają się trochę z nieparzystymi, ale to też jest działanie doraźne z tego co wyżej napisałem.

------
Dobra, pożartowaliśmy sobie, a teraz przyznać się, kto ma tyle wolnego czasu, że to przeczytał? :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry