Wydarzenie: Oblężenie zamku! - komentarze

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Zgadzam się, że system w którym najgorsze warzywo dostaje z puli tyle samo co najbardziej aktywny gracz nie jest optymalny.

Tyle samo dostaje tylko z ogólnej puli za udział w zdobyciu zamku.
Aktywny gracz w międzyczasie otrzymuje jednak dużo więcej, bo zdobywa medale za:
- miejsca rankingowe w poszczególnych kategoriach ataku,
- wykonywanie questów związanych z aktywnością oraz pozycjami w rankingu.

I tak naprawdę to w porównaniu z tym medale z "ogólnej puli" stanowią niewielki zastrzyk.
 

DeletedUser

Guest
Zdaję sobie z tego sprawę, ale w mojej opinii to nie zmienia faktu że takie rozwiązanie jest z lekka nieuczciwe, takie mam odczucie. Nie oczekuję tutaj niesamowitych bonusów, ale jakiś symboliczny scaling byłby mile widziany, tak "dla zasady". :)

Chciałem jeszcze poruszyć jeden temat: kupno najemników. Nie będę płakać nad wykorzystaniem pp ponieważ pogodziłem się z tym już dawno temu, ale trochę się zdziwiłem kiedy zobaczyłem że przy kupnie paczki 16 najemników za sztukę płaci się tyle samo co przy kupnie pojedynczego najemnika. Uważam że warto zastosować tutaj podstawy marketingu i ustawić ceny tak, że kupując "hurtowo" płaci się mniej za sztukę. To pozwoliłoby Wam zwiększyć profit. :D
 

DeletedUser189378

Guest
Wydarzenia fajne z funcjami pp az takie ceny zle nie sa ogolny pomysl spoko mogliście cos dodac do tego:)
 

DeletedUser174291

Guest
Event na plus, szkoda tylko że tak wiele zależy tu od innych graczy. Co z tego, że ja wykorzystuję najemników w 100%, mam najwiekszy udział w danym obszarze ataku, jeżeli wiekszosc grupy olewa event i paski zapelniaja sie w żałosnym tempie... Zazdroszczę tym, którzy trafili do aktywnych grup i obalili już pierwszy zamek. Ja mogę sobie pomarzyć ;)
 

DeletedUser18304

Guest
A ja mam pytanie. Może nie doczytałem, nie wiem. Czy życie naszemu zamkowi się odnawia? Bo mój zamek ma ciągle 25hp, od wczoraj...
 

DeletedUser18304

Guest
Nie, nie odnawia się.
To wychodzi na to, że przez 24h moja grupa zbiła aż 0 HP. A niby punkty w tych oblężeniach itd. lecą. :/ Dziwne. Chyba sobie odpuszczę ten event. Nagrody żadne, flag brak bo i odznak brak - nieprecyzyjne opisy. A ewentualna złota flaga pewnie za jakieś 10-20 zamków, kiedy ja jednego jeszcze nie przeszturmowałem...
 

slashjoe

Łucznik
Wynik reakcji
57
To jest nie dopuszczalne, żeby ktoś z wykorzystanie jakiś głupot wymyślonych prze kogoś ze zbyt wybujałą fantazja psuł mi frajdę z gry. Gdybym chciał sobie zagrać w oblężenie zamku, to nie grał bym w plemiona. Drogi Kmicu, jako jeden z ważniejszych członków Polskiego teamu plemion oczekuje od Ciebie odpowiedzi na kilka pytań:

Po pierwsze, czemu jako zwykły gracz, płacący za pp , któremu nie podobają się tego typu "bajery" mam być ze tak powiem oszukany w grze przez graczy którzy będą używać bonusów, z tego czegoś?

Czemu nie reagujecie na to, iz ludziom nie podobają się tego typu rzecz...Smutne ale taka prawda jest;]

Proszę o adekwatna opowiedz, wprawdzie nie znamy się osobiście jednakże gram w Plemiona od s1, (co możesz sprawdzić nawet po koncie na FO). Czemu aż tak niszczycie ta grę? !!!!
 

DeletedUser189638

Guest
Tyle samo dostaje tylko z ogólnej puli za udział w zdobyciu zamku.
Aktywny gracz w międzyczasie otrzymuje jednak dużo więcej, bo zdobywa medale za:
- miejsca rankingowe w poszczególnych kategoriach ataku,
- wykonywanie questów związanych z aktywnością oraz pozycjami w rankingu.

I tak naprawdę to w porównaniu z tym medale z "ogólnej puli" stanowią niewielki zastrzyk.
Pan raczy żartować, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić tego dokładnie ale wiem że miejsce 1 - 500, 2 - 409, 3 - 300 coś punktów. Pewnie 10 ma coś koło 100 pkt. Przy dużej aktywności ta pierwsza 10 może mieć nawet różnicę 2-3 pkt. Więc jeśli 1 i 2 mają np. 120 pkt za Najazd i ten drugi dostaje 409 to nawet w końcowym rozrachunku jest bardziej pokrzywdzony niż gdyby najmniej aktywni nie dostali nic.
Teraz mam miejsca - 77 - 35 medali (8 razy ostrzal morski ), 30 - 66 medali (2 razy Najazd - dopiero odnowiony), 66 - 39 medali (X razy Bombardowanie).

Kwestia tego, że najgorsze "warzywo" (jak ktoś się tu wyraził) także dostanie te około 30 medali. Wykonywanie questów to też chyba żart, za 15 użyć było mniej nagrody niż jedno kliknięcie w inny atak niż "promowany" przez siebie.

Jeśli max jest 200 osób to z 10k każdy dostanie 50 medali, to niezbyt fajne, szczególnie np. gdy grupa ma tylko 30 aktywnych graczy.
Te 30 graczy rozkłada się na Bombardowanie i Najazd (ostrzał morski to już chyba przesada jest - najgorsza opcja, nie dość że 1 pkt to jeszcze co 1h ) i mamy tak, że 30 graczy burzy ten zamek z marginalnym udziałem mniej aktywnych np. 10% udziału, bo np. po prostu nie siedzą tyle i nie zdążają klikać aby być wysoko a Ci aktywni już zajęli wysokie nagrody. Otrzymują oni i tak nagrody za udział w ataku, po co jeszcze takim osobom dawać dodatkowe pkt na równi z innymi?

Wg mnie najlepsze rozwiązanie : 5000 pkt rozdzielane między 50 najlepszych, reszta równo dla wszystkich biorących udział razem z najlepszymi. W takim wypadku najlepsza 50 dostaje 100 pkt + procent z pozostałych medali.

Lub inny sposób, który nagrodzi aktywniejszych od mniej aktywnych. Bo w aktualnej chwili przypomina to socjalizm lub dla młodszych nie rozumiejących tego pojęcia przypomina pracę w grupie. A jak wiemy w grupie zawsze znajdzie się ktoś kto kładzie lachę na całe zadanie i od czasu do czasu zrobi coś aby było że pracował przy tym.

Tylko osoba która w taki sposób podchodziła do zadań w grupie w szkole mogła wymyślić ten system - czyli ta która olewała zadanie.

To jest nie dopuszczalne, żeby ktoś z wykorzystanie jakiś głupot wymyślonych prze kogoś ze zbyt wybujałą fantazja psuł mi frajdę z gry. Gdybym chciał sobie zagrać w oblężenie zamku, to nie grał bym w plemiona. Drogi Kmicu, jako jeden z ważniejszych członków Polskiego teamu plemion oczekuje od Ciebie odpowiedzi na kilka pytań:

Po pierwsze, czemu jako zwykły gracz, płacący za pp , któremu nie podobają się tego typu "bajery" mam być ze tak powiem oszukany w grze przez graczy którzy będą używać bonusów, z tego czegoś?

Czemu nie reagujecie na to, iz ludziom nie podobają się tego typu rzecz...Smutne ale taka prawda jest;]

Proszę o adekwatna opowiedz, wprawdzie nie znamy się osobiście jednakże gram w Plemiona od s1, (co możesz sprawdzić nawet po koncie na FO). Czemu aż tak niszczycie ta grę? !!!!

Plemiona popsuły by się wtedy gdyby ktoś aktywniejszy nie mógł wygrać z graczem boostowanym przez premium, a Ty jak najbardziej tego oczekujesz. Bez obaw większość znaczących bonusów trwa 48h, a niektóre tylko raz, nie ma szans też zdobyć kilku znaczących patrząc na aktywność w mojej grupie jak i innych grup. Ktoś musi poświęcić często 5-6 dni aby zdobyć bonus, który ty możesz kupić za pp. Czy to uczciwe? Oczywiście, że tak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Pan raczy żartować, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić tego dokładnie ale wiem że miejsce 1 - 500, 2 - 409, 3 - 300 coś punktów. Pewnie 10 ma coś koło 100 pkt. Przy dużej aktywności ta pierwsza 10 może mieć nawet różnicę 2-3 pkt. Więc jeśli 1 i 2 mają np. 120 pkt za Najazd i ten drugi dostaje 409 to nawet w końcowym rozrachunku jest bardziej pokrzywdzony niż gdyby najmniej aktywni nie dostali nic.

Przykro mi, ale mimo 3-krotnego przeczytania nie byłem w stanie zrozumieć o co chodzi w tych wyliczeniach...
Może ustalmy jak rozumiemy gracza "aktywnego" (w sensie uczestnictwa w evencie) a jak "biernego".

Jako "aktywnego" uważam takiego, który ma znaczący udział w rankingach. I tam gdzie bierze udział to jest np. w okolicach miejsca TOP 10, czyli otrzymuje te "coś koło 100pkt".
Ile ataków musi się odbyć by zniszczyć zamek? Przyjmijmy że 5 najazdów i 5 bombardowań... a przy okazji parę ostrzałów morskich...
Ale przyjmijmy, że gracz wziął czynny udział w 10 rankingach, otrzymując wszędzie po te 100pkt, choć jest to założenie bardzo delikatne, bo wystarczy by raz spiął się mocniej i wskoczył np. do TOP3 i już ma 330pkt zamiast 100... Ale niech będzie te 10*100 czyli 1000pkt.
Do tego, z tego co widzę w logach, chociażby swoich, dojdzie mu przynajmniej 30% medali za wykonane przy okazji zadania, czyli ma 1300pkt.

A jak definiujemy gracza "biernego"? Ja to rozumiem jako kogoś, kto sobie 1-2 razy na dzień kliknie bez zastanowienia we "Wsparcie" i w konsekwencji znajdzie się gdzieś w okolicach 100 miejsca w ostatecznym rankingu, otrzymując ostatecznie jakieś 4 punkty... I też niech uda mu się nawet zaliczyć 10 takich rankingów (chociaż to już nieco kłóci się z tą jego biernością), czyli jakieś 40pkt... niech też uda mu się jakiś quest zaliczyć i niech ma nawet 60pkt...

Podsumowując:
Aktywny (choć bez szaleństw) - 1300 medali
Nieaktywny (choć jednak klikający co jakiś czas) - 60 medali.

To nie jest przepaść?
I tak jak pisałem wcześniej:
"I tak naprawdę to w porównaniu z tym medale z "ogólnej puli" stanowią niewielki zastrzyk", bo mają praktycznie znikomy wpływ na relację medali między aktywnym a nieaktywnym (czy raczej "mało aktywnym") graczem.
 

DeletedUser154025

Guest
Mam pytanko czy ten event jest realizowany na wszystkich światach tzn. chodzi mi o to, czy gracze z różnych grup są z różnych światach?
 

DeletedUser

Guest
A od czego zależy to, że gracz mija mnie mając taką samą liczbę pkt.? Zacząłem przed nim klikać mając 16 najemników. Teraz jestem 1 z przewagą nad nim 4 pkt., ale jak on kliknie wsparcie to mija mnie..
 

DeletedUser

Guest
Nagrody też są super.

żartowałem, bardzo słabe w porównaniu do innych eventów
 

DeletedUser189638

Guest
(...)

Jako "aktywnego" uważam takiego, który ma znaczący udział w rankingach. I tam gdzie bierze udział to jest np. w okolicach miejsca TOP 10, czyli otrzymuje te "coś koło 100pkt".
Ile ataków musi się odbyć by zniszczyć zamek? Przyjmijmy że 5 najazdów i 5 bombardowań... a przy okazji parę ostrzałów morskich...
Ale przyjmijmy, że gracz wziął czynny udział w 10 rankingach, otrzymując wszędzie po te 100pkt, choć jest to założenie bardzo delikatne, bo wystarczy by raz spiął się mocniej i wskoczył np. do TOP3 i już ma 330pkt zamiast 100... Ale niech będzie te 10*100 czyli 1000pkt.
Do tego, z tego co widzę w logach, chociażby swoich, dojdzie mu przynajmniej 30% medali za wykonane przy okazji zadania, czyli ma 1300pkt.

A jak definiujemy gracza "biernego"? Ja to rozumiem jako kogoś, kto sobie 1-2 razy na dzień kliknie bez zastanowienia we "Wsparcie" i w konsekwencji znajdzie się gdzieś w okolicach 100 miejsca w ostatecznym rankingu, otrzymując ostatecznie jakieś 4 punkty... I też niech uda mu się nawet zaliczyć 10 takich rankingów (chociaż to już nieco kłóci się z tą jego biernością), czyli jakieś 40pkt... niech też uda mu się jakiś quest zaliczyć i niech ma nawet 60pkt...

Podsumowując:
Aktywny (choć bez szaleństw) - 1300 medali
Nieaktywny (choć jednak klikający co jakiś czas) - 60 medali.

To nie jest przepaść?

Zaczynając od ostatniego - nie bardzo jest to przepaść.

Ale na chwilkę odejdźmy od tematu: czemu nie ma napisane że Najzd zabiera 5HP a bombardowanie jedynie 1HP zamku, wszyscy niemal w mojej grupie skupili się na bombardowaniu :/

Wracając:
Ostrzały morskie to wielkie badziewie - zanim wypełniłoby się 5000 pkt to prędzej by się zakończył sam event. Dlaczego ostrzał morski to zło? 1h - 1pkt, 5000 pkt - 5000 najemników, 1 najemnik 0.5h, w takim wypadku rozkład jest 1 ostrzał, 1 bombardowanie lub najazd. Gdyby wszyscy skupili się na ostrzale i tylko najeździe to nawet 100% aktywność wykona najazd po 25h (200 osobowa grupa, klikająca równo co 1h ostrzał) - jestem ciekaw kto był na tyle głupi aby to zaprojektować. Aktywność w tym obszarze pewnie w każdej grupie jest znikoma, bo wiadome że nigdy nie zostanie zapełniony pasek przed zniszczeniem zamku.

Zostawmy więc 5 najazdów i 5 bombardowań, łącznie 10. Kłopot w tym, że w grupie nie da się mieć topki -TOP50 w dwóch miejscach, a przynajmniej nie w mojej gdzie nicki już zdążyłem zapamiętać. Więc pozostaje 5 działań, max 100 pkt za topkę - 500 pkt + 50 za zniszczenie 550. Z zadań niech będzie to 330 pkt i mamy 880.

Jako mniej obrotnego, taki co wejdzie typowo na plemiona kliknie 3-5 razy dziennie i wystarczy. Osiągnie w rankingu jakąś 70 pozycję - 30 pkt, za zadania też dostanie ze 30.

Aktywny - 880
nieaktywny 60

Obaj dostaną po 50 w 200 osobowej grupie. Tak, można myśleć jest przepaść, gra gitara. Tylko za 880 pkt i ostatecznie coś koło 2400 pkt po wydarzeniu ciężko uzyskać coś bardziej konkretnego w odniesieniu do włożonego wysiłku.

Zakładasz, spiąć się i zdobyć topkę, tylko że spośród aktywnych wszyscy się spinają - szczególnie w moim świecie gdzie pp nie ma.

Nie chodzi o to aby kilka osób siedziało i biło jeden zamek, a ktoś ma przy tym niewielki udział i w rezultacie nic nie mógł sobie kupić z eventu. Rozdział pkt po zdobyciu zamku wg udziału pozwoliłby aktywnym na zakup tego co chcą, nawet w najgorszej grupie - gdzie aktywnych jest mniej niż 10.

Dla mnie bierny to ten, który nie wykorzystuje 10 najemników - wsparcie (bez likwidacji czasu) w ciągu 24h.

Wg mnie ten punkt z rozdziałem równomiernie jest bez sensu, bierny nie kupi i tak nic, a aktywnemu braknie do tego co chce.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Ale na chwilkę odejdźmy od tematu: czemu nie ma napisane że Najzd zabiera 5HP a bombardowanie jedynie 1HP zamku, wszyscy niemal w mojej grupie skupili się na bombardowaniu :/

Napisane jest:
- w ogłoszeniu o evencie (opublikowanym na forum i podlinkowanym na stronie głównym gry),
- bezpośrednio na ekranie wydarzenia (po najechaniu na nazwę danej kategorii ataku),
- w pomocy dotyczącej wydarzenia (link "Pomoc" na jego ekranie).

Trudno chyba byłoby jeszcze gdzieś to napisać. :)
 

DeletedUser92574

Guest
To chyba najgorszy event w historii plemion. Żebyś coś miał musisz siedzieć 24/7 na plemionach. Każdy gracz powinien mieć szanse dostać tyle samo z tego eventu a nie tylko 3 pierwsze miejsca, parodia
 

DeletedUser

Guest
wlasnie za 1sze miejsce w bombardowaniu jest 500medali a w morskim i najezdzie tez? bo powinno byc morski 1000 a najazd 700:)
paczka surowcow to 10% spichlerza czy cos innego?
 
Status
Zamknięty.
Do góry