Wydarzenie: Oblężenie zamku! - komentarze

Status
Zamknięty.

FKG007

Zwiadowca
Wynik reakcji
503
Pytanko:

Czy jeżeli w inwentarzu będziemy posiadali do użycia dwa bonusy będzie można ich użyć jednocześnie? Np bonusu do mieczników i pojemności łupu
 

DeletedUser88253

Guest
pytanie: ten bonus do wysadzania muru to jak działa? wysyłam np. fejka i rozwala mur do 0? czy jakoś procentowo?
 

DeletedUser186142

Guest
Zyskaj złote monety w ilości odpowiadającej liczbie posiadanych przez siebie wiosek w momencie użycia tego zasobu.

Co to dokładnie oznacza?

Kufer wojenny: daje monety/paczki surowcowe w ilości równej liczbie wiosek posiadanych w momencie aktywowania tego bonusu

Monety/paczki, czyli? Monety lub paczki? Monety i paczki? Jakiś przelicznik jest? Chodzi o monety bite w pałacu?
 

DeletedUser

Guest
Co to dokładnie oznacza?



Monety/paczki, czyli? Monety lub paczki? Monety i paczki? Jakiś przelicznik jest? Chodzi o monety bite w pałacu?

Ta chodzi o monety bite w pałacu tj masz 1000 wiosek w chwili aktywacji bonusu to tyle otrzymujesz monet.
Monet lub paczek dlatego że na niektórych światach są zamiast monet paczki czyli skoro grasz na światach z monetami to dostaniesz monety, jak ktoś gra na świecie z paczkami to dostanie paczki
 

Sparta129

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
758
Czy jak już masz w inwentarzu bonusy to możesz je przesyłać do innych graczy ?
 

DeletedUser181932

Guest
pytanie: ten bonus do wysadzania muru to jak działa? wysyłam np. fejka i rozwala mur do 0? czy jakoś procentowo?

Tylko tu jest taki szczegół;d

Pułapki wybuchowe: Wysadza mury wioski gdy walka jest przegrana, aby pokonać dodatkowe jednostki atakującego.

A żeby pokonać jednostki atakującego to to znaczy, że ten bonus jest do obrony i jak wiocha pada to mur się rozwala i bije troche offa?;p
Czy jak to rozumieć?
 

DeletedUser116709

Guest
jak dla mnie to ten event to pic na wodę, bo żeby szturmować zamek musisz użyć 150pp, by dostać najemników też za pp

plemiona juz od jakiegoś czasu stały się zbyt materialne, o to wam właśnie chodzi by ludzie wydawali pp w zamian za śmieszne medale i nagrody, a my tracimy na tym pp tylko pod inną postacią
 

DeletedUser

Guest
Beznadziejne to wydarzenie. Fuj, fuj, fuj. Szkoda czasu na nie. -.-
 

DeletedUser189378

Guest
jeden z lepszych wydarzeń na świecie z funcjami pp daliście zbyt niskie ceny..
 

DeletedUser189338

Guest
Teraz już prawie wszystko kreci się wokół pp... trochę to słabe :/
 

DeletedUser18304

Guest
Jako że gram na Arkadii to bonusy wydają mi się marne. Monety to dla mnie jedyny sensowny wybór, ale kosztuje 4,5k medali, co pewnie zajmie mi cały event do zebrania. 1 gruby. Cóż, może czegoś nie doczytałem. ;) Mam nadzieję, że chociaż jakieś flagi mi wpadną. :D
 

DeletedUser180971

Guest
odnośnie flag, ktoś już zdobył jakieś odznaczenia? bo w supporcie nie potrafią lub nie chcą powiedzieć ile to jest "odpowiednia liczba najemników". A już byłem pierwszy w najeździe i bombardowaniu zamku i nic nie dostałem po za medalami ;/
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
jak dla mnie to ten event to pic na wodę, bo żeby szturmować zamek musisz użyć 150pp, by dostać najemników też za pp

Nie ma nakazu szturmowania zamku, więc możesz spać spokojnie. :)
A żeby dostać najemników wystarczy poczekać (np. przez noc się bardzo ładnie odradzają). Kto nie chce czekać, może ich mieć szybiej.

Obie te opcje dostępne są tylko na światach z "dodatkowymi funkcjami premium". Skoro grasz na takim świecie (zakładam, że z własnej i nieprzymuszonej woli), to akurat TE dwie opcje (jako mające praktycznie zerowy wpływ na losy świata) nie powinny budzić Twoich obaw.

Teraz już prawie wszystko kreci się wokół pp... trochę to słabe :/

Trochę dziwnie brzmią te słowa w sytuacji TEGO eventu, gdzie funkcje za pp pełnią tak marginalną rolę, że praktycznie ich nie ma...

Beznadziejne to wydarzenie. Fuj, fuj, fuj. Szkoda czasu na nie. -.-
+
Kolejny beznadziejny event. Pozdrawiam :)

Dziękujemy za cenną uwagę i wskazówki, z których na pewno skorzystamy w dalszej pracy nad rozwojem gry. :)

odnośnie flag, ktoś już zdobył jakieś odznaczenia? bo w supporcie nie potrafią lub nie chcą powiedzieć ile to jest "odpowiednia liczba najemników".

"Odpowiednia" to taka, która pozwala na wykonanie zadania widocznego w odznaczeniu, czyli "doprowadzenia do przeprowadzenia ostrzału/bombardowania/najazdu". Odznaczenie takie otrzymuje osoba, której kliknięcie w danym obszarze było decydujące, bo pozwoliło na zapełnienie paska postępu czyli "doprowadziło do przeprowadzenia ostrzału/bombardowania/najazdu".
 

DeletedUser

Guest
Serio, pula drugiego zamku to 11k medali? :D Spodziewałem się większego skoku.

EDIT: Wydaje mi się, czy dmg najazdu jest ustawiony dla całego serwera? Popytałem trochę i u każdego pż zamku spadają w taki sam sposób.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser189638

Guest
Sam motyw z wydarzeniem bardzo spoko.
Jednak jak każde wydarzenie ma swoje kłopoty:
1. Jak już niektórzy napisali tutaj drugi zamek to 11k medali, 10%, serio?
2. Wielkość grupy.
3. Aktywność

Moja grupa jest tak aktywna że dopiero zbiliśmy dwa razy PŻ - mając teraz 16/25 HP. Sądząc po tym że aktywność bardzo spadła po godzinie 16 wczorajszego dnia będziemy bić do końca eventu i w ogóle nie ubijemy. Nie wiem jak duża grupa jest pewnie coś koło 1000 graczy. I teraz w grupie mam około 20 aktywnie biorących udział. Bardzo bym chciał zdobyć 4500 pkt ale już teraz wiem że się nie uda.

Co z tego, że ja czy koledzy bardziej aktywni się angażują, zdobędziemy raz na dzień 300 pkt, czy 500 pkt po zapełnieniu paska skoro jak już rozpierniczymy zamek, to dostaniemy ochłapy. Bo ktoś sobie kliknął raz i dostanie pkt z puli 10k, mimo że w ogóle nie zasłużył, z eventu w którym brał udział dostał. Pkt powinny być rozdzielone proporcjonalnie wg ilości użytych najemników. Bo w aktualnej sytuacji to mam i pewnie wiele z osób zaciekawionych ciężką sytuację, mimo że chcemy coś osiągnąć to 90% sobie pomyślało walić to, niech sobie klikają ja i tak dostane punkty.

Akurat ten punkt jest chory i powinno wyrzucać osoby, które nie wykorzystują swoich najemników w co najmniej 50%. Jeśli ktoś ma fart trafił do grupy, która wykorzystuje 100% i wszyscy są zadowoleni, bo zamek szybko zbiją.

Sam pewnie zostałem przydzielony do jakiejś grupy w świecie w którym i tak nie gram, klikając raz tam dostanę pewnie około 50 pkt za nic. Bardzo fatalne podejście :mad::mad::mad:

Jest też problem z zadaniami z eventu. Jeśli zapomnę a już mi się to zdarzyło dwa razy, kliknąć zakończ zadanie to w kolejnym już nie ma tych co wykorzystałem, tylko liczone od zera.
Np. Pierwsze zadanie wykorzystaj 15, wykorzystałem 19 a dopiero kliknąłem zakończ, oczekiwałem 4/20 w kolejnym, a było 0/20.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zgadzam się, że system w którym najgorsze warzywo dostaje z puli tyle samo co najbardziej aktywny gracz nie jest optymalny. Ciekawy jest również pomysł z wydalaniem nieaktywnych graczy z grupy, chociaż próg wydalenia nie może być aż tak wysoki.


Btw w grupie jest max 200 osób.
 
Status
Zamknięty.
Do góry