Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Wynik reakcji
2.704
Tylko popatrz na położenie enek... jak sobie wyobrażasz wojnę ze speed razem z enkami, jak TI przyśpieszyło bieg dyplomacji całego świata dwoma dużymi sojuszofuzjami? Jeżeli kogoś winić obecnie za brak wojny apk-speed to tylko i wyłącznie wielkich strategów z TI, bo to co się stało na wschodzie i fakt wypowiedzenia witam przez speed to efekt tylko i wyłącznie ich działań.

Bez ingerencji w wojnę apk-witam, opcji dyplomatycznych byłoby wtedy bardzo, bardzo dużo, a całość odbywała by się naturalnie. Teraz próbą ratowania witam zmusili nas do trzymania się ze speed. I w mojej ocenie APK ma większą szansę trzymając się ze speed, niż jakby ten pon wypowiedziało, bo przecież dogadać się ze speed na 50/50 jest o wiele łatwiej i mniej ryzykownie niż próbować robić fikoły, gdzie położenie na mapie to bardzo utrudnia, enki są dla nas w najgorszym możliwym położeniu. A wojna końcowa speed-apk? Ja osobiście uważam, że speed będzie w takiej wojnie lekkim faworytem 60-40 czy coś takiego, ale APK ma naprawde silny trzon plemienia, o czym przekonało się już witam próbując bić właśnie w nas.

Poza tym w dyplomacji, uważam że trzeba się kierować też ideałami. Trwająca od lat przyjaźń pomiędzy APK i SPEED daje o wiele większą szansę na utrzymanie postanowień, w przeciwieństwie do enek, które historycznie bardzo wrogo były nastawione do APK. Enki mają inną sytuację - z TI przed tym światem historii nie mają, są przez TI pomijani w jakichkolwiek długotrwałych planach (na papierze może być inaczej - mówię tu o działaniach dyplomatycznych), a samo TI pokazuje, że jest bardzo nieobliczalne dyplomatycznie i zorientowane na krótkotrwały zysk, nie patrząc na perspektywę długoterminową.

Jakby TI patrzyło dalekowzrocznie, to podpisałoby sojusz z enkami zakładający współpracę militarną i zjechałoby witam do zera. Teraz bardzo chciałbym zobaczyć, jak TI deffuje enki. Jestem pewny, że od TI na tym świecie do enek złamany pik nie poleci.
Sorry ale pomimo że ściągnąłeś mnie tutaj do A.P.K i gramy razem to uważam że w ostatnim czasie mocno odleciałeś.

W mojej propozycji każde z plemion miałoby w tym swój interes aby do tych półfinałów i finałów doszło. Nawet jeśli TI wspólnie będzie chciało zakończyć świat z Witam to dużo to nie zmienia i walczyliby po prostu od razu o wygraną. To że TI sięgnęło po Witam wydaje się czymś naturalnym i na ich miejscu zrobiłbym to samo. W dalszym jednak ciągu strona Speed ma znaczną przewagę wiosek i wpływów i to to plemię będzie rozdawać karty / być głównym faworytem do wygranej. Piszesz że 1:1 że speed jest mniej ryzykowne niż zlikwidować to plemię. Chciałbym być aż takim optymistą :D Nie widzę tego.

Co do grania w zaufanie to podobnie jak na 182 między KEY a AoS tego zaufania bardzo dużo nie było ale był wspólny interes czyli półfinał z magami.

Co do końcówki to mam całkowicie odmienne zdanie i nie widzę nawet sensu jakoś bardziej tego argumentować.
 

pepovskyyy

Zwiadowca
Wynik reakcji
718
Oj kolego, mylisz motywację ludzi grających w koalicji przyjaźni i uśmiechu. Ci gracze grają razem ze speed, bo łączy ich przede wszystkim moc przyjaźni, nie ma tam lepszych i gorszych. Świadczy o tym to, że najlepsze plemię jakie grało kiedykolwiek w plemiona oddało aż 25 blaszek na świecie jubileuszowym.

A ja osobiście myślę, że jakby !N! miało coś takiego jak tak zwane cohones to najlepiej długoterminowo by wyszli jakby wbili kosę TI, nawet w środku nocy z rekrutacją ludzi w TI i tak dalej. IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ. Patrząc na to, że TI postawiło na witam i na dudu, to jest tam po prostu za dużo graczy, świata razem TI i enki nie zamkną na pewno. A lepiej walczyć z TI jak się ma obok siebie klasyk czy inne plemiona niezbyt przeorane w boju, niż jak będzie tam obok speed. Jak enki zaczną przegrywać wojnę ze speed, to TI z całym swoim brakiem jakiegokolwiek kręgosłupa pierwsze w nich wjedzie. Bo deffa to im nie dadzą, on będzie stał u przyjaciół z witam (XDDDD).

Ale na to trzeba mieć cohones niestety, jak wojna jest raczej nieunikniona, to czemu nie zrobić jej w najkorzystniejszym dla siebie momencie? (koalicja przyjaźni zajmująca się witam, przyjaciele ze speed których nie ma jeszcze na froncie)
Zapomniałeś, że za nim enki będą miały speed obok siebie to ares już nie będzie, więc starczy naszego deffa dla witam i enek jesli bedzie taka potrzeba ;p
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.300
Sorry ale pomimo że ściągnąłem mnie tutaj do A.P.K i gramy razem to uważam że w ostatnim czasie mocno odleciałeś.

W mojej propozycji każde z plemion miałoby w tym swój interes aby do tych półfinałów i finałów doszło. Nawet jeśli TI wspólnie będzie chciało zakończyć świat z Witam to dużo to nie zmienia i walczyliby po prostu od razu o wygraną. To że TI sięgnęło po Witam wydaje się czymś naturalnym i na ich miejscu zrobiłbym to samo. W dalszym jednak ciągu strona Speed ma znaczną przewagę wiosek i wpływów i to to plemię będzie rozdawać karty / być głównym faworytem do wygranej. Piszesz że 1:1 że speed jest mniej ryzykowne niż zlikwidować to plemię. Chciałbym być aż takim optymistą :D Nie widzę tego.

Co do grania w zaufanie to podobnie jak na 182 między KEY a AoS tego zaufania bardzo dużo nie było ale był wspólny interes czyli półfinał z magami.

Co do końcówki to mam całkowicie odmienne zdanie i nie widzę nawet sensu jakoś bardziej tego argumentować.
Tylko w mojej ocenie dogadując się z enkami nie byłoby szans na jakąkolwiek końcówkę. Dlatego, że TI udowodniło podpisaniem się z witam, że długoterminowa perspektywa tam nie istnieje. Dlaczego więc mieliby się dogadać z nami, kiedy dla nich to by były potencjalnie łatwe wioski, bo front na 100% granic.

Jeżeli twoje rozwiązanie byłoby realne to tak, nie jest to zła opcja. Ale TI nigdy na coś takiego nie pójdzie, zapewniam cię. Obecnie każde działanie TI jest mocno anty-apk, czemu miałoby nagle być inaczej?

I tak, uważam że APK ma większe szanse na 50/50 ze speed niż jakbyśmy próbowali grać na speed. Załóżmy że dogadujemy się z enkami, to czemu TI nie ugada się ze speed i nie zjedzie enek i apk?
 

pepovskyyy

Zwiadowca
Wynik reakcji
718
Tylko w mojej ocenie dogadując się z enkami nie byłoby szans na jakąkolwiek końcówkę. Dlatego, że TI udowodniło podpisaniem się z witam, że długoterminowa perspektywa tam nie istnieje. Dlaczego więc mieliby się dogadać z nami, kiedy dla nich to by były potencjalnie łatwe wioski, bo front na 100% granic.

Jeżeli twoje rozwiązanie byłoby realne to tak, nie jest to zła opcja. Ale TI nigdy na coś takiego nie pójdzie, zapewniam cię. Obecnie każde działanie TI jest mocno anty-apk, czemu miałoby nagle być inaczej?

I tak, uważam że APK ma większe szanse na 50/50 ze speed niż jakbyśmy próbowali grać na speed. Załóżmy że dogadujemy się z enkami, to czemu TI nie ugada się ze speed i nie zjedzie enek i apk?
Bo nie chcemy grać na bociarzy XD
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.300
Zapomniałeś, że za nim enki będą miały speed obok siebie to ares już nie będzie, więc starczy naszego deffa dla witam i enek jesli bedzie taka potrzeba ;p
Bardzo optymistyczne założenie, że dacie radę przepchnąć frontowcami z dudu plemię, którego nie dały rady przepchać prosy z witam. Wy serio mydlicie oczy takimi hipotetycznymi hurraoptymistycznymi bzdurami oczy enkom? Tym bardziej bym w was wjeżdżał w środku nocy.

Bardzo nierealistyczny scenariusz i jeżeli ktoś gra na upadek ares to się mocno zdziwi i zapewniam o tym osobiście.

Według mnie ares pogra tutaj dłużej niż enki, o co chcesz się założyć?
 
Wynik reakcji
318
Sorry ale pomimo że ściągnąłeś mnie tutaj do A.P.K i gramy razem to uważam że w ostatnim czasie mocno odleciałeś.

W mojej propozycji każde z plemion miałoby w tym swój interes aby do tych półfinałów i finałów doszło. Nawet jeśli TI wspólnie będzie chciało zakończyć świat z Witam to dużo to nie zmienia i walczyliby po prostu od razu o wygraną. To że TI sięgnęło po Witam wydaje się czymś naturalnym i na ich miejscu zrobiłbym to samo. W dalszym jednak ciągu strona Speed ma znaczną przewagę wiosek i wpływów i to to plemię będzie rozdawać karty / być głównym faworytem do wygranej. Piszesz że 1:1 że speed jest mniej ryzykowne niż zlikwidować to plemię. Chciałbym być aż takim optymistą :D Nie widzę tego.

Co do grania w zaufanie to podobnie jak na 182 między KEY a AoS tego zaufania bardzo dużo nie było ale był wspólny interes czyli półfinał z magami.

Co do końcówki to mam całkowicie odmienne zdanie i nie widzę nawet sensu jakoś bardziej tego argumentować.


Nie tłumacz, tu nie chodzi o to co może sie wydarzyć między eNkami i speedami tylko o to, że boli go fakt, że ktokolwiek raczył podpisać sie z Witam które udowodniło już nie raz, że potrafi sie napierdalać co może sprawić dość mocne problemy wszystkim wrogom w przyszłości.
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.300
Nie tłumacz, tu nie chodzi o to co może sie wydarzyć między eNkami i speedami tylko o to, że boli go fakt, że ktokolwiek raczył podpisać sie z Witam które udowodniło już nie raz, że potrafi sie napierdalać co może sprawić dość mocne problemy wszystkim wrogom w przyszłości.
I widzisz, można pisać elaboraty dyplomatycznie wyjaśniające moje rozumowanie, a przyjdzie wITAMEK i zrobi kurtyzane z logiki i zaniży poziom dyskusji.

Witam nic nie udowodniło, na tym świecie zbierają oklep od aresów, kolejny piękny przykład tak zwanego przedawkowania copium, proszę więcej bo sobie takie złoto screenuje
 
Wynik reakcji
318
I widzisz, można pisać elaboraty dyplomatycznie wyjaśniające moje rozumowanie, a przyjdzie wITAMEK i zrobi kurtyzane z logiki i zaniży poziom dyskusji.

Witam nic nie udowodniło, na tym świecie zbierają oklep od aresów, kolejny piękny przykład tak zwanego przedawkowania copium, proszę więcej bo sobie takie złoto screenuje


Ale o czym ty pieprzysz XD Ares ma najmniejszy odcinek frontu ze wszystkich plemion, w momencie w ktorym Witam ma największy, w dodatku część oddali chłopakom z APK a reszte zwyczajnie zabetonowali nie pokazując ani grama umiejętności. Sądzisz, że w momencie w ktorym pojawi sie tam 5x tyle offow co dotychczas na dużo większy obszar, to wynik będzie taki sam? Módl sie, żeby Amator to ułożył tak jak potrafi najlepiej, bo inaczej będzie taki fikołek że sie zesrasz.
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.300
Ale o czym ty pieprzysz XD Ares ma najmniejszy odcinek frontu ze wszystkich plemion, w momencie w ktorym Witam ma największy, w dodatku część oddali chłopakom z APK a reszte zwyczajnie zabetonowali nie pokazując ani grama umiejętności. Sądzisz, że w momencie w ktorym pojawi sie tam 5x tyle offow co dotychczas na dużo większy obszar, to wynik będzie taki sam? Módl sie, żeby Amator to ułożył tak jak potrafi najlepiej, bo inaczej będzie taki fikołek że sie zesrasz.
Tak, uważam że ares wytrzyma i 5x więcej offów, ale czy witam tyle wytrzyma? Otwiera wam się front z najlepszym i największym plemieniem na 200, gratuluję optymizmu.

Jeżeli ti i dudu będą słali offy pod witam nie pod siebie to zrobią z siebie giga baranów, serio xD
 
Wynik reakcji
2.704
Tylko w mojej ocenie dogadując się z enkami nie byłoby szans na jakąkolwiek końcówkę. Dlatego, że TI udowodniło podpisaniem się z witam, że długoterminowa perspektywa tam nie istnieje. Dlaczego więc mieliby się dogadać z nami, kiedy dla nich to by były potencjalnie łatwe wioski, bo front na 100% granic.

Jeżeli twoje rozwiązanie byłoby realne to tak, nie jest to zła opcja. Ale TI nigdy na coś takiego nie pójdzie, zapewniam cię. Obecnie każde działanie TI jest mocno anty-apk, czemu miałoby nagle być inaczej?

I tak, uważam że APK ma większe szanse na 50/50 ze speed niż jakbyśmy próbowali grać na speed. Załóżmy że dogadujemy się z enkami, to czemu TI nie ugada się ze speed i nie zjedzie enek i apk?
To jest Twoja perspektywa. W mojej ocenie to długoterminowy ruch który znacznie wzmocnił pozycję TI w dłuższej perspektywie. Wjechanie w Witam byłoby strzałem w stopę trochę imo :)

Patrząc na obecną sytuację to fakt, jest mało realne bo raczej jednak A.P.K pozostanie przy Speed. No trudno.

W mojej ocenie jeśli któreś plemię chce wygrać świat to przede wszystkim musi ciągle wzmacniać swój potencjał. Można to robić na różne sposoby i jednym ze sposobów jest to co zrobiło TI gdzie z plemienia trochę 2-tier urosło do 2 siły obecnie. Podobnie zrobiło Speed rozwalając swoją ćwiartkę za wszelką cenę i ustawiając się pod wojnę koalicji za tarczami w postaci sojuszniczych plemion i budując koalicję z przewagą.

Mam odmienne zdanie. Każde z tych plemion będzie miało niewielkie szanse ustawiając się na finał że speed (mimo to większe niż finał A.P.K vs. Speed bo to nie są już te plemiona z 100). Zdecydowanie większe szanse każde z plemion będzie miało pozbywając się Speed tak jak zrobiliśmy to z P! Na 182.
 
Wynik reakcji
318
Jeżeli ti i dudu będą słali offy pod witam nie pod siebie to zrobią z siebie giga baranów, serio xD

Ale czy ty rozumiesz, że oni nie musza słać offow pod nas? wystarczy ze zaleją offami cała linie swojego frontu, tam tez będziecie musieli wstawić mase deffa, co jednak przerzedzi wioski na froncie z Witam i nie pozwoli wam na wstawianie tam 5 zagród mobila na trzecią linie XD
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.300
To jest Twoja perspektywa. W mojej ocenie to długoterminowy ruch który znacznie wzmocnił pozycję TI w dłuższej perspektywie. Wjechanie w Witam byłoby strzałem w stopę trochę imo :)

Patrząc na obecną sytuację to fakt, jest mało realne bo raczej jednak A.P.K pozostanie przy Speed. No trudno.

W mojej ocenie jeśli któreś plemię chce wygrać świat to przede wszystkim musi ciągle wzmacniać swój potencjał. Można to robić na różne sposoby i jednym ze sposobów jest to co zrobiło TI gdzie z plemienia trochę 2-tier urosło do 2 siły obecnie. Podobnie zrobiło Speed rozwalając swoją ćwiartkę za wszelką cenę i ustawiając się pod wojnę koalicji za tarczami w postaci sojuszniczych plemion i budując koalicję z przewagą.

Mam odmienne zdanie. Każde z tych plemion będzie miało niewielkie szanse ustawiając się na finał że speed (mimo to większe niż finał A.P.K vs. Speed bo to nie są już te plemiona z 100). Zdecydowanie większe szanse każde z plemion będzie miało pozbywając się Speed tak jak zrobiliśmy to z P! Na 182.
Z moją wiedzą jawną i nie, uważam, że TI zrobiło wielką przysługę naszemu plemieniu fuzjując się z witam.

Ich wiarygodność spadła do zera, wzmocnili przyjaźń APK-SPEED, doprowadzili do dołączenia się SPEED do walki z witam i dodatkowo mocno osłabili enki.

Dziękujemy jako gracze APK @Brika @Nezus


A i masz rację, przekonałeś mnie że problem enek to nie mój problem, przypomniało mi się bEZ ze 150 i mogą zdychać w takim układzie w jakim są teraz xD

A jak ares upadnie czy będzie dostawać na dziure, to prosze mnie tu oznaczać, śmiać się ze mnie czy mi to wypominać. Osobiście was zapewniam że nie ma na to szansy :)

A teraz uciekam na turniej darta, milego dnia forumowicze i prosze nie tak duzo copium koalicjo zesrania sie przed speedami blagam
 

Zlosnik

Łucznik
Wynik reakcji
914
Nie, bo nic takiego nie miało miejsca pikinierze z poco

Jeżeli N myśli poważnie o walce o wygranie świata to tak, to jest ich jedyna opcja. W obecnym układzie będą powoli zjadani przez koalicję przyjaźni ze wschodu.

A jeżeli TI żadnego kręgosłupa/moralności nie ma, to czemu enki mają mieć? Akcja budzi reakcję, a akcja "sojuszofuzja z witam" to przecież najgorsze co mogło się przytrafić enkom, nie nikomu innemu. APK sobie poradzi, szczególnie że przyjaciele ze SPEED nie zawiedli nas w trudnym momencie.
widzę że pikinier z poco aż do s200 utknął w głowie xDD
oczywiście że tak było, a po pewnym czasie zamknąłeś mordę i zniknąłeś z forum jak pies z podkulonym ogonem
teraz skończyło się łatwe bicie w witam, a pojawia się wizja bycia bolcowanym po tym jak ares upadnie, więc przyszedłeś się spłakać i posiać fermentu co kto ma robić aby było dobrze (oczywiście dla ciebie)
 
Do góry