Zmiany w grze - ankieta wśród graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser42746
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o propozycji

  • Dobra

    Głosy: 11 73,3%
  • Zła

    Głosy: 4 26,7%

  • W sumie głosujących
    15
Status
Zamknięty.

DeletedUser42746

Guest
Witam!

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zmiany jakie wprowadza team nie są "dobrze odbierane" przez graczy.
Pominę już temat skasowania starej wersji graficznej, a będę opierał się tylko na zakomunikowanej dzisiaj nowej wersji.

Przycisk Mapa został umieszczony w górnym menu. Zauważyliśmy bowiem, że dla wielu początkujących graczy umiejscowienie tej opcji bezpośrednio nad obrazem wioski było nieintuicyjne. Zaczynając grę rozpoczyna się od przeglądu głównej listy menu i tam powinny znajdować się wszystkie najważniejsze opcje.

mogę zapytać jak to zauważyliście? i drugie pytanie Po co jest samouczek ze strzałką na miejsce gdzie jest mapa. Po co ta zmiana? Nowy gracz ogarnie gdzie jest przycisk mapa a gracze, którzy już przegląd znają na pamięć będą sie teraz musieli przestawiać.

szajka16 napisał:
Komu przeszkadza przycisk "Mapa"? Przecież to jakaś niedorzeczność...

Jak się nie potrafi czytać to wtedy na pewno nowi gracze nie wiedzą, gdzie jest mapa...

Plumcioo napisał:
Dla mnie niepotrzebnie dają te zmiany w menu :p.

To po co jest samouczek ze strzałką na mapę? :pP

Czepiam się tej jednej zmiany bo ona mnie osobiście niezadowala.

I przechodzimy do propozycji właściwej

Proponuję, aby support po "wymyśleniu" jakiegoś nowego ficzera lub wykombinowaniu czegoś co może zmienić grę KONSULTOWAŁ to z graczami. Czy im to potrzebne, czy też będzie to uciążliwe.

Można to zrobić na kilka sposbów:

1) umieścić na stronie głównej w sekcji gdzie ogłaszany jest nowy swiat czy kto wygrał jakis swiat informacje.
"Nowa wersja plemion - zagłosuj za zmianami" albo coś w ten deseń.
2) masowe pw do graczy z informacją co planujecie i linkiem do jakiejś ankiety czy te zmiany wpłyną pozytywnie na rozgrywkę czy wręcz przeciwnie
3) i wreszcie opcja która w plemionach już jest USTAWIENIA -> ANKIETY. Piszemy pw do graczy, że tu i tu jest ankieta o tym co chcemy wprowadzić. Kto chce niech głosuje, kto nie ten nie.

Co z tego dla Was?

Będziecie wiedzieć jak ludzie zareagują na na zmiany zanim je wprowadzicie. Nie będzie niepotrzebnych spin, narzekań, że to mi sie nie podoba, to słabe, a to utrudnia.

Nie mówię, że każdy nowy ficzer ma być konsultowany bo wiadomo niektóre rzeczy musicie robić, żeby gre zoptymalizować, ale sprawy wyglądu/interfejsu czy rzeczy związane bezpośrednio z grą powinny być konsultowane z osobami, których te zmiany dotyczą.
Wydaje mi się, że InnoGames wie jak ważny jest feedback od ludzi, którzy będą korzystać z "naszych" nowych rozwiazań i zależy "nam" na tym, żeby "im" się dobrze grało bo to "oni" są naszymi "pracodawcami".

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, jednocześnie zaznaczam, że bardzo chciałbym uniknąć postów "dobrze mówi - polać mu" itp. Zależy mi przede wszystkim na wypowiedzi supportu.
 

DeletedUser

Guest
Zawsze marudzicie , że aktualizacja zła , a potem się okazuje że człowiek się przyzwyczaja i jest wygodniej ;).
 
Status
Zamknięty.
Do góry