Zwolnij jednostki

  • Rozpoczynający wątek smiglo
  • Data rozpoczęcia

Pomysł


  • W sumie głosujących
    116
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chodzi o odpowiednik burzenia w ratuszu. Aby można było zwalniać jednostki w koszarach, stajni i warsztacie.

Kiedy jest to potrzebne?
Gdy potrzebujemy paru miejsc dla rekrutacji np szlachcica.
Gdy z wioski pozbywamy się zupełnie defa czyniąc ją w pełni ofensywną.

I pewnie w paru jeszcze innych przypadkach. Oczywiście za zwolnienie nie byłyby zwracane żadne surowce - ot po prostu jednostka znika i to wszystko.
Owszem można wysłać niepotrzebne jednostki z jakąś samobójczą misją, ale zawsze zabiera to czas, a nierzadko trzeba się nakombinować, żeby nie tracić więcej niż trzeba (minimalna ilość jednostek atakujących).

Dodatkowo wymagałoby to sprawnego opracowania od strony interfejsu, aby przypadkowym kliknięciem nie można było zwolnić połowy swojej armii. Myślę, że mogłoby to być zorganizowane podobnie jak w ratuszu burzenie budynków.

No i dorzucam ankietę ;]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Dobry pomysł, ostatnio sam siebie musiałem atakować ^^" , aha zapomniałem dodać, i tak z tego nic nie będzie, bo wszystko robią Niemcy, a polscy admini wiadomo jacy są z rozmowami z nimi ...

btw.
Smiglo81, lamiesz 'mity' o sobie i udowadniasz, że jednak potrafisz wpaść na coś sensownego :*
 

DeletedUser3841

Guest
Odp: pierwszy

Pierwszy zagłosowałem !!!!:D

Proszę o warna/bana dla tego gracza.
Jestem na NIE. Każdy szanujący się król w średniowieczku, gdy chciał zredukować armię, wysyłal ją po prostu na pewną śmierć.
No i co zrobić z tymi niewykorzystanymi pikami? A co z końmi? Zabijać je?
 

DeletedUser6338

Guest
Odp: pierwszy

Jeść na obiad :D
Jestem na TAK :D
Po pierwsze jak jesteś głodna możesz se konika zjeść a ja ci mogę go jeszcze ugotować i Ci ładnie na talerzyku podać i życzyć smacznego.
Po drugie proszę o bana za tak wyczerpującą odpowiedź na ten temat.
Po trzecie pomysł jest do bani bo jak chcesz to wysyłasz wojska na jakąś wiochę i zagroda się sama czyści.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Ok dyskusja się rozwija, więc jako autor pomysłu postaram się go bronić.

btw.
Smiglo81, lamiesz 'mity' o sobie i udowadniasz, że jednak potrafisz wpaść na coś sensownego :*
Ślepa kura też czasem dziobnie ziarno...
Jestem na NIE. Każdy szanujący się król w średniowieczku, gdy chciał zredukować armię, wysyłal ją po prostu na pewną śmierć.
No i co zrobić z tymi niewykorzystanymi pikami? A co z końmi? Zabijać je?
A czy w średniowieczu każdy szanujący się zwiad posiadał telefony komórkowe i informował o siłach w wrogim mieście po przybyciu do tego miasta? Nie! Zwiadowca musiał powrócić do swojego miasta i zdać relację "szanującemu się królowi". Ta gra ma do realizmu tyle co Pitagoras do polimorfizmu.
Po trzecie pomysł jest do bani bo jak chcesz to wysyłasz wojska na jakąś wiochę i zagroda się sama czyści.
Tak można w ten sposób, ale co w przypadku, gdy potrzebujesz 10 miejsc w zagrodzie, a minimalna ilość jednostek atakujących wynosi 95 albo więcej?
Poza tym budynki też można burzyć katapultami, a mimo wszystko burzenie jest dostępne.

Proszę o warna/bana dla tego gracza.
Po drugie proszę o bana za tak wyczerpującą odpowiedź na ten temat.
Czy Wy naprawdę uważacie, że moderatorzy nie potrafią działać bez Waszych jakże cennych wskazówek?
Istnieje coś takiego jak raportowanie postów, ewentualnie prywatne wiadomości - nie trzeba bawić się w moderatora na popis.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Jak potrzebujesz w zagrodzie miejsca to się trochę wysil i rozwal je na ataku, albo jako fejki. Zresztą twój problem nie trzeba było tyle robić. Ja wiem ile produkować, by zostało miejsce na ten ostatni budynek.
 

DeletedUser8099

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Taka opcja na pewno byłaby przydatna, przy czym nie bede sie rozwodził dlaczego bo to już smiglo81 napisał w swoim poście. Natomiast osoby, które twierdzą, że jest to niepotrzebne, bo przecież można wysłać ich na samobójczą misję niech sobie burzą budynki katapultami, a dla tych którzy twierdzą że tego nie potrzebują bo wiedzą ile jednostek rekrutować, zlikwidujmy możliwość przerywanie ataku, bo wiedzą co mają atakować (i zapewne nigdy się nie mylą).
Na pewno nie jest to jakaś rewolucyjna propozycja, ale taka rzecz pozwoliłaby skrócić czas poświęcony na duperele ( bo nie sądzę , że sprawdzenie ile wojska wysłać na którą wioską, tak by zginęła odpowiednia ilość była jakaś istotna i fascynująca), a jej wprowadzenie nie powinno stworzyć żadnej trudności twórcom.
 

DeletedUser

Guest
Odp: pierwszy

Pomyłs głupi, i ty tez (bez urazy...)

hahah odezw(a)ł się może coś więcej podasz czemu spamujesz a nie jeszcze dasz głupią odpowiedź i obrażasz, radzę przeczytać Regulamin forum.


PS: Co do pomysłu a nie lepiej jest tą armie puścić w kogoś silniejszego? I tak wiadomo że polegnie :D.

PS: A jak kumpel jest w potrzebie ? I masz wojska u niego i nagle chcesz rozwiązać trochę armii to co by się stało z tymi jednostkami ?
 

DeletedUser10055

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Ja jesem za, bo jak wyślesz swoje wojska na silneijszego gracza na pewną śmierć to gość może poczuć uraze i wyprowadzić kontre:D
 

DeletedUser8802

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

jestem za a jak masz woja u kumpla to tam się rozwiążą i zagroda się i tak zwolni
może jeszcze macie jakiś problem ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Jestem jak najbardziej za. Nieraz mamy kłopot, żeby usunąć sobie defa z wioski ofensywnej w celu uzyskania miejsc w zagrodzie. Super pomysł ;)
 

DeletedUser3841

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

A czy w średniowieczu każdy szanujący się zwiad posiadał telefony komórkowe i informował o siłach w wrogim mieście po przybyciu do tego miasta? Nie! Zwiadowca musiał powrócić do swojego miasta i zdać relację "szanującemu się królowi". Ta gra ma do realizmu tyle co Pitagoras do polimorfizmu.
Widocznie albo wcześnie dociera jeden (maratończyk) a reszta zatrzymuje się na browar i schabowy z kapustą, albo posyłają swojemu władcy (nie królowi!) strzałę z wiadomością (nie mylić z strzałką).
Ta gra ma sporo do realizmu, a czego nie ma, to po prostu w zamian za wygodę i ulepszenie gry.
Dzięękuuuję.

Edit:
A wracając do tematu, to chyba lepiej posłać atak kamikaze niż bezsensownie tracić całą surówkę, nie? Zawsze jakieś straty przeciwnika będą...
 

DeletedUser8380

Guest
Odp: pierwszy

Proszę o warna/bana dla tego gracza.
Jestem na NIE. Każdy szanujący się król w średniowieczku, gdy chciał zredukować armię, wysyłal ją po prostu na pewną śmierć.
No i co zrobić z tymi niewykorzystanymi pikami? A co z końmi? Zabijać je?

Tak zabijać i jeść na obiad... a co do tematu to: jestem za bo: niektórym nie chce się wysyłać woja na rzeź bo:
- niektórzy nawet 5 zwiadu biorą jako wypowiedzenie wojny (ja:))
- jak wyślesz na kogoś silnego całą swoją armię z twojej wioski może nie zostać nic.
 

DeletedUser9509

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

ja jestem za chociaz ja zawsze znajde cel gdzie wypuscic wojsko na straty :D ostatnio przerabilame z ofensywnej na defensywna (prawie same CK buduje :D juz pelna zagroda ;)) no i kolega mial pecha bo troche wojska stracil... (chyba go nie bylo...) no ale coz mysle ze to dobry pomysl... jesli ktos nie ma wrogow :D i nie ma na czym robic woja ;)

lolajjri5.png


Tak to wygladalo :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

pomysł dobry, ale można by cos tam jeszcze poprawić
 

DeletedUser2484

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Ja jestem za ale w wypadku, że można rozwiązywać tylko te wojska, które są w wiosce tych poza wioska nie dopoki nie wroca
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

niezły pomysł ale jest problem.jakis gracz sie włamie na konto albo ktos komu dałeś zastępstwo
i ci rozwiąże wojsko całe....jak wyśle do ataku to jeszcze możesz zawrócić jak szybko odzyskasz konto,wojsko cąłe może nie zginąć albo cel ataku zrobi unik i ocalisz wojo które ktoś ci wysłał.a przy rozwiazaniu to możesz stracić całe wojow w 30 wioskach i po tobie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

zawsze można na kogoś zaatakować, ale to też by się przydało
 

DeletedUser10107

Guest
Odp: Zwolnij jednostki

Podoba mi się.
Ale chyba mam jakiś błąd, pierwszy raz widzę ten temat na oczy i mi pisze że zagłosowałam w sondzie, co jest?

// Nie ma żadnego błędu. Spójrz na datę utworzenia tego tematu. To temat z czerwca - musiałaś już głosować po prostu - Szara
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry