Wieża oblężnicza i armatnicy

  • Rozpoczynający wątek klopeq
  • Data rozpoczęcia

Więc...?

  • Akceptowywalne.

    Głosy: 3 16,7%
  • Pomysł, bądź pomysły, wymagają modyfikacji.

    Głosy: 0 0,0%
  • Jedna z tych jednostek mi się podoba, druga zaś nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie do zaakceptowania.

    Głosy: 15 83,3%

  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Trochę się nad tym zastanawiałem i postanowiłem dać pomysł (bo niekoniecznie musi być nowy) co do małego bonusu dla agresora.

Mianowicie chyba każdy z nas oglądał "Władcę Pierścienia: Powrót Króla" i "Królestwo Niebieskie". Tam zostały użyte te machiny, które bez proplemu wchodziły na mur i rozbijały obronę obrońcy.

Wieża oblężnicza: (Jednostka atakująco-obronna)
Koszta: 20.000 drewna 17.000 gliny 35.000 żelaza (są to koszta 100 mieczników i 100 łuczników + koszt samej machiny)
Ludność: 250 (100 mieczników + 100 łuczników + ludzie, którzy muszą popychać wieżę)
Prędkość: 60 minut na pole
Siła napadu: 5.000 (siła ataku 100 mieczników i 100 łuczników + naszpikowana kolcami wieża)
Obrona ogólna: 2.700
Oborna przed kawalerią: 2.300
Obrona przed łucznikami: 4.000
(nowa rubryka) Obrona przed machinami oblężniczymi: 900

Wydaje się, że wieża jest nie do pokonania i wszyscy będą ją tworzyć, by robijać potężną obronę w wioskach...

Lecz tu wkraczają do akcji katapulty (o armatnikach trochę później) - jednostki, które prawdziwie potrafią się oprzeć temu kolosowi - potrzebne są 54 katapulty, by odeprzeć atak jednej wieży!

Piechota i kawaleria również potrafi odeprzeć atak. Wydaje się to nierealne, prawda? Może i samej wieży nie dadzą rady się zniszczyć, ale uda mi się rozwalić obsługę, choć trochę im to zajmie.

Czemu wziąłem mieczników i łuczników, skoro są tacy słabi w ataku? Ponieważ nie chciałem aż tak zwiększać siły napadu.

A teraz coś o armatniku:

Armatnik: (Jednostka obronna TYLKO)
Koszta: 730 drewna 500 gliny 1.300 żelaza
Ludność: 14
Prędkość: 30 minut na pole
Siła napadu: 115
Obrona ogólna: 145
Obrona przed kawalerią: 105
Obrona przed łucznikami: 180
Obrona przed machinami oblężniczymi: 220

Jednostka wyspecjalizowana do niszczenia machin oblężniczych.

Co do kosztów wynalezienia w kuźni zastanowimy się po akceptacji pomysłu.
Być może obie jednostki zostaną wprowadzone w świecie 11...
_______________________
W razie jakichkolwiek pytań piszcie, a chętnie, bądź i nie, odpowiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6429

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

żadnych nowych jednostek ... naoglądałeś się WP i będziesz chciał mieć w plemionach...

jak tego chceszs mam dla ciebie prosty(długi trudny nierealny) sposób.
zrób sobie sam tą gre ^^


ankieta taka jakaś dziwna...

edit
przeczytałem końcówke...

CZY TY WOGÓLE WIESZ ILE ZAJEŁO BY WPROWADZENIE TEGO POMYSŁU??Dodałeś nowy skrypt do gry,chodzi mi o rozwalanie załogi tej wieży.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

Po co zmieniać ? Przecież jest dobrze. A jeżeli byłoby źle to grałoby mniej graczy... Jak widać gra naprawdę dużo osób.
 

DeletedUser10627

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

Chyba ktoś tu nie może tego przeżyć, że jego pomysły się nie sprawdzają... gdzieś to już chyba było napisane przez, któregoś Administratora, że nowe jednostki na pewno nie zostaną wprowadzone, więc jestem na NIE.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

Po co zmieniać ?[...]

A nowe oblicze zabawy na świecie 11 było by złe?
Skoro na świecie 10 podwojono prędkość gry do 2, to czemu złym pomysłem byłyby wieże oblężnicze i armatnicy? Zachowują oni charakter gry, a wieże te były używane w średniowieczu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

o matko...
najpierw fosa, teraz to.

a jeszcze czyjas propozycje komentowal "zachowujesz sie jak dziecko - nie potrafisz zaakceptowac otaczajacej cie rzeczywistosci"

wiec skoro ty to potrafisz to ja zaakceptuj i skoncz z tymi idiotycznymi propozycjami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

[...] i skoncz z tymi idiotycznymi propozycjami.

To wyjaśnij mi więc, po co jest dział z propozycjami?
Jakoś żaden, ale to żaden moeerator/administrator nie napisał w regulaminie czy o sposobie pisania propozycji. Podaję propozycję jednostki i nagle jedna osoba mi mówi, że żadna jednostka nie zostanie zaakceptowana... LUDZIE!

Skoro wszystko, co piszę jest idiotyczne, to zapewne tylko dlatego, że jestem "pikinierem"! Cholerni tradycjonaliści od siedmiu boleści. Wiecznie na nie, wiecznie na nie... To po co się wypowiadać?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

proponuje ci zebys zajrzal tu... no i jeszcze tu

co do pik - spojrz na moj podpis.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

jest mozliwosc wyslania propozycji do niemiec - ale tylko wtedy, kiedy bedzie to naprawde rewolucyjna, oryginalna i latwa do wprowadzenia zmiana

A jakie mają być pomysły dobre? Otóż na tyle oryginalne, że nie ma ich na niemieckim forum w tym samym dziale! Czyli na prawdę wyjątkowe.

I weź tu znajdź coś takiego...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

heh...
zastanawiam sie ile ty masz lat?

nie mozesz wybierac urywkow regulaminow na podstawie ktorych chcesz udowodnic swoja slusznosc bo ja moge zrobic to samo:

Koniec tego dobrego! Od tej chwili nie będzie tutaj bezmyślnych propozycji, bezmyślnych postów i przede wszystkim spamowania!

Przykłady:

1) Bezmyślne pomysły: nowe jednostki, nowe budynki, dodatkowe surowce i inne tego typu pomysły.

a ty wlasnie prezentujesz nowa jednostke...
_____

nie mowiac juz o tym ze jesli uwazasz ze twoj pomysl jest orginalny i wyjatkowy (i nie ma go na forum niemieckim!) to jestes w bledzie :)
 

DeletedUser4447

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

Nie czytałem całego tematu, więc mogę się powtórzyć.

Realia: Owszem, wieże oblężnicze były używane już przez Rzymian, tyle że proch strzelniczy w Europie wynaleziono w pierwszej połowie XIV w., praktyczne zastosowanie zyskał jakieś 50 lat później, a plemiona to XI w.

Gra: Nie wolno zakładać tego typu topiców, więc do zablokowania bądź kasacji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wieża oblężnicza i armatnicy

Propozycja niedopracowana - brak graficznego wyglądu jednostek, brak wymagań budynkowych, brak kosztów badań... a i pewnie parę innych rzeczy się znajdzie.

Jeśli autor będzie chciał uzupełnić, proszę o PM, wtedy otworzę temat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry