• Rundy Szybkich zostaly na czas nieokreślony odwołane, więcej szczegolow pod tym linkiem!

Zmiana regulaminu forum

 • Rozpoczynający wątek DeletedUser125878
 • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyć mieć możliwość wyrażania opinii o pracy teamu na forum?

 • tak

  Głosy: 11 84,6%
 • nie

  Głosy: 2 15,4%

 • W sumie głosujących
  13
Status
Zamknięty.

DeletedUser125878

Guest
Konkretnie dotyczyć ma to zmiany punktu 14, może nie tyle zmiany, ale całkowite usunięcie tego punktu.
Jest w ogóle zaskoczeniem dla mnie, że taki istnieje.

Na bazie ostatnich kontaktów z suportem stwierdzam, że jest konieczne wprowadzenie możliwości komentowania pracy zespołu, zdarzają się niestety przypadki lekceważenia graczy, arogancji a co najgorsze nieznajomości regulaminu gry.
Są również w zespole osoby, które podchodzą do problemów z pełnym zaangażowaniem i znajomością rzeczy.
Jeżeli zaczniemy oceniać ich pracę na ogólnym forum, na pewno tym rzetelnym to nie zaszkodzi a tych, którzy lekceważą graczy, zmusi do zmienienia swojego stosunku do wykonywanych obowiązków.
 

DeletedUser49296

Guest
Nie tyle na calym forum, co w konkretnym watku, gdzie gracze moga wyrazac opinie "pomogl" albo "zlal".
 

DeletedUser125784

Guest
Porywasz się z motyką na słońce ale cóż życzę powodzenia.

PlemionaTeamPL jest jak sejm
40% jest rekrutowane ze szczęśliwego chybił trafił
20% parytety jak dało się doskonale zauważyć
20% ma nikłe pojęcie o grze(bo jak można takowe mieć jak się nigdy nie grało?)
20% doskonale wypełnia swą funkcję.

Ps;Zamiast usuwać temat zapraszam do konwersacji.(do moda)
 

DeletedUser125878

Guest
mówisz że team jest jak sejm, miejmy nadzieję że jeszcze nie jest za późno może da się jeszcze ich uratować
 

DeletedUser128479

Guest
Może i ciężko walczyć z supportem, ale czasami się udaje zmienić ich niektóre żałosne decyzje. Tym bardziej że za grę duża część graczy płaci.
 

DeletedUser

Guest
Team czy sejm?:d

Może TU-154? Na palcach jednej ręki policzyć mogę sprawy, gdzie rzetelnie wykonano należną pracę, a zdarza mi się pisać do supportu. Ostatnio przez pomyłkę napisałam do admina z 1-go świata, potem poprawiłam się i napisałam do naszego. Wiecie, jaki był efekt? Ten z 1-go zajął się (niebłahą sprawą), a nasz mnie wysłał na drzewo banany prostować.
 

DeletedUser144530

Guest
Regulamin plemion jest ogólny i niedokładny. Uważam, że od tego powinna się zacząc reforma. Tylko przez rozwinięcie regulaminu plemion o bardziej szczegółowe paragrafy i podpunkty można wtedy rozliczac adminów ze swojej pracy. W chwili obecnej mają bardzo duze pole manewru w stosunku do problemów graczy. Sam właśnie przeczytałem jak dwoch róznych adminów ustosunkowało się do tego samego problemu-szok!!!! a po chwili śmiech na sali.
 

DeletedUser125784

Guest
Kolejnym bólem jest brak jakiejkolwiek konfrontacji słownej na forum z członkami Teamu, zazwyczaj gdy jest gorącą zamiast dobrej celnej riposty można zobaczyć wiadomość typu"temat blokuję" gdy za członkiem Teamu przemawia brak argumentacji.

No cóż smutne lecz prawdziwe.
 

DeletedUser

Guest
14. Zabrania się zakładania tematów dotyczących pracy danego "Pomocnika", "GO", "SGO", "Moderatora", "Administratora".
Wszelkie pytania, odwołania do pracy teamu należy zgłaszać na kanale IRC #plemiona.support bądź jako "pytanie do administracji".

Mietku - przede wszystkim mijasz się z ideą tego punktu.

Przez swoją "karierę" na plemionach miałem okazję ~30-krotnie pisać do supportu w jakiejś sprawie. Tylko dwa razy administracja się pomyliła (raz dając mi bana pomimo odbytej już kary za dane przewinienie, drugi raz nadając tego bana niesłusznie) w obu przypadkach przeczytałem magiczne słowo "przepraszam", od razu także zostałem odblokowany. Wychodzę z założenia, że jeśli sam gracz jest uprzejmy, to tak samo zostanie potraktowany. Nie oczekujcie cudów - każdy jest tylko człowiekiem, pomylić się może policjant, lekarz, nauczyciel, także administrator. Szczególnie kiedy większość graczy oczekuje cudów od admina, nie tyle zgodnego z regulaminem postępowania, co rozpatrzenia sprawy na naszą korzyść.

Wracając do tematu - skargi na administratorów tu, na forum nie są dobrym pomysłem. My, jako zwykli gracze nie mamy wpływu na dany osąd, więc po mamy czytać żale innych? Stworzy się niepotrzebny spam.. Jeśli ktoś ma pretensje do ewentualnych decyzji konkretnego administratora to niech skontaktuje się z "górą" polskich plemion i przedstawi problem.
 

DeletedUser

Guest
pomylić się może policjant, lekarz

Może się pomylić, ale to jest zabronione w w/w zawodach. Duże kary przy takich pomyłkach są, a w większości to są nieodwracalne sprawy.

Pan Mieczysław nie założył tematu oceniającego prace Teamu, zaproponował ( jak w tytule ) zmianę regulaminu forum. Jeśli to by przeszło, wtedy można by oceniać ich starania, lecz trzeba pierw złożyć propozycje która nie ocenia Władnych teraz, co sprawuje że temat jest zgodny z regulaminem.

@
Jeśli ktoś ma pretensje do ewentualnych decyzji konkretnego administratora to niech skontaktuje się z "górą" polskich plemion i przedstawi problem.

Ahh no i to... Trudno jest złożyć zażalenie do "góry" jeśli zażalenie dotyczy tejże wysokości na przykład.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser144530

Guest
Wracając do tematu - skargi na administratorów tu, na forum nie są dobrym pomysłem. My, jako zwykli gracze nie mamy wpływu na dany osąd, więc po mamy czytać żale innych? Stworzy się niepotrzebny spam.. Jeśli ktoś ma pretensje do ewentualnych decyzji konkretnego administratora to niech skontaktuje się z "górą" polskich plemion i przedstawi problem.

Drogi kasjerk,

Mówisz w ten sposób jakbyś kiedyś był adminem. Wychodzisz z założenia żeby wszystko się działo w "4 kontach"-nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszy. Osobiście chciałbym słyszec o sprawach słusznych lub niesłusznych innych aby móc wtedy wypowiedziec czy dany administrator się nadaje czy nie. Druga sprawa to kontakt z "górą" ?! Jak to powiedziałał mój przedmówca to pewnie minie się z celem. Jak pisac to tylko do "założycieli" plemion-czyli trzeba się nauczyc niemieckiego:)
 

DeletedUser147624

Guest
to powinno wyglądać tak jak reputacja na forum travian. Na tak;)
 

DeletedUser125784

Guest
to niech skontaktuje się z "górą" polskich plemion

Słyszałeś to powiedzenie o psie który nie ugryzie psa? Prawda w tym jest niezaprzeczalnie.

więc po mamy czytać żale innych?
W tym właśnie jest sedno tematu, Czytając tak jak napisałeś"żale" innych doskonale można sobie wyrobić opinię na temat danego członka Teamu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Żadnym adminem ani tym podobnym nie byłem i na razie się nie zapowiada bym nim został :)

Rzecz w tym, że niejednokrotnie widziałem rozmowy graczy z administracją i wiem jak zazwyczaj przebiegają.

Wyglądają bardzo często tak:

Gracz: Co Wyście zrobili, ja nie miałem rzadnego mulitikąta!!! To drugie kąto ma mój brat/dziadek/pies/chomik i ja miałem ustawione dzielenie łonacza!!! Natychmiast usuńcie mi tego bana, bo się poskarże Niemcom i oni wam zabiorom pensje haha!
Administrator: Dzielenie łącza nie jest legalizacją multikonta

itp.itd.

Wiem, że trochę koloryzowałem, ale niestety - w większości tak to wygląda. Potem taki gracz wszędzie rozpowiada, że adminstratorzy są feee i go niesłusznie skrzywdzili. Wyobraźcie sobie, że taki admin dostaje 50 dziennie takich wiadomości, nie bylibyście wkurzeni? Dlatego jeśli chcemy być poważni traktowani sami się tak zachowujmy. "Posada" administratora jest charytatywna, doceńmy to, że ktoś stara się, by gra stała się czysta :)

Jeszcze wracając do tematu:

Żeby było jasne, mnie nie chodzi aby dokopać członkom teamu.

Niestety, ale tak właśnie by to wyglądało. Jak napisałem wcześniej - administratorzy to też ludzie i też się mylą. Tylko, że jest jedna sprawa.. gdy to gracz łamie regulamin to admin i tak jest bebe bo daje mu bana, a gdy komuś zdarzy się ten regulamin złamać to gracz drze się w niebogłosy, że coś złego się dzieje :)
 

DeletedUser125878

Guest
To są proste i bezdyskusyjne sprawy, nie podlegają jakiejkolwiek ocenie, jeżeli pojawią się takie tematy na forum to gracze sami spacyfikują delikwenta, ja mówię o złożonych sprawach np: gość dał zastępstwo, zastępca wysłał wojo w kosmos kościoły zburzył, poinformował kilku osobników z wrogiego plemienia o tym że ma dostęp do konta a oni radośnie zaczęli przejmować wioski, tak w skrócie to wyglądało, co teraz ma suport zrobić, jak to rozwiązać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
gość dał zastępstwo, zastępca wysłał wojo w kosmos kościoły zburzył, poinformował kilku osobników z wrogiego plemienia o tym że ma dostęp do konta a oni radośnie zaczęli przejmować wioski, tak w skrócie to wyglądało, co teraz ma suport zrobić, jak to rozwiązać?

Wszystko i nic psze pana
Zastępca przeją Ci wioskę? Zaatakował choć raz w niedługim czasie po incydencie? Może ma widoczny sojusz z którymś z agresorów? To już jest łamanie regulaminu
Zaś jeśli wysłał wojsko w kosmos ( szczęściarze, tylko ciekawe czy odkryją obcą cywilizacje ) ale nic a nic nie zrobił dla siebie to już nie jest karalne.

Skoro poinformował wrogów to znaczy że trzyma z nimi, a zarazem pomaga swoim, zdobywa u nich respekt i odnosi poniekąd korzyści. Te punkty regulaminu są dosyć uciążliwe, bo wszystko może być korzyścią, tyle że nie materialną
 

DeletedUser125878

Guest
wojo usunął nie z jednej dwóch lub trzech wiosek ale z wszystkich, czyli ponad pięćset stało pustych
goście wiedzieli że wioski pochodzą z przestępstwa, a mimo to zdecydowali aby je brać czyli sami przez to stali się przestępcami, tego typu sprawy mam zamiar tu omawiać i decyzje jakie zostały wydane,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser144530

Guest
ale nic a nic nie zrobił dla siebie to już nie jest karalne.

Te punkty regulaminu są dosyć uciążliwe, bo wszystko może być korzyścią, tyle że nie materialną


Nie można ukarac zastępcy jeżeli nie odniósł korzysci-taki jest regulmin, który jest zbyt ogólny. Korzyścia może byc to, że ma święty spokój i wrogie plemie go nie atakuje, korzyścia może byc to,że po kilku dniach jak wróg go rozbierze to sam się przyłączy. I znów wracam do sprawy rozwinięcia regulaminu. Ponieważ wiele pewnie zjawisk spornych na plemionach się powtarza, wiec powinno się cos zrobic w tym kierunku i rozwinąc kodeks o kilka szczegółowych podpunktów. Takie moje zdanie.
 

DeletedUser125878

Guest
zastępca odpowiada swoim kontem to jest jasne, w tym przypadku należy się zastanowić nad klasyfikacją tego czynu, czy był to głupi nieodpowiedzialny wybryk pojedynczej osoby? czy też działanie z premedytacją kilku osób.

no ale ten temat nie został założony aby taki przypadek analizować, poczekajmy z tym do chwili aż zmienimy regulamin
 
Status
Zamknięty.
Do góry