Wersja 8.12 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser159480

Guest
Patrząc na liczbę NEGATYWNYCH wpisów, to chyba na prawdę jest coś na rzeczy.. może Support weźmie to pod uwagę, bo to na faktycznie jest niepokojące. Idea dobra, ma swoje plusy, ale patrząc realistycznie to będzie tylko i wyłącznie problem dla osób, które chcą zwyczajnie poklikać i pobawić się ze znajomymi.
 

DeletedUser

Guest
co za problem zebrać się w 20 niech każdy pozakłada po 10 multi chwila moment wskoczymy do topki uświadomimy administrację że nie myslą racjonalnie i moze sie wezmą za konkrety a nie ułatrwianie darmozjada gry:)
to co sie dzieje z tymi plemionami to masakra jakaś;/
 

DeletedUser166929

Guest
Ciekawe co to za porady i nowe zadanka będą:D

To z tym zapraszaniem znajomych to chyba marny żart.. ludzie będą koło siebie takie darmówki tworzyć, że szok! Beznadzieja.

Tam jeden, czy dwóch to nie jest aż tak źle, ale przecież mamy takich dzieciaków na serwerach,
którzy po 20 kont zakładają.
Oczywiście w kregu sprawiedliwych ludzi pomysł byłby dobry, ale w dzisiejszych czasach nie ma sprawiedliwości :D
Póki co pomysł nie został wprowadzony w życie, więc być może suport zastanowi się jeszcze:p

Słowa Kmica:
Co pozwoli na bardziej zespołową grę i wspólne podbijania świata.
Pozwoli na lepiej zorganizowaną indywidualną grę:D

Mam rozwiązanie ! Niech bedzie opcja zapraszania, ale z tych zaproszonych
nikt nie może siebie nawzajemnie podbijać:D
Problem rozwiązany:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser176001

Guest
Ogólnie założenie jest dobre. Masz kolege możesz z nim pograc bedąc blisko na mapce no ale w plemionach jest sporo cwaniaków którzy ida na łatwizne i takie cwaniaki zaproszą wszystkich znajomych tylko po to żeby mieć darmówki.
 

DeletedUser

Guest
Dodali tylko, ze zaproszona osoba będzie obok zapraszającego :/
 

DeletedUser128813

Guest
to będzie totalna porażka.. gracz będą mogli sobie w dziesiątkach wiosek przygototwywać pod przejęcie to raz. jak tak wszyscy pozapraszają sobie znajomych obok siebie, to nie będzie naturalnego przemieszania wiosek, tylko od razu będą tereny zagęszczone: znajomi pana A, hen hen znajomi pana B, hen hen znajomi pana C itd. później tylko powrzucać zasty, albo pociągnąć na proxy i przejmować darmówki., mieć pełno defówek. i jak tu grać z człowiekiem, który na starcie będzie miał 20? 30? darm/defówek tuż obok siebie..

zmiana tragiczna. gram dopóki mam premkę.. na żadnym nowym świecie to się już w ogóle nie opłaca starować w takiej sytuacji.. szkoda że tego nie napisaliście wcześniej, to bym sie na tym 73. wcale nie logowała.. bo taka gra nie będzie mieć sensu. pytanie jeszcze jedno.. to wejdzie na nowych światach, czy na wszystkich?
 

DeletedUser160438

Guest
Rozumiem, że będzie można bez problemu wstawiać wrzody z niskim morale po jakimś czasie gry. Czyli mam 3 wioseczki a tyłach wroga i lokuję sobie obok kolegę z morale 27. Przy standardowej ochronie 1:20 gość ma 65 dni ochronki i nadal paskudne morale ma się na niego po nich. W ten sposób można sobie rozwinąć całą wyspę lub nowe plemię stworzyć.

Samouczek czego uczy gry czy rozbudowy wioski? Bo jakby nie patrzeć to gracze powinny się sami uczyć na swoich błędach a nie zadanie po zadaniu. Cała ta kolejność jest według mnie do bani. Zadnie z ryckiem potrafi wisieć kilkanaście dni. Gracze uczą się robić w miarę równe eko, gdzie na początku potrzeba najwięcej drewna. Potem rynek wisi bo nikt nie ma drewna na handel, przez co pojawiają się bzdurne pomysły 10/10 gdzie nośność kupca jest 1000. Jeśli gramy już z flagami to dajmy je za pokonanych, a nie za każdą sztucznie nabitą odznakę. I dziesiątki takich drobiazgów z samouczka.

Co do aplikacji mobilnej. I tak ledwo co chodzi, a w iphona by sobie pograć nie będę inwestował. Nawet moich skromnych 1900 wioch nie da rady otworzyć w opcji pokaż pozostałe wioski. A ładowanie się strony jakiegokolwiek przeglądu to koszmar.

To dość fajna gra, ale psujecie ją coraz to nowymi wymysłami.
 

DeletedUser

Guest
nom...ale można poprostu stworzyć nowe konto koło siebie i zacząć tamtym nowym kontem od nowa...i tak ok 8 razy...i tak masz całe pole wokół siebie zapłnionymi barbarkami :) :) :)
 

DeletedUser160591

Guest
Support zaniemówił:D Nie spodziewali się widać takiej reakcji...
Cieszy mnie tylko to, że coraz więcej graczy zaczyna dostrzegać to co się wyprawia z tą grą.
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Jakas odpowiedz od supportu czy trza zaczac w grze zgłaszać masowo aby napisali cokolwiek ? .... Napiszcie przed startem tych nowych swiatow czy bedzie to zapraszanie na nich tez czy nie bo ma to aktualnie decydujacy wplyw jesli chodzi o start wielu osob
 

DeletedUser176001

Guest
Wydaje mi się że support po prostu nie dokonca wszystko przymyślał ale ma eszcze na to czas bo aktualizacji jeszcze nie wprowadzono i mam nadzieje ze jej w ogóle nie wprowadzą
 

DeletedUser159480

Guest
Chociaż swoją drogą, jeśli nasz sprzeciw słowny nic nie da, to można tą nową 'zmianę' OBNAŻYĆ w rozgrywce i pokazać jej największe minusy. Może wtedy to coś da?
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
To uznaja ze skoro tak duzo osob skorzysta to opcja genialnie sie sprawdzi. Predzej zrobic jakis protest w stylu masowy spam do supportu w grze albo 0 graczy na nastepnych swiatach itp itd
 

DeletedUser

Guest
Support ma jeszcze 5 dni na przemyślenie tej aktualizacji, a dokładniej części z zapraszaniem "znajomych" do swojej okolicy. Można zrobić ankietę i zobaczyć, ilu graczy jest za, a ilu przeciw.
 

DeletedUser174820

Guest
Jeśli byliby zainteresowani naszym zdaniem, sami by zrobili ankietę.

Czy mają 5 dni na przemyślenie decyzji? Wątpię by była jeszcze możliwa jej zmiana.

Protest w postaci 0 graczy na nowym świecie jest niemożliwy.
Spam do supportu to raczej też słaby pomysł, bo na tickety odpowiadają ludzie, co w ogóle nie mają wpływu na aktualizację.
Wątpię też by osoby odpowiedzialne za aktualkę brały pod uwagę spam na supporcie - po prostu weźmie się więcej ludzi do teamu i po ptakach :)

Najlepszą opcją jest propozycja Davideus. - pokazać jak to w praktyce wyglądać ma, najlepiej się umówić na jednym świecie, poprosić znajomych by założyli konto i olali je od razu po pojawieniu się wioski.

Nie doczytałem się dokładnie - czy taka opcja będzie dostępna na działających światach, czy tylko na nowych?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
Support zaniemówił:D Nie spodziewali się widać takiej reakcji...
Cieszy mnie tylko to, że coraz więcej graczy zaczyna dostrzegać to co się wyprawia z tą grą.

Nie :) spokojnie czytamy tę kolejną wizję apokalipsy, jaką przewidywali już gracze kilkadziesiąt razy przy okazji różnych aktualizacji. :)
Coby nie mówić, czarnowidztwo można śmiało zapisać jako narodową cechę Polaków. :)

Faktów parę:
- ta funkcja od dawna z powodzeniem funkcjonuje w innej grze InnoGames - Grepolis. W grze bardzo podobnej do Plemion (w zakresie mechanizmu gry jak i relacji między graczami). I o dziwo (?) nie doprowadziła do żadnej wielkiej rewolucji, jej wprowadzenie przebiegło w sposób całkowicie naturalny i nie spowodowało (co potwierdzają zgodnie zarówno polscy jak i zagraniczni szefowie tej gry) jakiegokolwiek zauważalnego wzrostu liczby wypaczeń w grze.
- wielkie wizje o wypaczeniu sensu gry, powodzi multi, darmówek, deffówek... zapominają o jednej rzeczy - od lat można zrobić DOKŁADNIE TO SAMO na etapie wstępnego logowania... można wysłać do 100 zaproszeń i otrzymać w ten sposób 100 "zaprzyjaźnionych" kont w swojej okolicy (a z tych kont wysyłać kolejne zaproszenia itd). I o dziwo jakoś z tego powodu gra nie pada...
- przydatność tej funkcji do celów wielkich nadużyć będzie tylko na początku gry (czyli równie dobrze można by zrobić to samo w czasie wstępnego logowania). Trudno raczej przypuszczać, by gracz mający 100 wiosek (o większych kontach nie wspominając) chciał się bawić w takie cuda... bo "darmówek" ma on dookoła pod dostatkiem, zaś hodowanie od zera "deffówki" nie ma sensu.
 

BackToTheGame

Rycerz
Wynik reakcji
134
Yay, i teraz proszę znajomych, żeby zaczęli obok mnie, poklikali eko i można farmić ? :)
W sumie wioski pod przejęcie też mi mogą budować. Fail INNO, fail.
 
Status
Zamknięty.
Do góry