Wieksza zagroda ?!

  • Rozpoczynający wątek Dj Haker
  • Data rozpoczęcia

Zagroda po 30 000

  • Zgadzam sie na wieksza zagrode

    Głosy: 119 64,7%
  • NIe, nie zgadzam sie na wieksza zagrode

    Głosy: 65 35,3%

  • W sumie głosujących
    184
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Nie ma co mieszać przy pojemności zagrody :) zagroda ma 24k pojemności i tyle, nie jest zbyt mała co utrudniało by rozgrywkę, a także nie jest zbyt duża ^^ jeżeli zagrody zostały stworzone tak by na 30 poziomie miały pojemność 24k to najwidoczniej twórcom ta pojemność wydawała się odpowiednia.
 

DeletedUser6116

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

jestem na nie, to jest po prostu beznadziejny pomysł niech zostanie tak jak jest:rolleyes: to byłoby zbyt duże uproszczenie dla agresorów:(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Najwidoczniej tak jednak wielu graczy zawsze będzie ta pojemność bolała...
No ale przynajmniej teraz nikt nie wymyślił by wprowadzić do plemion tory i ciuchcie bo jak pamiętam to był kiedyś taka propozycja i miałem z tego niezły ubaw...

Ale jeśli nawet większość będzie za wprowadzeniem większej zagrody wszystko zależy od niemców...
 

DeletedUser2590

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Jestem na nie. Zbyt duże ułatwienie dla gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

ja tez jestem na nie.

jako ze Niemcy tego nie zmienia proponowalbym zamknac temat...
 

DeletedUser11100

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Nie masz miejsca w zagrodzie idź na wojne:) Ja miałem całą zagrode pełną wysłałem atak i w zagrodzie tylo 8tys. :) ale wioske 11tys. p. zdobyłem przynajmniej:)) A tak serio to sam nie wiem:/ Z pewnością na ś10 większa zagroda sie przyda bo wszystko idzie szybciej
 

DeletedUser14854

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Większa zagroda musi być na 11świecie bo te 24k ludzi nudne jest itp. itd. Pozatym jeśli nic się nie zmieni bo agresor będzie miał więcej woja i obrońca to można tą zagrode powiększyć;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Większa zagroda musi być na 11świecie bo te 24k ludzi nudne jest itp. itd. Pozatym jeśli nic się nie zmieni bo agresor będzie miał więcej woja i obrońca to można tą zagrode powiększyć;p


Tylko po co? dla twojej p[rzyjemnosci? dlatego, zebys mogl sobie popatrzec na to, ze masz 10 000 toporow a nie 6 000? Dajcie spokoj...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Czyli tak jak mówiłem to da tylko większy rozmach... i wcale gry nam nie ułatwi... wręcz przeciwnie... by podbić jakąś wioche musisz mieć dwa razy więcej wosjka co nam daje 2 razy dłuższe oczekiwanie bo i obrońca ma większe wojska
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Tylko po co? dla twojej p[rzyjemnosci? dlatego, zebys mogl sobie popatrzec na to, ze masz 10 000 toporow a nie 6 000? Dajcie spokoj...

heh...
nie chcialem tego mowic bo jestem przeciw, ale ten argument moim zdaniem jest zly.

gdy masz wiecej wojska w jednym ataku masz wieksza sile przebicia...

obronca moze sobie i tak polaczyc z dwoch wiosek wojska i bedzie mial wtedy 48 k wojsk w wiosce...

i wtedy wychodzi 24k/48k

gdy agresor bedzie mial mozliwosc zbudowania wiekszej armii, nie koniecznie obronca musi skorzystac z tej mozliwosci...

po drugie: wojska agresora maja przewage nad obronca. wyprodukowanie 5000 toporow zajmuje tyle ile 2000 pik i mieczy (bralem to z glowy wiec mam nadzieje ze wartosci sa bliskie prawdzie) a bez muru topory wygrywaja...

wiec jesli wezmiemy teraz 10000 toporow i 4000 k pik i mieczy to agresor bedzie mial jeszcze wieksza przewage - co dla mnie jest dobre.

jestem przeciwnikiem morale i niemozliwosci laczenia wojsk przez agresora...

mimo tego ogolnie jestem przeciw
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Jestem na NIE
nic z tego niewyniknie dobrego,
tylko raporty bedom 10k toporów i 5 k lekkiej na 15k pik + 15 k mieczy

pomysł który nic niewprowadza dobrego
 

DeletedUser14347

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

A czy Ktokolwiek spojrzał na to, że miasto liczące 50k mieszkańców jest trochę nierealne, jak na średniowiecze? Bo chyba w takich klimatach jest ta gra... Wszystko jest pięknie wyliczone i ilość ludności na świecie pasuje do tej, jaka panowała w średniowieczu, a 24 tysiące ludzi to i tak bardzo dużo, jak na miasto . Oprócz tego mur miałby mniejsze znaczenie (a właściwie obrona gruntowa), a i kilkudziesięciotysięczne armie pochodzące z JEDNEGO MIASTA niezbyt mi pasują do klimatu. No i jeśli zwiększamy limit zagrody, to i szybkość produkcji jednostek. A żeby budowanie budynków było proporcjonalne do szybkości rekrutacji, to ową szybkość też trzeba zmienić. Jedno pociąga drugie. A i większy spichlerz, by można było proporcjonalnie (!) kazać wyprodukować odpowiednio większą ilość ludzi na raz, niż teraz. A skoro większy spichlerz to co? Tak! Większa produkcja surowców....


Streszczenie powyższego: jestem na nie, gdyż to by burzyło klimat gry.
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Moim zdaniem jest to trochę głupie.
Myślę, że te 10k miejsc nic nie zmieni.

Przy założeniu, że masz 7k pików i mieczy i mur na 20, a agrosor 8k toporów i
3k lk to wtedy wygra obrońca.
Ok, teraz dochodzi 10k miesjca w zagrodzie.
Obrońca 12k pików i mieczy, agresor 10k topów i 5k lk wynik bardzo podobny.
Przy lącznej obronie 14k poległo 9802,a przy 24k 13586.

Efekt jest taki, że jedna i druga strona dłużej obdudowuje woja przy takim samym efekcie.
Wtedy byś chciał żeby się wojo szybciej budowało.



A poza tym zamiast chcieć więcej miejsca trzeba je mądzrze wykorzystać.
Zamiast budować wszystko na maxa to może być tak.
Wioska obronna produkująca jedynie pików, mieczy i ewentualnie łuków.
Konnicy nie robisz, więc stajnia może być choćby na 10, ratusz 20, market 10.
Może nie masz 10k miejsc więcej, ale zawsze coś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Wszyscy wymagają jekieś "cuda-niewidy" to zagroda ma być większa, to jest nie takie, a ktoś iny jeszcze coś!!! Może jeszcze ta zagroda ma zię za darmo robić??? Gra jest fajna taka jaka jest!!!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

heh...
nie chcialem tego mowic bo jestem przeciw, ale ten argument moim zdaniem jest zly.

a moim zdaniem dobry:D

gdy agresor bedzie mial mozliwosc zbudowania wiekszej armii, nie koniecznie obronca musi skorzystac z tej mozliwosci...

Dlaczego ma nie korzystac z tej mozliwosci??:> jakby zagroda byla wieksza, to i obronca produkowalby wiecej:D


po drugie: wojska agresora maja przewage nad obronca. wyprodukowanie 5000 toporow zajmuje tyle ile 2000 pik i mieczy (bralem to z glowy wiec mam nadzieje ze wartosci sa bliskie prawdzie) a bez muru topory wygrywaja...

Znajdz na wyzszym poziomie gry wioski bez muru:)

wiec jesli wezmiemy teraz 10000 toporow i 4000 k pik i mieczy to agresor bedzie mial jeszcze wieksza przewage - co dla mnie jest dobre.

Pod warunkiem, ze nie ma muru:)

jestem przeciwnikiem morale i niemozliwosci laczenia wojsk przez agresora...

a ja jestem za moralnoscia... zreszta ty o tym wiesz:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

a moim zdaniem dobry:D

a moim zdaniem zly :rolleyes:

Dlaczego ma nie korzystac z tej mozliwosci??:> jakby zagroda byla wieksza, to i obronca produkowalby wiecej:D


nie mowie ze nie bedzie tylko ze moze nie skorzystac - nie wszyscy gracze wypychaja wioski def na maksa, za to wiekszosc wypycha na maksa offa.


Znajdz na wyzszym poziomie gry wioski bez muru:)

podejrzewam ze nawet jak mur bedzie na 20 lvl jednostki beda sie zachowywac tak samo

Pod warunkiem, ze nie ma muru:)

jak wyzej

a ja jestem za moralnoscia... zreszta ty o tym wiesz:)

wiem... ale...

to nie zmienia mojego zdania :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

podejrzewam ze nawet jak mur bedzie na 20 lvl jednostki beda sie zachowywac tak samo

wlasnie. beda zachowywac sie tak samo... Poza tym nie mozesz zakladac ze wioski defensywnej nie wypchasz defem, bo rownie dobrze mozesz nie wypchac wioski ofensywnej offem:) A jezeli zostana zachowane proporcje, to nawet przy powiekszeniu zagrody efekt bylby bardzo zblizony...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

wlasnie. beda zachowywac sie tak samo... Poza tym nie mozesz zakladac ze wioski defensywnej nie wypchasz defem, bo rownie dobrze mozesz nie wypchac wioski ofensywnej offem:) A jezeli zostana zachowane proporcje, to nawet przy powiekszeniu zagrody efekt bylby bardzo zblizony...

chodzi mi o to ze defensor moze laczyc wojska w 48 k a nawet jesli jest silny to w 200 k - i co wtedy? :(

a wiadomo ze im wiecej wojsk tym wieksza sila przebicia a co za tym idzie - mniejsze straty.

dlatego to umozliwiloby agresorowi posiadanie wiekszej sily przebicia...


P.s. pamietaj ze jestem na nie, probuje tylko zbic ten argument;]
juz lepiej jaklby dali mozliwosc laczenia wojsk agresora... :eek:


co do tego z tymi wojskami przyznaje ze nie mialem racji - takze obliczylem to w symulatorze... w oby przypadkach ginie podobny procent.

ale przedewszystkim chodzi mi o argument ktory opisalem powyzej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

hehe nigdy mnie tu nie kusiło ale teraz muszę coś napisać...
Na razie wy zapełnijcie te zagrody które posiadacie..
W tej chwili odbudowa offa to 2tygodnie.. Czasu a czasu.. A wy chcecie powiększać zagrodę? Wy się teraz obronić dobrze nie umiecie:) A co będzie jak wam wpadnie 20k toporów 10k lk i z 500taranów x10 :)
Ludzie starczy wam tego wojska i teraz:)
Oczywiście na NIE...
Moim zdaniem te posty pisane w tej części forum nie powinny wchodzić w rangę.. Bo coś tutaj za dużo osób piszę głupoty by nabić sobie posta więcej...
Zamiast propozycje powinni zmienić na "Marzenia graczy":)
Pozdrawiam i życzę 50tysięcznej zagrody
 

DeletedUser14854

Guest
Odp: Wieksza zagroda ?!

Ale jak wpadnie nam 20000toporów czy jak Ty to tam piszesz wczesniej to trzeba pamiętac że my tez będziemy mieli większą obrone wiec efekt będzie podobny co przy mniejszej zagrodzie lecz z wiekszą liczbą woja. A więc myśle że powinniśmy zrobić choć jeden świat gdzie byśmy mogli sprawdzić jak to będzie i tym z was którym się spodoba większa zagroda niech sobie grają na tym świecie a Ci którym się nei spodoba to niech nie grają i tyle, powinniśmy zrobić ten jeden świat z większa zagrodą;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry