Wygaszanie postów

  • Rozpoczynający wątek Atanvarne
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za `wygaszaniem postów`?

  • Tak, jestem za.

    Głosy: 5 33,3%
  • Nie, to zły pomysł.

    Głosy: 10 66,7%

  • W sumie głosujących
    15
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Teraz coś mnie tak tchnęło i zrozumiałam, że brakuje mi także opcji `wygaszanie postów`.
Żeby nie było jakichś niedomówień i wątpliwości, to od razu tłumaczę o co mi chodzi.
Przykład:
Jest na forum taki sobie Zdzisiu. Zdzisiu bardzo lubi wtrącać swoje 3 grosze tam, gdzie nie powinien. Chłopiec jest trochę smutny, gdyż nie może wykasować swojego posta (chyba troszkę przesadziłam :)).
To jest tylko przykład, ale pozostaje fakt, że to prawda. Możliwości kasowania postów, zwykli użytkownicy nie będą mieć, ale jest na to inne rozwiązanie.
Wszyscy narzekają na spam, połowa go tworzy, jest jednak sposób na zapobieganie tworzeniu się śmieci. 'Ofkorz', jeśli userzy będą o tym pamiętać.
Przykład:
Pewnego dnia, na forum plemion wchodzi niejaki Zdzisiu. Pisze kolejnego, 'spamo-twórczego' posta. W tym czasie moderatorów akurat nie było, ale dzień wcześniej administratorzy dodali nową funkcję `wygaszanie postów`. Gdy tyko Zdzisiu dowiedział się o niej, z radością przyjął jej zastosowanie. Tak szczerze mówiąc, to chłopak bał się bana. Każde odwiedziny forum były dla niego okropnym przeżyciem, a najgorsze było to, że nie umiał wyzbyć się swojej 'spamo-twórczej' natury...
A teraz trochę o tym, jakby to sie używało. Niektórzy z Was pewnie wiedzą, ale są też i tacy, którzy nie wiedzą.
Pisze się posta, później wybiera się (ewentualnie) przez ile dni post ma być na forum, a po którym ma zostać wygaszony (tzw. autodestrukcja ;)). Kiedy nastąpi dzień wygaszenia - post znika. Jest to przydatne do postów, które jako tako nie wnoszą nic nowego do tematu, a napisanie wtedy ich nie grozi banem za spam.
Koniec opowieści o "Zdzisiu":
...Zdzisiu wybrał gaszenie posta na 2 dni. Ciekawy był bardzo, czy to działa. Po wyznaczonym terminie, jego 'bazgrołów' nie było. Teraz mógł spokojnie spać, nie bojąc się o możliwość uczestnictwa w życiu forum które lubił.
The end.

Czekam na opinie. :)

Zbieżność imion i nazwisk w tekście jest przypadkowa :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wygaszanie postów

Dobry pomysł z tym wgaszaniem postów
 

DeletedUser17523

Guest
Odp: Wygaszanie postów

Nie jest to aż tak zły pomysł, każdemu może się zapomnieć wykasować swój głupi post, a po za tym wprowadzenie tego pomysłu bardzo odciążyło by serwery.
 

DeletedUser10055

Guest
Odp: Wygaszanie postów

Nie jest to aż tak zły pomysł, każdemu może się zapomnieć wykasować swój głupi post, a po za tym wprowadzenie tego pomysłu bardzo odciążyło by serwery.
Prędzej obciąży, bo serwer będzie musiał pamiętać kilkaset bezsensownych wygaszań.
Tak trudno jest kliknąć usuń?
Jak można wywnioskować z mojej wypowiedzi, jestem na nie.
 

DeletedUser10627

Guest
Odp: Wygaszanie postów

Nie jest to aż tak zły pomysł, każdemu może się zapomnieć wykasować swój głupi post, a po za tym wprowadzenie tego pomysłu bardzo odciążyło by serwery.

Jak masz zapomnieć o spamie to nie spamuj, jak masz zapomnieć o głupich postach, pisz z sensem.

Na nie. Opcja "usuń jest wystarczająca + to co pisał MatiM.
 

DeletedUser20917

Guest
Odp: Wygaszanie postów

No a co wtedy z wszystkimi rangami? nie liczyłoby się postów, które nie ma to każdy miałby pikiniera;) jeśli by wszystkie posty by się liczyło to spamerzy mogliby to wykorzystać w inny sposób: napisali by kilkadziesiąt postów w 1 temacie, dać jak najkrótszy okres do czekania aż wygaśnie post i maja spokój (jeśli oczywiście mod nie zauważy tematu w tym czasie), a ranga im urosła.
No i oczywiście trzeci aspekt sprawy: myślicie, że dla czego po zbanowaniu konta nie kasuje się jego postów? a po to właśnie, aby były dowody. Załóżmy, że ktoś dostaje bana za spamowanie na forum, post po 2 dniach znika i zgłasza się do supportu z pytaniem za co został zbanowany. Co wtedy ma opdowiedzieć administrator?:)
jestem na nie;D
 

damianp6

Chłop
Wynik reakcji
0
Odp: Wygaszanie postów

Pomysł bez sensu. Ludzie którzy piszą "głupie" posty sądzą, że są one świetne i nawet nie myślą o ich usuwaniu dlatego zajmować się tym muszą modki :)

Są tez tacy którzy piszą tylko po to bezsensowne posty aby mieć lepszą rangę i jak najwięcej postów na koncie ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wygaszanie postów

Nie no...:):D:cool::p...zamykam.Bedzie jedynie automatyczne zamykanie starych tematow.
 
Status
Zamknięty.
Do góry