Zamiast obozu - wioski!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser146915
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tworzeniem własnych wiosek od zera?

  • Nie

    Głosy: 68 54,8%
  • Tak

    Głosy: 56 45,2%

  • W sumie głosujących
    124
Status
Zamknięty.

DeletedUser146915

Guest
Ponieważ już wiadomo, że obozy zakończą swój żywot na św. 42 proponuję po prostu wprowadzić możliwość zakładania nowych wiosek w wolnym miejscu na mapie. Oczywiście sposób zakładania mozna obudować opcjami, to już tylko mało ist0tne szczegóły. Koszt również do ustalenia, dziesięciokrotność szlachciców?
Konsekwencją byłoby wprowadzenie mniejszej gęstości wiosek na początku rozgrywki, a gracze już by własnym sumptem zaludnili świat. Takie światy byłyby bardziej interesujące dla każdej kategorii graczy tak dla Zdobywców jak i dla Bobów Budowniczych :)

Mój pomysł prawdopodobnie nie obciążyłby serwerów tak jak obozy, wręcz przeciwnie, na początku nawet by odciążył ze względu na mniejszą liczbę wiosek.
 

DeletedUser37348

Guest
W jaki sposób mniejszą liczbę wiosek? Przecież każdy gracz i tak dostaje jedną wieś na start :)
 

DeletedUser146915

Guest
W jaki sposób mniejszą liczbę wiosek? Przecież każdy gracz i tak dostaje jedną wieś na start :)

Po prostu poprzez zwiększenie "odstępu" pomiędzy nowozakładanymi wioskami, tak graczy jak i opusczonych. Chodzi o pewne zmniejszenie "gęstości" wiosek na starcie aby było miejsce na tworzone przez graczy.
 

DeletedUser

Guest
gdybyśmy(support) wprowadził ten pomysł to pomyśl sobie...zgra się powiedzmy 200 osób zrobi plemię no i już wiele nowych plemion nie będzie miało po co grac...to bardziej zniechęci niż pomoże.

jestem na NIE
 

DeletedUser146915

Guest
gdybyśmy(support) wprowadził ten pomysł to pomyśl sobie...zgra się powiedzmy 200 osób zrobi plemię no i już wiele nowych plemion nie będzie miało po co grac...to bardziej zniechęci niż pomoże.

Nie razumiem, dlaczego?
A teraz jak się zgra ze sobą 200 osób to inne plemiona mają coś do powiedzenie? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser135398

Guest
bez sens :D na początku to by było słłłłabeeee... i tak masz 26 pkt na start, więc dużo to nie robi, żeby stracić te 26 pkt i rozbić się z kumplami... to by zlamiło grę :)
 

DeletedUser146383

Guest
tylko po co tworzyć nowe wioski jak można komuś zabrać :)
takie coś nie przejdzie, bo nie ma zapotrzebowania na jednostkę "osadnik" w tej grze
 

DeletedUser

Guest
Niestety jestem na nie. Wolę przejąć kogoś obok,- zostaja farmy i mam wiecej okt za wieś...
 

DeletedUser

Guest
Artykuł trochę stary ale co tam...Fajnie by było móc założyć własną wioskę ale to doprowadziłoby do chaosu. Każdy zakładałby wioski w dogodnym dla siebie miejscu co utrudniłoby wszystkim grę.
 

DeletedUser122807

Guest
...

Po co Wy chcecie tak mieszać, teraz jest ok więc niech tak zostanie.
 

DeletedUser

Guest
Po prostu poprzez zwiększenie "odstępu" pomiędzy nowozakładanymi wioskami, tak graczy jak i opusczonych. Chodzi o pewne zmniejszenie "gęstości" wiosek na starcie aby było miejsce na tworzone przez graczy.

I co daly by takie odstepy przeciez to nie znaczy ze bylo by mniej graczy ;) poprostu powstalo by wiecej kontynentów i nic pozatym serwer i tak byl by obciazony graczami :cool:
 

DeletedUser

Guest
Sory, ale to dla mnie po prostu idiotyczny pomysł :) Argumenty wymienione wyżej przez innych graczy.
 

DeletedUser

Guest
A mi ten pomysł w zasadzie odpowiada, ale sądzę, że trzeba by było go dopracować.
 

DeletedUser104891

Guest
a mi Pomysł całkiem się podoba..
Na zasadzie:
MAX 24h drogi dla osadnika. Czyli nie mógł by iść dłużej.. Czyli Daleko by nikt nie podbijał.
MAX 25,000 Pkt aby wyprodukować Osadnika. Nie masz 50,000 nie możesz
Nowa zakładana osada Jest budowana od 0pkt.
 

DeletedUser

Guest
Wybrał bym sobie gracza i otoczył jego wioskę offami. Powodzenia ...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
No właśnie za dużo tego ;/

Kiedyś plemiona były orginalne teraz za dużo tych nowości ;/


Jestem na nie. przejmuj wioski a nie od zera do kodera ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry