Zmiany na Giełdzie Premium

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.483
Drodzy Gracze,

chcielibyśmy Was poinformować o istotnej zmianie w funkcjonowaniu mechanizmu Giełdy Premium, którą będziecie mogli zaobserwować na świecie 136.
Jak doskonale wiecie Giełda Premium to mechanizm pozwalający na wymianę surowców na Punkty Premium. Ideą wprowadzenia tej funkcji było umożliwienie graczom uzyskania darmowych Punktów Premium, jednak ostatnie miesiące pokazują, że gracze zyskują na tym w znikomym stopniu. Duża część tych Punktów Premium trafia bowiem w ręce oszustów zakładających setki pseudo-kont, których jedynym celem jest farmienie surowców i ich sprzedawanie na Giełdzie Premium.
Wpływa to niekorzystnie na zbilansowanie gry, bo konsekwencją tego są (na niektórych światach) wielkie obszary wypełnione wioskami barbarzyńskimi (po zbanowanych botach) lub wręcz puste (gdy zostaną one usunięte przez nasze mechanizmy).

A co najważniejsze: rozmaite skrypty do handlowania na Giełdzie Premium umożliwiają oszustom różnego rodzaje kombinacje w zakresie handlu surowcami, czego konsekwencją jest to, że na wielu światach (a przynajmniej części ich kontynentów) "normalni" gracze nie mają szans zarobić Punktów Premium na giełdzie, bo jest ona kontrolowana przez osoby, używające jej do swoich celów.

Walczymy z tym problemem od wielu miesięcy, jednak skala nadużyć wciąż jest na tyle duża, że doprowadziła nas do podjęcia zmian w funkcjonowaniu Giełdy Premium: począwszy od świata 136 (bez wpływu na istniejące wcześniej światy) Punkty Premium zdobyte na Giełdzie Premium będą przypisane na stałe do danego konta, bez możliwości przeniesienia ich na żadne inne konto.
Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkich Was ta wiadomość ucieszy, jednak tak naprawdę to jest ona jak najbardziej pozytywna: uczciwi Gracze (a zakładamy, że takich jest jednak zdecydowana większość) powinni mieć teraz dużo większą możliwość korzystania z Giełdy Premium zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem. Sama gra powinna też stać się bardziej sprawiedliwa, kiedy z mapy znikną setki (a czasem i tysiące) fake-kont, siłą rzeczy wpływających na bilans sił na poszczególnych sektorach mapy świata.
Chcielibyśmy z tej okazji podziękować wszystkim Graczom, którzy raportowali do nas różnego rodzaju nadużycia, pozwalając nam lepiej ocenić wpływ poszczególnych zjawisk na sytuację w grze.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie te zmiany ze zrozumieniem. Jeśli macie jakieś uwagi czy pytania, to zapraszamy do dyskusji w tym temacie.

Pozdrawiamy!

Wasz Plemiona Team
 
Do góry