Wspólna konferencja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser75292
  • Data rozpoczęcia

Ułatwi to grę?

  • Tak

    Głosy: 54 78,3%
  • Nie

    Głosy: 7 10,1%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 8 11,6%

  • W sumie głosujących
    69
Status
Zamknięty.

DeletedUser75292

Guest
Dzień dobry. Nieodzownym elementem tej gry są dobrze zorganizowane, zsynchronizowane ataki lub tak zwane fale plemienne. Zazwyczaj za takie akcje odpowiedzialna jest jedna osoba, często radny. Wiadomo jak to bywa. A to jeden nie może, a to drugi nie ma offa, trzeci nie może bo ma wyjazd lub nie będzie miał dostępu do neta. Przy większej ilości osób zaangażowanej w akcję należy pisać do każdego gracza z osobna. Jest to bardzo męczące, Ci którzy organizowali akcję na większą skalę wiedzą o co mi chodzi. Wobec powyższego proponuję wprowadzić - jak to kmic nazwał bardziej profesjonalnie - wspólną konferencję. Na czym ona polega? Otóż podczas rozmowy pw 2 graczy do rozmowy mogliby dołączyć także inni rozmówcy, oczywiście za wcześniejszym wysłaniem zaproszenia do rozmowy przez jednego z graczy. Już rozmawiałem z administracją o tym, lecz dostałem taką odpowiedź:

kmic napisał:
Wspólnych konferencji póki co nie planujemy, wbrew pozorom to jednak jest dość poważna zmiana.

Nikt nie naciska by zostało to wprowadzone od tak, natychmiast. Zdaję sobie sprawę, że potrzeba dużo czasu na programowanie takich aktualizacji. Nie miej jednak przydałoby się to na pewno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser159480

Guest
Pomysł ciekawy, ale ma swoje wady.

Zagłosowałem na opcję "nie mam zdania".
 

DeletedUser

Guest
Szczerze mówiąc (jako ten co zrobił kilka "większych" akcji) zawsze był z tym problem aby wszystko ładnie przeprowadzić.Lecz mi zawsze wystarczało podanie numeru GG i robienie konferencji.Aczkolwiek ostatnio zdałem sobie sprawę iż wiele graczy jednak tego GG nie ma.Więc kiedyś dałbym na nie,ale teraz jak najbardziej na tak.Nie chodzi nawet czy ktoś ma GG czy też nie ma.. ale w nie których plemionach jeśli będzie chodziło o jakąś akcje,to będzie jedna wymówka mniej :rolleyes:


Ja bym to widział tak ,że gracz A przeprowadza akcje i piszę wiadomość do gracza B a później dodaje do konferencji graczy C,D,E itd.
Wyglądało by to całkiem podobnie jak wspólna zakładka między plemionami ;) wystarczyło by akceptować przyjęcie do konferencji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry ale tylko i wyłącznie na zasadzie PW. Nie w formie czatu który zamula i robi syf.
 

DeletedUser75292

Guest
Davideus.

Podziel się minusami jakie dostrzegasz w tym pomyśle. Może to pomóc w eliminacji ewentualnych wad.

alex011251

Trzeba poczekać do wprowadzenia czatu, bo być może to zastąpi wspólną konferencję. W ramach tego można by było wprowadzić coś w rodzaju prywatnych pokoi.
 

DeletedUser159480

Guest
Moim zdaniem taka nowość może ładnie zmulić Plemiona i to konkretnie. Na dodatek mają wprowadzić ten czat, podobno też wewnątrz Plemienia więc szanse na wprowadzenie konferencji są na prawdę małe. Z resztą sam Kmic od tym pisał.
 

DeletedUser75292

Guest
Moim zdaniem taka nowość może ładnie zmulić Plemiona i to konkretnie. Na dodatek mają wprowadzić ten czat, podobno też wewnątrz Plemienia więc szanse na wprowadzenie konferencji są na prawdę małe. Z resztą sam Kmic od tym pisał.

Nie zawsze wspólne akcję są organizowane na linii współplemieniec - współplemieniec. Ale poza tym ja nie mówię o takich akcjach, gdzie wysyła się ataki na jednego gracza przy 40 krzyżykach. Bardziej o takie na 6-7 graczy przy kilkuset atakach.
 

DeletedUser159480

Guest
Nie zawsze wspólne akcję są organizowane na linii współplemieniec - współplemieniec. Ale poza tym ja nie mówię o takich akcjach, gdzie wysyła się ataki na jednego gracza przy 40 krzyżykach. Bardziej o takie na 6-7 graczy przy kilkuset atakach.

Dobrze o tym wiem, nie musisz mi tego tak tłumaczyć :)

Ja wyraziłem swoje zdanie i dalej jestem na "nie mam zdania". Poczekajmy na opinię innych Forumowiczów :)
 

DeletedUser135398

Guest
tak, tak ,tak !
ile razy sobie myślałem, "przydałaby się konferencja, muszę to zaproponować" ale zawsze mi się nie chciało ;)
ale myślę,że mogłoby być to kosztowne, dlatego takie konfy tylko dla KP :)
 

DeletedUser159480

Guest
tak, tak ,tak !
ile razy sobie myślałem, "przydałaby się konferencja, muszę to zaproponować" ale zawsze mi się nie chciało ;)
ale myślę,że mogłoby być to kosztowne, dlatego takie konfy tylko dla KP :)

No tak, napakujcie jest więcej opcji dodatkowych dla KP.. a przepaść między bez KP, a KP dalej rośnie.

Nie wiem czy jest w ogóle sens dyskutować na ten temat, bo i tak nikt z Teamu tutaj nie zagląda i nie komentuje. A bez nich nie ma szans na wprowadzenie tego.
 

DeletedUser145784

Guest
Team już prawie wszytko co się dało wprowadził dla KP, a dla tych bez KP to tylko notatnik?? Każdy jak zaczyna grę w plemiona gra bez KP więc wydaję mi się że trzeba inwestować minimalnie więcej dla graczy bez KP żeby wszystko się zwróciło.
 

DeletedUser

Guest
Jakiś czas temu myślałem o "konferencyjnych rozmowach". :) Jestem jak najbardziej na tak, bo to rzeczywiście bardzo by uprościło m.in. akcje. :)
 

DeletedUser55755

Guest
hmmm...
Konferencja na bieżąco w czasie rzeczywistym - TAK. Nigdy za wiele kontaktów i rozmów z graczami między sobą ;)

Jednak konferencja na zasadzie wiadomości PW - tutaj nie mam zdania.
Z jednej strony dobrze byłoby aby wszyscy uczestnicy walk mieli te same wiadomości do dyspozycji, czyli byli tak samo poinformowani.
Z drugiej jednak strony, nie koniecznie to jest taki dobry pomysł, wiedza wszystkich o wszystkim nie zawsze jest wskazana...
No i ta ilość wiadomości PW ;/
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo dobry, zwłaszcza dla organizacji większych akcji.
 

DeletedUser93204

Guest
Hmm pomysl wart wprowadzenia.
Jestem na tak gdyż ułatwiłoby to znacznie prowadzenie akcji ofensywnej zarówno jak i defensywnej.
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Mulić by nie muliło, na pewno mniej niż czat, jedynie by troche miejsca w bazie by zajmowało, da rade coś takiego zrobić bez mulenia :)
 

DeletedUser

Guest
Mają czat wprowadzić...Jestem na nie.
Chyba że ten czat nie powstanie nigdy...
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Myślimy nad fajnym toolem do planowania dużych akcji w 8.0, ale nie wiem jeszcze czy będzie możliwe zaimplementowanie tego (nie wiem czy jest dość czasu by się z tym wyrobić).
 

DeletedUser160709

Guest
sam jestem odpowiedzialny za akcje ofensywne jak i defensywne i sądzą że to by się przydało
 
Status
Zamknięty.
Do góry