Wersja 8.6

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Plemiona - wersja 8.6


Drodzy Gracze,
od pewnego czasu nie pozwalamy Wam na stagnację, dość często informujemy Was o nowościach pojawiających się w grze. Przed nami kolejna porcja zmian - tym razem bez jakichś wielkich sensacji, ale liczymy, że każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.


Wstępne logowanie

Wielu z Was spotkało się już z tą funkcją, która umożliwia zarezerwowanie sobie miejsca na nowo otwieranym świecie, jeszcze zanim na dobre ruszy na nim rozgrywka. Dotychczas było to tylko "zapisanie się", teraz idziemy krok dalej: po dokonaniu wstępnego logowania, gracz uzyska dostęp do "ograniczonej" wersji świata. Nie będzie tam wiosek, ale będzie dostęp do opcji umożliwiających założenie plemienia (lub dołączenie do już istniejącego), rozmowy na jego forum czy wysyłania wiadomości. Będzie więc można uformować plemię zanim świat wystartuje.
W dalszym ciągu NIE WSZYSTKIE nowe światy będą uruchamiane wraz ze wstępnym logowaniem.

Menedżer Konta

- Dodana funkcja "Menedżer Badań", umożliwiająca stworzenie szablonu rozwoju badań we wiosce w celu ułatwienia zarządzania większymi kontami.
- Ulepszony mechanizm tworzenia szablonów w Menedżerze Wiosek.

Flagi

- Usunięcie otrzymywania flagi w zamian za otrzymanie nagrody "zdobycie X przyjaciół" (czyli rozdzielenie pojęć: flagę będzie się wciąż otrzymywać za zaproszenie nowych osób do gry, nie zaś za "zaprzyjaźnienie się" z już istniejącymi graczami).
- Dodane wyblakłe ikony odpowiednich flag w pustych polach tabelki widocznej w zakładce "Przegląd" (co pozwoli na pełniejszą informację na temat tego jaki kolor odpowiada jakiemu poziomowi flagi, nawet jeśli się nie posiada flagi o danym bonusie).

Inne

- Dodane dodatkowe zadania.
- Dodana podpowiedź "nick sugerowany" podczas rejestracji nowego konta, jeśli pierwszy nick wpisany przez gracza okazał się zajęty.
- Usunięta opcja "forum zewnętrzne" w konfiguracji ustawień plemienia, z powodu niemal zerowego wykorzystania (a za to często powodującej problemy gdy ktoś w tym polu wpisał nieprawidłowy adres url).
- Drobne modyfikacje obrazków na ekranie Piedestału oraz w zakładce do zapraszania graczy.
- Poprawka w zakładce "Zaproś graczy", w której obecnie błędnie byli wyświetlani jako "zaproszeni" także starzy gracze, którzy już wcześniej posiadali konto (za których nie otrzymuje się nagrody za "zaproszenie").
- Zapowiedź: w wersji 8.7 zostanie usunięte API wysyłania wiadomości dla zewnętrznych serwisów (jeśli komuś to nic nie mówi, to znaczy, że jego to nie dotyczy).

Aktualizacja światów do wersji 8.6 zostanie przeprowadzona we wtorek 21 sierpnia godzinach 14.00-16.00.
Będzie się ona wiązała z możliwością kilkuminutowego przestoju poszczególnych światów w tym czasie.


Mamy nadzieję, że zaprezentowane zmiany przypadną Wam do gustu :).
Na ich temat można dyskutować tutaj a także na naszym profilu na Facebooku.

Pozdrowienia!
Wasz Plemiona Team
 
Ostatnia edycja: