Wersja 6.0

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Część ustawień światów 42 i 43 została opublikowana.

"Świat 42 (styl 6.0 bez kościoła) - zaimplementowana wersja 6.0
Prędkość: 1
Prędkość jednostek: 1
Obozy wojskowe: tak
Kościół: nie
Rozwój wiosek barbarzyńskich: tak, do ok. 1500 pkt.
Limit członków plemienia: 120

Świat 43 (styl 5.0 z kościołem) - zaimplementowana wersja 6.0
Prędkość: 1
Prędkość jednostek: 1
Obozy wojskowe: nie
Kościół: tak
Rozwój wiosek barbarzyńskich: tak, do ok. 1500 pkt.
Limit członków plemienia: 120


Dokładniejsze ustawienia zostaną ogłoszone w późniejszym terminie."

Teraz widzimy roznice , dzieki Bryfft . Wazne , ze nie wychodza dwa takie same swiaty.
 

DeletedUser23635

Guest
A ja mam cichą nadzieje że chociaż na jednym z tych światów będzie można wybierac kierunek, wreszcie z kumplami będzie można w tej samej okolicy się znaleźć ;)
 

DeletedUser

Guest
Bryfft, zdziałaj coś proszę, żeby na 42 była możliwość wyboru kierunku.
Szkoda trochę, że prędkość 1 bo już dawno chyba nie było szybszych światów ale jakoś damy radę mam nadzieję.:)
Poza tym im szybciej się rozrośniemy tym szybciej przetestujemy obozy więc kolejny argument, że warto przyspieszyć świat 42.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
cos czuje ze wiekszosc zagra na 42.

a mam jedno pytanie jak obozy maja byc zakladane po wybiciu monet a swiat ma ustawione ze bez montet i obozyto jka to bedzie?
 

DeletedUser26967

Guest
Jaka jest różnica między stylem 5.0 z kościołem z zaimplementowaną wersją 6.0, a stylem 6.0 z zaimplementowaną wersją 6.0? Bo trochę tego nie kumam teraz i się motam... ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
na s43 musisz się liczyć z kościołem a na s42 pozwalają na ateizm :)

kilka postów powyżej masz wypisane informacje, które do tej pory Bryfft zdradził ;)
 

DeletedUser26967

Guest
na s43 musisz się liczyć z kościołem a na s42 pozwalają na ateizm :)

kilka postów powyżej masz wypisane informacje, które do tej pory Bryfft zdradził ;)
Tak tak, ale nie do końca to rozumiem. Wersja 6.0, której głównymi zmianami są chociażby obozy zostaje zaimplementowana na świat ze stylem 5.0, gdzie obozów ma nie być... :)
Czyli wygląda to mniej więcej tak w moim odczuciu: w tym garażu nie może stać samochód (styl 5.0), ale zaparkujemy tam (6.0) :)
 

DeletedUser

Guest
Ja bym chciał zeby na 42 swiecie prędkość wynosiła 1.6 . bardzo proszę.
 

DeletedUser26967

Guest
Ja bym chciał zeby na 42 swiecie prędkość wynosiła 1.6 . bardzo proszę.
A ja proszę, żebyśmy nie wymagali za dużo. Do ochlokracji raczej i tak nie dojdzie :rolleyes:...
Nie mniej jednak, jeśli możesz, zastanów się: jak często możesz sie logować i jak wygląda Twój stosunek do szkoły? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś niezbyt zadowalająco, to zacznij raczej szukać świata z prędkością 0.6... ;) Wg mnie, światy z V=1.0 są optymalnymi i te z inną prędkością powinny być tworzone "od święta", z jakichś okazji KONKRETNYCH... Światy z większą prędkością, mimo wszystko, preferują graczy, którzy mogą logować się częściej niż inni i siedzieć na plemionach dłużej niż inni (z socjologicznego i dydaktycznego punktu widzenia to nie dobrze :p), dlatego dobrze, że trzymamy się prędkości optymalnej...
 

DeletedUser

Guest
To są główne zmiany, ale jak widać nie wszędzie zostaną wprowadzone. Może na s43 będą technologie 3 poziomowe? nie grałem na światach z kościołem więc nie wiem czy takie konfiguracje są

Co do obozów to racja, jakby była większa prędkość to by można szybciej zobaczyć jak działają, jak nie s42 (bo to już chyba ustalone, poza tym chyba na prędkości 1 najłatwiej wyłapać błędy), to może s44 ciut szybszy zrobić?
 

DeletedUser26967

Guest
To są główne zmiany, ale jak widać nie wszędzie zostaną wprowadzone. Może na s43 będą technologie 3 poziomowe? nie grałem na światach z kościołem więc nie wiem czy takie konfiguracje są

Co do obozów to racja, jakby była większa prędkość to by można szybciej zobaczyć jak działają, jak nie s42 (bo to już chyba ustalone, poza tym chyba na prędkości 1 najłatwiej wyłapać błędy), to może s44 ciut szybszy zrobić?
1. Tak, to są główne zmiany - tylko skoro wersja 6.0 jest implementowana gdzieś, to musi zawierać obozy, nieprawdaż? Zatem to jest taka okrojona wersja 6.0 po prostu ;)
2. Styl 5.0 to technologie 1-poziomowe, więc o 3-poziomowych raczej nie ma mowy... Chyba, że znowu coś okroją...

I tak trochę na boku: pogrubiony przeze mnie tekst - no, nareszcie jakiś argument godny uwagi :) Wszyscy chcą 1.6, bo "dawno nie było", "bo tak", bo coś tam innego... Tutaj jest bardzo dobry powód, dla którego możnaby taki świat stworzyć - cele testowe ;)
 

DeletedUser

Guest
Bryfft, zdziałaj coś proszę, żeby na 42 była możliwość wyboru kierunku.
Szkoda trochę, że prędkość 1 bo już dawno chyba nie było szybszych światów ale jakoś damy radę mam nadzieję.:)
Poza tym im szybciej się rozrośniemy tym szybciej przetestujemy obozy więc kolejny argument, że warto przyspieszyć świat 42.


Masterpablo
ekhem...


a co do światów to tez trochę źle pomyślane że wioski rosną tylko do 1,5k ale najważniejsza jest prędkość 42 jak już pisałem. chociaż 1,6;)
 

DeletedUser

Guest
niestety , jeśli podali 1 , będzie jeden. Módlmy się o wybór kierunku :D
 

DeletedUser

Guest
Świat z nowymi bajerami zawsze jest w prędkości 1, aby można było łatwiej wyłapać wszystkie błędy.
 

DeletedUser26967

Guest

Masterpablo
ekhem...


a co do światów to tez trochę źle pomyślane że wioski rosną tylko do 1,5k ale najważniejsza jest prędkość 42 jak już pisałem. chociaż 1,6;)
Wybacz, nie zauważyłem - zwracam honor :) Ale w każdym bądź razie jakichś racjonalnych powodów, dla których chcielibyśmy mieć zwiększoną prędkość, było tu strasznie mało.
 

DeletedUser136616

Guest
Ma ktoś jakieś informacje na temat kiedy powstanie świat z wersją 6.0 i kościołem?
 
Status
Zamknięty.
Do góry