Zaokrąglenie cen Premium

Czy ceny powinny być zaokrąglone?

  • Tak, to sensowne rozwiązanie

    Głosy: 28 87,5%
  • Nie, nie uważam tego za dobry pomysł

    Głosy: 1 3,1%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 3 9,4%

  • W sumie głosujących
    32
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Ostatnio pojawia się dość sporo błędów ze strony Użytkowników, polegających na wpłacaniu przelewem zaokrąglonej sumy, zamiast kwoty wymienionej w instrukcji. Np. 200 PP kosztuje 17,99 PLN. Wiele osób błędnie wpłaca 18 PLN, co powoduje problemy. Liczba tych błędów wzrosła wraz ze zmianą cen Premium, ponieważ relatywnie zwiększyła się liczba przelewów (kosztem sms-ów). Taka właśnie błędna wpłata nie jest przyporządkowywana automatycznie, a jedynie trafia do pośrednika. I naturalnie Gracz pisze ticketa, denerwuje się co tak długo, niejednokrotnie bluzga na support, który przecież tylko czeka na odpowiedź od tego pośrednika by dowiedzieć się czy wpłata rzeczywiście dotarła itp. itd.
Z tego powodu padł pomysł, by ułatwić życie Graczom i supportowi zarazem, zaokrąglając ceny Premium do pełnych złotówek (nie będziecie się musieli bawić na poczcie, albo w banku z miedziakami i paniami, które "nie mają wydać" ;)). Osobiście jestem zwolennikiem tego pomysłu, ale chętnie poznam także Wasze zdanie.

Czyli wyglądałoby to tak:

17,99 PLN -> 18 PLN
45,99 PLN -> 46 PLN
89,99 PLN -> 90,00 PLN
215,99 PLN -> 216 PLN

Cena zakupu Premium przez sms i telefonu nie uległaby zmianie.

Co sądzicie?
 

DeletedUser91810

Guest
jak to takie potrzebne to na tak (ja problemów z takim czymś nie mam :p) ale smsik mógłby być trochę tańszy :p
 

DeletedUser48315

Guest
Jestem za..
Skoro zarobimy o 1gr wiecej, a nie bedzie tyle tickow z problemami to chyba tylko klasnać w ręcę trzeba :)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście na TAK ale lepiej by było jak by to zaokrąglić troszkę w dół :D :D
No dobra ja już nic nie mówię.
 

DeletedUser137434

Guest
jeśli dobrze pamiętam to : w 2011 roku z polskiego rynku obiegu monet mają zniknąć monety 1groszowe i 2 groszowe...
Jesli realizacja wypadnie nadzyczaj pozytywnie, możliwe że za 2-3 lata zostaną usunięte także monety 5groszowe...

Trzeba to sprawdzić w dzienniczku ustaw oraz dzienniku ustaw NBP :)
 

DeletedUser

Guest
Panie Bartłomieju nie wiem czy ktos juz kiedys was informowal o..firmie..ktora zajmuje sie tymi przelewami (rok temu doladowywalem skype..przez nia..wplata szla miesiac) nie wiem czym sie kierowaliscie..polecam..poczytac troszku..ja jestem taka ofiara grosika..szkoda ze..teraz..gdy ludzie poprostu sa..zalatani i zaokraglaja ta..kwote..w erze takiej technologii i przeplywu gotowki..nie potrafi w/w firma..za pomoca..tytulu przelewu lub danych zweryfikowac to w przeciagu..kilku sekund..nasze pieniadze sa przetrzymywane..( mozliwosc obrotu nimi chocby przez tydzien..uwiezcie moze przyniesc dochod..dosc pokazny przy takowej sumie;) kazecie wykupywac..konta na rok..a przy groszu..stwarzane sa takowe problemy..zganiane na posrednika..nie lepiej by bylo..gdyby jedna..osoba odpowiedzialna.."sprawdzala wplywy na konto"..a nie robimy takie zamieszanie o grosz..i to w dzisiejszych czasach?..pan wie dlaczego mam pretensje..akurat w ucieczce przed zainteresowaniem zony(bynie tlumaczyc sie czemu jestem tak glupi i takie pieniadze wydaje..na?..;) dokonalem wplaty w banku..nawet pan skan..otrzymal..niestety do dzis dnia..ani punktow..ani racjonalnego wytlumaczenia..co mnie posrednik obchodzi ja wam pokazalem..ze wplaty dokonalem i rzadam..zakupionej uslugi..po okreslonej cenie..;)chyba na tym to polega?..a moze bysmy w tym czasie jak dane punkty i gotowka gdzies tam"wisi" męczyli tenasze smsy...zatakie krocia..;) i interes sie zgadza;)
 

DeletedUser

Guest
;/

Ja jestem za zaokrągleniem kwot - na pewno zniweluję to problemy z zakupem poprzez dodanie grosika i system będzie mógł wyłapywać zakup - a nie trzeba będzie pisać tickietów "gdzie moje KP"..

Na Tak
 

DeletedUser

Guest
suma sumarum..punkty dostalem przed chwila..chyba trzeba bedzie czesciej tutaj sie udzielac..jedno nie moge miec zastrzezen..dyskusja..z panem Bartłomiejem mmo mojego twardego charakteru..przebiegla w kulturalny sposob i za to..dziekuje..wiec..zaokraglijcie o ten grosz..kurde...;)
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
No i właśnie Czlowiek.. jest przykładem takiej sytuacji ;]. Pisze tickety, wkurza się, że tak długo... Specjalnie jakoś się nie dziwię, ale takich sytuacji warto uniknąć wprowadzając zaokrąglenie.
 

DeletedUser

Guest
No coz ,jesli mamy debili w grze ktorzy nie potrafia odroznic 99 groszy od zlotowki to trzeba zaokraglic.
 

DeletedUser

Guest
Panie Bartłomieju nie wiem czy ktos juz kiedys was informowal o..firmie..ktora zajmuje sie tymi przelewami (rok temu doladowywalem skype..przez nia..wplata szla miesiac) nie wiem czym sie kierowaliscie..polecam..poczytac troszku..ja jestem taka ofiara grosika..szkoda ze..teraz..gdy ludzie poprostu sa..zalatani i zaokraglaja ta..kwote..w erze takiej technologii i przeplywu gotowki..nie potrafi w/w firma..za pomoca..tytulu przelewu lub danych zweryfikowac to w przeciagu..kilku sekund..nasze pieniadze sa przetrzymywane..( mozliwosc obrotu nimi chocby przez tydzien..uwiezcie moze przyniesc dochod..dosc pokazny przy takowej sumie;) kazecie wykupywac..konta na rok..a przy groszu..stwarzane sa takowe problemy..zganiane na posrednika..nie lepiej by bylo..gdyby jedna..osoba odpowiedzialna.."sprawdzala wplywy na konto"..a nie robimy takie zamieszanie o grosz..i to w dzisiejszych czasach?..pan wie dlaczego mam pretensje..akurat w ucieczce przed zainteresowaniem zony(bynie tlumaczyc sie czemu jestem tak glupi i takie pieniadze wydaje..na?..;) dokonalem wplaty w banku..nawet pan skan..otrzymal..niestety do dzis dnia..ani punktow..ani racjonalnego wytlumaczenia..co mnie posrednik obchodzi ja wam pokazalem..ze wplaty dokonalem i rzadam..zakupionej uslugi..po okreslonej cenie..;)chyba na tym to polega?..a moze bysmy w tym czasie jak dane punkty i gotowka gdzies tam"wisi" męczyli tenasze smsy...zatakie krocia..;) i interes sie zgadza;)

Przez te kropki twoje słowa są nieco nieczytelne.

No coz ,jesli mamy debili w grze ktorzy nie potrafia odroznic 99 groszy od zlotowki to trzeba zaokraglic.

Zgadzam się. Ale w sumie zastanawiające, że ludzie którzy źle wypełnili kartkę przelewu mają jeszcze pretensje;)
 

DeletedUser

Guest
;/

Bryft - a czy zaokrąglenie tych cen leży w waszym zasięgu czy musie robić to przez Niemców?? - pytam z ciekawości ;)
 

DeletedUser

Guest
No coz ,jesli mamy debili w grze ktorzy nie potrafia odroznic 99 groszy od zlotowki to trzeba zaokraglic.

a pomyślalem ze nie kazdemu na przekazie..chce sie pisac "Czterdziesciscipieczlotychdziewiecdziesiatdziewiecgroszy ;)" no oczywiscie tylko debil marnuje swoj czas dla grosza..;) lub na przelewie..;) zaokraglenie ma na celu ulatwienie..ale widac..dla was kazdy co robi inaczej to.."debil" (pewnie uzywasz takowych zwrotow tylko tutaj..gdyz mowiac w twarz..ciezko by bylo..gdybys musial podniesc wzrok do gory trzesac sie ze strachu ze jest ktos starszy wiekszy i silniejszy..;) milego dnia widze ze..kultura na tym forum jest ponizej granicy moralno etycznej..

a tutaj cytat dla genialnego kolegi..ktory jak zauwazylem wszedzie jest najmadrzjeszy i sie wypowiada na tym forum..masz geniuszu za moich czasow uczyli co oznacza wielokropek w szkole..

"..." - znak pisarski przestankowy składający się z trzech kropek następujących po sobie, oznaczający przerwanie toku mowy, niedomówienie lub (ujęty w nawias) wskazujący na opuszczenie w tekście cytowanym

Dziekuje za polemike..ktora i tak zakonczyla sie..emocjonalnym wyrzuceniem "cisnienia rozporkowego" na klawiature..przez wiekszosc chlopcow..

Tylko panie Bryff niech pan odrozni od tych co maja pretensje od tych co prowadza nienaganna dyskusje i potrafia podziekowac za..argumenty uzasadniajace..odpowiednie dzialania..
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
a tutaj cytat dla genialnego kolegi..ktory jak zauwazylem wszedzie jest najmadrzjeszy i sie wypowiada na tym forum..masz geniuszu za moich czasow uczyli co oznacza wielokropek w szkole..
"..." - znak pisarski przestankowy składający się z trzech kropek następujących po sobie, oznaczający przerwanie toku mowy, niedomówienie lub (ujęty w nawias) wskazujący na opuszczenie w tekście cytowanym
Wielokropek składa się z trzech punktów, a nie z dwóch. W dodatku robi się po nim "spację", więc raczej to, czego używasz nie jest wielokropkiem. Użycie dwóch kropek po sobie i do tego jeszcze opuszczenie przerwy jest po prostu błędem, więc w tej kwestii rację ma mx1000.
A wracając do tematu - nie mam do Ciebie pretencji, Czlowiek... Po prostu mówię jak jest z tymi ticketami najczęściej ;).
 

DeletedUser

Guest
Kolejny nietrafiony pomysł administracji. Nie wiecie chyba, że za jeden grosz mozna umyć piętnaście tależy ? Co na to moja mama, która płaci mój internet ?
 

DeletedUser

Guest
Kolejny nietrafiony pomysł administracji. Nie wiecie chyba, że za jeden grosz mozna umyć piętnaście tależy ? Co na to moja mama, która płaci mój internet ?

Może zamiast płacić za internet zainwestuje w słownik ortograficzny dla Ciebie? :)

A pomysł jak najbardziej trafiony - jeden grosz nie robi wielkiej różnicy, a wypełnianie druku przelewu będzie szybsze i wygodniejsze :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry