Zmiana Regulaminu gry od 1 VI 2012 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser157457

Guest
Dokladnie jak przedmowcy nie pasuje to graczom ktorzy graja na wielu zastach i tyle.
Dla tych co maja"60" dni urlopu polecam dac pasy swojej babci niech siedzi i pilnuje bo i tak nie ma co robic:)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Można jaśniej bo jakoś nie mogęzłapać ciągu logicznego.

Przeczytaj:
1. Na czym polega zmiana
2. O co masz pretensje w swojej wiadomości

Nie moja wina, że Twój "problem" nie odnosił się w żadnym stopniu do wprowadzanej zmiany, więc nie do mnie pretensje o brak "ciągu logicznego" w konwersacji.
 

DeletedUser

Guest
cd

Czytam czytam..
Co za kit jest wciskany;/
Jeżeli piszecie o regulaminie którego zmiany zajdą na dniach a konta te dostały dodatkowe 60 dni z ubiegłego roku to czy mówimy tu o 'okresie lat'?
No chyba nie. Moze tylko wg was rok trwa krócej.

Jeżeli zmiana wprowadziła dodatkowe 60 dni, to poprawka powinna trwać po okresie wakacyjnym. To chyba nie muszę tłumaczyć, małemu suportowi.
Gdyby zebrać od Was grupę ludzi na dowolne otwarte spotkanie wymiany myśli to wyglądałoby to jak Lepper u Lisa :D
hehe
Tutaj tak jak w polityce, za stolikiem siedzą Ci po podstawówce lub zawodówce.
I weź z takim pisz, skoro jemu sie wydaję że on ma władze i jest najmądrzejszy.
pff

Zakrywanie się urwanymi tekstami nie jest sposobem na obronę, bo to dość .. sposób.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser167064

Guest
Sory bardzo.Ale według mnie powinno być jakieś głosowania dla wszystkich graczy z możliwością zaznaczania kilku odpowiedz, które mają wejść zmiany w życie, a które nie.
 

DeletedUser144151

Guest
Czytam czytam..
Co za kit jest wciskany;/
Jeżeli piszecie o regulaminie którego zmiany zajdą na dniach a konta te dostały dodatkowe 60 dni z ubiegłego roku to czy mówimy tu o 'okresie lat'?
No chyba nie. Moze tylko wg was rok trwa krócej.

do okresu w którym gracze mieli by według obecnie obowiązującego regulaminu dostac dodatkowe 60dni zastępstwa,jest 30 dni więc nie mogły dostac,ani w tym roku,ani w zeszłym rok na ten .(dodatkowe 60 dni można było wykorzystac tylko i wyłącznie w czasie 1 lipca-30 września)

w związku z czym zmiana ta jest wprowadzona według mnie z wystarczającym wyprzedzeniem na dostosowanie się do niej


Sory bardzo.Ale według mnie powinno być jakieś głosowania dla wszystkich graczy z możliwością zaznaczania kilku odpowiedz, które mają wejść zmiany w życie, a które nie.
nad zmianami regulaminu chcesz głosowac :)?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Czytam czytam..
Co za kit jest wciskany;/

Eh... dobrze... ostatnia próba...
Przeczytaj na czym polega zmiana.
Czyli: jak OBECNIE brzmi regulamin i jak będzie brzmiał PO ZMIANIE.
I przemyśl.

Następnie przeczytaj swoje pytanie: "A co z kontami które na chwilę obecną mają 70 dni np. Odrazu kopa dostają i papa?"
I przemyśl.

Przemyśl losy takiego konta w myśl obecnego regulaminu.
Przemyśl losy takiego konta w myśl regulaminu po zmianie.

Wyciągnij wnioski.
Jeśli wniosek jest inny niż "ale jaja, czyli dla niego nic się nie zmienia!" to wróć do początku i przeprowadź procedurę ponownie. Do skutku.

Orient.CS

Pomysł aby gracze decydowali o treści regulaminu jest (delikatnie mówiąc) równie sensowny jak ten, aby układali ceny kont premium...
Aczkolwiek jak najbardziej słuchamy merytorycznych uwag, które mogą wpłynąć na jego poprawienie. Czego przykładem jest np. bieżąca zmiana czyli rozszerzenie obszarów, na których można używać języka angielskiego czy obcojęzycznych nazw własnych.
 
Ostatnia edycja:

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Zmiany zdecydowanie na "+". Kilka razy było wspominana na tym forum sytuacja z plemieniem OnlyTheStrong gdzie założyciel (adrian3h) dostał bana na s45 chyba a na moje zapytanie o nazwę plemienia NoName na s33 inny Go odpowiedział, ze nie narusza ona regulaminu. Oczywiście ten zapis nie był później egzekwowany przez support ponieważ prawdę mówiąc można by było pobanować założycieli połowy plemion na wszystkich serwerach plemiona.pl.

Co do drugiej zmiany mam mieszane uczucia. Dawała ona pewne obejście które bardzo pomagało na starych serwerach i konta nie będące kontami frontowymi dawały masę deffa. W końcu 120 dni to bardzo dużo. Potrzeba było tylko trochę czasu aby na nich grać. W tym przypadku poszukałbym jakiegoś "innego lepszego" rozwiązania bo faktycznie może zdarzyć się sytuacja, ze w wakacje komuś braknie tych kilku dni zastępstwa.

PS Jestem pod wrażeniem wypowiedzi kmica:
Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 czerwca 2012r. Do tego czasu wszyscy użytkownicy niezgadzający się ze zmianami są proszeni o usunięcie kont.

Tyypowy charakterystyczny styl wypowiedzi :)
 

DeletedUser

Guest
do okresu w którym gracze mieli by według obecnie obowiązującego regulaminu dostac dodatkowe 60dni zastępstwa,jest 30 dni więc nie mogły dostac,ani w tym roku,ani w zeszłym rok na ten .(dodatkowe 60 dni można było wykorzystac tylko i wyłącznie w czasie 1 lipca-30 września)

w związku z czym zmiana ta jest wprowadzona według mnie z wystarczającym wyprzedzeniem na dostosowanie się do niej

To dla mnie było jasne, faktem było to ze czas in change powinno byc wyjście out change.
Ale oczywiście kmic musi dodać wątek od lat zeby 'namieszać w tłumie'
Ale tak to własnie jest tutaj.

Bo jeżeli rzeczywiście ktoś grał w czasie przysługującego zasta i okres ten jest liczony sumą ze zwykłym okresem to gdzie tu jest logika.
On defakto dowiaduje się od zaraz ze sie może pozegnać.
Na tym cała filozofia polega.
 

DeletedUser

Guest
Zmiana pkt. 4.8 - bez wątpliwości jest to zmiana na plus i chyba nie ma co komentować.

Zmiana w procedurze przekazania konta po wyjaśnieniu drobnej wątpliwości z interpretacją też jest zmianą dobrą, chociaż w zasadzie dla graczy nic nie zmieniającą ale porządkującą.

Zmiana pkt. 3.4 która budzi tu największe wątpliwości - hmmm... ogólnie zmiana dobra bo faktycznie najczęściej była wykorzystywana do podtrzymania martwych kont chociaż nie zawsze. Ogólnie do sprawy z zastami i liczeniem dni można by inaczej podejść, chociaż zdaję sobie sprawę że może to być trudne. Otóż są gracze którzy leżąc na froncie są prawie cały czas atakowani czy narażeni na te ataki, z drugiej strony nikt normalny nie siedzi 24h przez 7 dni w tyg. na plemionach no i oczywiście do tego służą zasty aby pomóc w takiej sytuacji. Jednak może się zdarzyć, że takimi krótkimi zastami po kilka godz. czy po 1-2 dni ale często ktoś tych dni na zascie uzbiera całkiem sporo, przychodzą wakacje i okazuje się że nie może wyjechać na te 3 tyg. bo przekroczy czas zasta. Dlatego wydaje mi się, że inaczej powinno być traktowane ciągłe czy prawie ciągłe zastępstwo a inaczej takie przerywane, gdy widać że właściciel jest i gra i w takiej sytuacji w czasie wakacji mógłby skorzystać z dodatkowej puli ciągłego zastępstwa.
 

DeletedUser

Guest
..

to tez inna bajka. kilka zastępstw na kilka godzin i juz mam 5 dni;/
To jest własnie to, wiecznie pod górke robić to zawsze łatwo, ale zrobić coś żeby graczy utrzymać to juz wyje.. suportu.
A później się dziwią że taka rotacja i takie wyniki.


Generalnie obciążanie swojego konta komuś jest złym pomysłem. Dlatego procedura urlopów powinna być wprowadzona i przetestowana na max okres 2 tyg naprzykład. Jak wypali i światy sie wydlużą to dlaczego tego nie udoskonalać i zacząć iść w tym kierunku?
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
to tez inna bajka. kilka zastępstw na kilka godzin i juz mam 5 dni;/
To jest własnie to, wiecznie pod górke robić to zawsze łatwo, ale zrobić coś żeby graczy utrzymać to juz wyje.. suportu.
A później się dziwią że taka rotacja i takie wyniki.


Generalnie obciążanie swojego konta komuś jest złym pomysłem. Dlatego procedura urlopów powinna być wprowadzona i przetestowana na max okres 2 tyg naprzykład. Jak wypali i światy sie wydlużą to dlaczego tego nie udoskonalać i zacząć iść w tym kierunku?

Chyba trochę przesadzasz... nie jestem wielbicielem supportu ale swoje potrafię wywalczyć.

Jezeli chodzi o urlopy to na plemionach to nie zda egzaminu. To nie travian... plemiona mają swój styl i dlatego ludzie tutaj grają. Nie róbmy z tej gry pospolitej gry przegladarkowej. Kiedyś jeden gracz mi napisał... (Ballberith albo mlena)... "plemiona mają swój klimat i dlatego w to gram."

Może złozymy propozycję aby zast nie trwajacy 24 h nie był zastem. Rozwiąze to nam wiele problemów.
 

DeletedUser

Guest
Może złozymy propozycję aby zast nie trwajacy 24 h nie był zastem. Rozwiąze to nam wiele problemów.
Jakby była taka możliwość techniczna to można to zrobić na kilka sposobów:
1. zasty krótsze niż 24h liczone w godzinach i z innej puli, nie tej 60 dniowej - w takim wypadku można by nawet skrócić pulę ciągłego zasta do 40 dni.
2. zasty krótsze niż 24h liczone w godzinach, przy czym od dozwolonej puli 60 dni, czyli 1440h odejmowana połowa (8h zasta to odejmujemy 4h), więc zasty kilkugodzinne liczone jako połowa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry